Einde Vandenhaute onvermijdelijk? "Grenst aan psychopathie"

1512 stemmen
Einde Vandenhaute onvermijdelijk?

RSC Anderlecht staat aanstaande zondag voor een thuisduel tegen STVV, een cruciale match in de strijd om de top 8. Maar in aanloop naar die partij is het opnieuw erg onrustig bij de recordkampioen. Zo staat 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute andermaal in het oog van de storm na een vernietigend artikel van 'Humo'.


Het weekblad, dat zich baseerde op de getuigenissen van verschillende (ex-)werknemers en insiders, publiceerde dinsdag een stuk waarin de vloer wordt aangeveegd met Vandenhaute. Zo wordt hij omschreven als een bemoeizieke en zelfs tirannieke clubleider, die zijn eigen visie koste wat kost wil doordrukken. Vandenbaute zou weinig rekening houden met de inbreng van de medewerkers onder hem. Ook zou hij aanzienlijke sommen factureren aan de club, onder meer voor dure etentjes.

Volgens de club gaat het om een 'eenzijdig beeld vol onwaarheden'. Maar de bekende sportjournalist Hans Vandeweghe stelt dat het artikel van 'Humo' toch grotendeels correct is. "Ze hebben een zeer duidelijk beeld geschetst van de cultuur die onder Marc Coucke en Vandenhaute is geïnstalleerd bij Anderlecht, met Vandenhaute als kleine Napoleon voor wie iedereen moet springen en die altijd alles beter weet. Maar daar schrik ik op zich niet van: velen waren al op de hoogte van het gedrag van Vandenhaute, dat grenst aan de psychopathie", klinkt het bij De Morgen.

GROTE ICARUS
Vandenhaute moet zich allicht verantwoorden voor de Raad van Bestuur. Maar als het van de supporters afhangt, houdt hij het definitief voor bekeken. Ook Vandeweghe gaat er vanuit dat het einde voor hem in zicht is. "Dit is het échte einde van Vandenhaute bij Anderlecht. Ik heb hem altijd als een grote Icarus gezien. Altijd naar de zon willen vliegen, maar uiteindelijk te dichtbij komen en je vleugels van was doen smelten. De zon in dit verhaal is Anderlecht, dat was zijn droom.”

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Vandenhaute kan de eer beter aan zichzelf houden ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

23
23
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

42
42
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

15
15
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

35
35
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

95
95
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

286
286
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

111
111
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

307
307
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

392
392
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1060
1060
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

421
421
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

158
158
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

84
84
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws