Referee Department: "Anderlecht ontsnapt in Oostende"

door
Referee Department:

Anderlecht won zondag met 0-2 op bezoek bij KV Oostende. Pas in het absolute slot van de wedstrijd kon Anders Dreyer de buit volledig veiligstellen voor Paars-Wit. Al leek er toch een geurtje te hangen aan de Deen zijn eerste doelpunt in Brusselse loondienst.


Voorafgaand aan de goal leek die andere winteraanwinst Islam Slimani tenslotte duidelijk buitenspel te staan. Na enige aarzeling besloot de VAR uiteindelijk niet tussen te komen en keurde ref Wesli De Cremer de treffer dus gewoon goed. Een foute keuze, zo oordeelt het Referee Department in haar wekelijkse terugblik op de afgelopen speeldag. Daar klinkt het dat de goal van Dreyer wel degelijk moest worden afgekeurd.

"In de opbouw van een aanval staat Slimani nipt buitenspel ter hoogte van het strafschopgebied. De scheidsrechter en assistent laten verder spelen. Vervolgens raakt KV Oostende-speler Pierre Dwomoh de bal, die richting het midden van het terrein gaat. Daar kan Anderlecht de aanval verderzetten  met een doelpunt tot gevolg", opent het Referee Department haar vrij uitvoerige en technische uitleg over de bewuste fase.

ONTERECHT GOEDGEKEURD
"Het PRD verwacht dat de VAR de scheidsrechter informeert dat Slimani bij de eerste actie van de aanval in strafbaar buitenspelpositie stond omdat: KV Oostende geen "gecontroleerd balbezit" heeft, de speler van KV Oostende niet bewust de bal raakt of speelt, de bal richting middenlijn gaat na een deflectie van de speler van KV Oostende en het aanvallende team meteen balbezit kreeg en doorging met aanvallen. Daarom kan men niet spreken over het starten van een nieuwe aanval en moet het tweede doelpunt van Anderlecht wegens buitenspel worden afgekeurd."

LEES OOK: Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

Akkoord met deze uitleg?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

6
6
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

23
23
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

170
170
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

68
68
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

113
113
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

91
91
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

400
400
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

324
324
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

513
513
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

210
210
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

212
212
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

211
211
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

225
225
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

76
76
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

434
434
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

636
636
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

470
470
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

293
293
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

481
481
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

723
723
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

429
429
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

433
433
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

523
523
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

698
698

Meer sportnieuws