'Boze Coucke beslist over verkoop Anderlecht'

3841
'Boze Coucke beslist over verkoop Anderlecht'

RSC Anderlecht strijdt momenteel weer volop voor een plek in de Europe Play-Offs, toch blijft het erg onrustig bij de recordkampioen. Een vernietigend artikel van het weekblad 'Humo' schetste dinsdag immers een pijnlijke portret over de gang van zaken binnen de club. Hoofdeigenaar Marc Coucke zou dan ook niet te spreken zijn daarover.


Uiteraard heeft de zakenman ook zelf zijn aandeel in de malaise van Paars-Wit. Vlak nadat hij de club overnam, wou Coucke zich te fel profileren en maakte hij verkeerde keuzes binnen het sportieve beleid en de dagelijkse werking van de club. Ook zijn personeelsverloop deed vaak de wenkbrauwen fronsen. Bovendien was Coucke zelf verantwoordelijk door de komst van Wouter Vandenhaute, die momenteel in het oog van de storm staat.

Maar de zakenman kwam inmiddels ook tot inkeer. Zo nam hij vrede met een rol in de schaduw en laat hij zowel de sportieve als dagelijkse werking over aan de specialisten. Enkel via de Raad van Bestuur laat hij zich nog gelden. Bovendien nam Coucke financieel gezien zijn verantwoordelijkheid. Inmiddels pompte hij een pak miljoenen in de gevallen recordkampioen. En hij lijkt niet van plan om die investeringen zomaar te laten vallen.

NOT AMUSED
RSCA liet dinsdag in een statement al verstaan dat verkoop van de club 'haaks staat op de realiteit'. En ook volgens Het Laatste Nieuws zijn er geen plannen dat hij Anderlecht van de hand wil doen. Wel is Coucke 'not amused' over de gang van zaken. Vandenhaute zal allicht ook tekst en uitleg moeten geven aan de Raad van Bestuur. Ondertussen hoopt de hoofdeigenaar dat de nieuwe clubleiders, CEO Non-Sports Kenneth Bornauw en CEO Sports Jesper Fredberg, de club weer in rustig vaarwater kunnen krijgen. Die eerste maakte alvast een goede beurt met zijn discours naar de supporters toe. Maar na een woelige wintermercato, heeft Fredberg wel nog alles te bewijzen.

LEES OOK: Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Coucke kan in de huidige malaise niets verweten worden ...

Meest recent

Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

18
18
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

55
55
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

35
35
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

384
384
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

127
127
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

48
48
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

131
131
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

44
44
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

160
160
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

225
225
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

425
425
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

237
237
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

246
246
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

66
66
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

306
306
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

157
157
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

47
47
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

31
31
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

49
49
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

40
40
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

120
120
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

111
111
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

63
63
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

42
42

Meer sportnieuws