CEO Zulte Waregem laat zich uit over ontslag Leye

door
CEO Zulte Waregem laat zich uit over ontslag Leye

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League opent vrijdagavond meteen met een wedstrijd op het scherpst van de snee. De Zuid-West-Vlaamse derby tussen Zulte Waregem en KV Kortrijk is altijd al een fel beladen wedstrijd, maar die krijgt nog een extra cachet doordat beide rivalen verwikkeld zijn in een felle strijd om het behoud. Vooral Essevee heeft de punten daarbij broodnodig.


Terwijl Kortrijk door enkele goede resultaten de voorbije weken naar een veilige veertiende plaats klom, staat Zulte Waregem immers nog steeds op een degradatieplaats. Ze tellen drie punten minder dan AS Eupen en kunnen bij winst dus een goede zaak doen, al zal Eupen hen dan sowieso nog voorblijven omdat het een wedstrijd meer gewonnen zou hebben.

Gezien die penibele situatie is het logisch dat er gespeculeerd wordt over een mogelijk ontslag van trainer Mbaye Leye. "De trainer ontslaan? Nee, daar hebben we geen moment aan gedacht. Dat kwam niet ter sprake", verzekert CEO Eddy Cordier echter in Het Nieuwsblad. "Een nieuwe trainer zou toch ook met dezelfde spelers aan de slag moeten. Ik ben een CEO die veel contact heeft met de spelers en die de kleedkamer aan de trainersstaf laat."

VERTROUWEN
Opvallend genoeg is Zulte Waregem de enige ploeg van de laatste zes in het klassement die dit seizoen nog geen trainerswissel doorvoerde. KV Mechelen, KV Kortrijk, AS Eupen, KV Oostende en Seraing zetten allemaal op een gegeven moment hun coach op straat - Kortrijk zelfs twee keer - maar aan de Gaverbeek blijft Leye dus zeker tot het einde van het seizoen het vertrouwen behouden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

Moeten ze Leye het vertrouwen blijven geven?

Meest recent

'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

34
34
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

40
40
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

8
8
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

52
52
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

51
51
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

89
89
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

120
120
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

127
127
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

112
112
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

89
89
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

372
372
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

98
98
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

55
55
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

204
204
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

227
227
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

308
308
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

165
165
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

210
210
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

453
453
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

110
110
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

648
648
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

356
356
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

153
153

Meer sportnieuws