Soap in 1B: Virton dient klacht in tegen Genk en Standard

door
Soap in 1B: Virton dient klacht in tegen Genk en Standard

Binnen enkele dagen gaan de play-offs in de Challenger Pro League van start, waarbij het er vooral in de Relegation Play-Off bitsig aan toe lijkt te gaan. Alle middelen lijken immers goed om het behoud af te dwingen en de voorbije dagen regent het klachten. Nu is het de beurt aan Virton om naar de bond te trekken met een klacht tegen zowel Jong Genk als SL16 FC.


De beloften van Genk en Standard namen het vorig weekend nog tegen elkaar op in een inhaalwedstrijd van de negentiende speeldag, die op 20 januari afgelast was omwille van de overvloedige sneeuwval. De partij eindigde op een 2-2-gelijkspel, maar daags nadien diende Genk klacht in. Ze vroegen om een forfaitzege omdat SL16 twee niet-speelgerechtigde spelers opgesteld had.

Aleksander Buksa en Brahim Traoré hadden volgens hen niet mogen meedoen omdat Standard hen pas na de oorspronkelijke speeldatum aangetrokken had. Maar Genk trok de klacht snel weer in, nadat ze ontdekten dat ze vrijwel exact dezelfde fout begaan hadden. Bij Jong Genk speelden immers Nicolas Castro en Aziz Ouattara mee, maar ook zij waren op 20 januari niet speelgerechtigd. Dat weekend hadden ze immers meer dan een helft meegespeeld bij de A-ploeg tegen Westerlo.

KLOOF TERUGBRENGEN
Dat hebben ze nu ook bij Virton opgemerkt en dus dient de club klacht in. Ze eisen dat zowel Jong Genk als SL16 hun behaalde punt weer moeten inleveren. Daarmee zou Virton natuurlijk de beste zaak doen, want de rode lantaarn zou zo zijn achterstand op zijn twee concurrenten terugbrengen tot respectievelijk vijf en vier punten. Al wacht er hen ook dan nog een felle strijd om van de laatste plaats weg te raken. Vrijdag begint Virton die met een trip naar Dender.


Moet Virton gelijk krijgen?

Meest recent

Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

3
3
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

8
8
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

57
57
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

35
35
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

22
22
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

114
114
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

209
209
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

48
48
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

149
149
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

169
169
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

211
211
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

220
220
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

40
40
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

301
301
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

23
23
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

185
185
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

26
26
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

530
530
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

226
226
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

400
400
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

316
316
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

656
656
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

660
660
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

91
91
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

110
110

Meer sportnieuws