'Coucke grijpt in na nieuwe Anderlecht-protesten'

door
'Coucke grijpt in na nieuwe Anderlecht-protesten'

RSC Anderlecht zette zondagnamiddag een grote stap richting deelname aan de Europe Play-Offs. Paars-Wit hield tegen directe concurrent STVV immers de drie punten thuis en naderde zo tot op één puntje van de top 8. Maar ondanks de sportieve opflakkering blijft er verdeeldheid heersen bij de achterban.


In navolging van het veelbesproken artikel in 'Humo', waren er zondag opnieuw protestacties tegen 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute. Daarbij werd ook hoofdeigenaar Marc Coucke geviseerd. Dit keer wou de harde kern van 'BCS', Brussels Casual Service, zich laten gelden. Zo werden zaterdagnacht enkele boodschappen met graffiti aangebracht aan het Lotto Park. "Coucke/Wouter buiten", stond er onder meer te lezen. Daarnaast werd een deel van hekwerk rond het stadion dichtgelast en gesaboteerd met silicone.

Ook in tribunes hingen op een aantal plaatsen spandoeken met soortgelijke boodschappen. Bovendien werd vanuit bepaalde vakken meermaals gescandeerd om het ontslag van bovengenoemde heren. Die mening werd evenwel niet door alle supporters gedragen. Zo weerklonk er vanuit verschillende hoeken tegenwind op de aanhoudende protesten. Dat leidde tot een gespannen sfeertje. Door de verdiende overwinning bedaarden de gemoederen uiteindelijk wel. Maar wat als de prestatie tegen STVV ondermaats was geweest ... ?

DIALOOG MET FANS
Binnen de club beseft men dan ook dat het belangrijk is om de achterban zo snel mogelijk weer op één lijn te krijgen. Binnen een tweetal weken komt aartsrivaal Standard immers op bezoek en dan is de sfeer sowieso al gespannen. Volgens Le Soir zou Coucke weldra dan ook bereid zijn om over te gaan tot actie. Het medium acht de kans immers reëel dat Coucke, samen met Vandenhaute, in dialoog zal gaan met een delegatie van de supporters(verenigingen). Tot dusver hield de hoofdeigenaar zich steeds in de schaduw, maar gezien de huidige situatie lijkt het nodig dat hij nog eens openlijk van zich laat horen.

LEES OOK: Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

Coucke móét zelf ook communiceren ...

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

11
11
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

10
10
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

26
26
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

116
116
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

67
67
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

98
98
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

177
177
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

113
113
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

70
70
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

92
92
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

266
266
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

860
860
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

90
90
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

78
78
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

89
89
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

337
337
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

460
460
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

391
391
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

710
710
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

208
208
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

265
265
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

532
532
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

372
372
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

284
284

Meer sportnieuws