Anderlecht trekt naar rechtbank na vernietigend HUMO-artikel

door
Anderlecht trekt naar rechtbank na vernietigend HUMO-artikel

RSC Anderlecht hoopt dat de rust binnen de club ietwat kan terugkeren na het supportersonderhoud van afgelopen maandag. Maar het vernietigende artikel dat onlangs werd gepubliceerd door 'HUMO' blijft voor beroering zorgen. Zo besluit de recordkampioen om de auteur van het veelbesproken artikel voor de rechtbank te slepen.


Begin deze maand kwam HUMO met een uitgebreide situatieschets naar buiten over de huidige situatie bij RSCA. In het artikel, dat zich baseerde op getuigenissen van (ex-)werknemers, werd een vernietigend beeld gegeven van 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute en de voormalige CEO Peter Verbeke. Ook werd in detail gegaan over interne vete's en de vergoedingen die Vandenhaute factureert via de nv op naam van zijn vrouw, sportjournaliste Catherine Van Eylen. Het bewuste artikel sloeg in als een bom en zorgde voor de nodige onrusten, niet in het minst bij de achterban van de club.

Paars-Wit besluit dan ook om het hier niet bij te laten en laat via een persbericht weten dat het juridische stappen zal ondernemen. "In de artikels wordt aan de hand van anonieme getuigenissen een negatief, eenzijdig en foutief beeld geschetst van de clubleiding en de dagelijkse operationele werking van RSC Anderlecht. De club is van mening dat de journalist de wettelijke zorgvuldigheidsnorm heeft geschonden en fouten heeft gemaakt bij het schrijven van de artikels. Het is ook niet de eerste keer dat de journalist in kwestie op deze manier over de club bericht", klinkt het.

ONDUBBELZINNIGE SCHADE
De club vindt dan ook dat de bewuste publicaties een grote negatieve invloed hebben gehad. "De publicatie van deze artikels berokkent ondubbelzinnige schade aan RSC Anderlecht. Door een foutief beeld te schetsen van de dagelijkse werking binnen de club ontstaat immers onrust bij supporters, klanten, partners, medewerkers, (potentiële) spelers en het grote publiek", verklaart men de oorzaak van deze juridische stappen.

LEES OOK: TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

Begrijpt u deze actie van Anderlecht?

Meest recent

TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

84
84
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

41
41
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

47
47
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

27
27
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

65
65
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

183
183
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

267
267
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

42
42
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

91
91
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

280
280
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

219
219
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

89
89
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

566
566
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

131
131
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

233
233
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

193
193
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

227
227
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

388
388
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

191
191
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

242
242
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

48
48
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

154
154
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

92
92
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

188
188
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

108
108

Meer sportnieuws