Theate doet boekje open over kleedkamerruzie's Rode Duivels

door
Theate doet boekje open over kleedkamerruzie's Rode Duivels

Voorlopig is de nieuwe bondscoach nog altijd niet officieel benoemd, maar binnen anderhalve maand trekken de EK-kwalificaties zich wel al op gang. Voor de Rode Duivels wordt het dan hun eerste samenkomst sinds het debacle op het WK in Qatar. En dat zou wel eens tot ongemakkelijke momenten kunnen leiden.


Het voorbije wereldkampioenschap was allesbehalve een succes voor de Belgische nationale ploeg. Sportief gezien haalden de Duivels slechts bij vlagen een acceptabel niveau, waardoor ze al in de groepsfase sneuvelden. Daarnaast zou de sfeer binnen de groep niet bepaald goed zijn geweest. Op het veld van kwam het tot enkele akkefietjes en ook achter de schermen zouden de nodige strubbelingen hebben geheerst. Zo werd vanuit Frankrijk zelfs beweerd dat het na de match tegen Marokko tot een opstootje was gekomen in de kleedkamer.

Maar volgens Arthur Theate is daar helemaal niets van waar. "Dat is onzin, er was geen probleem tussen welke speler ook", vertelde de verdediger tegenover RTBF. "Hoe zouden Eden Hazard en Jan Vertonghen ruzie met mekaar kunnen maken? Dat is onmogelijk. En ook Kevin De Bruyne niet. In ieder geval blijft alles wat er gebeurt binnen de kleedkamer. En als er iets gezegd moet worden, zullen ze mekaar in de ogen krijgen."

DANK AAN MARTINEZ
Sportief gezien speelde Theate dan weer slechts een beperkte bijrol tijdens het WK. Maar toch neemt hij ex-bondscoach Roberto Martinez niets kwalijk. "Uiteraard had ik meer wil spelen en is het jammer dat we zo vroeg zijn uitgeschakeld, maar ik ben er zeker van dat Martinez zijn keuzes maakte in het belang van de groep. Hij heeft me die keuzes niet uitgelegd, maar dat is normaal want hij had andere zorgen. Ik neem hem ook niets kwalijk. Hij is een buitengewone man, die me lanceerde en integreerde bij de Duivels."

LEES OOK: WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Theate verdient stilaan een vaste basisstek bij de Duivels ...

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

34
34
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

170
170
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

32
32
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

169
169
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

272
272
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

545
545
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

193
193
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

51
51
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

166
166
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

19
19
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1278
1278
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

95
95
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

580
580
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

50
50
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

120
120
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

161
161
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

155
155
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

275
275
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

152
152
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

116
116
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

97
97
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

338
338
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

41
41

Meer sportnieuws