Plooien niet gestreken: harde kern weigert invitatie Coucke

door
Plooien niet gestreken: harde kern weigert invitatie Coucke

RSC Anderlecht gaat zondagavond op bezoek bij KV Kortrijk, een belangrijke match binnen de strijd om de Europe Play-Offs-tickets. Maar ook daags nadien staat een interessante afspraak op de agenda. Dan gaat hoofdeigenaar Marc Coucke openlijk in dialoog met vertegenwoordigers van de supportersclubs.


In navolging van het veelbesproken artikel in 'Humo', waren afgelopen zondag andermaal protestacties gehouden tegen 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute. En daarbij werd ook Coucke geviseerd. Zo werden enkele boodschappen met graffiti aangebracht aan het Lotto Park. "Coucke/Wouter buiten", stond er onder meer te lezen. Soortgelijke spandoeken werden ook opgehangen op een aantal plaatsen in de tribunes.

Bovendien werd vanuit bepaalde vakken meermaals gescandeerd om het vertrek van bovengenoemde heren. Die mening werd evenwel niet door alle supporters gedragen. Zo weerklonk er vanuit verschillende hoeken tegenwind op de aanhoudende protesten. Verdeeldheid dus binnen de achterban en de club wil haar supporters zo snel mogelijk weer op één lijn krijgen. Daarom gaat Coucke maandag, samen met Vandenhaute en sportieve baas Jesper Fredberg, het gesprek aan met vertegenwoordigers van de fans.

BCS WEIGERT
In totaal werden een 32-tal aanhangers uitgenodigd, de meesten vertegenwoordigen de supportersclubs van Paars-Wit. Maar niet iedereen blijkt even enthousiast. Volgens Het Nieuwsblad werd ook aan BCS (Brussels Casual Service) gevraagd een afgevaardigde te sturen. Maar de harde kern besloot niet in te gaan om die invitatie. Bij BCS blijft men bij het standpunt dat Vandenhaute definitief zijn functies neerlegt en liefst dat Coucke ook vertrekt. Met minder lijken zij voorlopig geen genoegen te nemen.

LEES OOK: Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Anderlecht moet strenger optreden tegen zijn harde kern ...

Meest recent

'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

95
95
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

75
75
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

103
103
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

345
345
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

219
219
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

298
298
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

81
81
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

155
155
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

201
201
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

235
235
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

49
49
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

341
341
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

88
88
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

64
64
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

26
26
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

230
230
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

481
481
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

158
158
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

168
168
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

90
90
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

155
155
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

539
539
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

193
193
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

113
113
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

703
703

Meer sportnieuws