Opvolger Riemer al gekend? "Afspraak met Anderlecht gemaakt"

door
Opvolger Riemer al gekend?

RSC Anderlecht lijkt sportief gezien weer op het goede spoor te zitten. De Brusselaars pakten 10 op 12 in hun meest recente competitiewedstrijden en doen daardoor weer volop mee voor deelname aan de Europe Play-Offs. De aanstelling van Brian Riemer als hoofdcoach blijkt voorlopig dus goed mee te vallen.


De Deen slaagde er in ieder geval in om weer een positieve vibe in de kleedkamer te krijgen en in de laatste weken is dus ook zijn puntenbalans positief. Nochtans nam Paars-Wit een bepaald risico met de keuze voor Riemer, die tot dusver weinig tot geen ervaring opdeed als hoofdtrainer. Bovendien had RSCA al een goede coach rondlopen. Robin Veldman maakte immers een goede beurt toen hij moest depanneren na het ontslag van Felice Mazzu en deed het eerder ook al goed bij de paars-witte beloften.

In gesprek met Omroep Flevoland stelt Veldman echter dat hij het zelf ook nog wat vroeg om vast benoemd te worden als T1. "Ik ben loyaal en wou mij graag voor de lange termijn binden aan een project. Het was tijdelijk als hoofdtrainer", klinkt het. "Ik heb de stap terug gezet naar assistent-trainer omdat ik vind dat zo'n grote club geleid moet worden door iemand met ervaring. Zeker gezien de situatie waarin we zitten. Maar ik denk wel dat ik getoond heb dat ik het kan: een elftal goed laten spelen en daarmee resultaat halen. Op de lange termijn wil ik ook hoofdtrainer worden."

VIJF JAREN-PLAN
De ambities van Veldman zijn dus duidelijK. En daarvoor heeft hij ook afspraken gemaakt met Anderlecht, al wil hij geen stappen overslaan. "Ik heb met de club afgesproken dat ik binnen de vijf jaar hoofdtrainer word. Het liefst hier. Dat wordt mijn project: binnen de vijf jaar hoofdtrainer zijn in het betaalde voetbal. Dus dat betekent diploma's halen, ervaring opdoen, ... blijven investeren. Mijn doelstelling wordt binnen de vijf jaar aan het roer te staan van een profclub", besluit de ambitieuze, maar nuchtere Nederlander.

LEES OOK: Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Veldman zou op termijn een ideale T1 zijn voor Anderlecht ...

Meest recent

‘Diakhon hakt knoop door: sociale media verklappen’

Mamadou Diakhon is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Na een twijfelachtig begin greep ...

13
13
Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

Bondscoach Rudi Garcia maakt vrijdag om 13u de selectie van de Rode Duivels bekend voor de ...

39
39
Scherpe KRC Genk-reacties na dure fout Matte Smets

KRC Genk ligt uit Europa. Ondanks de goede uitgangspositie na de heenwedstrijd in de Cegeka Arena ...

59
59
Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

34
34
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

113
113
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

13
13
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

162
162
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

237
237
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

61
61
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

170
170
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

168
168
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

146
146
De Cat op weg naar Duivels? Grote verrassing lonkt

Het is D-Day voor de Rode Duivels. Om 13u maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de stage in de ...

302
302
Ambities STVV onthult: "Dan zullen we over titel spreken"

Komend weekend kent de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zijn ontknoping. Daarna is het ...

100
100
‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

254
254
'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

86
86
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

153
153
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

36
36
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

106
106
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

63
63
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

199
199
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

236
236
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

81
81
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

172
172
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

570
570

Meer sportnieuws