Genk schakelt Juventus uit in UEFA Youth League

door
Genk schakelt Juventus uit in UEFA Youth League

KRC Genk is de enige overgebleven Belgische vertegenwoordiger in de UEFA Youth League. De jonkies van de Limburgers stonden voor een lastige opdracht voor een plek in de achtste finales. Ze namen het op tegen Italiaanse grootmacht. En met succes.


Genk kwam ook dit jaar in het kampioenenspoor terecht van de UEFA Youth League. Daarin schakelde het eerder al het Tsjechische Slavia Praag en het Noord-Ierse Coleraine uit. Juventus werd dan weer tweede in zijn groep in het Champions League-spoor en kwam zo tegen Genk uit. De Limburgers mochten thuis spelen en konden zo rekenen op de steun van hun fans.

In de eerste helft ging het op en neer. De bezoekers waren wel iets sterker en staken voorin de neus wat meer aan het venster. Genk prikte af en toe goed tegen op de tegenaanval. Gescoorde werd er niet. We gingen rusten met 0-0. In de tweede helft werd de Oude Dame herleid tot negen man. Eerst was het aanvoerder Lorenzo Dellavalle die mocht gaan douchen. De Italiaan kreeg al snel het gezelschap van onze jonge landgenoot Joseph Boende.

STRAFSCHOPPEN
Genk kon het numerieke overwicht echter niet uitbuiten. Meer nog: het was zelfs Juve dat de beste mogelijkheden kreeg en nog de paal raakte. Toch bleef de 0-0 op het bord staan. We gingen naar penalty's. Beide ploegen misten hun eerste elfmeter. Daarna miste Yildiz, nadat Chambaere wel raak geschoten had. Genk haalde het met 4-3 en mag nu uitkijken naar een confrontatie met een van de groepswinnaars van het kampioenenspoor: Real Madrid, Atlético Madrid, PSG, Barcelona, AC Milan, Manchester City, Liverpool of Sporting Lissabon. Stuk voor stuk grote namen.

LEES OOK: Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Zal Jong Genk nog een ronde verder gaan?

Meest recent

'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

9
9
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

34
34
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

10
10
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

161
161
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

37
37
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

117
117
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

135
135
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

69
69
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

87
87
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

73
73
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

61
61
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

310
310
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

299
299
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

239
239
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

57
57
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

63
63
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

57
57
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

277
277
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

482
482
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

184
184
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

125
125
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

265
265
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

581
581
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

465
465

Meer sportnieuws