'Boze Coucke beslist over verkoop Anderlecht'

door
'Boze Coucke beslist over verkoop Anderlecht'

RSC Anderlecht strijdt momenteel weer volop voor een plek in de Europe Play-Offs, toch blijft het erg onrustig bij de recordkampioen. Een vernietigend artikel van het weekblad 'Humo' schetste dinsdag immers een pijnlijke portret over de gang van zaken binnen de club. Hoofdeigenaar Marc Coucke zou dan ook niet te spreken zijn daarover.


Uiteraard heeft de zakenman ook zelf zijn aandeel in de malaise van Paars-Wit. Vlak nadat hij de club overnam, wou Coucke zich te fel profileren en maakte hij verkeerde keuzes binnen het sportieve beleid en de dagelijkse werking van de club. Ook zijn personeelsverloop deed vaak de wenkbrauwen fronsen. Bovendien was Coucke zelf verantwoordelijk door de komst van Wouter Vandenhaute, die momenteel in het oog van de storm staat.

Maar de zakenman kwam inmiddels ook tot inkeer. Zo nam hij vrede met een rol in de schaduw en laat hij zowel de sportieve als dagelijkse werking over aan de specialisten. Enkel via de Raad van Bestuur laat hij zich nog gelden. Bovendien nam Coucke financieel gezien zijn verantwoordelijkheid. Inmiddels pompte hij een pak miljoenen in de gevallen recordkampioen. En hij lijkt niet van plan om die investeringen zomaar te laten vallen.

NOT AMUSED
RSCA liet dinsdag in een statement al verstaan dat verkoop van de club 'haaks staat op de realiteit'. En ook volgens Het Laatste Nieuws zijn er geen plannen dat hij Anderlecht van de hand wil doen. Wel is Coucke 'not amused' over de gang van zaken. Vandenhaute zal allicht ook tekst en uitleg moeten geven aan de Raad van Bestuur. Ondertussen hoopt de hoofdeigenaar dat de nieuwe clubleiders, CEO Non-Sports Kenneth Bornauw en CEO Sports Jesper Fredberg, de club weer in rustig vaarwater kunnen krijgen. Die eerste maakte alvast een goede beurt met zijn discours naar de supporters toe. Maar na een woelige wintermercato, heeft Fredberg wel nog alles te bewijzen.

POLL: Coucke kan in de huidige malaise niets verweten worden ...

Meest recent

Union SG hoort cruciaal nieuws over peperduur nieuw stadion

RSC Anderlecht kwam plots op de proppen met plannen om een nieuw stadion te bouwen, maar rivaal ...

22
22
‘Standard vreest: Ivan Leko krijgt plots topaanbieding’

Ivan Leko had dit seizoen een duidelijk plan voor ogen bij Standard Luik, maar uiteindelijk zullen ...

41
41
JPL of CPL? Radja Nainggolan bereikt overeenkomst

Radja Nainggolan liet zich een paar dagen geleden nog uit over zijn toekomst bij Lokeren-Temse. De ...

82
82
Hoofdpijn Anderlecht: 'Toptransfer Stroeykens in de maak'

Mario Stroeykens was dit seizoen één van de sterkhouders van RSC Anderlecht, maar de ...

182
182
Verrassing van formaat: Standard pakt uit met Marc Wilmots

Standard Luik heeft stevig uitgepakt. De Rouches maakten op de officiële kanalen de komst van ...

240
240
'Club Brugge zorgt voor transferwending met Vetlesen'

Club Brugge blijf leider Union SG onder zware druk zetten en won zondagavond ook de belangrijke ...

369
369
Genk bevestigt: twee 'fantastische' transfers in aantocht

KRC Genk is definitief uit de titelrace geslagen, maar de Limburgers mochten maandag een mooie ...

293
293
Anderlecht-titularis zorgt voor irritatie: "Patsergedrag"

RSC Anderlecht is van plan om komende zomer met de grove borstel door de spelerskern te gaan. ...

289
289
'Wending compleet: trainersdossier KVM nadert ontknoping'

KV Mechelen greep afgelopen weekend definitief naast de eindzege in de Europe Play-Offs. En dus kan ...

110
110
'Alonso drukt meteen stempel: groot slachtoffer bij Real'

Het is enkel nog wachten op een officiële bevestiging, maar de aanstelling van Xabi Alonso als ...

187
187
X gaat los op Storck-saga: "Pocognoli naar Club Brugge"

De 'transfer' van Bernd Storck, vanuit KV Kortrijk naar Cercle Brugge, sloeg gisterenavond in als ...

137
137
'Club houdt hart vast: transfergesprekken Jashari lopen'

Club Brugge pakte een jaartje geleden uit met de komst van Ardon Jashari en zijn transfer werd een ...

397
397
Schokgolf bij Cercle Brugge: "Dacht dat het een grap was"

In aanloop naar de barragewedstrijden om het behoud, heeft Cercle Brugge voor een grote verrassing ...

110
110
'Tovernaarswerk Renard: miljoenenjackpot met ballen'

Anderlecht gooit het over een andere boeg en zet volop in op jeugd. Onder leiding van sportief ...

283
283
'Doorbraak nabij: De Bruyne op zucht van nieuwe club'

Het begint er steeds meer op te lijken dat Kevin De Bruyne nog niet uitgevoetbald is aan de Europese ...

182
182
'Hete zomer KRC Genk: acht transferdeals in pijplijn'

KRC Genk is sinds afgelopen weekend mathematisch uitgeteld voor de titel, anderzijds heeft het de ...

408
408
'Anderlecht toont geen genade: transferflop gratis weg'

RSC Anderlecht zal het seizoen andermaal zonder prijs afsluiten. Dat heeft onder meer te maken met ...

542
542
'Eerste grote Club-transfer: dossier in stroomversnelling'

Terwijl Club Brugge nog volop aan het strijden is om de titel, is de sportieve leiding ook al in de ...

1129
1129
'Grote kuis bij AA Gent: 13 (!) spelers richting exit'

Met een dramatische drie op 24 is AA Gent niet gewoon het kneusje van deze Champions' Play-Offs, met ...

515
515
'Gheysens schaakmat: verkoop Antwerp onvermijdelijk'

Antwerp heeft de afbraakwerken van Tribune 2 eindelijk aangevat. Het nieuwe exemplaar zal door de ...

650
650

Meer sportnieuws