Genk schakelt Juventus uit in UEFA Youth League

door
Genk schakelt Juventus uit in UEFA Youth League

KRC Genk is de enige overgebleven Belgische vertegenwoordiger in de UEFA Youth League. De jonkies van de Limburgers stonden voor een lastige opdracht voor een plek in de achtste finales. Ze namen het op tegen Italiaanse grootmacht. En met succes.


Genk kwam ook dit jaar in het kampioenenspoor terecht van de UEFA Youth League. Daarin schakelde het eerder al het Tsjechische Slavia Praag en het Noord-Ierse Coleraine uit. Juventus werd dan weer tweede in zijn groep in het Champions League-spoor en kwam zo tegen Genk uit. De Limburgers mochten thuis spelen en konden zo rekenen op de steun van hun fans.

In de eerste helft ging het op en neer. De bezoekers waren wel iets sterker en staken voorin de neus wat meer aan het venster. Genk prikte af en toe goed tegen op de tegenaanval. Gescoorde werd er niet. We gingen rusten met 0-0. In de tweede helft werd de Oude Dame herleid tot negen man. Eerst was het aanvoerder Lorenzo Dellavalle die mocht gaan douchen. De Italiaan kreeg al snel het gezelschap van onze jonge landgenoot Joseph Boende.

STRAFSCHOPPEN
Genk kon het numerieke overwicht echter niet uitbuiten. Meer nog: het was zelfs Juve dat de beste mogelijkheden kreeg en nog de paal raakte. Toch bleef de 0-0 op het bord staan. We gingen naar penalty's. Beide ploegen misten hun eerste elfmeter. Daarna miste Yildiz, nadat Chambaere wel raak geschoten had. Genk haalde het met 4-3 en mag nu uitkijken naar een confrontatie met een van de groepswinnaars van het kampioenenspoor: Real Madrid, Atlético Madrid, PSG, Barcelona, AC Milan, Manchester City, Liverpool of Sporting Lissabon. Stuk voor stuk grote namen.

LEES OOK: 'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Zal Jong Genk nog een ronde verder gaan?

Meest recent

‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

9
9
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

36
36
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

215
215
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

69
69
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

57
57
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

64
64
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

131
131
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

100
100
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

170
170
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

70
70
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

547
547
Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

101
101
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

790
790
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

390
390
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

72
72
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

295
295
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

207
207
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

123
123
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

212
212
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

603
603
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

530
530
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

94
94
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

254
254
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

186
186
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

686
686

Meer sportnieuws