Einde Vandenhaute onvermijdelijk? "Grenst aan psychopathie"

1512 stemmen
Einde Vandenhaute onvermijdelijk?

RSC Anderlecht staat aanstaande zondag voor een thuisduel tegen STVV, een cruciale match in de strijd om de top 8. Maar in aanloop naar die partij is het opnieuw erg onrustig bij de recordkampioen. Zo staat 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute andermaal in het oog van de storm na een vernietigend artikel van 'Humo'.


Het weekblad, dat zich baseerde op de getuigenissen van verschillende (ex-)werknemers en insiders, publiceerde dinsdag een stuk waarin de vloer wordt aangeveegd met Vandenhaute. Zo wordt hij omschreven als een bemoeizieke en zelfs tirannieke clubleider, die zijn eigen visie koste wat kost wil doordrukken. Vandenbaute zou weinig rekening houden met de inbreng van de medewerkers onder hem. Ook zou hij aanzienlijke sommen factureren aan de club, onder meer voor dure etentjes.

Volgens de club gaat het om een 'eenzijdig beeld vol onwaarheden'. Maar de bekende sportjournalist Hans Vandeweghe stelt dat het artikel van 'Humo' toch grotendeels correct is. "Ze hebben een zeer duidelijk beeld geschetst van de cultuur die onder Marc Coucke en Vandenhaute is geïnstalleerd bij Anderlecht, met Vandenhaute als kleine Napoleon voor wie iedereen moet springen en die altijd alles beter weet. Maar daar schrik ik op zich niet van: velen waren al op de hoogte van het gedrag van Vandenhaute, dat grenst aan de psychopathie", klinkt het bij De Morgen.

GROTE ICARUS
Vandenhaute moet zich allicht verantwoorden voor de Raad van Bestuur. Maar als het van de supporters afhangt, houdt hij het definitief voor bekeken. Ook Vandeweghe gaat er vanuit dat het einde voor hem in zicht is. "Dit is het échte einde van Vandenhaute bij Anderlecht. Ik heb hem altijd als een grote Icarus gezien. Altijd naar de zon willen vliegen, maar uiteindelijk te dichtbij komen en je vleugels van was doen smelten. De zon in dit verhaal is Anderlecht, dat was zijn droom.”

LEES OOK: 'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Vandenhaute kan de eer beter aan zichzelf houden ...

Meest recent

'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één ...

71
71
POLL⎜Spanje of Argentinië: wie wordt wereldkampioen?

De finalisten van het WK 2026 zijn bekend. Daags na Spanje wist ook titelverdediger Argentinië ...

148
148
Argentinië in WK-finale! Engeland kraakt na enorme comeback

De finale van het WK 2026 wordt aanstaande zondag betwist door Spanje en Argentinië. De ...

75
75
Fransen met grond gelijk gemaakt: drietal krijgt volle laag

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

82
82
Joos tikt Garcia op vingers: 'grove fout in WK-selectie'

De KBVB zal zich deze maand nog buigen over de toekomst van Rudi Garcia. Qua resultaten valt de ...

348
348
Plan-A binnen: Standard presenteert vijfde zomeraanwinst

Standard toont zich bijzonder gretig tijdens de huidige transferperiode. Zo werd woensdagavond ...

91
91
Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

555
555
'Diego Moreira naar topploeg: spectaculaire transfersom'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

259
259
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

718
718
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

79
79
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

372
372
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

95
95
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

340
340
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

22
22
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

186
186
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

259
259
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

69
69
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

53
53
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

194
194
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

561
561
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

381
381
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

117
117
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

656
656
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

76
76
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

447
447

Meer sportnieuws