Schreuder verdeelt de meningen bij Club Brugge

1459
Schreuder verdeelt de meningen bij Club Brugge

Alfred Schreuder werd op 26 januari ontslagen bij Ajax en sindsdien zit hij thuis. Of op de tribune van het Jan Breydelstadion, waar hij dik drie weken geleden gespot werd tijdens de match van Club Brugge tegen Union SG. Scott Parker is vandaag nog steeds de coach van Club Brugge, hij staat er wel onder een geweldige druk, maar verschillende analisten opperen alvast dat Schreuder wel eens de geknipte kandidaat zou kunnen zijn om de scheve situatie bij Blauw-Zwart recht te trekken. En daar is wel iets van aan.


PARKER IS GEEN SCHREUDER

Ook Alfred Schreuder had vorig jaar een inloopperiode nodig bij Club Brugge. De Nederlandse coach pakte 7 punten op 15, maar na een indrukwekkende reeks van negen overwinningen op een rij haalde hij alsnog de Belgische landstitel binnen. Ook Schreuder had vorig jaar amper tijd om de ploeg naar zijn hand te zetten: hij werd twaalf dagen voor zijn eerste competitiematch aangesteld bij Club Brugge. Maar Scott Parker blijft maar vaststeken in zijn inloopperiode, want met 9 punten op 27 - waaronder maar één overwinning - boekt Club Brugge resultaat gewijs amper progressie.

Het grote verschil is dat Alfred Schreuder wel een duidelijke communicatie voerde en heldere richtlijnen hanteerde. De Nederlander blies een nieuwe wind door de club en vanaf dan ging alles in een stijgende lijn. Het contrast met het het attractieve voetbal onder zijn voorganger Philippe Clement was erg groot, maar met de bewuste keuze om zakelijk voetbal te brengen, pakte Schreuder gemiddeld wel 2,33 punten per wedstrijd en bezorgde hij Club Brugge in extremis een derde landstitel op een rij. Schreuder maakte het allemaal niet te moeilijk, in tegenstelling tot Parker.



“Hij (Scott Parker, red) maakt het allemaal véél te ingewikkeld — óók op training. Terwijl je net géén hogere wiskunde moet nastreven. Dat had één van zijn voorgangers, Alfred Schreuder, (wel) snel door. Zíjn keuzes en filosofie waren na een maand voor iedereen duidelijk”, signaleerde Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws al. Parker is een tactische coach, maar zijn instructies zijn niet duidelijk voor de spelers van Club Brugge. Volgens Het Nieuwsblad vinden ze in Brugge het beter om terug te gaan naar de basis en duidelijk te scheppen. “Zoals Alfred Schreuder dat vorig jaar deed.”

HEIMWEE BIJ CLUB (EN OOK BIJ SCHREUDER?)

De druk wordt van buitenaf stevig opgevoerd op Scott Parker en een nederlaag tegen AA Gent komend weekend zou zelfs zijn ontslag kunnen betekenen. Club Brugge smacht momenteel naar een type-coach zoals Alfred Schreuder, die op korte termijn een duidelijk idee kan brengen en dat quasi onmiddellijk kan koppelen aan resultaten. Zou het toevallig zijn dat de Nederlander dik drie weken geleden aanwezig was op de tribune van het Jan Breydelstadion tegen Union SG?



“Wordt hij straks teruggehaald? In het huidige voetbalbestel schrik ik echt van niks meer”, vraagt ook Marc Degryse zich af in Het Laatste Nieuws. Niels Poissonnier schreef in diezelfde krant dat de heimwee naar een jaar geleden dan ook met de dag groter wordt bij Club Brugge. “Bij Schreuder zal het wellicht niet anders zijn.” Ook de fans van Club Brugge zijn een terugkeer van de ex-kampioenenmaker genegen, ook al was het voetbal onder Schreuder vaak ondermaats.

HET RESULTAAT STAAT VOOROP

Club Brugge speelde onder Alfred Schreuder vaak afwachtend voetbal en de ploeg koos vooral hun momenten in plaats van te willen domineren en kansen te creëren. Het was niet allemaal mooi, maar op die manier werden er wel erg indrukwekkende resultaten geboekt. Die speelwijze vertoont ietwat gelijkenissen met het voetbal onder Parker, maar onder de Engelsman blijven de resultaten helemaal achterwege. Schreuder bezit de kunst om rechtlijnigheid en eensgezindheid te creëren, en tegelijkertijd ook resultaten te boeken op de korte termijn. En dat kan Parker niet.



Alfred Schreuder zette de ploeg perfect naar zijn hand, hij hield bijvoorbeeld wél vast aan een type-elftal, en zelfs Ruud Vormer, die ook onder hem een bankzitter was, sprak zich desondanks lovend uit het geleverde werk van zijn ex-coach. “Zijn trainingen waren wel fe-no-me-naal. De beste die ik ooit gekregen heb.” Anderzijds was Schreuder, ondanks zijn uitmuntende resultaten, ook lang niet onbesproken in de pers, de tribunes, de kleedkamer én de bestuurskamer van Club Brugge. Toen hij de de poorten van het Jan Breydelstadion achter zich toetrok en naar Ajax verhuisde, werd hij in eerste instantie zelfs helemaal niet gemist.

DE BEMOEIENISSEN VAN MANNAERT EN VERHAEGHE

Die kritiek kwam er voornamelijk vanuit de media, die het eindeloze gebrei in de passing- vooral tijdens de eerste wedstrijden - maar niets vonden. Passen om te passen. Iets dat ook helemaal niet strookt met de identiteit van Club Brugge, waarna de supporters zich ook begonnen te roeren. Ook Franky Van der Elst greep dit probleem aan en hij zei dat de fans zich stoorden aan dit trage spel. “Dit terwijl de fans door de Engelse stijl beïnvloed zijn. Ik wil hier geen kick and rush prediken, maar in Brugge houden ze van een directe stijl”, aldus The Fox.

Enkele spelers zouden toen ook ongelukkig geweest zijn onder Alfred Schreuder, al geldt zo’n probleem wel voor iedere voetbalclub. Vooral de relatie met Noa Lang was niet optimaal en de coach zou zich vooral geërgerd hebben aan het gedrag en de maniertjes van de flamboyante aanvaller. Lang zou het Schreuder op zijn beurt kwalijk genomen hebben dat hij veel minder appreciatie kreeg in vergelijking met diens voorganger Philippe Clement.



Maar misschien nog belangrijker is dat niet iedereen in de bestuurskamer overtuigd zou geweest zijn van de Nederlandse coach. In die mate dat er enkel een zakelijke relatie was tussen Schreuder en het bestuur van Club Brugge. Het is een publiek geheim dat Vincent Mannaert en voorzitter Bart Verhaeghe zich graag met het werk van hun trainer bemoeien. Volgens Paul Okon, recent ontslagen als assistent-trainer bij Club Brugge, is Alfred Schreuder zelfs op die bemoeienissen afgeknapt, zo stelde de Australiër onlangs in een interview met HUMO.

LEES OOK: Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Is Schreuder de ideale coach voor Club Brugge?

Meest recent

Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

19
19
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

13
13
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

36
36
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

41
41
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

38
38
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

25
25
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

147
147
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

132
132
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

91
91
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

162
162
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

77
77
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

32
32
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

47
47
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

79
79
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

50
50
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

451
451
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

102
102
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

93
93
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

172
172
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

86
86
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

67
67
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

172
172
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

36
36
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

118
118
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

169
169

Meer sportnieuws