Parker bezegelt eigen lot bij Club Brugge

door
Parker bezegelt eigen lot bij Club Brugge

De bijwijlen bemoedigende prestatie tegen Benfica kreeg geen vervolg, want in de stadsderby tegen Cercle zakte Club Brugge compleet door de ondergrens. Nog geen drie maanden nadat hij het roer overnam van Carl Hoefkens bevindt Scott Parker zich zo stilaan al in nauwe schoentjes in Jan Breydel. Tijd voor het bestuur van Blauw-Zwart om zélf eens voor de spiegel te gaan staan? Al bezegelde de nieuwe coach misschien wel reeds vanaf januari eigenhandig zijn eigen lot.


Eén ding is zeker: Hoefkens was niet de enige oorzaak voor de Brugse malaise. Sinds de trainerswissel boekte Club een schamele negen op 24, waardoor het steeds meer achterom moet kijken in de strijd om de top vier. Uitgerekend zondag komt eerste achtervolger AA Gent op bezoek. Druk op de ketel dus voor Parker, die beseft dat zijn stoel alsmaar meer wankelt. “Vermits we te weinig hebben gewonnen snap ik dat er vragen worden gesteld”, aldus de Engelsman, na het zoveelste gelijkspel weliswaar niet louter teleurgesteld omwille van het resultaat. Ook het spel dat op de mat werd gelegd was ondermaats. "Dit was onaanvaardbaar. Na vandaag maak ik me echt zorgen. Hopelijk is dit een wake-upcall. Ik dacht dat we verder stonden, maar we zetten twee stappen terug", was hij niet voor het eerst onverbiddelijk.

PUZZEL VAN PARKER
Na de nederlaag tegen Benfica zag Parker nochtans beterschap. "Nu moeten we dit meenemen naar de competitie", luidde het in koor met zijn aanvoerder, die eveneens vond dat het niveau stelselmatig werd opgekrikt. Missie niet geslaagd, want ondanks Hans Vanaken zijn kritiek aan het adres van de Vereniging werd Club gewoon op alle vlakken overklast door de buren van Groen-Zwart. Zowel op fysiek als voetballend gebied was Cercle simpelweg de betere, tactisch vond Parker geen oplossing op de aanpak van Miron Muslic. Zelf nam hij dan ook zijn verantwoordelijkheid op. "Ik stel de ploeg op, dus ik moet de schuld bij mezelf zoeken", vertelde de kwade coach. Daarbij bleek hij de puzzel van zijn 4-3-3, samen met een handvol titularissen zowat de enige houvast, nog maar eens anders te leggen.



Zo verhuisde Clinton Mata ondanks zijn groeiend vormpeil naar de bank, net zoals Brandon Mechele. Net nu Parker centraal achterin eindelijk enige stabiliteit beet had. In plaats daarvan kreeg Jack Hendry dit keer het gezelschap van Abakar Sylla, Denis Odoi deed opnieuw dienst als rechtsachter. Ook op het middenveld, waar Vanaken weer een trio vormde met Raphael Onyedika en Casper Nielsen, blijft het zoeken naar de juiste combinatie. Noa Lang verliet zijn eenzame stekje diep in de punt om als vanouds te dartelen vanaf links. Gelukkig is er nog de gretige dribbelkont, zoals beloofd na zijn glansrol tegen Benfica ook tegen de mindere goden op de afspraak, om af en toe voor wat schwung te zorgen en de boel te forceren. Dat hij het elftal opnieuw op sleeptouw neemt is een pluim op de hoed van Parker.

GEEN PROGRESSIE
Sinds nieuwjaar koppelt de bevrijde dribbelkont zijn initiatief ook weer aan het nodige rendement. In tegenstelling tot de rest van het offensief compartiment: hopelijk kan Andreas Skov Olsen straks terug mee voor wat meer dreiging zorgen. Tot dan moet alles van Lang komen, zeker wanneer Vanaken zoals zondag vakkundig wordt geneutraliseerd. Op papier heeft Parker genoeg opties op de flanken, maar Tajon Buchanan blijft kampen met ups en downs en wordt geregeld een rij achteruit getrokken. Kamal Sowah is ook nuttiger in een andere rol, terwijl Antonio Nusa na zijn bleke optreden tegen Charleroi pas nu opnieuw boven water komt. Een extra winger, eventueel in de vorm van een huurling, was allicht dus welkom. De landskampioen hoopte het tij echter zonder bijkomende investeringen te keren.



