Schreuder verdeelt de meningen bij Club Brugge

1459
Schreuder verdeelt de meningen bij Club Brugge

Alfred Schreuder werd op 26 januari ontslagen bij Ajax en sindsdien zit hij thuis. Of op de tribune van het Jan Breydelstadion, waar hij dik drie weken geleden gespot werd tijdens de match van Club Brugge tegen Union SG. Scott Parker is vandaag nog steeds de coach van Club Brugge, hij staat er wel onder een geweldige druk, maar verschillende analisten opperen alvast dat Schreuder wel eens de geknipte kandidaat zou kunnen zijn om de scheve situatie bij Blauw-Zwart recht te trekken. En daar is wel iets van aan.


PARKER IS GEEN SCHREUDER

Ook Alfred Schreuder had vorig jaar een inloopperiode nodig bij Club Brugge. De Nederlandse coach pakte 7 punten op 15, maar na een indrukwekkende reeks van negen overwinningen op een rij haalde hij alsnog de Belgische landstitel binnen. Ook Schreuder had vorig jaar amper tijd om de ploeg naar zijn hand te zetten: hij werd twaalf dagen voor zijn eerste competitiematch aangesteld bij Club Brugge. Maar Scott Parker blijft maar vaststeken in zijn inloopperiode, want met 9 punten op 27 - waaronder maar één overwinning - boekt Club Brugge resultaat gewijs amper progressie.

Het grote verschil is dat Alfred Schreuder wel een duidelijke communicatie voerde en heldere richtlijnen hanteerde. De Nederlander blies een nieuwe wind door de club en vanaf dan ging alles in een stijgende lijn. Het contrast met het het attractieve voetbal onder zijn voorganger Philippe Clement was erg groot, maar met de bewuste keuze om zakelijk voetbal te brengen, pakte Schreuder gemiddeld wel 2,33 punten per wedstrijd en bezorgde hij Club Brugge in extremis een derde landstitel op een rij. Schreuder maakte het allemaal niet te moeilijk, in tegenstelling tot Parker.



“Hij (Scott Parker, red) maakt het allemaal véél te ingewikkeld — óók op training. Terwijl je net géén hogere wiskunde moet nastreven. Dat had één van zijn voorgangers, Alfred Schreuder, (wel) snel door. Zíjn keuzes en filosofie waren na een maand voor iedereen duidelijk”, signaleerde Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws al. Parker is een tactische coach, maar zijn instructies zijn niet duidelijk voor de spelers van Club Brugge. Volgens Het Nieuwsblad vinden ze in Brugge het beter om terug te gaan naar de basis en duidelijk te scheppen. “Zoals Alfred Schreuder dat vorig jaar deed.”

HEIMWEE BIJ CLUB (EN OOK BIJ SCHREUDER?)

De druk wordt van buitenaf stevig opgevoerd op Scott Parker en een nederlaag tegen AA Gent komend weekend zou zelfs zijn ontslag kunnen betekenen. Club Brugge smacht momenteel naar een type-coach zoals Alfred Schreuder, die op korte termijn een duidelijk idee kan brengen en dat quasi onmiddellijk kan koppelen aan resultaten. Zou het toevallig zijn dat de Nederlander dik drie weken geleden aanwezig was op de tribune van het Jan Breydelstadion tegen Union SG?



“Wordt hij straks teruggehaald? In het huidige voetbalbestel schrik ik echt van niks meer”, vraagt ook Marc Degryse zich af in Het Laatste Nieuws. Niels Poissonnier schreef in diezelfde krant dat de heimwee naar een jaar geleden dan ook met de dag groter wordt bij Club Brugge. “Bij Schreuder zal het wellicht niet anders zijn.” Ook de fans van Club Brugge zijn een terugkeer van de ex-kampioenenmaker genegen, ook al was het voetbal onder Schreuder vaak ondermaats.

HET RESULTAAT STAAT VOOROP

Club Brugge speelde onder Alfred Schreuder vaak afwachtend voetbal en de ploeg koos vooral hun momenten in plaats van te willen domineren en kansen te creëren. Het was niet allemaal mooi, maar op die manier werden er wel erg indrukwekkende resultaten geboekt. Die speelwijze vertoont ietwat gelijkenissen met het voetbal onder Parker, maar onder de Engelsman blijven de resultaten helemaal achterwege. Schreuder bezit de kunst om rechtlijnigheid en eensgezindheid te creëren, en tegelijkertijd ook resultaten te boeken op de korte termijn. En dat kan Parker niet.



Alfred Schreuder zette de ploeg perfect naar zijn hand, hij hield bijvoorbeeld wél vast aan een type-elftal, en zelfs Ruud Vormer, die ook onder hem een bankzitter was, sprak zich desondanks lovend uit het geleverde werk van zijn ex-coach. “Zijn trainingen waren wel fe-no-me-naal. De beste die ik ooit gekregen heb.” Anderzijds was Schreuder, ondanks zijn uitmuntende resultaten, ook lang niet onbesproken in de pers, de tribunes, de kleedkamer én de bestuurskamer van Club Brugge. Toen hij de de poorten van het Jan Breydelstadion achter zich toetrok en naar Ajax verhuisde, werd hij in eerste instantie zelfs helemaal niet gemist.

DE BEMOEIENISSEN VAN MANNAERT EN VERHAEGHE

Die kritiek kwam er voornamelijk vanuit de media, die het eindeloze gebrei in de passing- vooral tijdens de eerste wedstrijden - maar niets vonden. Passen om te passen. Iets dat ook helemaal niet strookt met de identiteit van Club Brugge, waarna de supporters zich ook begonnen te roeren. Ook Franky Van der Elst greep dit probleem aan en hij zei dat de fans zich stoorden aan dit trage spel. “Dit terwijl de fans door de Engelse stijl beïnvloed zijn. Ik wil hier geen kick and rush prediken, maar in Brugge houden ze van een directe stijl”, aldus The Fox.

