Belgen-loos Real Madrid in finale WK voor clubs

door
Belgen-loos Real Madrid in finale WK voor clubs

Volgende week trekt de Champions League zich weer op gang. In aanloop daarvan kan titelverdediger Real Madrid zich eerst nog verzekeren van een andere mooie prijs. Zo plaatste de Spaanse kampioen zich woensdagavond voor de finale van het WK voor clubteams door af te rekenen met Al-Ahly.


Naast de landstitel pakte Real afgelopen seizoen ook voor de 8ste keer in zijn geschiedenis de eindzege in de Champions League. Hierdoor mogen de Madrilenen deze week strijden voor de wereldtitel. Dat toernooi wordt afgewerkt in Marokko. Coach Carlo Ancelotti kan er wel niet rekenen op zijn twee Belgen, Thibaut Courtois en Eden Hazard zijn immers geblesseerd. Ballon d'Or Karim Benzema ligt eveneens in de lappenmand.

Maar Real wist zich ook zonder de afwezigen te plaatsen voor de finale van aanstaande zaterdag. Tegen Al-Ahly, winnaar van de Afrikaanse Champions League, haalde de Koninklijke het met 1-4. Vlak voor het einde van de eerste helft wist Vinicius Junior de score te openen. En meteen na de pauze maakte Federico Valverde er 0-2 van. De Tunesiër Ali Maâloul zorgde van op de stip voor de aansluitingstreffer, verder geraakten de Egyptenaren echter niet.

SAUDISCHE OPPONENT
Real liet in de slotminuten nog een penalty liggen, maar Rodrygo Goes en Sergio Arribas zorgden alsnog voor de 1-4. De Madrilenen, die het WK voor clubteams al zeven keer konden winnen, werken zaterdagavond dus de finale af in Rabat. Daarin wordt Al-Hilal de tegenstander van dienst. De Saudische topclub, vorig seizoen winnaar van de Aziatische Champions League, plaatste zich dinsdagavond al door met 2-3 te winnen van Flamengo.

LEES OOK: 'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Het WK voor clubs is een overbodig toernooi ...

Meest recent

'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

24
24
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

72
72
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

146
146
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

91
91
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

41
41
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

92
92
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

60
60
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

311
311
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

40
40
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

57
57
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

202
202
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

75
75
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

424
424
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

240
240
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

85
85
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

112
112
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

351
351
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

71
71
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

37
37
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

185
185
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

242
242
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

212
212
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

968
968

Meer sportnieuws