Parker zet reputatie Club Brugge op het spel

806
Parker zet reputatie Club Brugge op het spel

Scott Parker leidde ondertussen al zes competitiewedstrijden bij Club Brugge maar daarvan won hij amper één match. De balans van de Engelsman is ronduit ontgoochelend te noemen en daarnaast is het geleverde spel ook van een dermate laag niveau. Club Brugge, de grootste club van het land, is helemaal niet meer dominant en het speelt zeker niet meer aanvallend. Er staat wel een organisatie, maar qua voetbal en resultaten blijft men in Westkapelle zwaar op hun honger zitten. En dat staat in schril contrast in vergelijking met de voorbije (boeren)jaren.


(OPNIEUW) EEN OFFENSIEVE OFFDAY

Na het troosteloze 0-0 gelijkspel tegen Antwerp FC zag Scott Parker toch één lichtpuntje. “Die clean sheet is héél positief.” Daarmee was het beste ook gezegd want op het offensief gebied liet Club Brugge helemaal niet zien. Slechts één schot tussen de palen noteerden we. De aanvallers werkten heel hard, met Noa Lang als de beste man voorin, maar op het vlak van dreiging, creativiteit en doelgevaar was het bijzonder flets. De West-Vlamingen missen présence in de box en er is een schrijnend tekort aan duelkracht in de final third. En dat was al niet voor de eerste keer onder Parker.



NAAR ANTWERP OM NIET TE VERLIEZEN

Club Brugge ging zondag niet om te winnen naar de Bosuil, maar wel om niet te verliezen. De organisatie stond er weliswaar, maar opbouwend en aanvallend was het andermaal zeer ondermaats. Als Brandon Mechele de officiële Man van de Match is … Scott Parker wachtte dan ook bijzonder lang om zijn eerste wissels door te voeren in de wedstrijd. Casper Nielsen voor Mats Rits in minuut 80 en Roman Yaremchuk voor Kamal Sowah in minuut 87, het was zondag een wel extreem behouden personeelsmanagement van de trainer van Club Brugge. Alsof hij ervoor koos om de wedstrijd niet te winnen, maar wel om ze niet te verliezen.

DE TIJD DRINGT VOOR PARKER

Club Brugge creëerde geen kansen op de Bosuil en het voetbalde ook niet dominant. Wat een contrast in vergelijking met de voorbije jaren, toen de West-Vlamingen een ware offensieve machine waren die hun tegenstanders vaak van het kastje naar de muur speelden. Bluvn goan. Altijd op zoek naar het volgend doelpunt. Nu settelt Scott Parker duidelijk voor een troosteloos 0-0 gelijkspel in plaats van vol voor de overwinning te gaan. En dat in de altijd gevoelige topper tegen Antwerp. Marc Degryse stelde in Het Laatste Nieuws ook vast dat de Engelsman 0-0 echt goed vond en dat de Bruggelingen offensief niets voorstelden.



“Probéér dan toch iets, zonder dat je risico's neemt, of gun de frisse jongens wat meer dan drie of tien minuten speeltijd. Als je zo lang wacht, dan lijkt het alsof je als trainer tevreden bent. Na zo'n offensieve prestatie vind ik dat verontrustend. Daar stel ik me echt wel vragen bij. Club heeft echt nood aan scorend vermogen, aan meer drang naar voren. En de tijd begint te dringen voor Parker.” Na zes competitiematchen is de onzekere en twijfelende hand van de coach nog niet helemaal duidelijk, terwijl de prestaties en resultaten wel zwaar tegenvallend zijn.

ZEKER NIET BETER DAN HOEFKENS

Na zes wedstrijden onder zijn leiding kan de vraag gesteld worden of Scott Parker wel beterschap brengt in vergelijking met zijn voorganger Carl Hoefkens. Qua resultaten alleszins niet. Enkel en alleen in de Jupiler Pro League pakte Hoefkens gemiddeld 1,89 punt per wedstrijd, terwijl Parker amper 1,17 punt per wedstrijd bij elkaar sprokkelt: dat is een afname van maar liefst 38%. Een ritme van 1,17 punt per wedstrijd staat dit seizoen gelijk met een twaalfde plaats in het klassement. Op het gebied van resultaten heeft Club Brugge dus zeker geen stappen vooruit gezet onder Parker. En dat geldt bovendien ook voor het algehele offensieve spel.



Onder Carl Hoefkens scoorde Club Brugge gemiddeld 1,94 doelpunt per competitiewedstrijd, terwijl dat onder Scott Parker amper 1,17 doelpunt per competitiematch is. Daarnaast creëert Blauw-Zwart onder de Engelsman ook veel minder doelgevaar. Onder Hoefkens was Club Brugge de ploeg die het meeste balbezit vergaarde en het meeste doelpogingen creëerde in de Jupiler Pro League. Onder Parker zijn die parameters erg matig te noemen. Zo telt Club Brugge onder zijn leiding evenveel doelpogingen zoals Cercle Brugge en Sint-Truiden. En het balbezit is pas het achtste hoogste van de Belgische competitie.

Cijfers Club Brugge in de Jupiler Pro League (per wedstrijd):
Doelpunten Hoefkens: 1,94 - Parker: 1,17
Expected goals Hoefkens: 2,1 - Parker: 1,4
Doelpogingen Hoefkens: 14,6 - Parker: 10
Balbezit: Hoefkens 59% - Parker 51%

OOK BIJ CLUB BRUGGE ‘BORING PARKER’

Als voetballer bekleedde Scott Parker de rol van controlerende middenvelder en die ingesteldheid loopt dus duidelijk ook verder in zijn huidige trainerscarrière. Maar het nadeel van die methode is dat het voetbal van Parker soms saai kan zijn. Zowel bij Fulham als bij Bournemouth werd hij daarvoor bekritiseerd. “Boring, boring Parker”, zongen de fans van Fulham bijvoorbeeld. Bij Club Brugge lijkt het dus ook die richting uit te gaan, terwijl zo’n voetbal volledig haaks staat met de identiteit en de filosofie van de ambitieuze topclub. En om nog maar te zwijgen van de tegenvallende resultaten …

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

Club Brugge had Hoefkens beter aangehouden als T1

Meest recent

Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

39
39
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

116
116
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

139
139
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

85
85
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

29
29
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

196
196
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

112
112
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

259
259
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

70
70
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

218
218
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

240
240
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

272
272
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

121
121
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

310
310
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

448
448
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

516
516
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

186
186
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

126
126
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

352
352
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

104
104
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

1233
1233
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

336
336
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

400
400
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

429
429
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

127
127

Meer sportnieuws