Stijnen niet akkoord met lof van Vanhaezebrouck voor Genk

door
Stijnen niet akkoord met lof van Vanhaezebrouck voor Genk

Bij KRC Genk was er de afgelopen jaren toch een probleem inzake doorstroming. Leandro Trossard en Bryan Heynen waren uitzonderingen geworden, maar sinds een tijdje komt daar weer verandering in. Stijn Stijnen was echter nog kritisch voor de Limburgers.


Racing Genk heeft met Maarten Vandevoordt en Luca Oyen (die jammer genoeg een zware blessure opliep) weer talenten van de eigen academie die volop doorbreken. Bilal El Khannouss kwam pas op zijn 15de naar Genk en was voordien ongeveer 10 jaar aan de slag in de jeugdopleiding van Anderlecht. Een echt Genks product kunnen we hem dan ook niet noemen, net zoals dat het geval is bij Anderlecht en Dennis Praet. Daarvoor speelden ze beiden toch niet lang genoeg in de jeugdopleiding van de club waar ze wél doorbraken in het eerste elftal. Dat laatste is wel de moeilijkste stap die ze moeten zetten.

PROGRESSIE

Stijnen ziet dat Genk nog stappen moet zetten. Vanhaezebrouck was nog zeer lovend over de stroom van jeugdspelers van Genk die de stap naar de eerste ploeg zet. "Ik ben niet volledig akkoord met Vanhaezebrouck, omdat je die constante stroom van eigen jeugdspelers niet echt ziet. Je hebt Heynen, El Khannouss is pas gehaald op zijn 15de, Vandevoordt, Oyen, in het verleden Courtois en De Bruyne. Ik vind dat een ploeg als Genk toch een verdediger – nu halen ze vooral Zuid-Amerikanen - zou moeten kunnen opleiden, of een winger en dat zie ik nog niet. En dan spreek ik over de basiself, maar het is wel jammer dat spelers als Godts en Nemeth niet zijn meegestapt in het verhaal. Maar bij Genk zullen ze ook wel beseffen dat het nog meer mag zijn."

Sem Franssen, Technical Coördinator Football bij KRC Genk, reageerde in TVL Sportcafé. "Vandaag bestaat onze eigen A-kern uit 50% eigen opgeleide spelers, maar nog niet van de basiself. Dat is het doel voor de toekomst en dat weten ze ook binnen de jeugdafdeling." Genk heeft een brede kern met veel talent dat in de A-kern zit, maar spelers als Matisse Didden (1 wedstrijd), Tuur Rommens (0 wedstrijden), Jay Dee Geusens (1 match) en de doelmannen achter Vandevoordt speelden amper tot niet in de competitie. Oyen en Abid konden zich niet tonen door zware blessures.

LEES OOK: Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Kan de doorstroming nog beter bij Genk?

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

55
55
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

16
16
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

104
104
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

25
25
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

34
34
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

112
112
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

35
35
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

113
113
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

317
317
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

45
45
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

473
473
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

95
95
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

221
221
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

99
99
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

475
475
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

168
168
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

67
67
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

331
331
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

303
303
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

158
158
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

199
199
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

24
24
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

427
427

Meer sportnieuws