Soap in 1B: Virton dient klacht in tegen Genk en Standard

door
Soap in 1B: Virton dient klacht in tegen Genk en Standard

Binnen enkele dagen gaan de play-offs in de Challenger Pro League van start, waarbij het er vooral in de Relegation Play-Off bitsig aan toe lijkt te gaan. Alle middelen lijken immers goed om het behoud af te dwingen en de voorbije dagen regent het klachten. Nu is het de beurt aan Virton om naar de bond te trekken met een klacht tegen zowel Jong Genk als SL16 FC.


De beloften van Genk en Standard namen het vorig weekend nog tegen elkaar op in een inhaalwedstrijd van de negentiende speeldag, die op 20 januari afgelast was omwille van de overvloedige sneeuwval. De partij eindigde op een 2-2-gelijkspel, maar daags nadien diende Genk klacht in. Ze vroegen om een forfaitzege omdat SL16 twee niet-speelgerechtigde spelers opgesteld had.

Aleksander Buksa en Brahim Traoré hadden volgens hen niet mogen meedoen omdat Standard hen pas na de oorspronkelijke speeldatum aangetrokken had. Maar Genk trok de klacht snel weer in, nadat ze ontdekten dat ze vrijwel exact dezelfde fout begaan hadden. Bij Jong Genk speelden immers Nicolas Castro en Aziz Ouattara mee, maar ook zij waren op 20 januari niet speelgerechtigd. Dat weekend hadden ze immers meer dan een helft meegespeeld bij de A-ploeg tegen Westerlo.

KLOOF TERUGBRENGEN
Dat hebben ze nu ook bij Virton opgemerkt en dus dient de club klacht in. Ze eisen dat zowel Jong Genk als SL16 hun behaalde punt weer moeten inleveren. Daarmee zou Virton natuurlijk de beste zaak doen, want de rode lantaarn zou zo zijn achterstand op zijn twee concurrenten terugbrengen tot respectievelijk vijf en vier punten. Al wacht er hen ook dan nog een felle strijd om van de laatste plaats weg te raken. Vrijdag begint Virton die met een trip naar Dender.


LEES OOK: Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Moet Virton gelijk krijgen?

Meest recent

'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

14
14
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

89
89
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

300
300
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

47
47
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

109
109
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

288
288
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

82
82
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

120
120
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

272
272
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

102
102
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

491
491
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

605
605
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

188
188
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

488
488
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

68
68
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

190
190
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

787
787
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

50
50
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

710
710
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

978
978
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

293
293
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

77
77
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

47
47
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

204
204

Meer sportnieuws