Spalletti geeft media veeg uit de pan na straffe zege

door
Spalletti geeft media veeg uit de pan na straffe zege

Over het Italiaanse voetbal wordt nog zéér vaak gezegd: 'verdedigen kunnen ze als de beste'. Die tijd ligt echter al een tijdje achter ons. Catenaccio is niet langer de gouden regel in de Serie A. Trainer Luciano Spalletti trok na de zege bij Eintracht Frankfurt terecht van leer.


De afgelopen jaren zijn de Italiaanse clubs steeds aanvallender gaan voetballen. Wie de Serie A volgt, ziet ook dat er veel vaker wordt gescoord dan in pakweg de jaren '90. Er wordt ondertussen een stuk aanvallender gevoetbald in Italië en de tijden van de puur defensieve ploegen liggen stilaan achter ons. Nochtans spreken veel analisten, ook in België, over die insteek als de huidige realiteit. Napoli is bijvoorbeeld al een ploeg die jarenlang aanvallend voetbal produceert.

TITEL

Na de 0-2-zege van Napoli bij Frankfurt had Spalletti daar toch wat over te zeggen in de Italiaanse pers. "Ik ben blij, ook al lach ik niet. Het team speelde een geweldige wedstrijd. Ze vertelden ons dat we misschien wel het beste voetbal in Italië spelen omdat het voetbal in Italië slecht is... Misschien speelde Eintracht op een meer 'Italiaanse' manier door achterover te leunen en te verdedigen. Het wordt tijd dat we afkomen van dat cliché over defensief Italiaans voetbal." De coach rekent zich wel nog niet rijk na de zege. "Arrogantie is de grootste vijand. We hebben bewezen dat we hier thuishoren, maar we moeten het nog steeds verdienen in de terugwedstrijd."

Napoli lijkt op weg naar een kwalificatie voor de kwartfinales in de Champions League. In Italië staan ze een straatlengte voor op de concurrentie en een landstitel lijkt hen niet meer te kunnen ontglippen.

LEES OOK: Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Is het Italiaans voetbal leuker geworden?

Meest recent

Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

96
96
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

56
56
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

152
152
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

137
137
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

48
48
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

110
110
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

267
267
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

222
222
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

204
204
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

44
44
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

137
137
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

329
329
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

213
213
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

371
371
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

190
190
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

328
328
Smets vol lof: “Eén van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk speelt namiddag tegen Royal Antwerp FC. Een partij die de Limburgers uiteraard willen ...

185
185
Nu wel crisis bij Club Brugge? Vanaken geeft hét probleem

Mogen we dan nu zeggen dat het toch wel een beetje crisis is bij Club Brugge? Of mag dit ook niet na ...

501
501
Hasi scoort veel punten met het 'Neerpede-effect'

De afgelopen jaren kwam er uit bepaalde hoek de nodige kritiek op Neerpede. Onterecht. Dat bewijst ...

244
244
3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

436
436
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

816
816
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

108
108
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

74
74
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

300
300

Meer sportnieuws