Belgen-loos Real Madrid in finale WK voor clubs

door
Belgen-loos Real Madrid in finale WK voor clubs

Volgende week trekt de Champions League zich weer op gang. In aanloop daarvan kan titelverdediger Real Madrid zich eerst nog verzekeren van een andere mooie prijs. Zo plaatste de Spaanse kampioen zich woensdagavond voor de finale van het WK voor clubteams door af te rekenen met Al-Ahly.


Naast de landstitel pakte Real afgelopen seizoen ook voor de 8ste keer in zijn geschiedenis de eindzege in de Champions League. Hierdoor mogen de Madrilenen deze week strijden voor de wereldtitel. Dat toernooi wordt afgewerkt in Marokko. Coach Carlo Ancelotti kan er wel niet rekenen op zijn twee Belgen, Thibaut Courtois en Eden Hazard zijn immers geblesseerd. Ballon d'Or Karim Benzema ligt eveneens in de lappenmand.

Maar Real wist zich ook zonder de afwezigen te plaatsen voor de finale van aanstaande zaterdag. Tegen Al-Ahly, winnaar van de Afrikaanse Champions League, haalde de Koninklijke het met 1-4. Vlak voor het einde van de eerste helft wist Vinicius Junior de score te openen. En meteen na de pauze maakte Federico Valverde er 0-2 van. De Tunesiër Ali Maâloul zorgde van op de stip voor de aansluitingstreffer, verder geraakten de Egyptenaren echter niet.

SAUDISCHE OPPONENT
Real liet in de slotminuten nog een penalty liggen, maar Rodrygo Goes en Sergio Arribas zorgden alsnog voor de 1-4. De Madrilenen, die het WK voor clubteams al zeven keer konden winnen, werken zaterdagavond dus de finale af in Rabat. Daarin wordt Al-Hilal de tegenstander van dienst. De Saudische topclub, vorig seizoen winnaar van de Aziatische Champions League, plaatste zich dinsdagavond al door met 2-3 te winnen van Flamengo.

LEES OOK: Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Het WK voor clubs is een overbodig toernooi ...

Meest recent

Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

1
1
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

30
30
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

183
183
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

15
15
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

226
226
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

47
47
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

99
99
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

24
24
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

54
54
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

74
74
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

56
56
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

39
39
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

78
78
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

36
36
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

68
68
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

696
696
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

231
231
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

290
290
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

91
91
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

546
546
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

94
94
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

112
112
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

167
167

Meer sportnieuws