Fredberg doet gouden zaak bij Anderlecht

825
Fredberg doet gouden zaak bij Anderlecht

Anderhalf jaar geleden was Killian Sardella helemaal afgeschreven bij RSC Anderlecht. Het Neerpede-product werd oorspronkelijk een grote toekomst voorspeld, maar na drie wisselvallige seizoenen in de A-kern bleef de grote doorbraak echter uit. Onder Brian Riemer komt Sardella terug boven water. En hoe. De 20-jarige zette duidelijk stappen vooruit in zijn spel en hij krijgt terug het volle vertrouwen van de supporters, de club en van de sportieve cel, waaronder ook de nieuwe CEO Sports Jesper Fredberg.


SARDELLA DE GROTE ZONDEBOK

In juli 2021 leek het helemaal over and out te zijn voor Killian Sardella bij RSC Anderlecht. Door de nieuwe corona-maatregelen mochten de Belgische voetbalclubs sinds 27 juni opnieuw supporters toelaten in hun stadion, met een maximumcapaciteit van 33%. In de derby tegen Union SG bevolkten er naargelang de bron 8.000, 6.500 of 6.000 fans de tribunes van het Lotto Park. De supporters van Anderlecht waren toen niet in grote getale aanwezig, maar ze verstuurden wel een duidelijke boodschap richting Vincent Kompany. De grote zondebok van de avond was overduidelijk Sardella.



De jonge verdediger was de grote pineut in de competitie-opener tegen Union SG. Killian Sardella ging te naïef en onbezonnen in de fout bij de 0-1 en na zijn verkeerde inschatting in het duel met kwelduivel Loïc Lapoussin ging zijn prestatie steil bergaf. Bij zowat elk balcontact kreeg Sardella het thuispubliek over zich heen en ook al waren de tribunes niet tot de nok gevuld, dit kwam toch wel hard aan voor de jonge verdediger. Kompany liet Sardella tijdens de rust vervolgens in de kleedkamer, al was dat volgens de coach niet door de felle en negatieve reacties van het thuispubliek.

REVIVAL ONDER RIEMER

Sindsdien kwam Killian Sardella slechts met mondjesmaat in actie bij Anderlecht. Hij was voor de buitenwereld helemaal afgeschreven na zijn dramatische wedstrijd tegen Union SG, terwijl hij in de periode daarvoor ook enkele zeer wisselvallige prestaties liet zien. Maar anderhalf jaar later is Sardella helemaal terug. Brian Riemer gebruikt de 20-jarige verdediger steeds meer als een basisspeler en Sardella toont ook een grote progressie in vergelijking met de voorbije seizoenen. “De coach geeft me veel vertrouwen en leert mij veel”, stelde Sardella eerder in La Dernière Heure.



De uitgesproken sterkte van Killian Sardella is zijn voetballend vermogen. Vincent Kompany loofde destijds de grote verticaliteit die de youngster in zijn passing legt, alsook het feit dat Sardella een speler is die erin slaagt om vaak de lijnen te breken. En nu heeft Brian Riemer het duidelijk ook voor het jeugdproduct van Neerpede, terwijl de Anderlecht-fans stilaan ook hun mening (moeten) herzien. “Killian heeft het geweldig gedaan de laatste weken”, zei Riemer. “Als we met drie opbouwen, heeft hij een heel goed profiel als derde verdediger.”

INDRUKWEKKENDE SARDELLA

Killian Sardella speelde vorig seizoen voornamelijk als rechtsachter, terwijl hij van opleiding een centrale verdediger is. Onder Brian Riemer wordt de 20-jarige vooral uitgespeeld als linksback, maar in die ietwat ongewone rol maakt Sardella wel indruk. “Hij is geen linkspoot en zijn toekomst is niet als linksachter, dat weten we allemaal. We moesten door allerlei omstandigheden de beslissing nemen om Killian daar te zetten. Offensief is het soms moeilijker, maar dat weten we. Maar voor de rest heeft hij heel goede zaken laten zien”, zei Riemer over hem.



Killian Sardella zette duidelijk stappen op het verdedigend vlak en hij heeft ook meer vertrouwen met de bal aan de voet. Hij lijkt eindelijk klaar te zijn om definitief door te breken bij Anderlecht en om zich op te werpen tot een vaste basisspeler. In de Conference League-wedstrijd tegen Ludogorets was hij na Jan Vertonghen bijvoorbeeld de meest efficiënte Anderlecht-speler in al zijn aangegane acties, alsook één van de beste op het uitvoetballend en op het recupererend vlak. Sardella betaalt daarmee het grote vertrouwen terug dat de club in hem stelt.

ANDERLECHT TREKT DE KAART VAN SARDELLA

In de vorige zomermercato wilde Anderlecht hem liever niet verkopen, want intern was het plan om Killian Sardella te gebruiken als centrale verdediger in de A-kern. Felice Mazzu gaf hem echter geen kansen, maar Brian Riemer doet dat duidelijk wel. En met succes. Ook CEO Sports Jesper Fredberg is een believer van Sardella, want de Deen liet hem in de voorbije wintermercato ook niet vertrekken uit het Lotto Park. Zo was het niet doorgaan van de transfer van linksachter Harry Toffolo (Nottingham Forest) achteraf bekeken een godsgeschenk voor Sardella. “Als het niet de juiste optie is, dan moet je investeren in de jongens die er al zijn”, zei Fredberg in Het Laatste Nieuws. “We hebben na het afspringen van Toffolo geen extra linksback gehaald omdat we geloven dat N'Diaye en Sardella hun spel naar een hoger niveau kunnen tillen.”

LEES OOK: De puzzel van Bruno: is dít de sterkste 11 van Anderlecht?

Zal Sardella definitief doorbreken bij Anderlecht?

Meest recent

Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

9
9
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

49
49
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

29
29
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

31
31
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

113
113
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

166
166
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

147
147
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

993
993
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

87
87
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

32
32
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

250
250
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

63
63
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

28
28
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

57
57
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

81
81
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

29
29
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

163
163
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

335
335
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

280
280
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

281
281
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

55
55
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

108
108

Meer sportnieuws