CEO Zulte Waregem laat zich uit over ontslag Leye

1194 stemmen
CEO Zulte Waregem laat zich uit over ontslag Leye

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League opent vrijdagavond meteen met een wedstrijd op het scherpst van de snee. De Zuid-West-Vlaamse derby tussen Zulte Waregem en KV Kortrijk is altijd al een fel beladen wedstrijd, maar die krijgt nog een extra cachet doordat beide rivalen verwikkeld zijn in een felle strijd om het behoud. Vooral Essevee heeft de punten daarbij broodnodig.


Terwijl Kortrijk door enkele goede resultaten de voorbije weken naar een veilige veertiende plaats klom, staat Zulte Waregem immers nog steeds op een degradatieplaats. Ze tellen drie punten minder dan AS Eupen en kunnen bij winst dus een goede zaak doen, al zal Eupen hen dan sowieso nog voorblijven omdat het een wedstrijd meer gewonnen zou hebben.

Gezien die penibele situatie is het logisch dat er gespeculeerd wordt over een mogelijk ontslag van trainer Mbaye Leye. "De trainer ontslaan? Nee, daar hebben we geen moment aan gedacht. Dat kwam niet ter sprake", verzekert CEO Eddy Cordier echter in Het Nieuwsblad. "Een nieuwe trainer zou toch ook met dezelfde spelers aan de slag moeten. Ik ben een CEO die veel contact heeft met de spelers en die de kleedkamer aan de trainersstaf laat."

VERTROUWEN
Opvallend genoeg is Zulte Waregem de enige ploeg van de laatste zes in het klassement die dit seizoen nog geen trainerswissel doorvoerde. KV Mechelen, KV Kortrijk, AS Eupen, KV Oostende en Seraing zetten allemaal op een gegeven moment hun coach op straat - Kortrijk zelfs twee keer - maar aan de Gaverbeek blijft Leye dus zeker tot het einde van het seizoen het vertrouwen behouden.

LEES OOK: Union én Anderlecht zien sterkhouders naar WK trekken

🚀

Moeten ze Leye het vertrouwen blijven geven?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

57
57
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

22
22
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

40
40
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

64
64
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

37
37
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

202
202
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

280
280
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

23
23
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

60
60
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

153
153
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

66
66
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

116
116
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

86
86
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

451
451
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

210
210
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

336
336
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

203
203
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

254
254
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

68
68
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

298
298
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

174
174
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

576
576
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

129
129
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

118
118
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

464
464
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

145
145

Meer sportnieuws