Belgen-loos Real Madrid in finale WK voor clubs

127 stemmen
Belgen-loos Real Madrid in finale WK voor clubs

Volgende week trekt de Champions League zich weer op gang. In aanloop daarvan kan titelverdediger Real Madrid zich eerst nog verzekeren van een andere mooie prijs. Zo plaatste de Spaanse kampioen zich woensdagavond voor de finale van het WK voor clubteams door af te rekenen met Al-Ahly.


Naast de landstitel pakte Real afgelopen seizoen ook voor de 8ste keer in zijn geschiedenis de eindzege in de Champions League. Hierdoor mogen de Madrilenen deze week strijden voor de wereldtitel. Dat toernooi wordt afgewerkt in Marokko. Coach Carlo Ancelotti kan er wel niet rekenen op zijn twee Belgen, Thibaut Courtois en Eden Hazard zijn immers geblesseerd. Ballon d'Or Karim Benzema ligt eveneens in de lappenmand.

Maar Real wist zich ook zonder de afwezigen te plaatsen voor de finale van aanstaande zaterdag. Tegen Al-Ahly, winnaar van de Afrikaanse Champions League, haalde de Koninklijke het met 1-4. Vlak voor het einde van de eerste helft wist Vinicius Junior de score te openen. En meteen na de pauze maakte Federico Valverde er 0-2 van. De Tunesiër Ali Maâloul zorgde van op de stip voor de aansluitingstreffer, verder geraakten de Egyptenaren echter niet.

SAUDISCHE OPPONENT
Real liet in de slotminuten nog een penalty liggen, maar Rodrygo Goes en Sergio Arribas zorgden alsnog voor de 1-4. De Madrilenen, die het WK voor clubteams al zeven keer konden winnen, werken zaterdagavond dus de finale af in Rabat. Daarin wordt Al-Hilal de tegenstander van dienst. De Saudische topclub, vorig seizoen winnaar van de Aziatische Champions League, plaatste zich dinsdagavond al door met 2-3 te winnen van Flamengo.

LEES OOK: 'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Het WK voor clubs is een overbodig toernooi ...

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

55
55
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

98
98
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

52
52
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

225
225
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

114
114
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

211
211
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

111
111
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

147
147
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

108
108
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

823
823
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1104
1104
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

560
560
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

178
178
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

293
293
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

649
649
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

166
166
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

158
158
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

371
371
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

217
217
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

260
260
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

813
813
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

522
522

Meer sportnieuws