Theate doet boekje open over kleedkamerruzie's Rode Duivels

door
Theate doet boekje open over kleedkamerruzie's Rode Duivels

Voorlopig is de nieuwe bondscoach nog altijd niet officieel benoemd, maar binnen anderhalve maand trekken de EK-kwalificaties zich wel al op gang. Voor de Rode Duivels wordt het dan hun eerste samenkomst sinds het debacle op het WK in Qatar. En dat zou wel eens tot ongemakkelijke momenten kunnen leiden.


Het voorbije wereldkampioenschap was allesbehalve een succes voor de Belgische nationale ploeg. Sportief gezien haalden de Duivels slechts bij vlagen een acceptabel niveau, waardoor ze al in de groepsfase sneuvelden. Daarnaast zou de sfeer binnen de groep niet bepaald goed zijn geweest. Op het veld van kwam het tot enkele akkefietjes en ook achter de schermen zouden de nodige strubbelingen hebben geheerst. Zo werd vanuit Frankrijk zelfs beweerd dat het na de match tegen Marokko tot een opstootje was gekomen in de kleedkamer.

Maar volgens Arthur Theate is daar helemaal niets van waar. "Dat is onzin, er was geen probleem tussen welke speler ook", vertelde de verdediger tegenover RTBF. "Hoe zouden Eden Hazard en Jan Vertonghen ruzie met mekaar kunnen maken? Dat is onmogelijk. En ook Kevin De Bruyne niet. In ieder geval blijft alles wat er gebeurt binnen de kleedkamer. En als er iets gezegd moet worden, zullen ze mekaar in de ogen krijgen."

DANK AAN MARTINEZ
Sportief gezien speelde Theate dan weer slechts een beperkte bijrol tijdens het WK. Maar toch neemt hij ex-bondscoach Roberto Martinez niets kwalijk. "Uiteraard had ik meer wil spelen en is het jammer dat we zo vroeg zijn uitgeschakeld, maar ik ben er zeker van dat Martinez zijn keuzes maakte in het belang van de groep. Hij heeft me die keuzes niet uitgelegd, maar dat is normaal want hij had andere zorgen. Ik neem hem ook niets kwalijk. Hij is een buitengewone man, die me lanceerde en integreerde bij de Duivels."

LEES OOK: Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

Theate verdient stilaan een vaste basisstek bij de Duivels ...

Meest recent

'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

23
23
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

20
20
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

46
46
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

323
323
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

174
174
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

31
31
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

65
65
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

43
43
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

24
24
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

336
336
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

280
280
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

107
107
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

27
27
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

181
181
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

118
118
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

72
72
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

103
103
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

192
192
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

439
439
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

435
435
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

738
738
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

388
388
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

103
103
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

129
129
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

267
267

Meer sportnieuws