De Witte open over nakende verkoop AA Gent

door
De Witte open over nakende verkoop AA Gent

Vandaag kwam het bericht dat AA Gent officieel te koop staat. De Buffalo's zijn vooral op zoek naar een rijke investeerder die een groot pakket van de aandelen koopt. Het nieuws zorgde toch voor wat ophef en voorzitter Ivan De Witte reageerde bij VTM Nieuws. Ook burgemeester Matthias De Clercq gaf een reactie.


"Wat ik van een investeerder verwacht? Dat we samen nauwkeurig de situatie van de club analyseren - zowel het verleden als de toekomst - en dat er volledige transparantie is over de organisatie van de investering. De middelen moeten naar de club gaan", vertelde De Witte. De Ghelamco Arena is eigendom van meerdere partijen, maar dat mag geen problemen opleveren. "Toch zou dat de situatie niet mogen bemoeilijken. We zijn daarover zeer transparant in gesprek met iedereen. Ook met het stadsbestuur en hoofdsponsor VDK zijn al gesprekken aangeknoopt."

STADSBESTUUR

Wat wel vaststaat: er zal geen rijke oliebaron naar Gent afzakken. "Voor ons als Stad is het zeer belangrijk dat de sterke lokale verankering en het sociale aspect van de club met onder meer de KAA Gent Foundation niet verloren gaat. Daarom vragen we aan de club om nauw betrokken te blijven bij de verdere plannen. We willen absolute garanties dat die lokale verankering behouden blijft bij de verkoop of participatie in de club", laat burgemeester Mathias De Clercq weten. Schepen Sofie Bracke sprak ook via Belga. "Exotische overnemers, zoals oliesjeiks of Russische oligarchen, zouden moeilijk verzoenbaar zijn met de historiek en de waarden van de club", laat zij alvast weten.

POLL: Goed dat het stadsbestuur mee waakt?

Meest recent

"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

32
32
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

44
44
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

43
43
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

125
125
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

263
263
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

96
96
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

428
428
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

126
126
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

907
907
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

421
421
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

303
303
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

189
189
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

675
675
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

132
132
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

188
188
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

276
276
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

114
114
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

293
293
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

287
287
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

218
218

Meer sportnieuws