Parker zet reputatie Club Brugge op het spel

806 stemmen
Parker zet reputatie Club Brugge op het spel

Scott Parker leidde ondertussen al zes competitiewedstrijden bij Club Brugge maar daarvan won hij amper één match. De balans van de Engelsman is ronduit ontgoochelend te noemen en daarnaast is het geleverde spel ook van een dermate laag niveau. Club Brugge, de grootste club van het land, is helemaal niet meer dominant en het speelt zeker niet meer aanvallend. Er staat wel een organisatie, maar qua voetbal en resultaten blijft men in Westkapelle zwaar op hun honger zitten. En dat staat in schril contrast in vergelijking met de voorbije (boeren)jaren.


(OPNIEUW) EEN OFFENSIEVE OFFDAY

Na het troosteloze 0-0 gelijkspel tegen Antwerp FC zag Scott Parker toch één lichtpuntje. “Die clean sheet is héél positief.” Daarmee was het beste ook gezegd want op het offensief gebied liet Club Brugge helemaal niet zien. Slechts één schot tussen de palen noteerden we. De aanvallers werkten heel hard, met Noa Lang als de beste man voorin, maar op het vlak van dreiging, creativiteit en doelgevaar was het bijzonder flets. De West-Vlamingen missen présence in de box en er is een schrijnend tekort aan duelkracht in de final third. En dat was al niet voor de eerste keer onder Parker.



NAAR ANTWERP OM NIET TE VERLIEZEN

Club Brugge ging zondag niet om te winnen naar de Bosuil, maar wel om niet te verliezen. De organisatie stond er weliswaar, maar opbouwend en aanvallend was het andermaal zeer ondermaats. Als Brandon Mechele de officiële Man van de Match is … Scott Parker wachtte dan ook bijzonder lang om zijn eerste wissels door te voeren in de wedstrijd. Casper Nielsen voor Mats Rits in minuut 80 en Roman Yaremchuk voor Kamal Sowah in minuut 87, het was zondag een wel extreem behouden personeelsmanagement van de trainer van Club Brugge. Alsof hij ervoor koos om de wedstrijd niet te winnen, maar wel om ze niet te verliezen.

DE TIJD DRINGT VOOR PARKER

Club Brugge creëerde geen kansen op de Bosuil en het voetbalde ook niet dominant. Wat een contrast in vergelijking met de voorbije jaren, toen de West-Vlamingen een ware offensieve machine waren die hun tegenstanders vaak van het kastje naar de muur speelden. Bluvn goan. Altijd op zoek naar het volgend doelpunt. Nu settelt Scott Parker duidelijk voor een troosteloos 0-0 gelijkspel in plaats van vol voor de overwinning te gaan. En dat in de altijd gevoelige topper tegen Antwerp. Marc Degryse stelde in Het Laatste Nieuws ook vast dat de Engelsman 0-0 echt goed vond en dat de Bruggelingen offensief niets voorstelden.



“Probéér dan toch iets, zonder dat je risico's neemt, of gun de frisse jongens wat meer dan drie of tien minuten speeltijd. Als je zo lang wacht, dan lijkt het alsof je als trainer tevreden bent. Na zo'n offensieve prestatie vind ik dat verontrustend. Daar stel ik me echt wel vragen bij. Club heeft echt nood aan scorend vermogen, aan meer drang naar voren. En de tijd begint te dringen voor Parker.” Na zes competitiematchen is de onzekere en twijfelende hand van de coach nog niet helemaal duidelijk, terwijl de prestaties en resultaten wel zwaar tegenvallend zijn.

ZEKER NIET BETER DAN HOEFKENS

Na zes wedstrijden onder zijn leiding kan de vraag gesteld worden of Scott Parker wel beterschap brengt in vergelijking met zijn voorganger Carl Hoefkens. Qua resultaten alleszins niet. Enkel en alleen in de Jupiler Pro League pakte Hoefkens gemiddeld 1,89 punt per wedstrijd, terwijl Parker amper 1,17 punt per wedstrijd bij elkaar sprokkelt: dat is een afname van maar liefst 38%. Een ritme van 1,17 punt per wedstrijd staat dit seizoen gelijk met een twaalfde plaats in het klassement. Op het gebied van resultaten heeft Club Brugge dus zeker geen stappen vooruit gezet onder Parker. En dat geldt bovendien ook voor het algehele offensieve spel.



Onder Carl Hoefkens scoorde Club Brugge gemiddeld 1,94 doelpunt per competitiewedstrijd, terwijl dat onder Scott Parker amper 1,17 doelpunt per competitiematch is. Daarnaast creëert Blauw-Zwart onder de Engelsman ook veel minder doelgevaar. Onder Hoefkens was Club Brugge de ploeg die het meeste balbezit vergaarde en het meeste doelpogingen creëerde in de Jupiler Pro League. Onder Parker zijn die parameters erg matig te noemen. Zo telt Club Brugge onder zijn leiding evenveel doelpogingen zoals Cercle Brugge en Sint-Truiden. En het balbezit is pas het achtste hoogste van de Belgische competitie.

Cijfers Club Brugge in de Jupiler Pro League (per wedstrijd):
Doelpunten Hoefkens: 1,94 - Parker: 1,17
Expected goals Hoefkens: 2,1 - Parker: 1,4
Doelpogingen Hoefkens: 14,6 - Parker: 10
Balbezit: Hoefkens 59% - Parker 51%

OOK BIJ CLUB BRUGGE ‘BORING PARKER’

Als voetballer bekleedde Scott Parker de rol van controlerende middenvelder en die ingesteldheid loopt dus duidelijk ook verder in zijn huidige trainerscarrière. Maar het nadeel van die methode is dat het voetbal van Parker soms saai kan zijn. Zowel bij Fulham als bij Bournemouth werd hij daarvoor bekritiseerd. “Boring, boring Parker”, zongen de fans van Fulham bijvoorbeeld. Bij Club Brugge lijkt het dus ook die richting uit te gaan, terwijl zo’n voetbal volledig haaks staat met de identiteit en de filosofie van de ambitieuze topclub. En om nog maar te zwijgen van de tegenvallende resultaten …

LEES OOK: 'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Club Brugge had Hoefkens beter aangehouden als T1

Meest recent

Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

9
9
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

10
10
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

18
18
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

104
104
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

41
41
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

194
194
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

47
47
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

71
71
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

85
85
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

571
571
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

27
27
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

54
54
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

66
66
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

243
243
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

117
117
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

142
142
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

237
237
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

79
79
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

133
133
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

139
139
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

152
152
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

104
104
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

446
446
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

141
141

Meer sportnieuws