Enkele spelers zouden toen ook ongelukkig geweest zijn onder Alfred Schreuder, al geldt zo’n probleem wel voor iedere voetbalclub. Vooral de relatie met Noa Lang was niet optimaal en de coach zou zich vooral geërgerd hebben aan het gedrag en de maniertjes van de flamboyante aanvaller. Lang zou het Schreuder op zijn beurt kwalijk genomen hebben dat hij veel minder appreciatie kreeg in vergelijking met diens voorganger Philippe Clement.



Maar misschien nog belangrijker is dat niet iedereen in de bestuurskamer overtuigd zou geweest zijn van de Nederlandse coach. In die mate dat er enkel een zakelijke relatie was tussen Schreuder en het bestuur van Club Brugge. Het is een publiek geheim dat Vincent Mannaert en voorzitter Bart Verhaeghe zich graag met het werk van hun trainer bemoeien. Volgens Paul Okon, recent ontslagen als assistent-trainer bij Club Brugge, is Alfred Schreuder zelfs op die bemoeienissen afgeknapt, zo stelde de Australiër onlangs in een interview met HUMO.

LEES OOK: Gigantisch succes bij Club Brugge, flop in NL: "Mooie aan voetbal"

Is Schreuder de ideale coach voor Club Brugge?

Meest recent

Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

3
3
'Anderlecht zet zinnen op buitenlandse parel'

Gaat RSC Anderlecht in januari versterking halen? Het zou zomaar kunnen. Volgens buitenlandse media ...

11
11
Gigantisch succes bij Club Brugge, flop in NL: "Mooie aan voetbal"

Club Brugge kende geweldige tijden met Christos Tzolis. Ze verkochten de Griek voor 40 miljoen euro ...

31
31
Onder zware politiek druk: nieuwe wending Ronaldo-soap

Het Portugese voetbal daverde de voorbije dagen op zijn grondvesten. Cristiano Ronaldo besloot de ...

27
27
'Droomtransfer Tresoldi: monsterlijk bedrag in januari'

Het is momenteel erg rustig op het Alheembouw Basecamp van Club Brugge. Zo zag Blauw-Zwart een pak ...

74
74
Tielemans en KDB geschorst: Vanaken-verrassing in Frankrijk?

De Rode Duivels kruisen maandagavond opnieuw de degens met Frankrijk. Maar bondscoach Mark van ...

152
152
City drijft affaire op de spits: draconische consequenties

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

62
62
"Ik ben woest!"-Coucke haalt hakbijl boven tegen populaire krant

Marc Coucke heeft scherp gereageerd op de berichtgeving van een populaire krant over zijn holding ...

49
49
Lukaku doodeerlijk: directe oorzaak Fenerbahçe-malaise

Romelu Lukaku heeft opnieuw de weg naar doel gevonden bij de Rode Duivels. Vrijdagavond legde hij de ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Club; Anderlecht-jonkie grof wild'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206
Vandenbempt kiest verrassende uitblinker: “Meest constante”

België staat met zes punten na drie wedstrijden tweede in de Nations League-poulefase. Na de ...

140
140
Verhaeghe slaat op tafel: “Dat moet dringend veranderen”

De afgelopen jaren is er veel veranderd in de voetbalwereld en er staan nog veranderingen op til. Zo ...

209
209
Schrijnend: Nathan Ngoy racistisch bejegend na Turkije

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Turkije en dat konden de Turkse fans moeilijke verkroppen. ...

290
290
Turkse media genadeloos na zege Rode Duivels

België en Turkije stonden voor het eerst in 15 jaar nog eens tegenover elkaar in een ...

309
309
Lukaku op zijn plek gezet bij Rode Duivels: “Omgekeerde wereld”

België won in de Nations League met 3-0 van Turkije. Romelu Lukaku was weer invaller en lijkt ...

179
179
Harde les voor Mark van Bommel: “Werkt gewoon niet”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van Turkije namens de Nations League terwijl Frankrijk en ...

293
293
Verkeerde keuze Van Bommel? Coach is het niét eens

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Turkije en dat is uiteraard een zeer goed resultaat. Alleen ...

181
181
Albert stelt zich vragen bij één keuze van Van Bommel

België won met 3-0 van Turkije, maar dat was een overdreven score. De Turken hadden zelfs een ...

141
141
Verschaeren schept duidelijkheid: "Daarom verliet ik RSCA"

Yari Verschaeren vertrok afgelopen zomer transfervrij bij RSC Anderlecht. Enkele weken later tekende ...

279
279
Geurtje aan gele kaart De Bruyne? Van Bommel reageert

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

196
196
Europese pers trekt grote ogen: één Duivel eist headlines op

De Rode Duivels blijven het goed doen onder het bewind van bondscoach Mark van Bommel. In de Nations ...

449
449
Vanaken krijgt kans in basis: kranten vellen hard verdict

Bondscoach Mark van Bommel speelde vrijdagavond op de verrassing met zijn basiself tegen Turkije. Zo ...

1355
1355
'Van Bommel belt Madrid: Courtois keert tóch terug'

Mark van Bommel zocht Thibaut Courtois op in Madrid en daar werd het afgesproken: geen Nations ...

328
328
Ngoy clasht zwaar met Güler: oorzaak voor relletje onthuld

De Rode Duivels hebben opnieuw een sterke prestatie neergezet in de Nations League. Zo werd ...

1420
1420
PSV deelt prachtige beelden van nieuwe stadion

PSV heeft nieuwe beelden gedeeld van het voorkeursontwerp voor de uitbreiding van het Philips ...

127
127

Meer sportnieuws