'Supportersacties zorgen voor topoverleg Anderlecht'

door
'Supportersacties zorgen voor topoverleg Anderlecht'

RSC Anderlecht staat sportief gezien voor een belangrijke week. Donderdag wordt de Europese campagne hervat met een bezoek aan het Bulgaarse Ludogorets, vervolgens kan Paars-Wit in eigen land de poort naar de top 8 openbeuken. Ondertussen probeert het bestuur de plooien met de achterban glad te strijken.


Zo blijft er spanning heersen bij de recordkampioen. In navolging van het veelbesproken artikel in 'Humo', waren er zondag bijvoorbeeld nieuwe protestacties tegen 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute. Daarbij werd ook hoofdeigenaar Marc Coucke geviseerd. Zo werden enkele boodschappen met graffiti aangebracht aan het Lotto Park. "Coucke/Wouter buiten", stond er onder meer te lezen. Daarnaast werd een deel van hekwerk rond het stadion dichtgelast en gesaboteerd met silicone. Naar verluidt het werk van 'BCS', Brussels Casual Service.

Ook in tribunes hingen op een aantal plaatsen spandoeken met soortgelijke boodschappen. Om de gemoederen te bedaren besloot de clubleiding om in te grijpen. Zo geraakte maandag al bekend dat Coucke, samen met Vandenhaute, in dialoog zal gaan met een delegatie van de supporters(verenigingen). Dat wordt nu ook bevestigd bij La Dernière Heure. Het Waalse medium weet dat er een onderhoud met leden van de fanboard zal volgen. Ook sportieve baas Jesper Fredberg zou betrokken worden in deze meeting.

GEEN BCS
De datum van het topoverleg werd niet vrijgegeven, maar het zou de bedoeling zijn dat Coucke meer duidelijkheid zou scheppen over zijn plannen en ambities. Daarnaast zou hij Vandenhaute ook uit de wind trachten te zetten. Er is echter wel een probleem. Binnen de fanboard zit geen vertegenwoordiger van de BCS. In principe wordt dit deel van de harde kern dus niet op de meeting verwacht en uitgerekend bij hun is de weerstand tegen Vandenhaute en Coucke het grootst. Zij zullen dus op een andere manier bereikt moeten worden.

LEES OOK: Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Vandenhaute kan beter een stap opzij zetten ...

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

84
84
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

48
48
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

267
267
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

69
69
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

181
181
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

173
173
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

73
73
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

182
182
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

510
510
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

118
118
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

63
63
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

573
573
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

402
402
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

30
30
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

73
73
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

98
98
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

565
565
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

446
446
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

159
159
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

49
49
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

128
128
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

130
130
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

423
423
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

314
314
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

401
401

Meer sportnieuws