Parker zet reputatie Club Brugge op het spel

806 stemmen
Parker zet reputatie Club Brugge op het spel

Scott Parker leidde ondertussen al zes competitiewedstrijden bij Club Brugge maar daarvan won hij amper één match. De balans van de Engelsman is ronduit ontgoochelend te noemen en daarnaast is het geleverde spel ook van een dermate laag niveau. Club Brugge, de grootste club van het land, is helemaal niet meer dominant en het speelt zeker niet meer aanvallend. Er staat wel een organisatie, maar qua voetbal en resultaten blijft men in Westkapelle zwaar op hun honger zitten. En dat staat in schril contrast in vergelijking met de voorbije (boeren)jaren.


(OPNIEUW) EEN OFFENSIEVE OFFDAY

Na het troosteloze 0-0 gelijkspel tegen Antwerp FC zag Scott Parker toch één lichtpuntje. “Die clean sheet is héél positief.” Daarmee was het beste ook gezegd want op het offensief gebied liet Club Brugge helemaal niet zien. Slechts één schot tussen de palen noteerden we. De aanvallers werkten heel hard, met Noa Lang als de beste man voorin, maar op het vlak van dreiging, creativiteit en doelgevaar was het bijzonder flets. De West-Vlamingen missen présence in de box en er is een schrijnend tekort aan duelkracht in de final third. En dat was al niet voor de eerste keer onder Parker.



NAAR ANTWERP OM NIET TE VERLIEZEN

Club Brugge ging zondag niet om te winnen naar de Bosuil, maar wel om niet te verliezen. De organisatie stond er weliswaar, maar opbouwend en aanvallend was het andermaal zeer ondermaats. Als Brandon Mechele de officiële Man van de Match is … Scott Parker wachtte dan ook bijzonder lang om zijn eerste wissels door te voeren in de wedstrijd. Casper Nielsen voor Mats Rits in minuut 80 en Roman Yaremchuk voor Kamal Sowah in minuut 87, het was zondag een wel extreem behouden personeelsmanagement van de trainer van Club Brugge. Alsof hij ervoor koos om de wedstrijd niet te winnen, maar wel om ze niet te verliezen.

DE TIJD DRINGT VOOR PARKER

Club Brugge creëerde geen kansen op de Bosuil en het voetbalde ook niet dominant. Wat een contrast in vergelijking met de voorbije jaren, toen de West-Vlamingen een ware offensieve machine waren die hun tegenstanders vaak van het kastje naar de muur speelden. Bluvn goan. Altijd op zoek naar het volgend doelpunt. Nu settelt Scott Parker duidelijk voor een troosteloos 0-0 gelijkspel in plaats van vol voor de overwinning te gaan. En dat in de altijd gevoelige topper tegen Antwerp. Marc Degryse stelde in Het Laatste Nieuws ook vast dat de Engelsman 0-0 echt goed vond en dat de Bruggelingen offensief niets voorstelden.



“Probéér dan toch iets, zonder dat je risico's neemt, of gun de frisse jongens wat meer dan drie of tien minuten speeltijd. Als je zo lang wacht, dan lijkt het alsof je als trainer tevreden bent. Na zo'n offensieve prestatie vind ik dat verontrustend. Daar stel ik me echt wel vragen bij. Club heeft echt nood aan scorend vermogen, aan meer drang naar voren. En de tijd begint te dringen voor Parker.” Na zes competitiematchen is de onzekere en twijfelende hand van de coach nog niet helemaal duidelijk, terwijl de prestaties en resultaten wel zwaar tegenvallend zijn.

ZEKER NIET BETER DAN HOEFKENS

Na zes wedstrijden onder zijn leiding kan de vraag gesteld worden of Scott Parker wel beterschap brengt in vergelijking met zijn voorganger Carl Hoefkens. Qua resultaten alleszins niet. Enkel en alleen in de Jupiler Pro League pakte Hoefkens gemiddeld 1,89 punt per wedstrijd, terwijl Parker amper 1,17 punt per wedstrijd bij elkaar sprokkelt: dat is een afname van maar liefst 38%. Een ritme van 1,17 punt per wedstrijd staat dit seizoen gelijk met een twaalfde plaats in het klassement. Op het gebied van resultaten heeft Club Brugge dus zeker geen stappen vooruit gezet onder Parker. En dat geldt bovendien ook voor het algehele offensieve spel.



Onder Carl Hoefkens scoorde Club Brugge gemiddeld 1,94 doelpunt per competitiewedstrijd, terwijl dat onder Scott Parker amper 1,17 doelpunt per competitiematch is. Daarnaast creëert Blauw-Zwart onder de Engelsman ook veel minder doelgevaar. Onder Hoefkens was Club Brugge de ploeg die het meeste balbezit vergaarde en het meeste doelpogingen creëerde in de Jupiler Pro League. Onder Parker zijn die parameters erg matig te noemen. Zo telt Club Brugge onder zijn leiding evenveel doelpogingen zoals Cercle Brugge en Sint-Truiden. En het balbezit is pas het achtste hoogste van de Belgische competitie.

Cijfers Club Brugge in de Jupiler Pro League (per wedstrijd):
Doelpunten Hoefkens: 1,94 - Parker: 1,17
Expected goals Hoefkens: 2,1 - Parker: 1,4
Doelpogingen Hoefkens: 14,6 - Parker: 10
Balbezit: Hoefkens 59% - Parker 51%

OOK BIJ CLUB BRUGGE ‘BORING PARKER’

Als voetballer bekleedde Scott Parker de rol van controlerende middenvelder en die ingesteldheid loopt dus duidelijk ook verder in zijn huidige trainerscarrière. Maar het nadeel van die methode is dat het voetbal van Parker soms saai kan zijn. Zowel bij Fulham als bij Bournemouth werd hij daarvoor bekritiseerd. “Boring, boring Parker”, zongen de fans van Fulham bijvoorbeeld. Bij Club Brugge lijkt het dus ook die richting uit te gaan, terwijl zo’n voetbal volledig haaks staat met de identiteit en de filosofie van de ambitieuze topclub. En om nog maar te zwijgen van de tegenvallende resultaten …

LEES OOK: 'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Club Brugge had Hoefkens beter aangehouden als T1

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

64
64
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

115
115
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

461
461
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

50
50
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

208
208
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

81
81
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

47
47
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

77
77
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

72
72
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

219
219
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

281
281
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

368
368
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

381
381
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

385
385
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

154
154
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

187
187
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

81
81
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

405
405
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

458
458
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

38
38
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

104
104
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

211
211
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

83
83
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

129
129
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

101
101
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

688
688

Meer sportnieuws