Plooien niet gestreken: harde kern weigert invitatie Coucke

748 stemmen
Plooien niet gestreken: harde kern weigert invitatie Coucke

RSC Anderlecht gaat zondagavond op bezoek bij KV Kortrijk, een belangrijke match binnen de strijd om de Europe Play-Offs-tickets. Maar ook daags nadien staat een interessante afspraak op de agenda. Dan gaat hoofdeigenaar Marc Coucke openlijk in dialoog met vertegenwoordigers van de supportersclubs.


In navolging van het veelbesproken artikel in 'Humo', waren afgelopen zondag andermaal protestacties gehouden tegen 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute. En daarbij werd ook Coucke geviseerd. Zo werden enkele boodschappen met graffiti aangebracht aan het Lotto Park. "Coucke/Wouter buiten", stond er onder meer te lezen. Soortgelijke spandoeken werden ook opgehangen op een aantal plaatsen in de tribunes.

Bovendien werd vanuit bepaalde vakken meermaals gescandeerd om het vertrek van bovengenoemde heren. Die mening werd evenwel niet door alle supporters gedragen. Zo weerklonk er vanuit verschillende hoeken tegenwind op de aanhoudende protesten. Verdeeldheid dus binnen de achterban en de club wil haar supporters zo snel mogelijk weer op één lijn krijgen. Daarom gaat Coucke maandag, samen met Vandenhaute en sportieve baas Jesper Fredberg, het gesprek aan met vertegenwoordigers van de fans.

BCS WEIGERT
In totaal werden een 32-tal aanhangers uitgenodigd, de meesten vertegenwoordigen de supportersclubs van Paars-Wit. Maar niet iedereen blijkt even enthousiast. Volgens Het Nieuwsblad werd ook aan BCS (Brussels Casual Service) gevraagd een afgevaardigde te sturen. Maar de harde kern besloot niet in te gaan om die invitatie. Bij BCS blijft men bij het standpunt dat Vandenhaute definitief zijn functies neerlegt en liefst dat Coucke ook vertrekt. Met minder lijken zij voorlopig geen genoegen te nemen.

LEES OOK: 'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

Anderlecht moet strenger optreden tegen zijn harde kern ...

Meest recent

Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

32
32
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

48
48
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

55
55
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

77
77
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

179
179
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

216
216
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

158
158
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

143
143
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

222
222
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

195
195
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

70
70
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

49
49
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

436
436
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

213
213
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

332
332
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

160
160
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

241
241
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

116
116
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

445
445
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

190
190
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

344
344
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

255
255
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

139
139
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

162
162

Meer sportnieuws