Belgen-loos Real Madrid in finale WK voor clubs

door
Belgen-loos Real Madrid in finale WK voor clubs

Volgende week trekt de Champions League zich weer op gang. In aanloop daarvan kan titelverdediger Real Madrid zich eerst nog verzekeren van een andere mooie prijs. Zo plaatste de Spaanse kampioen zich woensdagavond voor de finale van het WK voor clubteams door af te rekenen met Al-Ahly.


Naast de landstitel pakte Real afgelopen seizoen ook voor de 8ste keer in zijn geschiedenis de eindzege in de Champions League. Hierdoor mogen de Madrilenen deze week strijden voor de wereldtitel. Dat toernooi wordt afgewerkt in Marokko. Coach Carlo Ancelotti kan er wel niet rekenen op zijn twee Belgen, Thibaut Courtois en Eden Hazard zijn immers geblesseerd. Ballon d'Or Karim Benzema ligt eveneens in de lappenmand.

Maar Real wist zich ook zonder de afwezigen te plaatsen voor de finale van aanstaande zaterdag. Tegen Al-Ahly, winnaar van de Afrikaanse Champions League, haalde de Koninklijke het met 1-4. Vlak voor het einde van de eerste helft wist Vinicius Junior de score te openen. En meteen na de pauze maakte Federico Valverde er 0-2 van. De Tunesiër Ali Maâloul zorgde van op de stip voor de aansluitingstreffer, verder geraakten de Egyptenaren echter niet.

SAUDISCHE OPPONENT
Real liet in de slotminuten nog een penalty liggen, maar Rodrygo Goes en Sergio Arribas zorgden alsnog voor de 1-4. De Madrilenen, die het WK voor clubteams al zeven keer konden winnen, werken zaterdagavond dus de finale af in Rabat. Daarin wordt Al-Hilal de tegenstander van dienst. De Saudische topclub, vorig seizoen winnaar van de Aziatische Champions League, plaatste zich dinsdagavond al door met 2-3 te winnen van Flamengo.

LEES OOK: Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

Het WK voor clubs is een overbodig toernooi ...

Meest recent

De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

3
3
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

30
30
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

166
166
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

147
147
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

68
68
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

132
132
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

19
19
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

301
301
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

634
634
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

67
67
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

253
253
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

41
41
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

451
451
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

96
96
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

395
395
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

62
62
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

183
183
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

166
166
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

85
85
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

328
328
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

134
134
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

713
713
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

433
433
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

520
520
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

124
124

Meer sportnieuws