Spalletti geeft media veeg uit de pan na straffe zege

86 stemmen
Spalletti geeft media veeg uit de pan na straffe zege

Over het Italiaanse voetbal wordt nog zéér vaak gezegd: 'verdedigen kunnen ze als de beste'. Die tijd ligt echter al een tijdje achter ons. Catenaccio is niet langer de gouden regel in de Serie A. Trainer Luciano Spalletti trok na de zege bij Eintracht Frankfurt terecht van leer.


De afgelopen jaren zijn de Italiaanse clubs steeds aanvallender gaan voetballen. Wie de Serie A volgt, ziet ook dat er veel vaker wordt gescoord dan in pakweg de jaren '90. Er wordt ondertussen een stuk aanvallender gevoetbald in Italië en de tijden van de puur defensieve ploegen liggen stilaan achter ons. Nochtans spreken veel analisten, ook in België, over die insteek als de huidige realiteit. Napoli is bijvoorbeeld al een ploeg die jarenlang aanvallend voetbal produceert.

TITEL

Na de 0-2-zege van Napoli bij Frankfurt had Spalletti daar toch wat over te zeggen in de Italiaanse pers. "Ik ben blij, ook al lach ik niet. Het team speelde een geweldige wedstrijd. Ze vertelden ons dat we misschien wel het beste voetbal in Italië spelen omdat het voetbal in Italië slecht is... Misschien speelde Eintracht op een meer 'Italiaanse' manier door achterover te leunen en te verdedigen. Het wordt tijd dat we afkomen van dat cliché over defensief Italiaans voetbal." De coach rekent zich wel nog niet rijk na de zege. "Arrogantie is de grootste vijand. We hebben bewezen dat we hier thuishoren, maar we moeten het nog steeds verdienen in de terugwedstrijd."

Napoli lijkt op weg naar een kwalificatie voor de kwartfinales in de Champions League. In Italië staan ze een straatlengte voor op de concurrentie en een landstitel lijkt hen niet meer te kunnen ontglippen.

LEES OOK: 'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Is het Italiaans voetbal leuker geworden?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

19
19
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

52
52
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

104
104
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

21
21
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

35
35
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

48
48
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

87
87
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

74
74
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

165
165
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

205
205
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

444
444
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

206
206
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

315
315
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

179
179
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

209
209
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

508
508
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

47
47
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

135
135

Meer sportnieuws