'Transferramp Barcelona in aantocht op Camp Nou'

door
'Transferramp Barcelona in aantocht op Camp Nou'

Met een voorsprong van 8 punten op Real Madrid, is FC Barcelona dit seizoen goed op weg naar de Spaanse titel. De ingrepen van afgelopen zomer op de transfermarkt werpen dus hun vruchten af. Maar naar de komende mercato's toe, ziet de situatie er allesbehalve rooskleurig uit.


Barça haalde in de voorbije zomermercato een legertje aan versterkingen in huis. Met het aantrekken van transfervrije spelers (Franck Kessié, Andreas Christensen, Marcos Alonso, ...) werden de kosten ietwat gedrukt. Maar voor aanwinsten als Robert Lewandowski, Raphinha en Jules Koundé moesten de Catalanen wel flink dokken. En dat terwijl de club sowieso al op een heuse schuldenberg zat/zit.

Via allerlei boekhoudkundige trucs, de zogenaamde hefbomen, kon Barcelona echter toch toeslaan. Zo werden bijvoorbeeld allerlei toekomstige inkomsten, zoals televisie- en portretrechten, voor de nodige miljoenen aan externe partijen verkocht. Op korte termijn lijkt dat gezien de resultaten geen slechte zet. Maar dergelijke hefbomen kunnen slechts eenmalig gebruikt worden. En dat brengt de club mogelijk komende zomer al in problemen.

200 MILJOEN
La Liga-baas Javier Tebas waarschuwde Barça immers dat het eerst flink wat financiële ruimte zal moeten creëren alvorens nieuwe spelers gehaald kunnen worden. "Barcelona heeft gewerkt met eenmalige hefbomen, waardoor ze de uitgaven hebben kunnen doen die ze dit seizoen gedaan hebben. Maar dat kunnen ze komende zomer niet nog een keer doen", zei Tebas tegenover onder meer Mundo Deportivo. "Ze moeten of hun inkomen verhogen, of de uitgaven verlagen. e zullen zo'n tweehonderd miljoen euro op de loonkosten moeten besparen. Dat kan door spelers te verkopen, de inkomsten te verhogen of een mix daarvan."

LEES OOK: Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het bestuur van Barça houdt te weinig rekening met de lange termijn ...

Meest recent

'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

5
5
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

105
105
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

12
12
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

31
31
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

48
48
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

58
58
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

71
71
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

74
74
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

76
76
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

74
74
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

84
84
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

315
315
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

74
74
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

294
294
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

119
119
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

47
47
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

65
65
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

382
382
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

147
147
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

440
440
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

494
494
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

339
339
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

134
134
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

136
136
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

206
206

Meer sportnieuws