Spalletti geeft media veeg uit de pan na straffe zege

86 stemmen
Spalletti geeft media veeg uit de pan na straffe zege

Over het Italiaanse voetbal wordt nog zéér vaak gezegd: 'verdedigen kunnen ze als de beste'. Die tijd ligt echter al een tijdje achter ons. Catenaccio is niet langer de gouden regel in de Serie A. Trainer Luciano Spalletti trok na de zege bij Eintracht Frankfurt terecht van leer.


De afgelopen jaren zijn de Italiaanse clubs steeds aanvallender gaan voetballen. Wie de Serie A volgt, ziet ook dat er veel vaker wordt gescoord dan in pakweg de jaren '90. Er wordt ondertussen een stuk aanvallender gevoetbald in Italië en de tijden van de puur defensieve ploegen liggen stilaan achter ons. Nochtans spreken veel analisten, ook in België, over die insteek als de huidige realiteit. Napoli is bijvoorbeeld al een ploeg die jarenlang aanvallend voetbal produceert.

TITEL

Na de 0-2-zege van Napoli bij Frankfurt had Spalletti daar toch wat over te zeggen in de Italiaanse pers. "Ik ben blij, ook al lach ik niet. Het team speelde een geweldige wedstrijd. Ze vertelden ons dat we misschien wel het beste voetbal in Italië spelen omdat het voetbal in Italië slecht is... Misschien speelde Eintracht op een meer 'Italiaanse' manier door achterover te leunen en te verdedigen. Het wordt tijd dat we afkomen van dat cliché over defensief Italiaans voetbal." De coach rekent zich wel nog niet rijk na de zege. "Arrogantie is de grootste vijand. We hebben bewezen dat we hier thuishoren, maar we moeten het nog steeds verdienen in de terugwedstrijd."

Napoli lijkt op weg naar een kwalificatie voor de kwartfinales in de Champions League. In Italië staan ze een straatlengte voor op de concurrentie en een landstitel lijkt hen niet meer te kunnen ontglippen.

LEES OOK: ‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Is het Italiaans voetbal leuker geworden?

Meest recent

'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

4
4
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

32
32
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

79
79
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

9
9
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

31
31
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

185
185
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

101
101
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

246
246
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

205
205
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

368
368
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

377
377
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

241
241
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

72
72
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

98
98
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

57
57
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

63
63
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

513
513
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

181
181
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

188
188
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

937
937
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

102
102
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

254
254
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

121
121

Meer sportnieuws