AA Gent won met 2-0 van Oud-Heverlee Leuven. Daar mochten ze zeker niet over mopperen, want de bezoekers kregen zeer veel kansen. Scoren lukte echter niet voor hen. Hein Vanhaezebrouck was na de match zeer kritisch over één aspect: het veld in de Ghelamco Arena.
"Het was een match met twee gezichten, dat is een eenvoudige analyse. OHL had de kansen in de eerste helft, wij in de tweede helft. We hebben gedaan wat we moesten doen en hebben gewonnen. We weten waar we staan, met alle moeilijkheden die we hebben: Europees voetbal, veel blessures, jongens die nog niet helemaal in orde zijn ... Maar onze wissels deden het goed, daar ben ik heel tevreden over", blikte hij bij Sporza terug op de moeizame zege tegen OHL.
ELF KANSEN
De coach neemt zelden een blad voor de mand en hij was dan ook zeer duidelijk over de staat van het veld. "Het veld? Het viel nog mee qua effenheid, maar ik wil je eens uitnodigen om erop te spelen. Ploegen uit lagere reeksen hebben een betere grasmat dan ons. Dat mag niet op ons niveau", sprak hij zeer duidelijke taal.
Bij de bezoekers was Marc Brys teleurgesteld dat OHL geen punten pakte. "Voor de rust creëren we acht kansen, na de rust drie. Dat zijn er elf. Gent creëert amper iets. Als je zoveel creëert moet je gewoon de drie punten mee naar huis nemen. Het is onbegrijpelijk. De laatste wedstrijden lukt het gewoon niet voor ons, maar aan de mentaliteit ligt het niet. Of we een goed gevoel kunnen overhouden aan de eerste helft? Dat goed gevoel begint me stilaan tegen te steken. We moeten gewoon wedstrijden winnen. Er is heel veel drive en goesting."
Claudio Reulens