Daarvoor rekende Vincent Mannaert onder meer op Roman Yaremchuk, die tegen Cercle – toen voorin terug een echte nummer negen mocht postvatten – andermaal Ferran Jutglà voor zich moest dulden. Zijn belofte om de recordaankoop aan het draaien te krijgen wist Parker voorlopig niet in te lossen. "Ik weet dat ik dit team nog niet op het vereiste niveau heb kunnen brengen", klonk het zelfbewust over het gebrek aan progressie onder zijn bewind. Nadat het in de zomer reeds diep in de buidel had getast om de kern van vers bloed te voorzien stond Club nochtans precies daarom pal in januari. Mannaert sprak toen van meet af aan zijn vertrouwen uit in de aanwezige selectie, later bijgetreden door Tom Caluwé. "We geloven in de huidige mix", verklaarde de sportief directeur de stilte langs inkomende zijde.

DOORN IN HET OOG
Mét goedkeuring van Parker, die het mocht aangeven indien hij ergens nog een behoefte zag. Al benadrukte de kersverse trainer zelf wel meermaals dat het kort dag was om zijn spelersgroep volledig te analyseren. Behalve de teruggekeerde Hendry, en reservedoelman Josef Bursik, besloot hij het dan ook te doen met het materiaal dat voorhanden was. Een schril contrast met de gerichte versterkingen die Alfred Schreuder ter beschikking kreeg om zijn inhaalrace tot een goed einde te brengen. Dit keer bekommerde Club zich vooral om een aantal uitgaande dossiers. Op vraag van Parker zelf, die door het ruime aanbod nu al moeite heeft om knopen door te hakken, welteverstaan. "Het zou beter zijn om met minder jongens te werken", pleitte hij halfweg de wintermercato om zijn keuzestress te verlichten.



Om te waken over de balans werden zo Ruud Vormer, Éder Balanta, Eduard Sobol en Cyle Larin richting de exit begeleid. Ook jonkies wiens contract weldra afliep zoals Arne Engels, Noah Mbamba en Ibe Hautekiet zochten andere oorden op. De eigen jeugd blijft moeizaam doorbreken – dat Cercle hen met jong Brugs geweld aftroefde is ongetwijfeld een doorn in het oog van Bart Verhaeghe en co. Net zoals de prestaties van een paar van die verschoppelingen. Zo trof Larin in vier matchen voor Real Valladolid al drie keer raak. Vanuit economisch perspectief duimt Club dat hij die lijn doortrekt, maar gezien het eigen zwaktebod in de zestien kon het de kopbalsterke Canadees wie weet alsnog gebruiken. Ondanks de hogere positie van Vanaken vinden voorzetten vaak geen bestemming, met of zonder diepe spits.

OPTIES UITGEPUT
Terwijl Bjorn Meijer geblesseerd uitviel tegen Cercle, en vervanger Odoi zich nadien niet alleen bij de 1-1 in de luren liet leggen, gaf Sobol bij Strasbourg vorig weekend dan weer zijn eerste assist. En wat gezegd van Engels, bij Augsburg een certitude als controlerende middenvelder? Mogelijk was hij wél gebleven bij uitzicht op meer kansen, die de tiener blijkbaar toch verdient. Zeker nu Mats Rits nog niet de oude en Casper Nielsen, ondanks zijn knappe goal, een storende factor in de stroeve opbouw blijkt. Hier en daar werd alweer geroepen om Vormer, voor zijn blessure goed op dreef bij Zulte Waregem. Parker greep tegen Benfica terug naar Odoi op de zes, een kneepje van Schreuder, om de wisselvallige doch onmisbare Onyedika eens hoger te posteren. Misschien kon zelfs Balanta dus nog van pas komen.



Dat al deze overbodige spelers mochten beschikken was zowel om sportieve als contractuele redenen niet meer dan logisch. Toch ziet het ernaar uit dat Club sinds de winterbreak de bal hier en daar heeft misgeslagen, inclusief de beslissing om Hoefkens te slachtofferen en Parker voor de groep te plaatsen. Werd de kwaliteit in de kleedkamer dan toch overschat? Op basis van het recente verleden valt het nauwelijks te geloven. Gelet op de overvloed aan opties die hij nog altijd heeft, althans op papier, kunnen we de nieuwe coach alvast niet echt kwalijk nemen dat hij sinds zijn intrede allerlei dingen probeerde. Alleen laat zijn tactische flexibiliteit en matchmanagement te wensen over. En geraken de alternatieven, net als de excuses en bovenal de tijd, mede door zijn eigen toedoen stilaan wel uitgeput.

AD

LEES OOK: Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Wie van deze spelers had Club volgens u nog het best kunnen gebruiken?

Meest recent

Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

131
131
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

31
31
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

13
13
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

104
104
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

48
48
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

79
79
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

90
90
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

90
90
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

78
78
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

184
184
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

230
230
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

151
151
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

129
129
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

150
150
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

134
134
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

106
106
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

286
286
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

388
388
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

53
53
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

212
212
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

194
194
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

245
245
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

199
199
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

103
103

Meer sportnieuws