Alderweireld berouwvol: "Heb er spijt van"

door
Alderweireld berouwvol:

Antwerp FC deed afgelopen woensdag een slechte zaak in de halve finales van de Croky Cup. Zo verloor de Great Old tijdens de heenmatch met 1-0 op het veld van Union SG. Achteraf kwam er vanuit het Antwerpse kamp echter heel wat kritiek op de wedstrijdleiding.


Scheidsrechter Jonathan Lardot floot volgens de bezoekers veel te vaak in het voordeel van de thuisploeg. Aanvoerder Toby Alderweireld nam dan ook geen blad voor de mond in zijn reactie vlak na de match. "Union speelde met 12 tegen 11. Ik vond de scheids niet op niveau. Het is nu voor de tweede keer dat we hier komen en even veel keer is de ref niet present, punt. Hij zag twee duidelijke obstructies niet en elke 50/50-bal floot hij in het voordeel van Union", reageerde hij toen bij Sporza.

Maandagavond was de Rode Duivel te gast bij Extra Time en daar kwam hij nog eens terug op die uithaal. Dat had volgens hem vooral te maken met de emoties van het moment. "We hadden net een doelpunt geslikt, terwijl je niets had weggegeven. Een minuut later moet je dan een interview geven en overheerst de teleurstelling", klonk het. "Ik heb ook een opmerking gemaakt over de scheidsrechter, waar ik spijt van heb. Dat geef ik eerlijk toe. Dat is gewoon emotie. Dat heb je als je 5 minuten na een wedstrijd wordt geïnterviewd."

GEEN SANCTIE
Alderweireld toont dus berouw voor zijn uitspraken. En de verdediger kon ook rekenen op berouw bij het Referee Department. Zo werd besloten om de Antwerp-kapitein geen sanctie te geven voor zijn uitspraken. "Onmiddellijk na een wedstrijd kunnen de emoties tijdens een interview hoog oplopen. En later denken ze er dan genuanceerder over. Het zou niet de eerste keer dat een speler zich nadien voor zijn uitspraken verontschuldigt", reageerde operationeel directeur Stephanie Forde daags nadien bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Roer compleet omgegooid bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Zo'n uitspraken moeten nooit bestraft worden ...

Meest recent

Roer compleet omgegooid bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

3
3
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

48
48
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

88
88
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

52
52
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

28
28
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

197
197
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

342
342
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

549
549
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

287
287
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

94
94
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

105
105
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

391
391
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

157
157
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

246
246
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

105
105
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

266
266
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

461
461
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

194
194
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

68
68
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

567
567
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

112
112
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

117
117
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

320
320

Meer sportnieuws