Slimani heeft megaprobleem bij Anderlecht

900
Slimani heeft megaprobleem bij Anderlecht

Islam Slimani werd op deadline day van de wintermercato naar het Lotto Park gehaald en zijn transfer werd voornamelijk op veel vraagtekens en zelfs kritiek onthaald. Maar na vier optredens laat de 34-jarige spits een meer dan bevredigende indruk na. Slimani toont zich een belangrijke figuur in de ploeg van Brian Riemer en naarmate het seizoen vordert, zal zijn importantie ongetwijfeld alleen maar toenemen. Al zal de Algerijn ook wel wat efficiënter en doeltreffender moeten presteren in de zone van de waarheid.


OOIT WAS HIJ EEN PURE GOALGETTER

Islam Slimani stond in de beginjaren van zijn carrière te boek als een pure goalgetter. In zijn glorieperiode bij Sporting Lissabon scoorde hij in drie seizoenen tijd maar liefst 57 goals in 112 wedstrijden. Daarna kende zijn loopbaan meer laagtes dan hoogtes en nam zijn killersinstinct zienderogen af, met uitzondering van zijn eerste seizoen bij Leicester City en zijn eenjarige passage bij AS Monaco. En ook bij RSC Anderlecht profileert Slimani zich niet meteen als een natural born killer.



EERSTE KANS, EERSTE DOELPUNT

Na vier wedstrijden (waaronder twee basisplaatsen) telt hij weliswaar één doelpunt, wat een acceptabel doelpuntgemiddelde van 0,43 per 90 minuten inhoudt. Islam Slimani scoorde zijn eerste treffer in Brusselse loondienst tegen Sint-Truiden en dat was meteen een echte spitsengoal. Francis Amuzu dropte een voorzet in de box, waarna Slimani erin slaagde om tussen twee Truiense verdedigers de bal in het doel te koppen. Het was zijn eerste doelpoging voor Sporting en het was meteen prijs.



“Het mijn job om te scoren, daarom ben ik hier”, zei Islam Slimani na de wedstrijd tegen Sint-Truiden. Zijn kans tegen de Kanaries hield een expected-goal waarde in van amper 19% maar toch slaagde hij erin om doelman Daniel Schmidt op een fraaie manier te verschalken. Knap gedaan van de Algerijnse spits, maar zo legde hij de verwachtingen ook wel hoog voor zichzelf en voor de buitenwereld. In de volgende wedstrijden kon hij die efficiëntie en slagvaardigheid bijvoorbeeld niet bevestigen.

ZOALS MBOKANI

Tegen Ludogorets en KV Kortrijk ondernam Islam Slimani gecombineerd vijf pogingen naar het vijandelijke doel, maar geen enkele belandde tegen de netten of zelfs tussen de palen. Vorig weekend miste de spits nog een dot van een kans in het Guldensporenstadion, waarmee hij tot de minst presterende spitsen behoorde in de Jupiler Pro League. Enkel Julien Ngoy (KV Mechelen), Kyan Vaesen (KVC Westerlo), Zinho Gano (Zulte Waregem), Vakoun Bayo (Sporting Charleroi), Fraser Hornby (KV Oostende) en Faïz Selemani (KV Kortrijk) vergaarden vorig weekend nog grotere doelkansen en scoorden daaruit geen enkele goal.

“Islam was bijna aan het huilen in de kleedkamer. Hij zei me dat hij zo'n grote kansen nog nooit heeft gemist in zijn leven”, vertelde coach Brian Riemer na de wedstrijd tegen KV Kortrijk bij La Dernière Heure. Islam Slimani scoort momenteel één doelpunt uit zes doelpogingen en dat houdt - zeker voor een spits - een erg lage omzetratio in van amper 16%. Anderzijds positioneert hij zich doorgaans goed in de box, maar wordt hij niet altijd goed aangespeeld door zijn ploegmaats. De spelers van Anderlecht moeten duidelijk nog wennen dat er een ander type-spits vooraan staat dan Fábio Silva.



Islam Slimani is meer een fysiek krachtige spits, met een goed kopspel, die balvast is, presence brengt in de box, en die weegt op een verdediging. Zoals Dieumerci Mbokani bijvoorbeeld, is hij een spits die perfect bediend kan worden met voorzetten in het strafschopgebied. Maar die komen er voorlopig nog te weinig uit bij Anderlecht. “We moeten hem meer voorzetten geven. Het team is dit soort profielen niet gewend. Spelers moeten hem vertrouwen. We moeten dit wapen dat we in de rechthoek hebben meer gebruiken”, zei Brian Riemer reeds na de match tegen Ludogorets.

SPITS VAN WERELDKLASSE

Ongeacht of hij in de komende weken of maanden blindelings de weg naar doel vindt, Islam Slimani levert met zijn specifieke kwaliteiten toch een grote meerwaarde bij Anderlecht. Vorig weekend speelde hij bijvoorbeeld een erg sterke eerste helft tegen KV Kortrijk, waarin hij alomtegenwoordig was. Hij was goed in het samenspel en in de combinatie, hij fungeerde door zijn balvastheid als een rustpunt in de opbouw en hij woog op de West-Vlaamse verdediging. Ondanks zijn grote gemiste kans aan het einde van de match - die misschien te wijten valt door vermoeidheid - was het rapport van Slimani dan ook overwegend positief.



“Hij heeft zijn internationale klasse getoond”, zei Brian Riemer achteraf. Ook Killian Sardella liet zich vorige week al erg lovend uit over zijn ervaren ploegmaat. “Hij is een spits van wereldklasse. Hij arriveerde en je zag meteen dat hij een meerwaarde ging zijn vanwege zijn ervaring. Slimani kreeg één kans tegen STVV en de bal hing tegen de netten. Hij liet op training al zien dat hij vlot scoort. Islam heeft al een geweldige carrière achter de rug en wij als jonge spelers kijken toch op naar hem. Hij brengt zijn energie en goed humeur over naar de groep. Islam is vriendelijk, nederig en een goed mens”, zei Sardella bij La Dernière Heure.

LEES OOK: Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

Wordt Slimani de clubtopschutter van Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

10
10
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

45
45
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

41
41
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

42
42
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

431
431
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

66
66
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

94
94
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

59
59
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

27
27
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

301
301
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

342
342
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

306
306
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

278
278
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

320
320
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

110
110
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

127
127
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

304
304
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

198
198
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

198
198
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1183
1183

Meer sportnieuws