Stijnen niet akkoord met lof van Vanhaezebrouck voor Genk

door
Stijnen niet akkoord met lof van Vanhaezebrouck voor Genk

Bij KRC Genk was er de afgelopen jaren toch een probleem inzake doorstroming. Leandro Trossard en Bryan Heynen waren uitzonderingen geworden, maar sinds een tijdje komt daar weer verandering in. Stijn Stijnen was echter nog kritisch voor de Limburgers.


Racing Genk heeft met Maarten Vandevoordt en Luca Oyen (die jammer genoeg een zware blessure opliep) weer talenten van de eigen academie die volop doorbreken. Bilal El Khannouss kwam pas op zijn 15de naar Genk en was voordien ongeveer 10 jaar aan de slag in de jeugdopleiding van Anderlecht. Een echt Genks product kunnen we hem dan ook niet noemen, net zoals dat het geval is bij Anderlecht en Dennis Praet. Daarvoor speelden ze beiden toch niet lang genoeg in de jeugdopleiding van de club waar ze wél doorbraken in het eerste elftal. Dat laatste is wel de moeilijkste stap die ze moeten zetten.

PROGRESSIE

Stijnen ziet dat Genk nog stappen moet zetten. Vanhaezebrouck was nog zeer lovend over de stroom van jeugdspelers van Genk die de stap naar de eerste ploeg zet. "Ik ben niet volledig akkoord met Vanhaezebrouck, omdat je die constante stroom van eigen jeugdspelers niet echt ziet. Je hebt Heynen, El Khannouss is pas gehaald op zijn 15de, Vandevoordt, Oyen, in het verleden Courtois en De Bruyne. Ik vind dat een ploeg als Genk toch een verdediger – nu halen ze vooral Zuid-Amerikanen - zou moeten kunnen opleiden, of een winger en dat zie ik nog niet. En dan spreek ik over de basiself, maar het is wel jammer dat spelers als Godts en Nemeth niet zijn meegestapt in het verhaal. Maar bij Genk zullen ze ook wel beseffen dat het nog meer mag zijn."

Sem Franssen, Technical Coördinator Football bij KRC Genk, reageerde in TVL Sportcafé. "Vandaag bestaat onze eigen A-kern uit 50% eigen opgeleide spelers, maar nog niet van de basiself. Dat is het doel voor de toekomst en dat weten ze ook binnen de jeugdafdeling." Genk heeft een brede kern met veel talent dat in de A-kern zit, maar spelers als Matisse Didden (1 wedstrijd), Tuur Rommens (0 wedstrijden), Jay Dee Geusens (1 match) en de doelmannen achter Vandevoordt speelden amper tot niet in de competitie. Oyen en Abid konden zich niet tonen door zware blessures.

Kan de doorstroming nog beter bij Genk?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

87
87
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

15
15
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

3
3
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

149
149
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

26
26
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

87
87
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

127
127
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

31
31
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

46
46
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

285
285
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

64
64
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

86
86
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

274
274
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

283
283
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

49
49
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

140
140
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

223
223
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

68
68
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

196
196
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

122
122
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

102
102
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

101
101
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

106
106
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

257
257

Meer sportnieuws