'Antwerp was Kompany twee keer te snel af voor middenvelder'

door
'Antwerp was Kompany twee keer te snel af voor middenvelder'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De trainer van Burnley haalde een resem spelers uit de Jupiler Pro League naar Engeland. Kompany had graag nog een jonge Belg naar Burnley gehaald en voordien had hij hem ook graag bij RSC Anderlecht gezien. Dat plannetje ging echter niet door.


Volgens Het Laatste Nieuws was Kompany gecharmeerd door Mandela Keita, die vorig seizoen indruk maakte bij Oud-Heverlee Leuven. Toen Kompany nog aan de slag was bij Anderlecht had hij al interesse om met de speler samen te werken. De Brusselaars hadden echter niet de financiële middelen om de defensieve middenvelder aan te trekken. 

DURE OPTIE

Kompany trok naar Burnley en ook daar had hij interesse in Keita. Tot een overgang kwam het echter niet en Kompany haalde goedkopere middenvelders zoals Josh Cullen en Samuel Bastien naar Turf Moor. Keita kende op zijn beurt een moeilijk eerste deel van het seizoen bij OHL, waar hij zelfs op de bank verzeild geraakte. Antwerp, dat in de zomer ook al interesse had, zag zijn kans en de Great Old wist Keita op huurbasis naar de Bosuil te halen.

Antwerp bedong ook een aankoopoptie en die zou volgens bepaalde bronnen maar liefst 10 miljoen euro bedragen. Keita groeide meteen uit tot een basisspeler en vormt een zeer goed duo met Arthur Vermeeren. De kans is groot dat Antwerp de optie gaat lichten als Keita zijn huidige niveau ook de komende maanden nog weet aan te houden. 

LEES OOK: 'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Gaat Keita ooit in Engeland spelen?

Meest recent

KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

10
10
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

58
58
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

128
128
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

48
48
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

146
146
Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

71
71
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

137
137
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

67
67
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

187
187
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

46
46
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

198
198
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

255
255
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

29
29
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

396
396
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

263
263
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

97
97
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

134
134
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

385
385
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

382
382
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

438
438
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

644
644
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

209
209
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

140
140
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

51
51
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

92
92

Meer sportnieuws