'Boze Coucke beslist over verkoop Anderlecht'

door
'Boze Coucke beslist over verkoop Anderlecht'

RSC Anderlecht strijdt momenteel weer volop voor een plek in de Europe Play-Offs, toch blijft het erg onrustig bij de recordkampioen. Een vernietigend artikel van het weekblad 'Humo' schetste dinsdag immers een pijnlijke portret over de gang van zaken binnen de club. Hoofdeigenaar Marc Coucke zou dan ook niet te spreken zijn daarover.


Uiteraard heeft de zakenman ook zelf zijn aandeel in de malaise van Paars-Wit. Vlak nadat hij de club overnam, wou Coucke zich te fel profileren en maakte hij verkeerde keuzes binnen het sportieve beleid en de dagelijkse werking van de club. Ook zijn personeelsverloop deed vaak de wenkbrauwen fronsen. Bovendien was Coucke zelf verantwoordelijk door de komst van Wouter Vandenhaute, die momenteel in het oog van de storm staat.

Maar de zakenman kwam inmiddels ook tot inkeer. Zo nam hij vrede met een rol in de schaduw en laat hij zowel de sportieve als dagelijkse werking over aan de specialisten. Enkel via de Raad van Bestuur laat hij zich nog gelden. Bovendien nam Coucke financieel gezien zijn verantwoordelijkheid. Inmiddels pompte hij een pak miljoenen in de gevallen recordkampioen. En hij lijkt niet van plan om die investeringen zomaar te laten vallen.

NOT AMUSED
RSCA liet dinsdag in een statement al verstaan dat verkoop van de club 'haaks staat op de realiteit'. En ook volgens Het Laatste Nieuws zijn er geen plannen dat hij Anderlecht van de hand wil doen. Wel is Coucke 'not amused' over de gang van zaken. Vandenhaute zal allicht ook tekst en uitleg moeten geven aan de Raad van Bestuur. Ondertussen hoopt de hoofdeigenaar dat de nieuwe clubleiders, CEO Non-Sports Kenneth Bornauw en CEO Sports Jesper Fredberg, de club weer in rustig vaarwater kunnen krijgen. Die eerste maakte alvast een goede beurt met zijn discours naar de supporters toe. Maar na een woelige wintermercato, heeft Fredberg wel nog alles te bewijzen.

LEES OOK: Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

Coucke kan in de huidige malaise niets verweten worden ...

Meest recent

'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

14
14
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

34
34
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

172
172
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

25
25
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

165
165
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

136
136
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

692
692
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

126
126
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

639
639
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

378
378
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

482
482
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

436
436
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

108
108
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

31
31
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

123
123
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

542
542
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

128
128
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

246
246
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

265
265
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

156
156
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

94
94
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

122
122
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

400
400
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

1090
1090

Meer sportnieuws