Referee Department: "Anderlecht ontsnapt in Oostende"

door
Referee Department:

Anderlecht won zondag met 0-2 op bezoek bij KV Oostende. Pas in het absolute slot van de wedstrijd kon Anders Dreyer de buit volledig veiligstellen voor Paars-Wit. Al leek er toch een geurtje te hangen aan de Deen zijn eerste doelpunt in Brusselse loondienst.


Voorafgaand aan de goal leek die andere winteraanwinst Islam Slimani tenslotte duidelijk buitenspel te staan. Na enige aarzeling besloot de VAR uiteindelijk niet tussen te komen en keurde ref Wesli De Cremer de treffer dus gewoon goed. Een foute keuze, zo oordeelt het Referee Department in haar wekelijkse terugblik op de afgelopen speeldag. Daar klinkt het dat de goal van Dreyer wel degelijk moest worden afgekeurd.

"In de opbouw van een aanval staat Slimani nipt buitenspel ter hoogte van het strafschopgebied. De scheidsrechter en assistent laten verder spelen. Vervolgens raakt KV Oostende-speler Pierre Dwomoh de bal, die richting het midden van het terrein gaat. Daar kan Anderlecht de aanval verderzetten  met een doelpunt tot gevolg", opent het Referee Department haar vrij uitvoerige en technische uitleg over de bewuste fase.

ONTERECHT GOEDGEKEURD
"Het PRD verwacht dat de VAR de scheidsrechter informeert dat Slimani bij de eerste actie van de aanval in strafbaar buitenspelpositie stond omdat: KV Oostende geen "gecontroleerd balbezit" heeft, de speler van KV Oostende niet bewust de bal raakt of speelt, de bal richting middenlijn gaat na een deflectie van de speler van KV Oostende en het aanvallende team meteen balbezit kreeg en doorging met aanvallen. Daarom kan men niet spreken over het starten van een nieuwe aanval en moet het tweede doelpunt van Anderlecht wegens buitenspel worden afgekeurd."

LEES OOK: STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Akkoord met deze uitleg?

Meest recent

STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

0
0
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

75
75
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

148
148
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

35
35
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

102
102
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

133
133
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

110
110
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

303
303
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

452
452
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

138
138
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

692
692
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

373
373
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

172
172
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

134
134
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

402
402
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

189
189
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

34
34
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

222
222
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

97
97
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

385
385
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

380
380
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

56
56
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

925
925
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

442
442
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

47
47

Meer sportnieuws