'Transferramp Barcelona in aantocht op Camp Nou'

261
'Transferramp Barcelona in aantocht op Camp Nou'

Met een voorsprong van 8 punten op Real Madrid, is FC Barcelona dit seizoen goed op weg naar de Spaanse titel. De ingrepen van afgelopen zomer op de transfermarkt werpen dus hun vruchten af. Maar naar de komende mercato's toe, ziet de situatie er allesbehalve rooskleurig uit.


Barça haalde in de voorbije zomermercato een legertje aan versterkingen in huis. Met het aantrekken van transfervrije spelers (Franck Kessié, Andreas Christensen, Marcos Alonso, ...) werden de kosten ietwat gedrukt. Maar voor aanwinsten als Robert Lewandowski, Raphinha en Jules Koundé moesten de Catalanen wel flink dokken. En dat terwijl de club sowieso al op een heuse schuldenberg zat/zit.

Via allerlei boekhoudkundige trucs, de zogenaamde hefbomen, kon Barcelona echter toch toeslaan. Zo werden bijvoorbeeld allerlei toekomstige inkomsten, zoals televisie- en portretrechten, voor de nodige miljoenen aan externe partijen verkocht. Op korte termijn lijkt dat gezien de resultaten geen slechte zet. Maar dergelijke hefbomen kunnen slechts eenmalig gebruikt worden. En dat brengt de club mogelijk komende zomer al in problemen.

200 MILJOEN
La Liga-baas Javier Tebas waarschuwde Barça immers dat het eerst flink wat financiële ruimte zal moeten creëren alvorens nieuwe spelers gehaald kunnen worden. "Barcelona heeft gewerkt met eenmalige hefbomen, waardoor ze de uitgaven hebben kunnen doen die ze dit seizoen gedaan hebben. Maar dat kunnen ze komende zomer niet nog een keer doen", zei Tebas tegenover onder meer Mundo Deportivo. "Ze moeten of hun inkomen verhogen, of de uitgaven verlagen. e zullen zo'n tweehonderd miljoen euro op de loonkosten moeten besparen. Dat kan door spelers te verkopen, de inkomsten te verhogen of een mix daarvan."

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Het bestuur van Barça houdt te weinig rekening met de lange termijn ...

Meest recent

Ongeziene jackpot Club Brugge: drie recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

0
0
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

9
9
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

5
5
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

24
24
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

29
29
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

63
63
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

158
158
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

12
12
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

79
79
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

28
28
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

232
232
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

94
94
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

45
45
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

27
27
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

71
71
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

171
171
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

51
51
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

40
40
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

123
123
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

69
69
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

108
108
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

62
62
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

52
52
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19

Meer sportnieuws