Spalletti geeft media veeg uit de pan na straffe zege

door
Spalletti geeft media veeg uit de pan na straffe zege

Over het Italiaanse voetbal wordt nog zéér vaak gezegd: 'verdedigen kunnen ze als de beste'. Die tijd ligt echter al een tijdje achter ons. Catenaccio is niet langer de gouden regel in de Serie A. Trainer Luciano Spalletti trok na de zege bij Eintracht Frankfurt terecht van leer.


De afgelopen jaren zijn de Italiaanse clubs steeds aanvallender gaan voetballen. Wie de Serie A volgt, ziet ook dat er veel vaker wordt gescoord dan in pakweg de jaren '90. Er wordt ondertussen een stuk aanvallender gevoetbald in Italië en de tijden van de puur defensieve ploegen liggen stilaan achter ons. Nochtans spreken veel analisten, ook in België, over die insteek als de huidige realiteit. Napoli is bijvoorbeeld al een ploeg die jarenlang aanvallend voetbal produceert.

TITEL

Na de 0-2-zege van Napoli bij Frankfurt had Spalletti daar toch wat over te zeggen in de Italiaanse pers. "Ik ben blij, ook al lach ik niet. Het team speelde een geweldige wedstrijd. Ze vertelden ons dat we misschien wel het beste voetbal in Italië spelen omdat het voetbal in Italië slecht is... Misschien speelde Eintracht op een meer 'Italiaanse' manier door achterover te leunen en te verdedigen. Het wordt tijd dat we afkomen van dat cliché over defensief Italiaans voetbal." De coach rekent zich wel nog niet rijk na de zege. "Arrogantie is de grootste vijand. We hebben bewezen dat we hier thuishoren, maar we moeten het nog steeds verdienen in de terugwedstrijd."

Napoli lijkt op weg naar een kwalificatie voor de kwartfinales in de Champions League. In Italië staan ze een straatlengte voor op de concurrentie en een landstitel lijkt hen niet meer te kunnen ontglippen.

LEES OOK: 'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Is het Italiaans voetbal leuker geworden?

Meest recent

Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

5
5
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

21
21
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

13
13
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

25
25
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

34
34
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

71
71
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

102
102
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

41
41
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

134
134
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

34
34
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

61
61
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

189
189
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

154
154
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

125
125
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

45
45
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

412
412
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

176
176
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

270
270
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

560
560
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

170
170
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

118
118
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

261
261
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

69
69
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

79
79

Meer sportnieuws