Referee Department velt oordeel over speeldag 24

246 stemmen
Referee Department velt oordeel over speeldag 24

Anderlecht had het voorbije weekend blijkbaar niet te klagen over de arbitrage tegen KV Oostende. Zoals gewoonlijk verduidelijkt het Referee Department op maandag evenwel ook een aantal andere beslissingen van de Belgische scheidsrechters, die op speeldag 24 hier en daar andermaal de nodige discussie teweegbrachten.


Zo was Jonas De Roeck niet te spreken over de spelleiding in Eupen, waar de bal volgens het PRD nochtans terecht op de stip ging voor de thuisploeg. Over de eventuele elfmeters aan de overkant waar de coach van Westerlo zijn beklag over deed wordt echter met geen woord gerept. De vergeefse penaltyclaim van KV Kortrijk in Sint-Truiden daarentegen wordt wel van extra uitleg voorzien.

Daarbij klinkt het dat Jorge Teixeira onopzettelijk in contact kwam met de voet van Faïz Selemani, zonder af te wijken van zijn lijn of intentie om hem in zijn normale loopbeweging te raken. Net zoals bij de strafschop aan de overzijde, waar Aboubakary Koita eerst gestraft werd wegens een vermeende schwalbe alvorens de VAR tussenbeide kwam, gaat het PRD daarom akkoord met de eindbeslissing.

DALAND & SCHOOFS
Hetzelfde geldt voor de penalty voor Standard op bezoek bij Cercle Brugge, waar Jesper Daland na een VAR-interventie betrapt werd op handsspel. "Zijn arm is weg van het lichaam en maakt daardoor zijn lichaam breder", motiveert het Referee Department waarom het ook hier de arbitrage steunt. Tot slot was de uitsluiting van Rob Schoofs (KV Mechelen) tegen Charleroi eveneens op zijn plaats.

LEES OOK: Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?
150

Had u over bepaalde fases meer uitleg verwacht?

Meest recent

Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

30
30
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

110
110
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

150
150
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

117
117
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

240
240
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

374
374
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

267
267
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

117
117
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

66
66
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

333
333
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

380
380
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

261
261
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

200
200
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

376
376
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

319
319
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

90
90
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

318
318
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

324
324
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

551
551
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

397
397
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

299
299
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

536
536
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

174
174
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

66
66
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

326
326

Meer sportnieuws