Okon doet boekje open over Club Brugge-ontslag

door
Okon doet boekje open over Club Brugge-ontslag

Ondanks de historische kwalificatie voor de 1/8ste finales van de Champions League, besloot het bestuur van Club Brugge vlak voor de jaarwissel in te grijpen. Door tegenvallende resultaten in eigen land werd hoofdcoach Carl Hoefkens aan de kant geschoven. En ook zijn assistent Paul Okon moest beschikken.


De Australiër maakte begin jaren '90 al furore als speler van Club, in 1995 won hij er zelfs de Gouden Schoen. Na zijn spelerscarrière deed de oud-verdediger vooral in eigen land trainers-ervaring op. Vorige zomer werd hij op vraag van Hoefkens echter aan de staf van Blauw-Zwart toegevoegd. Als assistent-coach werd Okon ook geapprecieerd, met de prestaties in de Champions League als hoogtepunt. Maar na het vertrek van Hoefkens moest hij dus ook beschikken.

In een uitgebreid interview bij Humo komt Okon nu terug op zijn ontslag. "Ik voel me gezegend dat ik de kans gekregen heb. Maar het trainersvak is bijzonder. Het éét je op: je leeft van dag tot dag, zonder garanties, tot je als een stuk vuil wordt weggeworpen. Een contract stelt niets voor. Het enige wat telt, is het resultaat in het weekend", klinkt het hard. "Met Kerstmis hebben de mensen boven in de bestuurskamer beslist dat ze een andere richting wilden inslaan. Dus moesten er mensen vertrekken. Soms is dat alleen de hoofdcoach, nu kreeg ook een deel van de staf de bons."

ANDERE FUNCTIE
Okon kreeg van het Brugse bestuur wel nog een andere functie aangeboden, meer bepaald in het scoutingsdepartement. Maar daar bedankte hij vriendelijk voor. "Daar was ik niet voor gekomen, hè. Hoe kan ik nu niet goed genoeg zijn voor het ene, maar wel voor het andere? Alsof ik mijn vrouw zou zeggen dat ik niet meer van haar hou, maar toch wil dat ze mijn vrouw blijft. Dat zou toch ook niet werken?", besluit hij al lachend.

POLL: Club heeft Hoefkens te snel laten gaan ...

Meest recent

'Verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

16
16
Degradatiestrijd dit weekend helemaal beslist?

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

26
26
'Stevige solden: Rode Duivel met korting op te halen'

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

24
24
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

49
49
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

75
75
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

133
133
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

168
168
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

156
156
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

74
74
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

213
213
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

56
56
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

55
55
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

238
238
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

389
389
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

169
169
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

304
304
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

169
169
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

171
171
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

187
187

Meer sportnieuws