KRC Genk zeker van de play-offs, Eupen en Cercle balen

door
KRC Genk zeker van de play-offs, Eupen en Cercle balen

KRC Genk heeft de rug weer weten te rechten na een 5 op 12. Het won vanavond met 3-0 van KV Oostende, maar Wouter Vrancken zag met Tolu Arokodare en Bryan Heynen twee spelers uitvallen. Genk is door deze zege wel al zeker van de Champions' play-offs.  In de andere partij hielden KAS Eupen en Cercle Brugge in evenwicht (2-2).


KRC Genk - KV Oostende 3-0

KRC Genk kreeg al snel een grote tegenvaller te verwerken want spits Arokodare moest na een tik al na acht minuten geblesseerd het veld verlaten. Even voordien had Munoz de Limburgers al op 1-0 gebracht. Het was al het zevende competitiedoelpunt voor de rechtsachter. Zeer mooie cijfers. Genk, dat ook de paal had getroffen via Paintsil, liet het nadien wat hangen. KV Oostende speelde zeer goed mee, maar Genk wist net voor de rust via invaller Samatta de 2-0 te scoren. Wedstrijd gespeeld.

In de tweede helft geen Heynen, ook hij moest naar de kant met een blessure. Toch een ferme tegenvaller voor Vrancken, maar hij zag dat zijn team vandaag efficiënt was. El Khannouss scoorde net na de rust de 3-0 en KVO zo helemaal kopje onder. Al zorgde de VAR nog even voor uitstel van executie, want het doelpunt werd niet goedgekeurd. Genk ging nadien weer op zijn lauweren rusten en KVO kreeg toch wel een aantal zeer goede kansen, maar Vandevoordt toonde dat hij dit seizoen een stap voorwaarts heeft gezet in zijn ontwikkeling. Hij wist de aansluitingstreffer te voorkomen. Genk had minder moeite met scoren en Trésor bood met zijn 18de assist Paintsil de verlossende 3-0 aan. Daar bleef het ook bij.

KAS Eupen - Cercle Brugge 2-2

Beide ploegen zorgden voor een zéér aantrekkelijke eerste helft met vier goals. Peeters bracht de thuisploeg op voorsprong, maar Francis reageerde snel met de gelijkmaker. Eupen wist nadien via Ndri weer de voorsprong bij elkaar te spelen, maar Cercle Brugge wist tien minuten later via Ueda weer op gelijke hoogte te komen. Dat was ook de ruststand.

Wie trok na de rust aan het langste eind? Niemand, want beide teams wisten niet meer te scoren. Eupen kan zo dus niet profiteren van het gelijkspel tussen KV Kortrijk en Zulte Waregem, en de nederlagen van KV Oostende en Seraing. Cercle Brugge doet dan weer een slechte zaak in de strijd om de top acht. Beide ploegen baalden dus wel na dit gelijkspel.

Zullen de blessures bij Genk meevallen?

Meest recent

Droomplaatje Courtois en Mishel krijgt drastische wending

Wat een rustig en perfect plaatje leek, is plots volop onderwerp van gesprek in Spanje. Thibaut ...

3
3
‘Anderlecht schuift negen namen door naar de uitgang’

RSC Anderlecht hoopt dit jaar uiteraard een Europees ticket te grijpen, wat financieel hoognodig is. ...

59
59
AA Gent pakt uit met compleet andere transferaanpak

AA Gent kende geen geweldige mercato’s, dat blijkt uit de zevende plaats. De afgelopen jaren ...

28
28
Boeckx voorspelt Club-RSCA: "Als ze dat doen..."

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen dit weekend tegen elkaar. Het blijft dé topmatch in ...

223
223
Hayen bijzonder scherp na nederlaag KRC Genk

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen heel wisselvallig voor de dag komen. De Limburgers verloren ...

102
102
Club Brugge haast onklopbaar voor Anderlecht: de cijfers

Club Brugge is dé grote favoriet voor het treffen met RSC Anderlecht. Dat is bijzonder ...

79
79
Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

78
78
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

213
213
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

302
302
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

27
27
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

64
64
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

27
27
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

26
26
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

63
63
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

26
26
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

24
24
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

34
34
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

47
47
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

41
41
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

43
43
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

18
18
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

350
350
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

57
57
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

155
155
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

355
355

Meer sportnieuws