Soap in 1B: Virton dient klacht in tegen Genk en Standard

door
Soap in 1B: Virton dient klacht in tegen Genk en Standard

Binnen enkele dagen gaan de play-offs in de Challenger Pro League van start, waarbij het er vooral in de Relegation Play-Off bitsig aan toe lijkt te gaan. Alle middelen lijken immers goed om het behoud af te dwingen en de voorbije dagen regent het klachten. Nu is het de beurt aan Virton om naar de bond te trekken met een klacht tegen zowel Jong Genk als SL16 FC.


De beloften van Genk en Standard namen het vorig weekend nog tegen elkaar op in een inhaalwedstrijd van de negentiende speeldag, die op 20 januari afgelast was omwille van de overvloedige sneeuwval. De partij eindigde op een 2-2-gelijkspel, maar daags nadien diende Genk klacht in. Ze vroegen om een forfaitzege omdat SL16 twee niet-speelgerechtigde spelers opgesteld had.

Aleksander Buksa en Brahim Traoré hadden volgens hen niet mogen meedoen omdat Standard hen pas na de oorspronkelijke speeldatum aangetrokken had. Maar Genk trok de klacht snel weer in, nadat ze ontdekten dat ze vrijwel exact dezelfde fout begaan hadden. Bij Jong Genk speelden immers Nicolas Castro en Aziz Ouattara mee, maar ook zij waren op 20 januari niet speelgerechtigd. Dat weekend hadden ze immers meer dan een helft meegespeeld bij de A-ploeg tegen Westerlo.

KLOOF TERUGBRENGEN
Dat hebben ze nu ook bij Virton opgemerkt en dus dient de club klacht in. Ze eisen dat zowel Jong Genk als SL16 hun behaalde punt weer moeten inleveren. Daarmee zou Virton natuurlijk de beste zaak doen, want de rode lantaarn zou zo zijn achterstand op zijn twee concurrenten terugbrengen tot respectievelijk vijf en vier punten. Al wacht er hen ook dan nog een felle strijd om van de laatste plaats weg te raken. Vrijdag begint Virton die met een trip naar Dender.


LEES OOK: Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Moet Virton gelijk krijgen?

Meest recent

Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

20
20
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

93
93
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

70
70
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

40
40
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

13
13
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

396
396
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

236
236
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

339
339
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

97
97
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

493
493
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

865
865
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

260
260
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

554
554
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

293
293
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

223
223
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

115
115
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

89
89
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

56
56
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

239
239
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

36
36
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

192
192
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

243
243
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

49
49
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

142
142

Meer sportnieuws