Essevee-middenvelder: "We mogen niet met dichtgeknepen billen spelen"

146 stemmen
Essevee-middenvelder:

Er komen levensbelangrijke weken aan voor Zulte Waregem. Na een resem topaffiches, waaronder tegen Union en Club Brugge, moet Essevee het nu opnemen tegen rechtstreekse concurrenten in de degradatiestrijd. Zondag krijgen de manschappen van coach Mbaye Leye bezoek van KV Oostende. 


“We krijgen nu inderdaad drie weken op rij een rechtstreekse concurrent voor de kiezen”, aldus centrale middenvelder Nicolas Rommens bij Het Nieuwsblad. Zulte neemt het de komende wedstrijden op tegen Oostende, Seraing en Kortrijk. Drie ploegen die ook in de gevarenzone van de Belgische competitie vertoeven. De 28-jarige speler uit Lier beseft maar al te goed dat het duel van deze zondag tegen de Kustboys van levensbelang kan zijn voor zijn ploeg. 

“Momenteel is die partij de allerbelangrijkste, maar we beseffen dat we misschien wel negen op negen moeten pakken. Dat is ook altijd ons doel. Nu meer dan ooit. Toch heeft het geen zin om een bepaald puntentotaal voorop te stellen waarmee we zeker zouden zijn van het behoud. Zo werkt het niet in het voetbal.” Oostende staat samen met Seraing op de laatste plaats in de Jupiler Pro League en telt amper twee punten minder dan Essevee. 

STRESS
En toch vindt Rommens dat zijn ploeg de wedstrijd vrij moet aanvatten. “Ik voel die druk niet meteen. Als we nu zouden verliezen, zal dat allicht wel snel veranderen. We pakten misschien iets te weinig punten in januari en uiteraard vloek je eens als Seraing wint van Leuven of toen Kortrijk won van Genk. Elke match moet gewoon gespeeld worden. Toch mogen we niet met dichtgeknepen billen het veld opstappen omdat we niet mogen verliezen. We moeten dan ook vooral ons spel brengen zoals de voorbije weken.”

LEES OOK: Union én Anderlecht zien sterkhouders naar WK trekken

🚀

Wint Zulte Waregem zondag van Oostende?

Meest recent

Mathijssen stapt op: weldra terug aan de slag in België?

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

8
8
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

15
15
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

53
53
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

72
72
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

66
66
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

575
575
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

298
298
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

92
92
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

793
793
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

350
350
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

422
422
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

440
440
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

133
133
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

487
487
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

113
113
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

264
264
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

261
261
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

253
253
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

655
655
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

175
175
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

192
192
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

222
222
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

303
303
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

401
401

Meer sportnieuws