Beerschot grijpt drastisch in na biergooi-incident

door
Beerschot grijpt drastisch in na biergooi-incident

Beerschot VA staat komend weekend voor een belangrijk duel. Zo sluit de huidige nummer 3 uit de Challenger Pro League de reguliere competitie af met een thuiswedstrijd tegen competitieleider RWDM. De Antwerpenaren hopen wel dat het publiek zich van zijn beste kant laat zien.


Beerschot kan rekenen op een fanatieke en erg trouwe achterban. Maar tussen die supporters zitten enkele 'rotte appels' die zich ook dit seizoen regelmatig van hun minst fraaie kant toonden. Afgelopen weekend op het veld van Lierse Kempenzonen was het wederom zover. Zo werden met bier(bekers) en andere voorwerpen op het veld gegooid.

Hierdoor werd de club andermaal op het matje geroepen. "Beerschot moet zich hierdoor weeral, voor de zevende keer dit seizoen, gaan verantwoorden bij het bondsparket voor zaken die niet langer door de beugel kunnen (racisme, bier gooien, etc.)", laat het stamnummer 13 weten in een statement op de clubwebsite.

SANCTIE DREIGT
De Antwerpenaren besluiten dan ook om drastisch in te grijpen. "De club ziet zich genoodzaakt om bij een volgend incident een extra maatregel toe te voegen: Bij de volgende biergooier, zal er geen drank meer toegelaten zijn in de tribunes. Bovendien zal de biergooier individueel gestraft worden door de club."

Beerschot benadrukt dat het zeker niet de volledige achterban viseert, maar wel een aantal enkelingen die het verpesten voor de grote groep supporters. "De club beseft dat het met zo’n drastische maatregel iedereen treft, waaronder ook zichzelf. Daarom roept het zijn fans op om geen bier of andere voorwerpen meer te gooien, maar ook om andere supporters die aanstalten maken om dit te doen, daarop aan te spreken."

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Wie betrapt wordt op bier gooien, moet een stadionverbod krijgen ...

Meest recent

Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

0
0
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

9
9
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

51
51
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

45
45
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

31
31
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

167
167
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

59
59
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

55
55
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

160
160
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

122
122
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

747
747
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

214
214
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

397
397
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

482
482
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

374
374
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

117
117
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

197
197
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

209
209
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

254
254
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

102
102
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

245
245
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

621
621
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

79
79
Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

255
255
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

414
414

Meer sportnieuws