Genk schakelt Juventus uit in UEFA Youth League

door
Genk schakelt Juventus uit in UEFA Youth League

KRC Genk is de enige overgebleven Belgische vertegenwoordiger in de UEFA Youth League. De jonkies van de Limburgers stonden voor een lastige opdracht voor een plek in de achtste finales. Ze namen het op tegen Italiaanse grootmacht. En met succes.


Genk kwam ook dit jaar in het kampioenenspoor terecht van de UEFA Youth League. Daarin schakelde het eerder al het Tsjechische Slavia Praag en het Noord-Ierse Coleraine uit. Juventus werd dan weer tweede in zijn groep in het Champions League-spoor en kwam zo tegen Genk uit. De Limburgers mochten thuis spelen en konden zo rekenen op de steun van hun fans.

In de eerste helft ging het op en neer. De bezoekers waren wel iets sterker en staken voorin de neus wat meer aan het venster. Genk prikte af en toe goed tegen op de tegenaanval. Gescoorde werd er niet. We gingen rusten met 0-0. In de tweede helft werd de Oude Dame herleid tot negen man. Eerst was het aanvoerder Lorenzo Dellavalle die mocht gaan douchen. De Italiaan kreeg al snel het gezelschap van onze jonge landgenoot Joseph Boende.

STRAFSCHOPPEN
Genk kon het numerieke overwicht echter niet uitbuiten. Meer nog: het was zelfs Juve dat de beste mogelijkheden kreeg en nog de paal raakte. Toch bleef de 0-0 op het bord staan. We gingen naar penalty's. Beide ploegen misten hun eerste elfmeter. Daarna miste Yildiz, nadat Chambaere wel raak geschoten had. Genk haalde het met 4-3 en mag nu uitkijken naar een confrontatie met een van de groepswinnaars van het kampioenenspoor: Real Madrid, Atlético Madrid, PSG, Barcelona, AC Milan, Manchester City, Liverpool of Sporting Lissabon. Stuk voor stuk grote namen.

LEES OOK: Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Zal Jong Genk nog een ronde verder gaan?

Meest recent

Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

10
10
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

13
13
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

138
138
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

92
92
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1029
1029
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

476
476
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

27
27
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

92
92
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

142
142
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

103
103
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

230
230
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

132
132
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

114
114
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

92
92
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

111
111
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

304
304
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

39
39
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

616
616
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

342
342
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

124
124
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

162
162
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

267
267
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

120
120
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

84
84
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

177
177

Meer sportnieuws