Stijnen niet akkoord met lof van Vanhaezebrouck voor Genk

door
Stijnen niet akkoord met lof van Vanhaezebrouck voor Genk

Bij KRC Genk was er de afgelopen jaren toch een probleem inzake doorstroming. Leandro Trossard en Bryan Heynen waren uitzonderingen geworden, maar sinds een tijdje komt daar weer verandering in. Stijn Stijnen was echter nog kritisch voor de Limburgers.


Racing Genk heeft met Maarten Vandevoordt en Luca Oyen (die jammer genoeg een zware blessure opliep) weer talenten van de eigen academie die volop doorbreken. Bilal El Khannouss kwam pas op zijn 15de naar Genk en was voordien ongeveer 10 jaar aan de slag in de jeugdopleiding van Anderlecht. Een echt Genks product kunnen we hem dan ook niet noemen, net zoals dat het geval is bij Anderlecht en Dennis Praet. Daarvoor speelden ze beiden toch niet lang genoeg in de jeugdopleiding van de club waar ze wél doorbraken in het eerste elftal. Dat laatste is wel de moeilijkste stap die ze moeten zetten.

PROGRESSIE

Stijnen ziet dat Genk nog stappen moet zetten. Vanhaezebrouck was nog zeer lovend over de stroom van jeugdspelers van Genk die de stap naar de eerste ploeg zet. "Ik ben niet volledig akkoord met Vanhaezebrouck, omdat je die constante stroom van eigen jeugdspelers niet echt ziet. Je hebt Heynen, El Khannouss is pas gehaald op zijn 15de, Vandevoordt, Oyen, in het verleden Courtois en De Bruyne. Ik vind dat een ploeg als Genk toch een verdediger – nu halen ze vooral Zuid-Amerikanen - zou moeten kunnen opleiden, of een winger en dat zie ik nog niet. En dan spreek ik over de basiself, maar het is wel jammer dat spelers als Godts en Nemeth niet zijn meegestapt in het verhaal. Maar bij Genk zullen ze ook wel beseffen dat het nog meer mag zijn."

Sem Franssen, Technical Coördinator Football bij KRC Genk, reageerde in TVL Sportcafé. "Vandaag bestaat onze eigen A-kern uit 50% eigen opgeleide spelers, maar nog niet van de basiself. Dat is het doel voor de toekomst en dat weten ze ook binnen de jeugdafdeling." Genk heeft een brede kern met veel talent dat in de A-kern zit, maar spelers als Matisse Didden (1 wedstrijd), Tuur Rommens (0 wedstrijden), Jay Dee Geusens (1 match) en de doelmannen achter Vandevoordt speelden amper tot niet in de competitie. Oyen en Abid konden zich niet tonen door zware blessures.

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Kan de doorstroming nog beter bij Genk?

Meest recent

'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

69
69
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

61
61
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

236
236
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

111
111
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

39
39
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

433
433
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

481
481
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

105
105
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

181
181
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

197
197
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

316
316
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

312
312
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

204
204
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

28
28
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

387
387
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

418
418
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

80
80
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

234
234
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

51
51
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

102
102
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

386
386
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

856
856
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

370
370

Meer sportnieuws