Essevee-middenvelder: "We mogen niet met dichtgeknepen billen spelen"

door
Essevee-middenvelder:

Er komen levensbelangrijke weken aan voor Zulte Waregem. Na een resem topaffiches, waaronder tegen Union en Club Brugge, moet Essevee het nu opnemen tegen rechtstreekse concurrenten in de degradatiestrijd. Zondag krijgen de manschappen van coach Mbaye Leye bezoek van KV Oostende. 


“We krijgen nu inderdaad drie weken op rij een rechtstreekse concurrent voor de kiezen”, aldus centrale middenvelder Nicolas Rommens bij Het Nieuwsblad. Zulte neemt het de komende wedstrijden op tegen Oostende, Seraing en Kortrijk. Drie ploegen die ook in de gevarenzone van de Belgische competitie vertoeven. De 28-jarige speler uit Lier beseft maar al te goed dat het duel van deze zondag tegen de Kustboys van levensbelang kan zijn voor zijn ploeg. 

“Momenteel is die partij de allerbelangrijkste, maar we beseffen dat we misschien wel negen op negen moeten pakken. Dat is ook altijd ons doel. Nu meer dan ooit. Toch heeft het geen zin om een bepaald puntentotaal voorop te stellen waarmee we zeker zouden zijn van het behoud. Zo werkt het niet in het voetbal.” Oostende staat samen met Seraing op de laatste plaats in de Jupiler Pro League en telt amper twee punten minder dan Essevee. 

STRESS
En toch vindt Rommens dat zijn ploeg de wedstrijd vrij moet aanvatten. “Ik voel die druk niet meteen. Als we nu zouden verliezen, zal dat allicht wel snel veranderen. We pakten misschien iets te weinig punten in januari en uiteraard vloek je eens als Seraing wint van Leuven of toen Kortrijk won van Genk. Elke match moet gewoon gespeeld worden. Toch mogen we niet met dichtgeknepen billen het veld opstappen omdat we niet mogen verliezen. We moeten dan ook vooral ons spel brengen zoals de voorbije weken.”

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

Wint Zulte Waregem zondag van Oostende?

Meest recent

'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

1
1
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

12
12
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

28
28
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

16
16
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

143
143
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

116
116
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

166
166
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

167
167
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

90
90
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

187
187
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

725
725
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

86
86
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

44
44
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

114
114
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

544
544
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

227
227
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

591
591
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

180
180
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

240
240
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

42
42
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

54
54
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

683
683
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

843
843
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

158
158
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

317
317

Meer sportnieuws