Essevee-middenvelder: "We mogen niet met dichtgeknepen billen spelen"

door
Essevee-middenvelder:

Er komen levensbelangrijke weken aan voor Zulte Waregem. Na een resem topaffiches, waaronder tegen Union en Club Brugge, moet Essevee het nu opnemen tegen rechtstreekse concurrenten in de degradatiestrijd. Zondag krijgen de manschappen van coach Mbaye Leye bezoek van KV Oostende. 


“We krijgen nu inderdaad drie weken op rij een rechtstreekse concurrent voor de kiezen”, aldus centrale middenvelder Nicolas Rommens bij Het Nieuwsblad. Zulte neemt het de komende wedstrijden op tegen Oostende, Seraing en Kortrijk. Drie ploegen die ook in de gevarenzone van de Belgische competitie vertoeven. De 28-jarige speler uit Lier beseft maar al te goed dat het duel van deze zondag tegen de Kustboys van levensbelang kan zijn voor zijn ploeg. 

“Momenteel is die partij de allerbelangrijkste, maar we beseffen dat we misschien wel negen op negen moeten pakken. Dat is ook altijd ons doel. Nu meer dan ooit. Toch heeft het geen zin om een bepaald puntentotaal voorop te stellen waarmee we zeker zouden zijn van het behoud. Zo werkt het niet in het voetbal.” Oostende staat samen met Seraing op de laatste plaats in de Jupiler Pro League en telt amper twee punten minder dan Essevee. 

STRESS
En toch vindt Rommens dat zijn ploeg de wedstrijd vrij moet aanvatten. “Ik voel die druk niet meteen. Als we nu zouden verliezen, zal dat allicht wel snel veranderen. We pakten misschien iets te weinig punten in januari en uiteraard vloek je eens als Seraing wint van Leuven of toen Kortrijk won van Genk. Elke match moet gewoon gespeeld worden. Toch mogen we niet met dichtgeknepen billen het veld opstappen omdat we niet mogen verliezen. We moeten dan ook vooral ons spel brengen zoals de voorbije weken.”

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Wint Zulte Waregem zondag van Oostende?

Meest recent

Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

47
47
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

74
74
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

125
125
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

427
427
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

41
41
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

52
52
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

244
244
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

40
40
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

165
165
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

269
269
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

244
244
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

588
588
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

320
320
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

165
165
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

173
173
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

210
210
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

426
426
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

446
446
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

173
173
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

190
190
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

543
543
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

39
39
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

301
301
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

279
279
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

33
33

Meer sportnieuws