Coucke spreekt klare taal over Vandenhaute

door
Coucke spreekt klare taal over Vandenhaute

RSC Anderlecht leeft momenteel toe naar de Europese terugmatch van aanstaande donderdag tegen Ludogorets. Maar maandagavond stond bij de recordkampioen ook al een belangrijke afspraak op het programma. Zo vond een onderhoud plaats tussen vertegenwoordigers van de supporters en de top van de club.


Onder meer CEO Sports Jesper Fredberg en 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute tekenden present om de achterban te woord te staan, maar de ogen waren vooral gericht op hoofdeigenaar Marc Coucke. Die nam voor het eerst sinds lang publiekelijk het woord in naam van de club. En achteraf stond hij ook de aanwezige pers kortstondig te woord. Coucke liet weten dat het om een 'geanimeerd', maar constructief gesprek ging. En dat er na het seizoen zelfs een soortgelijke meeting zal volgen.

Daarnaast werd de zakenman gepolst of hij zijn onvoorwaardelijke steun aan Vandenhaute had uitgesproken. Maar dat bleek niet het geval. "Dat stond ook niet op de agenda, dit was geen raad van bestuur", verklaarde Coucke voor de aanwezige camera's. "We hebben heel duidelijk uitgelegd wat een 'niet-uitvoerend' voorzitter is. Dus ook welke bevoegdheden bij Jesper Fredberg en Kenneth Bornauw (CEO Non-sports) liggen én dat Wouter een soort van verbinding is tussen hun en de Raad van Bestuur. Als zij hem kunnen gebruiken voor bepaalde dossiers, zal hij dat vanzelfsprekend doen. Maar dat is voor mij hetzelfde."

BREEKPUNT VOOR DEEL VAN FANS
Momenteel lijkt een definitief vertrek van Vandenhaute dus niet aan de orde. Nochtans blijft dat een uitgesproken eis van een deel van de achterban. "Naar een deel van de supporters blijft dat een breekpunt. Maar je kan nooit voor iedereen goed doen. Ik denk dat er bij een deeltje bepaalde zaken uit het verleden zo diep zitten, dat ze daar niet over geraken. Daar moeten we respect voor hebben. Er is een groot deel dat zich kan vinden in de huidige structuur. En nog een serieus deel dat zegt: 'organiseer zoals je wil, maar wees transparant en eerlijk naar de supporters'", aldus Coucke.

LEES OOK: Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

Anderlecht doet er goed aan om Vandenhaute te houden ...

Meest recent

Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

22
22
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

24
24
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

100
100
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

11
11
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

209
209
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

167
167
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

340
340
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

155
155
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

84
84
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

147
147
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

214
214
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

366
366
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

126
126
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

293
293
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

87
87
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

361
361
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

304
304
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

186
186
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

462
462
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

410
410
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

103
103
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

900
900
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

218
218
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

375
375
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

1464
1464

Meer sportnieuws