Parker zet reputatie Club Brugge op het spel

806 stemmen
Parker zet reputatie Club Brugge op het spel

Scott Parker leidde ondertussen al zes competitiewedstrijden bij Club Brugge maar daarvan won hij amper één match. De balans van de Engelsman is ronduit ontgoochelend te noemen en daarnaast is het geleverde spel ook van een dermate laag niveau. Club Brugge, de grootste club van het land, is helemaal niet meer dominant en het speelt zeker niet meer aanvallend. Er staat wel een organisatie, maar qua voetbal en resultaten blijft men in Westkapelle zwaar op hun honger zitten. En dat staat in schril contrast in vergelijking met de voorbije (boeren)jaren.


(OPNIEUW) EEN OFFENSIEVE OFFDAY

Na het troosteloze 0-0 gelijkspel tegen Antwerp FC zag Scott Parker toch één lichtpuntje. “Die clean sheet is héél positief.” Daarmee was het beste ook gezegd want op het offensief gebied liet Club Brugge helemaal niet zien. Slechts één schot tussen de palen noteerden we. De aanvallers werkten heel hard, met Noa Lang als de beste man voorin, maar op het vlak van dreiging, creativiteit en doelgevaar was het bijzonder flets. De West-Vlamingen missen présence in de box en er is een schrijnend tekort aan duelkracht in de final third. En dat was al niet voor de eerste keer onder Parker.



NAAR ANTWERP OM NIET TE VERLIEZEN

Club Brugge ging zondag niet om te winnen naar de Bosuil, maar wel om niet te verliezen. De organisatie stond er weliswaar, maar opbouwend en aanvallend was het andermaal zeer ondermaats. Als Brandon Mechele de officiële Man van de Match is … Scott Parker wachtte dan ook bijzonder lang om zijn eerste wissels door te voeren in de wedstrijd. Casper Nielsen voor Mats Rits in minuut 80 en Roman Yaremchuk voor Kamal Sowah in minuut 87, het was zondag een wel extreem behouden personeelsmanagement van de trainer van Club Brugge. Alsof hij ervoor koos om de wedstrijd niet te winnen, maar wel om ze niet te verliezen.

DE TIJD DRINGT VOOR PARKER

Club Brugge creëerde geen kansen op de Bosuil en het voetbalde ook niet dominant. Wat een contrast in vergelijking met de voorbije jaren, toen de West-Vlamingen een ware offensieve machine waren die hun tegenstanders vaak van het kastje naar de muur speelden. Bluvn goan. Altijd op zoek naar het volgend doelpunt. Nu settelt Scott Parker duidelijk voor een troosteloos 0-0 gelijkspel in plaats van vol voor de overwinning te gaan. En dat in de altijd gevoelige topper tegen Antwerp. Marc Degryse stelde in Het Laatste Nieuws ook vast dat de Engelsman 0-0 echt goed vond en dat de Bruggelingen offensief niets voorstelden.



“Probéér dan toch iets, zonder dat je risico's neemt, of gun de frisse jongens wat meer dan drie of tien minuten speeltijd. Als je zo lang wacht, dan lijkt het alsof je als trainer tevreden bent. Na zo'n offensieve prestatie vind ik dat verontrustend. Daar stel ik me echt wel vragen bij. Club heeft echt nood aan scorend vermogen, aan meer drang naar voren. En de tijd begint te dringen voor Parker.” Na zes competitiematchen is de onzekere en twijfelende hand van de coach nog niet helemaal duidelijk, terwijl de prestaties en resultaten wel zwaar tegenvallend zijn.

ZEKER NIET BETER DAN HOEFKENS

Na zes wedstrijden onder zijn leiding kan de vraag gesteld worden of Scott Parker wel beterschap brengt in vergelijking met zijn voorganger Carl Hoefkens. Qua resultaten alleszins niet. Enkel en alleen in de Jupiler Pro League pakte Hoefkens gemiddeld 1,89 punt per wedstrijd, terwijl Parker amper 1,17 punt per wedstrijd bij elkaar sprokkelt: dat is een afname van maar liefst 38%. Een ritme van 1,17 punt per wedstrijd staat dit seizoen gelijk met een twaalfde plaats in het klassement. Op het gebied van resultaten heeft Club Brugge dus zeker geen stappen vooruit gezet onder Parker. En dat geldt bovendien ook voor het algehele offensieve spel.



Onder Carl Hoefkens scoorde Club Brugge gemiddeld 1,94 doelpunt per competitiewedstrijd, terwijl dat onder Scott Parker amper 1,17 doelpunt per competitiematch is. Daarnaast creëert Blauw-Zwart onder de Engelsman ook veel minder doelgevaar. Onder Hoefkens was Club Brugge de ploeg die het meeste balbezit vergaarde en het meeste doelpogingen creëerde in de Jupiler Pro League. Onder Parker zijn die parameters erg matig te noemen. Zo telt Club Brugge onder zijn leiding evenveel doelpogingen zoals Cercle Brugge en Sint-Truiden. En het balbezit is pas het achtste hoogste van de Belgische competitie.

Cijfers Club Brugge in de Jupiler Pro League (per wedstrijd):
Doelpunten Hoefkens: 1,94 - Parker: 1,17
Expected goals Hoefkens: 2,1 - Parker: 1,4
Doelpogingen Hoefkens: 14,6 - Parker: 10
Balbezit: Hoefkens 59% - Parker 51%

OOK BIJ CLUB BRUGGE ‘BORING PARKER’

Als voetballer bekleedde Scott Parker de rol van controlerende middenvelder en die ingesteldheid loopt dus duidelijk ook verder in zijn huidige trainerscarrière. Maar het nadeel van die methode is dat het voetbal van Parker soms saai kan zijn. Zowel bij Fulham als bij Bournemouth werd hij daarvoor bekritiseerd. “Boring, boring Parker”, zongen de fans van Fulham bijvoorbeeld. Bij Club Brugge lijkt het dus ook die richting uit te gaan, terwijl zo’n voetbal volledig haaks staat met de identiteit en de filosofie van de ambitieuze topclub. En om nog maar te zwijgen van de tegenvallende resultaten …

LEES OOK: Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge had Hoefkens beter aangehouden als T1

Meest recent

Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

15
15
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

50
50
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

199
199
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

226
226
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

238
238
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

364
364
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

701
701
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

139
139
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

311
311
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

97
97
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

149
149
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

410
410
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

56
56
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

448
448
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

296
296
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

219
219
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

423
423
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

326
326
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

854
854
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

627
627
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

528
528
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

373
373
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

160
160
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

146
146

Meer sportnieuws