Genk schakelt Juventus uit in UEFA Youth League

door
Genk schakelt Juventus uit in UEFA Youth League

KRC Genk is de enige overgebleven Belgische vertegenwoordiger in de UEFA Youth League. De jonkies van de Limburgers stonden voor een lastige opdracht voor een plek in de achtste finales. Ze namen het op tegen Italiaanse grootmacht. En met succes.


Genk kwam ook dit jaar in het kampioenenspoor terecht van de UEFA Youth League. Daarin schakelde het eerder al het Tsjechische Slavia Praag en het Noord-Ierse Coleraine uit. Juventus werd dan weer tweede in zijn groep in het Champions League-spoor en kwam zo tegen Genk uit. De Limburgers mochten thuis spelen en konden zo rekenen op de steun van hun fans.

In de eerste helft ging het op en neer. De bezoekers waren wel iets sterker en staken voorin de neus wat meer aan het venster. Genk prikte af en toe goed tegen op de tegenaanval. Gescoorde werd er niet. We gingen rusten met 0-0. In de tweede helft werd de Oude Dame herleid tot negen man. Eerst was het aanvoerder Lorenzo Dellavalle die mocht gaan douchen. De Italiaan kreeg al snel het gezelschap van onze jonge landgenoot Joseph Boende.

STRAFSCHOPPEN
Genk kon het numerieke overwicht echter niet uitbuiten. Meer nog: het was zelfs Juve dat de beste mogelijkheden kreeg en nog de paal raakte. Toch bleef de 0-0 op het bord staan. We gingen naar penalty's. Beide ploegen misten hun eerste elfmeter. Daarna miste Yildiz, nadat Chambaere wel raak geschoten had. Genk haalde het met 4-3 en mag nu uitkijken naar een confrontatie met een van de groepswinnaars van het kampioenenspoor: Real Madrid, Atlético Madrid, PSG, Barcelona, AC Milan, Manchester City, Liverpool of Sporting Lissabon. Stuk voor stuk grote namen.

LEES OOK: UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Zal Jong Genk nog een ronde verder gaan?

Meest recent

Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

125
125
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

22
22
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

57
57
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

64
64
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

133
133
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

89
89
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

99
99
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

40
40
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

152
152
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

506
506
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

424
424
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

88
88
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

329
329
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1349
1349
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

176
176
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

271
271
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

761
761
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

389
389
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

92
92
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

153
153
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

107
107
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

77
77
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

108
108
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

251
251

Meer sportnieuws