Theate doet boekje open over kleedkamerruzie's Rode Duivels

1076 stemmen
Theate doet boekje open over kleedkamerruzie's Rode Duivels

Voorlopig is de nieuwe bondscoach nog altijd niet officieel benoemd, maar binnen anderhalve maand trekken de EK-kwalificaties zich wel al op gang. Voor de Rode Duivels wordt het dan hun eerste samenkomst sinds het debacle op het WK in Qatar. En dat zou wel eens tot ongemakkelijke momenten kunnen leiden.


Het voorbije wereldkampioenschap was allesbehalve een succes voor de Belgische nationale ploeg. Sportief gezien haalden de Duivels slechts bij vlagen een acceptabel niveau, waardoor ze al in de groepsfase sneuvelden. Daarnaast zou de sfeer binnen de groep niet bepaald goed zijn geweest. Op het veld van kwam het tot enkele akkefietjes en ook achter de schermen zouden de nodige strubbelingen hebben geheerst. Zo werd vanuit Frankrijk zelfs beweerd dat het na de match tegen Marokko tot een opstootje was gekomen in de kleedkamer.

Maar volgens Arthur Theate is daar helemaal niets van waar. "Dat is onzin, er was geen probleem tussen welke speler ook", vertelde de verdediger tegenover RTBF. "Hoe zouden Eden Hazard en Jan Vertonghen ruzie met mekaar kunnen maken? Dat is onmogelijk. En ook Kevin De Bruyne niet. In ieder geval blijft alles wat er gebeurt binnen de kleedkamer. En als er iets gezegd moet worden, zullen ze mekaar in de ogen krijgen."

DANK AAN MARTINEZ
Sportief gezien speelde Theate dan weer slechts een beperkte bijrol tijdens het WK. Maar toch neemt hij ex-bondscoach Roberto Martinez niets kwalijk. "Uiteraard had ik meer wil spelen en is het jammer dat we zo vroeg zijn uitgeschakeld, maar ik ben er zeker van dat Martinez zijn keuzes maakte in het belang van de groep. Hij heeft me die keuzes niet uitgelegd, maar dat is normaal want hij had andere zorgen. Ik neem hem ook niets kwalijk. Hij is een buitengewone man, die me lanceerde en integreerde bij de Duivels."

LEES OOK: Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Theate verdient stilaan een vaste basisstek bij de Duivels ...

Meest recent

Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

0
0
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

16
16
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

70
70
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

50
50
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

16
16
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

119
119
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

104
104
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

83
83
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

63
63
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

298
298
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

237
237
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

114
114
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

103
103
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

76
76
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

26
26
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

139
139
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

175
175
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

37
37
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

117
117
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

338
338
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

374
374
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

243
243
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

73
73
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

78
78
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

155
155

Meer sportnieuws