Voetbalwereld rouwt: lichaam vermiste Atsu onder puin gevonden

0 stemmen
Voetbalwereld rouwt: lichaam vermiste Atsu onder puin gevonden

De rampzalige aardbeving in Turkije en Syrië heeft ook de voetbalwereld zwaar getroffen. Zo werd het lichaam van de Ghanese aanvaller Christian Atsu (ex-Chelsea en -Newcastle United) levenloos vanonder het puin gehaald. Dat bevestigde zijn Turkse makelaar tegenover de lokale pers.


In de nacht van 5 op 6 februari werden Turkije en Syrië getroffen door een zware aardbeving, die leidde tot een humanitaire catastrofe. Inmiddels zijn ruim 45.000 overlijdens vastgesteld. En dat aantal blijft dagelijks nog stijgen. Ook voor Christian Atsu blijkt alle hulp te laat gekomen. De Ghanees werd daags na de aardbeving al snel als vermits opgegeven. Even werd geopperd dat hij levend was teruggevonden, maar die berichten bleken al snel achterhaald.

Met man en macht werd naar hem en andere overledenen gezocht, maar naarmate de tijd verstreek werd de hoop op een goede afloop steeds kleiner. En inmiddels zou het levenloze lichaam van de 31-jarige zijn teruggevonden. Dat liet zijn Turkse zaakwaarnemer Murat Uzunmehmet weten. Voorlopig is het nog even wachten op een officiële bevestiging, maar ook vanuit Ghana wordt het trieste nieuws bekrachtigd.

WEDSTRIJDHELD VLAK VOOR DRAMA
Atsu belandde destijds via FC Porto in het Europese voetbal en verhuisde al snel naar Chelsea. Op Stamford Bridge bleef zijn grote doorbraak uit, waarna hij op uitleenbasis bij verschillende andere Engelse ploegen aan de slag ging. Sinds september verdedigde de 60-voudig international van Ghana de kleuren van Hatayspor. Daar scoorde hij daags voor de aardbeving nog de winnende treffer in de slotminuten, maar vervolgens sloeg het absolute noodlot toe.

Meest recent

Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

12
12
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

13
13
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

20
20
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

108
108
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

42
42
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

198
198
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

47
47
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

77
77
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

89
89
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

579
579
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

28
28
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

55
55
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

67
67
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

247
247
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

118
118
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

147
147
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

240
240
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

82
82
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

135
135
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

141
141
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

154
154
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

104
104
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

451
451
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

142
142

Meer sportnieuws