Essevee-middenvelder: "We mogen niet met dichtgeknepen billen spelen"

146 stemmen
Essevee-middenvelder:

Er komen levensbelangrijke weken aan voor Zulte Waregem. Na een resem topaffiches, waaronder tegen Union en Club Brugge, moet Essevee het nu opnemen tegen rechtstreekse concurrenten in de degradatiestrijd. Zondag krijgen de manschappen van coach Mbaye Leye bezoek van KV Oostende. 


“We krijgen nu inderdaad drie weken op rij een rechtstreekse concurrent voor de kiezen”, aldus centrale middenvelder Nicolas Rommens bij Het Nieuwsblad. Zulte neemt het de komende wedstrijden op tegen Oostende, Seraing en Kortrijk. Drie ploegen die ook in de gevarenzone van de Belgische competitie vertoeven. De 28-jarige speler uit Lier beseft maar al te goed dat het duel van deze zondag tegen de Kustboys van levensbelang kan zijn voor zijn ploeg. 

“Momenteel is die partij de allerbelangrijkste, maar we beseffen dat we misschien wel negen op negen moeten pakken. Dat is ook altijd ons doel. Nu meer dan ooit. Toch heeft het geen zin om een bepaald puntentotaal voorop te stellen waarmee we zeker zouden zijn van het behoud. Zo werkt het niet in het voetbal.” Oostende staat samen met Seraing op de laatste plaats in de Jupiler Pro League en telt amper twee punten minder dan Essevee. 

STRESS
En toch vindt Rommens dat zijn ploeg de wedstrijd vrij moet aanvatten. “Ik voel die druk niet meteen. Als we nu zouden verliezen, zal dat allicht wel snel veranderen. We pakten misschien iets te weinig punten in januari en uiteraard vloek je eens als Seraing wint van Leuven of toen Kortrijk won van Genk. Elke match moet gewoon gespeeld worden. Toch mogen we niet met dichtgeknepen billen het veld opstappen omdat we niet mogen verliezen. We moeten dan ook vooral ons spel brengen zoals de voorbije weken.”

LEES OOK: Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Wint Zulte Waregem zondag van Oostende?

Meest recent

Henry zet Ronaldo na WK-opener op zijn plaats

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

9
9
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

27
27
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

588
588
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

36
36
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

107
107
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

202
202
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

17
17
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

38
38
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

241
241
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

129
129
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

319
319
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

242
242
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

418
418
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

420
420
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

245
245
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

75
75
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

103
103
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

185
185
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

63
63
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

68
68
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

532
532
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

127
127
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

186
186
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

190
190
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

963
963

Meer sportnieuws