'Boze Coucke beslist over verkoop Anderlecht'

door
'Boze Coucke beslist over verkoop Anderlecht'

RSC Anderlecht strijdt momenteel weer volop voor een plek in de Europe Play-Offs, toch blijft het erg onrustig bij de recordkampioen. Een vernietigend artikel van het weekblad 'Humo' schetste dinsdag immers een pijnlijke portret over de gang van zaken binnen de club. Hoofdeigenaar Marc Coucke zou dan ook niet te spreken zijn daarover.


Uiteraard heeft de zakenman ook zelf zijn aandeel in de malaise van Paars-Wit. Vlak nadat hij de club overnam, wou Coucke zich te fel profileren en maakte hij verkeerde keuzes binnen het sportieve beleid en de dagelijkse werking van de club. Ook zijn personeelsverloop deed vaak de wenkbrauwen fronsen. Bovendien was Coucke zelf verantwoordelijk door de komst van Wouter Vandenhaute, die momenteel in het oog van de storm staat.

Maar de zakenman kwam inmiddels ook tot inkeer. Zo nam hij vrede met een rol in de schaduw en laat hij zowel de sportieve als dagelijkse werking over aan de specialisten. Enkel via de Raad van Bestuur laat hij zich nog gelden. Bovendien nam Coucke financieel gezien zijn verantwoordelijkheid. Inmiddels pompte hij een pak miljoenen in de gevallen recordkampioen. En hij lijkt niet van plan om die investeringen zomaar te laten vallen.

NOT AMUSED
RSCA liet dinsdag in een statement al verstaan dat verkoop van de club 'haaks staat op de realiteit'. En ook volgens Het Laatste Nieuws zijn er geen plannen dat hij Anderlecht van de hand wil doen. Wel is Coucke 'not amused' over de gang van zaken. Vandenhaute zal allicht ook tekst en uitleg moeten geven aan de Raad van Bestuur. Ondertussen hoopt de hoofdeigenaar dat de nieuwe clubleiders, CEO Non-Sports Kenneth Bornauw en CEO Sports Jesper Fredberg, de club weer in rustig vaarwater kunnen krijgen. Die eerste maakte alvast een goede beurt met zijn discours naar de supporters toe. Maar na een woelige wintermercato, heeft Fredberg wel nog alles te bewijzen.

LEES OOK: Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

Coucke kan in de huidige malaise niets verweten worden ...

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

12
12
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

22
22
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

8
8
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

13
13
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

11
11
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

84
84
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

43
43
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

59
59
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

109
109
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

89
89
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

348
348
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

16
16
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

143
143
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

78
78
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

103
103
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

40
40
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

203
203
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

240
240
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

43
43
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

133
133
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

83
83
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

329
329
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

83
83
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

117
117

Meer sportnieuws