Alderweireld berouwvol: "Heb er spijt van"

202 stemmen
Alderweireld berouwvol:

Antwerp FC deed afgelopen woensdag een slechte zaak in de halve finales van de Croky Cup. Zo verloor de Great Old tijdens de heenmatch met 1-0 op het veld van Union SG. Achteraf kwam er vanuit het Antwerpse kamp echter heel wat kritiek op de wedstrijdleiding.


Scheidsrechter Jonathan Lardot floot volgens de bezoekers veel te vaak in het voordeel van de thuisploeg. Aanvoerder Toby Alderweireld nam dan ook geen blad voor de mond in zijn reactie vlak na de match. "Union speelde met 12 tegen 11. Ik vond de scheids niet op niveau. Het is nu voor de tweede keer dat we hier komen en even veel keer is de ref niet present, punt. Hij zag twee duidelijke obstructies niet en elke 50/50-bal floot hij in het voordeel van Union", reageerde hij toen bij Sporza.

Maandagavond was de Rode Duivel te gast bij Extra Time en daar kwam hij nog eens terug op die uithaal. Dat had volgens hem vooral te maken met de emoties van het moment. "We hadden net een doelpunt geslikt, terwijl je niets had weggegeven. Een minuut later moet je dan een interview geven en overheerst de teleurstelling", klonk het. "Ik heb ook een opmerking gemaakt over de scheidsrechter, waar ik spijt van heb. Dat geef ik eerlijk toe. Dat is gewoon emotie. Dat heb je als je 5 minuten na een wedstrijd wordt geïnterviewd."

GEEN SANCTIE
Alderweireld toont dus berouw voor zijn uitspraken. En de verdediger kon ook rekenen op berouw bij het Referee Department. Zo werd besloten om de Antwerp-kapitein geen sanctie te geven voor zijn uitspraken. "Onmiddellijk na een wedstrijd kunnen de emoties tijdens een interview hoog oplopen. En later denken ze er dan genuanceerder over. Het zou niet de eerste keer dat een speler zich nadien voor zijn uitspraken verontschuldigt", reageerde operationeel directeur Stephanie Forde daags nadien bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Zo'n uitspraken moeten nooit bestraft worden ...

Meest recent

Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

294
294
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

31
31
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

94
94
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

160
160
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

233
233
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

282
282
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

86
86
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

75
75
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

553
553
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

312
312
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

139
139
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

138
138
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

132
132
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

13
13
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

106
106
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

312
312
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

133
133
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

445
445
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

109
109
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

42
42
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

145
145
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

583
583
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

222
222
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

75
75
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

379
379

Meer sportnieuws