TRANSFERUURTJE: 'Grote kuis Anderlecht, Barcelona haalt Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote kuis Anderlecht, Barcelona haalt Duivel'

De wintermercato is intussen in de meeste competities gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht wil komende zomer verder besparen op de loonuitgaven. Volgens La Dernière Heure zullen Adrien Trebel, Lior Refaelov en Hendrik Van Crombrugge in de zomer normaal gezien vertrekken. Ook Aristote Nkaka, die einde contract is, zal van de loonlijst geschrapt worden. Colin Coosemans blijft mogelijk wel aan boord als derde doelman. Daarnaast waagt Michael Murillo zich mogelijk aan een nieuwe stap. De Panamese back veranderde alvast van makelaar.



Club Brugge besloot tijdens de wintermercato om Jack Hendry vroegtijdig terug te halen. Maar het kostte wel een bepaald bedrag om de huurovereenkomst met Cremonese stop te zetten. Uiteindelijk betaalde Club volgens Het Nieuwsblad ongeveer een half miljoen euro om uitleenbeurt te verbreken. Quasi een volledige vergoeding van de som die het oorspronkelijk ontving.



Bryan Reynolds begon moeizaam aan het seizoen bij KVC Westerlo, maar heeft zijn draai inmiddels gevonden. De Amerikaanse back heeft zich ondertussen in de kijker weten spelen van andere ploegen. Volgens de doorgaans betrouwbare Amerikaanse journalist Tom Bogert hebben de Engelse tweedeklassers Watford en Swansea City hun zinnen gezet op de huurling van AS Roma.

BUITENLAND
FC Barcelona zal na het seizoen opnieuw toeslaan op de transfermarkt. Bij Mundo Deportivo weet men alvast wat de drie toptargets zullen worden. En daarbij ook een Rode Duivel: Yannick Carrasco. In de onderhandelingen met Atlético Madrid omtrent Memphis Depay wisten de Catalanen alvast een speciale clausule af te dwingen waardoor ze de vleugelspeler voor een gelimiteerde som kunnen aantrekken. Daarnaast zou de club haar middenveld willen versterken met WK-uitblinker Sofyan Amrabat (ACF Fiorentina). Het Braziliaanse talent Vitor Roque (Athletico Paranaense) is dan weer een toekomstgerichte aanwinst.



Manchester United wil komende zomer stevig uitpakken op de mercato en gaat volop voor een nieuwe topspits. Volgens The Telegraph mikt United hoog in dit dossier. Twee namen staan immers met rood omcirkeld; Harry Kane en Victor Osimhen. De all-time topscorer van Tottenham zou een lichte voorkeur genieten bij Ten Hag, maar de topschutter uit de Serie A is dan weer enkele jaren jonger. De Engelsen zouden zo'n 120 miljoen pond over hebben voor een nieuwe aanvalsleider.



Chelsea FC lijkt niet af te stoppen op de transfermarkt en zou volgens Fichajes wel nog even door kunnen gaan. Het medium meldt dat de Engelse topclub wel eens zou kunnen aankloppen bij Internazionale voor Denzel Dumfries. De Nederlander was een van de sterkhouders van Inter, maar kende een terugval. Daardoor zouden de Nerazzurri aan tafel willen gaan zitten bij een goed bod.

LEES OOK: 'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Welke speler zou u zeker houden bij Anderlecht?

Meest recent

Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

24
24
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

95
95
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

88
88
Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

55
55
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

197
197
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

166
166
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

98
98
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

360
360
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

194
194
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

135
135
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

158
158
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

303
303
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

344
344
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

162
162
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

83
83
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

53
53
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

253
253
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

57
57
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

194
194
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

110
110
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

542
542
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

86
86

Meer sportnieuws