CEO Zulte Waregem laat zich uit over ontslag Leye

door
CEO Zulte Waregem laat zich uit over ontslag Leye

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League opent vrijdagavond meteen met een wedstrijd op het scherpst van de snee. De Zuid-West-Vlaamse derby tussen Zulte Waregem en KV Kortrijk is altijd al een fel beladen wedstrijd, maar die krijgt nog een extra cachet doordat beide rivalen verwikkeld zijn in een felle strijd om het behoud. Vooral Essevee heeft de punten daarbij broodnodig.


Terwijl Kortrijk door enkele goede resultaten de voorbije weken naar een veilige veertiende plaats klom, staat Zulte Waregem immers nog steeds op een degradatieplaats. Ze tellen drie punten minder dan AS Eupen en kunnen bij winst dus een goede zaak doen, al zal Eupen hen dan sowieso nog voorblijven omdat het een wedstrijd meer gewonnen zou hebben.

Gezien die penibele situatie is het logisch dat er gespeculeerd wordt over een mogelijk ontslag van trainer Mbaye Leye. "De trainer ontslaan? Nee, daar hebben we geen moment aan gedacht. Dat kwam niet ter sprake", verzekert CEO Eddy Cordier echter in Het Nieuwsblad. "Een nieuwe trainer zou toch ook met dezelfde spelers aan de slag moeten. Ik ben een CEO die veel contact heeft met de spelers en die de kleedkamer aan de trainersstaf laat."

VERTROUWEN
Opvallend genoeg is Zulte Waregem de enige ploeg van de laatste zes in het klassement die dit seizoen nog geen trainerswissel doorvoerde. KV Mechelen, KV Kortrijk, AS Eupen, KV Oostende en Seraing zetten allemaal op een gegeven moment hun coach op straat - Kortrijk zelfs twee keer - maar aan de Gaverbeek blijft Leye dus zeker tot het einde van het seizoen het vertrouwen behouden.

LEES OOK: AFAS-stadion ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

Moeten ze Leye het vertrouwen blijven geven?

Meest recent

Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

4
4
AFAS-stadion ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

72
72
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

55
55
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

54
54
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

197
197
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

47
47
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

57
57
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

107
107
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

50
50
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

198
198
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

218
218
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

43
43
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

136
136
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

50
50
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

201
201
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

86
86
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

313
313
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

330
330
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

20
20
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

496
496
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

258
258
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

142
142
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

530
530
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

48
48
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

278
278

Meer sportnieuws