Anderlecht trekt naar rechtbank na vernietigend HUMO-artikel

585 stemmen
Anderlecht trekt naar rechtbank na vernietigend HUMO-artikel

RSC Anderlecht hoopt dat de rust binnen de club ietwat kan terugkeren na het supportersonderhoud van afgelopen maandag. Maar het vernietigende artikel dat onlangs werd gepubliceerd door 'HUMO' blijft voor beroering zorgen. Zo besluit de recordkampioen om de auteur van het veelbesproken artikel voor de rechtbank te slepen.


Begin deze maand kwam HUMO met een uitgebreide situatieschets naar buiten over de huidige situatie bij RSCA. In het artikel, dat zich baseerde op getuigenissen van (ex-)werknemers, werd een vernietigend beeld gegeven van 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute en de voormalige CEO Peter Verbeke. Ook werd in detail gegaan over interne vete's en de vergoedingen die Vandenhaute factureert via de nv op naam van zijn vrouw, sportjournaliste Catherine Van Eylen. Het bewuste artikel sloeg in als een bom en zorgde voor de nodige onrusten, niet in het minst bij de achterban van de club.

Paars-Wit besluit dan ook om het hier niet bij te laten en laat via een persbericht weten dat het juridische stappen zal ondernemen. "In de artikels wordt aan de hand van anonieme getuigenissen een negatief, eenzijdig en foutief beeld geschetst van de clubleiding en de dagelijkse operationele werking van RSC Anderlecht. De club is van mening dat de journalist de wettelijke zorgvuldigheidsnorm heeft geschonden en fouten heeft gemaakt bij het schrijven van de artikels. Het is ook niet de eerste keer dat de journalist in kwestie op deze manier over de club bericht", klinkt het.

ONDUBBELZINNIGE SCHADE
De club vindt dan ook dat de bewuste publicaties een grote negatieve invloed hebben gehad. "De publicatie van deze artikels berokkent ondubbelzinnige schade aan RSC Anderlecht. Door een foutief beeld te schetsen van de dagelijkse werking binnen de club ontstaat immers onrust bij supporters, klanten, partners, medewerkers, (potentiële) spelers en het grote publiek", verklaart men de oorzaak van deze juridische stappen.

LEES OOK: ‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Begrijpt u deze actie van Anderlecht?

Meest recent

AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

2
2
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

8
8
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

96
96
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

169
169
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

98
98
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

306
306
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

127
127
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

54
54
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

372
372
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

165
165
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

94
94
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

59
59
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

47
47
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

305
305
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

145
145
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

140
140
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

230
230
Exodus Club Brugge: víj́f kampioenenmakers naar uitgang

Met het behalen van de 20ste landstitel en een knappe Champions League-campagne, kan Club Brugge ...

432
432
Nieuwe coach voor Liverpool: "Er is maar één man"

Amper een jaar nadat hij de club naar de titel had geloodst, is het verhaal van Arne Slot bij ...

119
119
Ultiem duel Gent vs. Genk: "Zij zijn de favoriet"

Zondagavond wordt de allerlaatste match van het seizoen in de Jupiler Pro League afgewerkt. In de ...

216
216
'Carrick wordt beloond: United haalt Serie A-uitblinker'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

178
178
Union dropt bommetje: Christian Burgess verlaat vicekampioen

Union SG heeft zondagmiddag een drastische beslissing bekend gemaakt. Zo neemt de Belgische ...

449
449
'Alonso meldt zich met Chelsea-miljoenen bij Club Brugge'

Maandag begint Xabi Alonso aan zijn nieuwe avontuur bij Chelsea FC. De Spaanse trainer zal dan ...

859
859
Deschacht verrast vriend en vijand met nieuwe rol

Van de grasmat naar de camera. Olivier Deschacht heeft een opvallende nieuwe uitdaging gevonden na ...

65
65
'Kompany op wenken bediend: Bayern gaat voor WK-ganger'

Vincent Kompany heeft een uitstekend seizoen als coach van Bayern München achter de rug. Maar ...

359
359

Meer sportnieuws