'Transferramp Barcelona in aantocht op Camp Nou'

door
'Transferramp Barcelona in aantocht op Camp Nou'

Met een voorsprong van 8 punten op Real Madrid, is FC Barcelona dit seizoen goed op weg naar de Spaanse titel. De ingrepen van afgelopen zomer op de transfermarkt werpen dus hun vruchten af. Maar naar de komende mercato's toe, ziet de situatie er allesbehalve rooskleurig uit.


Barça haalde in de voorbije zomermercato een legertje aan versterkingen in huis. Met het aantrekken van transfervrije spelers (Franck Kessié, Andreas Christensen, Marcos Alonso, ...) werden de kosten ietwat gedrukt. Maar voor aanwinsten als Robert Lewandowski, Raphinha en Jules Koundé moesten de Catalanen wel flink dokken. En dat terwijl de club sowieso al op een heuse schuldenberg zat/zit.

Via allerlei boekhoudkundige trucs, de zogenaamde hefbomen, kon Barcelona echter toch toeslaan. Zo werden bijvoorbeeld allerlei toekomstige inkomsten, zoals televisie- en portretrechten, voor de nodige miljoenen aan externe partijen verkocht. Op korte termijn lijkt dat gezien de resultaten geen slechte zet. Maar dergelijke hefbomen kunnen slechts eenmalig gebruikt worden. En dat brengt de club mogelijk komende zomer al in problemen.

200 MILJOEN
La Liga-baas Javier Tebas waarschuwde Barça immers dat het eerst flink wat financiële ruimte zal moeten creëren alvorens nieuwe spelers gehaald kunnen worden. "Barcelona heeft gewerkt met eenmalige hefbomen, waardoor ze de uitgaven hebben kunnen doen die ze dit seizoen gedaan hebben. Maar dat kunnen ze komende zomer niet nog een keer doen", zei Tebas tegenover onder meer Mundo Deportivo. "Ze moeten of hun inkomen verhogen, of de uitgaven verlagen. e zullen zo'n tweehonderd miljoen euro op de loonkosten moeten besparen. Dat kan door spelers te verkopen, de inkomsten te verhogen of een mix daarvan."

LEES OOK: 'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Het bestuur van Barça houdt te weinig rekening met de lange termijn ...

Meest recent

KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

1
1
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

49
49
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

25
25
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

114
114
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

53
53
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

323
323
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

46
46
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

235
235
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

570
570
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

188
188
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

852
852
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

481
481
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

414
414
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

563
563
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

23
23
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

64
64
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

519
519
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

395
395
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

282
282
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

325
325
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

103
103
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

735
735
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

283
283
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

549
549
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

788
788

Meer sportnieuws