Belgen-loos Real Madrid in finale WK voor clubs

door
Belgen-loos Real Madrid in finale WK voor clubs

Volgende week trekt de Champions League zich weer op gang. In aanloop daarvan kan titelverdediger Real Madrid zich eerst nog verzekeren van een andere mooie prijs. Zo plaatste de Spaanse kampioen zich woensdagavond voor de finale van het WK voor clubteams door af te rekenen met Al-Ahly.


Naast de landstitel pakte Real afgelopen seizoen ook voor de 8ste keer in zijn geschiedenis de eindzege in de Champions League. Hierdoor mogen de Madrilenen deze week strijden voor de wereldtitel. Dat toernooi wordt afgewerkt in Marokko. Coach Carlo Ancelotti kan er wel niet rekenen op zijn twee Belgen, Thibaut Courtois en Eden Hazard zijn immers geblesseerd. Ballon d'Or Karim Benzema ligt eveneens in de lappenmand.

Maar Real wist zich ook zonder de afwezigen te plaatsen voor de finale van aanstaande zaterdag. Tegen Al-Ahly, winnaar van de Afrikaanse Champions League, haalde de Koninklijke het met 1-4. Vlak voor het einde van de eerste helft wist Vinicius Junior de score te openen. En meteen na de pauze maakte Federico Valverde er 0-2 van. De Tunesiër Ali Maâloul zorgde van op de stip voor de aansluitingstreffer, verder geraakten de Egyptenaren echter niet.

SAUDISCHE OPPONENT
Real liet in de slotminuten nog een penalty liggen, maar Rodrygo Goes en Sergio Arribas zorgden alsnog voor de 1-4. De Madrilenen, die het WK voor clubteams al zeven keer konden winnen, werken zaterdagavond dus de finale af in Rabat. Daarin wordt Al-Hilal de tegenstander van dienst. De Saudische topclub, vorig seizoen winnaar van de Aziatische Champions League, plaatste zich dinsdagavond al door met 2-3 te winnen van Flamengo.

LEES OOK: Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Het WK voor clubs is een overbodig toernooi ...

Meest recent

Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

5
5
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

64
64
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

72
72
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

127
127
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

76
76
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

149
149
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

324
324
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

111
111
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

55
55
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

44
44
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

51
51
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

196
196
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1143
1143
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

251
251
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

130
130
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

137
137
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

40
40
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

232
232
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

125
125
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

357
357
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

250
250
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

429
429
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

254
254
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

419
419
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

256
256

Meer sportnieuws