'Supportersacties zorgen voor topoverleg Anderlecht'

door
'Supportersacties zorgen voor topoverleg Anderlecht'

RSC Anderlecht staat sportief gezien voor een belangrijke week. Donderdag wordt de Europese campagne hervat met een bezoek aan het Bulgaarse Ludogorets, vervolgens kan Paars-Wit in eigen land de poort naar de top 8 openbeuken. Ondertussen probeert het bestuur de plooien met de achterban glad te strijken.


Zo blijft er spanning heersen bij de recordkampioen. In navolging van het veelbesproken artikel in 'Humo', waren er zondag bijvoorbeeld nieuwe protestacties tegen 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute. Daarbij werd ook hoofdeigenaar Marc Coucke geviseerd. Zo werden enkele boodschappen met graffiti aangebracht aan het Lotto Park. "Coucke/Wouter buiten", stond er onder meer te lezen. Daarnaast werd een deel van hekwerk rond het stadion dichtgelast en gesaboteerd met silicone. Naar verluidt het werk van 'BCS', Brussels Casual Service.

Ook in tribunes hingen op een aantal plaatsen spandoeken met soortgelijke boodschappen. Om de gemoederen te bedaren besloot de clubleiding om in te grijpen. Zo geraakte maandag al bekend dat Coucke, samen met Vandenhaute, in dialoog zal gaan met een delegatie van de supporters(verenigingen). Dat wordt nu ook bevestigd bij La Dernière Heure. Het Waalse medium weet dat er een onderhoud met leden van de fanboard zal volgen. Ook sportieve baas Jesper Fredberg zou betrokken worden in deze meeting.

GEEN BCS
De datum van het topoverleg werd niet vrijgegeven, maar het zou de bedoeling zijn dat Coucke meer duidelijkheid zou scheppen over zijn plannen en ambities. Daarnaast zou hij Vandenhaute ook uit de wind trachten te zetten. Er is echter wel een probleem. Binnen de fanboard zit geen vertegenwoordiger van de BCS. In principe wordt dit deel van de harde kern dus niet op de meeting verwacht en uitgerekend bij hun is de weerstand tegen Vandenhaute en Coucke het grootst. Zij zullen dus op een andere manier bereikt moeten worden.

LEES OOK: Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Vandenhaute kan beter een stap opzij zetten ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

9
9
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

34
34
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

344
344
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

294
294
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

176
176
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

229
229
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

66
66
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

574
574
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

209
209
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

394
394
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

609
609
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

390
390
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

165
165
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

163
163
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

258
258
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

78
78
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

334
334
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

228
228
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

237
237
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws