Parker zet reputatie Club Brugge op het spel

door
Parker zet reputatie Club Brugge op het spel

Scott Parker leidde ondertussen al zes competitiewedstrijden bij Club Brugge maar daarvan won hij amper één match. De balans van de Engelsman is ronduit ontgoochelend te noemen en daarnaast is het geleverde spel ook van een dermate laag niveau. Club Brugge, de grootste club van het land, is helemaal niet meer dominant en het speelt zeker niet meer aanvallend. Er staat wel een organisatie, maar qua voetbal en resultaten blijft men in Westkapelle zwaar op hun honger zitten. En dat staat in schril contrast in vergelijking met de voorbije (boeren)jaren.


(OPNIEUW) EEN OFFENSIEVE OFFDAY

Na het troosteloze 0-0 gelijkspel tegen Antwerp FC zag Scott Parker toch één lichtpuntje. “Die clean sheet is héél positief.” Daarmee was het beste ook gezegd want op het offensief gebied liet Club Brugge helemaal niet zien. Slechts één schot tussen de palen noteerden we. De aanvallers werkten heel hard, met Noa Lang als de beste man voorin, maar op het vlak van dreiging, creativiteit en doelgevaar was het bijzonder flets. De West-Vlamingen missen présence in de box en er is een schrijnend tekort aan duelkracht in de final third. En dat was al niet voor de eerste keer onder Parker.



NAAR ANTWERP OM NIET TE VERLIEZEN

Club Brugge ging zondag niet om te winnen naar de Bosuil, maar wel om niet te verliezen. De organisatie stond er weliswaar, maar opbouwend en aanvallend was het andermaal zeer ondermaats. Als Brandon Mechele de officiële Man van de Match is … Scott Parker wachtte dan ook bijzonder lang om zijn eerste wissels door te voeren in de wedstrijd. Casper Nielsen voor Mats Rits in minuut 80 en Roman Yaremchuk voor Kamal Sowah in minuut 87, het was zondag een wel extreem behouden personeelsmanagement van de trainer van Club Brugge. Alsof hij ervoor koos om de wedstrijd niet te winnen, maar wel om ze niet te verliezen.

DE TIJD DRINGT VOOR PARKER

Club Brugge creëerde geen kansen op de Bosuil en het voetbalde ook niet dominant. Wat een contrast in vergelijking met de voorbije jaren, toen de West-Vlamingen een ware offensieve machine waren die hun tegenstanders vaak van het kastje naar de muur speelden. Bluvn goan. Altijd op zoek naar het volgend doelpunt. Nu settelt Scott Parker duidelijk voor een troosteloos 0-0 gelijkspel in plaats van vol voor de overwinning te gaan. En dat in de altijd gevoelige topper tegen Antwerp. Marc Degryse stelde in Het Laatste Nieuws ook vast dat de Engelsman 0-0 echt goed vond en dat de Bruggelingen offensief niets voorstelden.



“Probéér dan toch iets, zonder dat je risico's neemt, of gun de frisse jongens wat meer dan drie of tien minuten speeltijd. Als je zo lang wacht, dan lijkt het alsof je als trainer tevreden bent. Na zo'n offensieve prestatie vind ik dat verontrustend. Daar stel ik me echt wel vragen bij. Club heeft echt nood aan scorend vermogen, aan meer drang naar voren. En de tijd begint te dringen voor Parker.” Na zes competitiematchen is de onzekere en twijfelende hand van de coach nog niet helemaal duidelijk, terwijl de prestaties en resultaten wel zwaar tegenvallend zijn.

ZEKER NIET BETER DAN HOEFKENS

Na zes wedstrijden onder zijn leiding kan de vraag gesteld worden of Scott Parker wel beterschap brengt in vergelijking met zijn voorganger Carl Hoefkens. Qua resultaten alleszins niet. Enkel en alleen in de Jupiler Pro League pakte Hoefkens gemiddeld 1,89 punt per wedstrijd, terwijl Parker amper 1,17 punt per wedstrijd bij elkaar sprokkelt: dat is een afname van maar liefst 38%. Een ritme van 1,17 punt per wedstrijd staat dit seizoen gelijk met een twaalfde plaats in het klassement. Op het gebied van resultaten heeft Club Brugge dus zeker geen stappen vooruit gezet onder Parker. En dat geldt bovendien ook voor het algehele offensieve spel.



Onder Carl Hoefkens scoorde Club Brugge gemiddeld 1,94 doelpunt per competitiewedstrijd, terwijl dat onder Scott Parker amper 1,17 doelpunt per competitiematch is. Daarnaast creëert Blauw-Zwart onder de Engelsman ook veel minder doelgevaar. Onder Hoefkens was Club Brugge de ploeg die het meeste balbezit vergaarde en het meeste doelpogingen creëerde in de Jupiler Pro League. Onder Parker zijn die parameters erg matig te noemen. Zo telt Club Brugge onder zijn leiding evenveel doelpogingen zoals Cercle Brugge en Sint-Truiden. En het balbezit is pas het achtste hoogste van de Belgische competitie.

Cijfers Club Brugge in de Jupiler Pro League (per wedstrijd):
Doelpunten Hoefkens: 1,94 - Parker: 1,17
Expected goals Hoefkens: 2,1 - Parker: 1,4
Doelpogingen Hoefkens: 14,6 - Parker: 10
Balbezit: Hoefkens 59% - Parker 51%

OOK BIJ CLUB BRUGGE ‘BORING PARKER’

Als voetballer bekleedde Scott Parker de rol van controlerende middenvelder en die ingesteldheid loopt dus duidelijk ook verder in zijn huidige trainerscarrière. Maar het nadeel van die methode is dat het voetbal van Parker soms saai kan zijn. Zowel bij Fulham als bij Bournemouth werd hij daarvoor bekritiseerd. “Boring, boring Parker”, zongen de fans van Fulham bijvoorbeeld. Bij Club Brugge lijkt het dus ook die richting uit te gaan, terwijl zo’n voetbal volledig haaks staat met de identiteit en de filosofie van de ambitieuze topclub. En om nog maar te zwijgen van de tegenvallende resultaten …

LEES OOK: 'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge had Hoefkens beter aangehouden als T1

Meest recent

'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

42
42
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

42
42
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

8
8
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

52
52
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

51
51
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

89
89
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

122
122
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

128
128
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

113
113
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

89
89
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

373
373
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

98
98
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

55
55
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

204
204
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

227
227
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

308
308
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

165
165
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

210
210
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

453
453
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

110
110
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

649
649
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

356
356
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

153
153

Meer sportnieuws