Voetbalwereld rouwt: lichaam vermiste Atsu onder puin gevonden

door
Voetbalwereld rouwt: lichaam vermiste Atsu onder puin gevonden

De rampzalige aardbeving in Turkije en Syrië heeft ook de voetbalwereld zwaar getroffen. Zo werd het lichaam van de Ghanese aanvaller Christian Atsu (ex-Chelsea en -Newcastle United) levenloos vanonder het puin gehaald. Dat bevestigde zijn Turkse makelaar tegenover de lokale pers.


In de nacht van 5 op 6 februari werden Turkije en Syrië getroffen door een zware aardbeving, die leidde tot een humanitaire catastrofe. Inmiddels zijn ruim 45.000 overlijdens vastgesteld. En dat aantal blijft dagelijks nog stijgen. Ook voor Christian Atsu blijkt alle hulp te laat gekomen. De Ghanees werd daags na de aardbeving al snel als vermits opgegeven. Even werd geopperd dat hij levend was teruggevonden, maar die berichten bleken al snel achterhaald.

Met man en macht werd naar hem en andere overledenen gezocht, maar naarmate de tijd verstreek werd de hoop op een goede afloop steeds kleiner. En inmiddels zou het levenloze lichaam van de 31-jarige zijn teruggevonden. Dat liet zijn Turkse zaakwaarnemer Murat Uzunmehmet weten. Voorlopig is het nog even wachten op een officiële bevestiging, maar ook vanuit Ghana wordt het trieste nieuws bekrachtigd.

WEDSTRIJDHELD VLAK VOOR DRAMA
Atsu belandde destijds via FC Porto in het Europese voetbal en verhuisde al snel naar Chelsea. Op Stamford Bridge bleef zijn grote doorbraak uit, waarna hij op uitleenbasis bij verschillende andere Engelse ploegen aan de slag ging. Sinds september verdedigde de 60-voudig international van Ghana de kleuren van Hatayspor. Daar scoorde hij daags voor de aardbeving nog de winnende treffer in de slotminuten, maar vervolgens sloeg het absolute noodlot toe.

LEES OOK: Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

Meest recent

'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

0
0
Lardot deelt vingertik uit: Essevee bestolen tegen STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

30
30
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

247
247
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

295
295
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

213
213
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

85
85
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

179
179
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

844
844
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

190
190
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

48
48
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

40
40
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

326
326
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

284
284
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

167
167
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

396
396
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

351
351
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

232
232
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

68
68
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

389
389
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

133
133
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

75
75
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

252
252
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

435
435
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

428
428

Meer sportnieuws