'Transferramp Barcelona in aantocht op Camp Nou'

door
'Transferramp Barcelona in aantocht op Camp Nou'

Met een voorsprong van 8 punten op Real Madrid, is FC Barcelona dit seizoen goed op weg naar de Spaanse titel. De ingrepen van afgelopen zomer op de transfermarkt werpen dus hun vruchten af. Maar naar de komende mercato's toe, ziet de situatie er allesbehalve rooskleurig uit.


Barça haalde in de voorbije zomermercato een legertje aan versterkingen in huis. Met het aantrekken van transfervrije spelers (Franck Kessié, Andreas Christensen, Marcos Alonso, ...) werden de kosten ietwat gedrukt. Maar voor aanwinsten als Robert Lewandowski, Raphinha en Jules Koundé moesten de Catalanen wel flink dokken. En dat terwijl de club sowieso al op een heuse schuldenberg zat/zit.

Via allerlei boekhoudkundige trucs, de zogenaamde hefbomen, kon Barcelona echter toch toeslaan. Zo werden bijvoorbeeld allerlei toekomstige inkomsten, zoals televisie- en portretrechten, voor de nodige miljoenen aan externe partijen verkocht. Op korte termijn lijkt dat gezien de resultaten geen slechte zet. Maar dergelijke hefbomen kunnen slechts eenmalig gebruikt worden. En dat brengt de club mogelijk komende zomer al in problemen.

200 MILJOEN
La Liga-baas Javier Tebas waarschuwde Barça immers dat het eerst flink wat financiële ruimte zal moeten creëren alvorens nieuwe spelers gehaald kunnen worden. "Barcelona heeft gewerkt met eenmalige hefbomen, waardoor ze de uitgaven hebben kunnen doen die ze dit seizoen gedaan hebben. Maar dat kunnen ze komende zomer niet nog een keer doen", zei Tebas tegenover onder meer Mundo Deportivo. "Ze moeten of hun inkomen verhogen, of de uitgaven verlagen. e zullen zo'n tweehonderd miljoen euro op de loonkosten moeten besparen. Dat kan door spelers te verkopen, de inkomsten te verhogen of een mix daarvan."

LEES OOK: 'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

Het bestuur van Barça houdt te weinig rekening met de lange termijn ...

Meest recent

'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

26
26
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

76
76
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

149
149
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

93
93
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

43
43
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

92
92
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

60
60
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

314
314
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

40
40
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

57
57
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

202
202
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

75
75
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

424
424
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

240
240
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

85
85
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

112
112
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

351
351
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

71
71
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

37
37
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

185
185
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

244
244
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

212
212
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

968
968

Meer sportnieuws