Soap in 1B: Virton dient klacht in tegen Genk en Standard

544 stemmen
Soap in 1B: Virton dient klacht in tegen Genk en Standard

Binnen enkele dagen gaan de play-offs in de Challenger Pro League van start, waarbij het er vooral in de Relegation Play-Off bitsig aan toe lijkt te gaan. Alle middelen lijken immers goed om het behoud af te dwingen en de voorbije dagen regent het klachten. Nu is het de beurt aan Virton om naar de bond te trekken met een klacht tegen zowel Jong Genk als SL16 FC.


De beloften van Genk en Standard namen het vorig weekend nog tegen elkaar op in een inhaalwedstrijd van de negentiende speeldag, die op 20 januari afgelast was omwille van de overvloedige sneeuwval. De partij eindigde op een 2-2-gelijkspel, maar daags nadien diende Genk klacht in. Ze vroegen om een forfaitzege omdat SL16 twee niet-speelgerechtigde spelers opgesteld had.

Aleksander Buksa en Brahim Traoré hadden volgens hen niet mogen meedoen omdat Standard hen pas na de oorspronkelijke speeldatum aangetrokken had. Maar Genk trok de klacht snel weer in, nadat ze ontdekten dat ze vrijwel exact dezelfde fout begaan hadden. Bij Jong Genk speelden immers Nicolas Castro en Aziz Ouattara mee, maar ook zij waren op 20 januari niet speelgerechtigd. Dat weekend hadden ze immers meer dan een helft meegespeeld bij de A-ploeg tegen Westerlo.

KLOOF TERUGBRENGEN
Dat hebben ze nu ook bij Virton opgemerkt en dus dient de club klacht in. Ze eisen dat zowel Jong Genk als SL16 hun behaalde punt weer moeten inleveren. Daarmee zou Virton natuurlijk de beste zaak doen, want de rode lantaarn zou zo zijn achterstand op zijn twee concurrenten terugbrengen tot respectievelijk vijf en vier punten. Al wacht er hen ook dan nog een felle strijd om van de laatste plaats weg te raken. Vrijdag begint Virton die met een trip naar Dender.


Moet Virton gelijk krijgen?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

69
69
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

52
52
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

73
73
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

20
20
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

40
40
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

153
153
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

36
36
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

173
173
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

76
76
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

330
330
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

333
333
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

141
141
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

185
185
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

356
356
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

46
46
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

186
186
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

110
110
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

410
410
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

398
398
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

631
631
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

738
738
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

290
290
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

447
447
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

254
254
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

307
307

Meer sportnieuws