Super League zet Europees voetbal op stelten met nieuw megaplan

144 stemmen
Super League zet Europees voetbal op stelten met nieuw megaplan

In april 2021 stond de Europese voetbalwereld enkele dagen lang op zijn kop toen plots de Europese Super League gelanceerd werd. Met die gesloten competitie wilden twaalf topclubs hun positie consolideren, maar onder massale druk van spelers, media en vooral de supporters stapten zowat alle oprichtende clubs binnen de twee dagen uit het project. Enkel Juventus, Real Madrid en FC Barcelona bleven koppig aan boord en lijken het project nu helemaal nieuw leven in te blazen.


De voorbije maanden was de Super League vooral verwikkeld in een juridische strijd met de UEFA over het recht om een nieuwe competitie te lanceren, maar nu ligt er ook een nieuw plan op tafel. In een interview met Die Welt onthult CEO Bernd Reichart dat er een voorstel klaarligt voor een competitie met meerdere divisies, waarin plaats zou zijn voor maar liefst 60 tot 80 Europese clubs, die geselecteerd zouden worden op basis van 'sportieve prestaties'. Er zouden geen permanente deelnemers meer zijn.

Dat is dus een groot verschil met de oorspronkelijke plannen voor een competitie met 20 teams, waarvan er maar liefst vijftien zeker zouden zijn van hun plaats. In het nieuwe plan zouden de deelnemers verzekerd zijn van minstens veertien Super League-wedstrijden per seizoen, wat volgens Reichart de clubs meer financiële stabiliteit zou moeten bezorgen.

AFGESCHOTEN
Het is afwachten hoe de nieuwe plannen onthaald zullen worden door het grote publiek. De UEFA schoot de plannen van de Super League na een meeting in november nogmaals af met de mededeling dat 'het volledige Europese voetbal tegen hun hebzuchtige plannen gekant is'. Intussen heeft ook Javier Tebas, de voorzitter van La Liga, al vernietigend uitgehaald naar de nieuwe aankondiging van de Super League. Hij tweette een cartoon waarop de Super League voorgesteld wordt als de wolf tegenover het Europese voetbal als Roodkapje en stelt dat de plannen enkel de belangen van de grote clubs dienen.


Zijn deze plannen voor de Super League een verbetering ten opzichte van de Champions League?

Meest recent

Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

17
17
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

56
56
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

71
71
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

27
27
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

226
226
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

256
256
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

103
103
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

131
131
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

41
41
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

325
325
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

40
40
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

340
340
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

118
118
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

322
322
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

128
128
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

239
239
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

198
198
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

122
122
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

44
44
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

108
108
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

284
284
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

785
785
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

220
220

Meer sportnieuws