Antwerp in problemen voor duel in Leuven

497 stemmen
Antwerp in problemen voor duel in Leuven

Antwerp FC heeft zich tot één van de grote winnaars van het weekend gekroond. Gezien KRC Genk en Union SG met punten morsten, was RAFC de enige club uit de top 3 die met de volle buit aan de haal kon gaan. Al had de 2-0-overwinning tegen KAS Eupen ook enkele negatieve gevolgen.


De Great Old had op eigen veld weinig moeite met Eupen, dat bovendien nog een hulpende hand toestak. Zo veroorzaakte Loïc Bessilé in de eerste helft een strafschop, waarna hij ook nog eens met rood van het veld werd gestuurd. Vincent Janssen zette de elfmeter vervolgens netjes om en zijn landgenoot Jurgen Ekkelenkamp legde de 2-0-eindstand nog voor de rust vast.

Een belangrijke overwinning dus voor Antwerp, dat op één week tijd vijf punten kon goedmaken op leider Genk. Maar de match tegen Eupen bezorgde coach Mark van Bommel wel problemen voor de volgende match tegen OH Leuven. Zo pakten Ritchie De Laet en Toby Alderweireld elk een gele kaart, waardoor ze komende week allebei geschorst zijn.

BLESSURE BATAILLE
Voor De Laet was het zelfs al zijn tiende gele kaart van het seizoen, hij moet dus twee matchen op het strafbakje plaatsnemen. Bovendien bleef Jelle Bataille na de rust uit voorzorg in de kleedkamer. Als hij niet voldoende hersteld geraakt, mist Van Bommel in Leuven dus drie verdedigers. Dat terwijl Sam Vines en Björn Engels nog altijd niet hersteld zijn. Van Bommel zal achterin dus flink moeten puzzelen. Mogelijk biedt dat kansen voor jongelingen als Laurit Krasniqi en Zeno Van den Bosch. 

LEES OOK: Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Antwerp had zijn defensie in januari moeten versterken ...

Meest recent

'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

53
53
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

214
214
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

81
81
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

137
137
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

113
113
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

243
243
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

64
64
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

45
45
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

33
33
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

478
478
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

69
69
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

235
235
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

52
52
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

245
245
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

179
179
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

118
118
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

736
736
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

69
69
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

182
182
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

181
181
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1112
1112
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

730
730
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

484
484
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

874
874
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

877
877

Meer sportnieuws