Alderweireld berouwvol: "Heb er spijt van"

door
Alderweireld berouwvol:

Antwerp FC deed afgelopen woensdag een slechte zaak in de halve finales van de Croky Cup. Zo verloor de Great Old tijdens de heenmatch met 1-0 op het veld van Union SG. Achteraf kwam er vanuit het Antwerpse kamp echter heel wat kritiek op de wedstrijdleiding.


Scheidsrechter Jonathan Lardot floot volgens de bezoekers veel te vaak in het voordeel van de thuisploeg. Aanvoerder Toby Alderweireld nam dan ook geen blad voor de mond in zijn reactie vlak na de match. "Union speelde met 12 tegen 11. Ik vond de scheids niet op niveau. Het is nu voor de tweede keer dat we hier komen en even veel keer is de ref niet present, punt. Hij zag twee duidelijke obstructies niet en elke 50/50-bal floot hij in het voordeel van Union", reageerde hij toen bij Sporza.

Maandagavond was de Rode Duivel te gast bij Extra Time en daar kwam hij nog eens terug op die uithaal. Dat had volgens hem vooral te maken met de emoties van het moment. "We hadden net een doelpunt geslikt, terwijl je niets had weggegeven. Een minuut later moet je dan een interview geven en overheerst de teleurstelling", klonk het. "Ik heb ook een opmerking gemaakt over de scheidsrechter, waar ik spijt van heb. Dat geef ik eerlijk toe. Dat is gewoon emotie. Dat heb je als je 5 minuten na een wedstrijd wordt geïnterviewd."

GEEN SANCTIE
Alderweireld toont dus berouw voor zijn uitspraken. En de verdediger kon ook rekenen op berouw bij het Referee Department. Zo werd besloten om de Antwerp-kapitein geen sanctie te geven voor zijn uitspraken. "Onmiddellijk na een wedstrijd kunnen de emoties tijdens een interview hoog oplopen. En later denken ze er dan genuanceerder over. Het zou niet de eerste keer dat een speler zich nadien voor zijn uitspraken verontschuldigt", reageerde operationeel directeur Stephanie Forde daags nadien bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Zo'n uitspraken moeten nooit bestraft worden ...

Meest recent

Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

11
11
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

18
18
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

91
91
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

24
24
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

17
17
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

476
476
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

51
51
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

96
96
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

479
479
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

257
257
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

194
194
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

518
518
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

337
337
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

330
330
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

74
74
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

722
722
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

241
241
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

124
124
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

35
35
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

427
427
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

210
210
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

673
673
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

93
93
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

130
130

Meer sportnieuws