'Supportersacties zorgen voor topoverleg Anderlecht'

door
'Supportersacties zorgen voor topoverleg Anderlecht'

RSC Anderlecht staat sportief gezien voor een belangrijke week. Donderdag wordt de Europese campagne hervat met een bezoek aan het Bulgaarse Ludogorets, vervolgens kan Paars-Wit in eigen land de poort naar de top 8 openbeuken. Ondertussen probeert het bestuur de plooien met de achterban glad te strijken.


Zo blijft er spanning heersen bij de recordkampioen. In navolging van het veelbesproken artikel in 'Humo', waren er zondag bijvoorbeeld nieuwe protestacties tegen 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute. Daarbij werd ook hoofdeigenaar Marc Coucke geviseerd. Zo werden enkele boodschappen met graffiti aangebracht aan het Lotto Park. "Coucke/Wouter buiten", stond er onder meer te lezen. Daarnaast werd een deel van hekwerk rond het stadion dichtgelast en gesaboteerd met silicone. Naar verluidt het werk van 'BCS', Brussels Casual Service.

Ook in tribunes hingen op een aantal plaatsen spandoeken met soortgelijke boodschappen. Om de gemoederen te bedaren besloot de clubleiding om in te grijpen. Zo geraakte maandag al bekend dat Coucke, samen met Vandenhaute, in dialoog zal gaan met een delegatie van de supporters(verenigingen). Dat wordt nu ook bevestigd bij La Dernière Heure. Het Waalse medium weet dat er een onderhoud met leden van de fanboard zal volgen. Ook sportieve baas Jesper Fredberg zou betrokken worden in deze meeting.

GEEN BCS
De datum van het topoverleg werd niet vrijgegeven, maar het zou de bedoeling zijn dat Coucke meer duidelijkheid zou scheppen over zijn plannen en ambities. Daarnaast zou hij Vandenhaute ook uit de wind trachten te zetten. Er is echter wel een probleem. Binnen de fanboard zit geen vertegenwoordiger van de BCS. In principe wordt dit deel van de harde kern dus niet op de meeting verwacht en uitgerekend bij hun is de weerstand tegen Vandenhaute en Coucke het grootst. Zij zullen dus op een andere manier bereikt moeten worden.

LEES OOK: Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Vandenhaute kan beter een stap opzij zetten ...

Meest recent

Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

70
70
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

204
204
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

107
107
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

199
199
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

71
71
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

92
92
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

242
242
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

243
243
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

88
88
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

561
561
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

222
222
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

100
100
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

202
202
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

217
217
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

363
363
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

598
598
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

265
265
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

516
516
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

104
104
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

391
391
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

276
276
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

253
253
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

97
97
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

143
143

Meer sportnieuws