'Coucke grijpt in na nieuwe Anderlecht-protesten'

door
'Coucke grijpt in na nieuwe Anderlecht-protesten'

RSC Anderlecht zette zondagnamiddag een grote stap richting deelname aan de Europe Play-Offs. Paars-Wit hield tegen directe concurrent STVV immers de drie punten thuis en naderde zo tot op één puntje van de top 8. Maar ondanks de sportieve opflakkering blijft er verdeeldheid heersen bij de achterban.


In navolging van het veelbesproken artikel in 'Humo', waren er zondag opnieuw protestacties tegen 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute. Daarbij werd ook hoofdeigenaar Marc Coucke geviseerd. Dit keer wou de harde kern van 'BCS', Brussels Casual Service, zich laten gelden. Zo werden zaterdagnacht enkele boodschappen met graffiti aangebracht aan het Lotto Park. "Coucke/Wouter buiten", stond er onder meer te lezen. Daarnaast werd een deel van hekwerk rond het stadion dichtgelast en gesaboteerd met silicone.

Ook in tribunes hingen op een aantal plaatsen spandoeken met soortgelijke boodschappen. Bovendien werd vanuit bepaalde vakken meermaals gescandeerd om het ontslag van bovengenoemde heren. Die mening werd evenwel niet door alle supporters gedragen. Zo weerklonk er vanuit verschillende hoeken tegenwind op de aanhoudende protesten. Dat leidde tot een gespannen sfeertje. Door de verdiende overwinning bedaarden de gemoederen uiteindelijk wel. Maar wat als de prestatie tegen STVV ondermaats was geweest ... ?

DIALOOG MET FANS
Binnen de club beseft men dan ook dat het belangrijk is om de achterban zo snel mogelijk weer op één lijn te krijgen. Binnen een tweetal weken komt aartsrivaal Standard immers op bezoek en dan is de sfeer sowieso al gespannen. Volgens Le Soir zou Coucke weldra dan ook bereid zijn om over te gaan tot actie. Het medium acht de kans immers reëel dat Coucke, samen met Vandenhaute, in dialoog zal gaan met een delegatie van de supporters(verenigingen). Tot dusver hield de hoofdeigenaar zich steeds in de schaduw, maar gezien de huidige situatie lijkt het nodig dat hij nog eens openlijk van zich laat horen.

LEES OOK: Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Coucke móét zelf ook communiceren ...

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

69
69
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

21
21
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

38
38
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

127
127
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

24
24
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

66
66
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

120
120
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

62
62
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

128
128
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

80
80
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

143
143
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

52
52
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

319
319
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

386
386
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

173
173
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

75
75
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

358
358
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

249
249
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

41
41
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

414
414
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

109
109
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

102
102
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

560
560
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

128
128
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

567
567

Meer sportnieuws