Referee Department velt oordeel over speeldag 24

door
Referee Department velt oordeel over speeldag 24

Anderlecht had het voorbije weekend blijkbaar niet te klagen over de arbitrage tegen KV Oostende. Zoals gewoonlijk verduidelijkt het Referee Department op maandag evenwel ook een aantal andere beslissingen van de Belgische scheidsrechters, die op speeldag 24 hier en daar andermaal de nodige discussie teweegbrachten.


Zo was Jonas De Roeck niet te spreken over de spelleiding in Eupen, waar de bal volgens het PRD nochtans terecht op de stip ging voor de thuisploeg. Over de eventuele elfmeters aan de overkant waar de coach van Westerlo zijn beklag over deed wordt echter met geen woord gerept. De vergeefse penaltyclaim van KV Kortrijk in Sint-Truiden daarentegen wordt wel van extra uitleg voorzien.

Daarbij klinkt het dat Jorge Teixeira onopzettelijk in contact kwam met de voet van Faïz Selemani, zonder af te wijken van zijn lijn of intentie om hem in zijn normale loopbeweging te raken. Net zoals bij de strafschop aan de overzijde, waar Aboubakary Koita eerst gestraft werd wegens een vermeende schwalbe alvorens de VAR tussenbeide kwam, gaat het PRD daarom akkoord met de eindbeslissing.

DALAND & SCHOOFS
Hetzelfde geldt voor de penalty voor Standard op bezoek bij Cercle Brugge, waar Jesper Daland na een VAR-interventie betrapt werd op handsspel. "Zijn arm is weg van het lichaam en maakt daardoor zijn lichaam breder", motiveert het Referee Department waarom het ook hier de arbitrage steunt. Tot slot was de uitsluiting van Rob Schoofs (KV Mechelen) tegen Charleroi eveneens op zijn plaats.

LEES OOK: Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

Had u over bepaalde fases meer uitleg verwacht?

Meest recent

Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

10
10
‘Anderlecht beeft: Tomasson duwt meteen richting drama’

Anderlecht zoekt koortsachtig naar een opvolger voor Besnik Hasi, en plots duikt een opvallende naam ...

100
100
Alles of niets: zo starten Antwerp en Anderlecht

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC maken vanavond onderling uit wie van de twee Union SG zal ...

36
36
‘Anderlecht breekt alle regels: JPL-coachdeal ontploft’

Anderlecht wilde deze keer géén coach wegkapen en vooral geen afkoopsom betalen. Maar ...

88
88
Anderlecht zet mes in kern: 8 koppen rollen?

RSC Anderlecht gaat komende zomer weer aan de bak moeten. Maar is er ook een héél ...

102
102
Union SG gaat voor droomseizoen: "Dé ambitie!"

Union SG blijft een bijzonder straffe ploeg. Ze plaatsten zich ten koste van Sporting Charleroi voor ...

18
18
Cruijff verdedigt omstreden Ajax-beslissing

Ajax zorgde voor een enorme verrassing door Oscar Garcia aan te stellen als nieuwe trainer van Jong ...

14
14
'Anderlecht raast door: deal met Antwerp nakende'

Bij RSC Anderlecht is het bestuur heel erg bezig met het invullen van cruciale posities. De ...

293
293
'Witte rook: Anderlecht heeft grote naam als coach bijna beet'

RSC Anderlecht gaat eerstdaags wellicht een nieuwe trainer voorstellen. De Brusselaars zijn volop ...

307
307
'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

313
313
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

105
105
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

73
73
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

334
334
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

73
73
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

244
244
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

268
268
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

457
457
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

135
135
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

24
24
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

164
164
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

528
528
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

52
52
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

112
112
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

130
130

Meer sportnieuws