Referee Department: "Anderlecht ontsnapt in Oostende"

544 stemmen
Referee Department:

Anderlecht won zondag met 0-2 op bezoek bij KV Oostende. Pas in het absolute slot van de wedstrijd kon Anders Dreyer de buit volledig veiligstellen voor Paars-Wit. Al leek er toch een geurtje te hangen aan de Deen zijn eerste doelpunt in Brusselse loondienst.


Voorafgaand aan de goal leek die andere winteraanwinst Islam Slimani tenslotte duidelijk buitenspel te staan. Na enige aarzeling besloot de VAR uiteindelijk niet tussen te komen en keurde ref Wesli De Cremer de treffer dus gewoon goed. Een foute keuze, zo oordeelt het Referee Department in haar wekelijkse terugblik op de afgelopen speeldag. Daar klinkt het dat de goal van Dreyer wel degelijk moest worden afgekeurd.

"In de opbouw van een aanval staat Slimani nipt buitenspel ter hoogte van het strafschopgebied. De scheidsrechter en assistent laten verder spelen. Vervolgens raakt KV Oostende-speler Pierre Dwomoh de bal, die richting het midden van het terrein gaat. Daar kan Anderlecht de aanval verderzetten  met een doelpunt tot gevolg", opent het Referee Department haar vrij uitvoerige en technische uitleg over de bewuste fase.

ONTERECHT GOEDGEKEURD
"Het PRD verwacht dat de VAR de scheidsrechter informeert dat Slimani bij de eerste actie van de aanval in strafbaar buitenspelpositie stond omdat: KV Oostende geen "gecontroleerd balbezit" heeft, de speler van KV Oostende niet bewust de bal raakt of speelt, de bal richting middenlijn gaat na een deflectie van de speler van KV Oostende en het aanvallende team meteen balbezit kreeg en doorging met aanvallen. Daarom kan men niet spreken over het starten van een nieuwe aanval en moet het tweede doelpunt van Anderlecht wegens buitenspel worden afgekeurd."

LEES OOK: 'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Akkoord met deze uitleg?

Meest recent

CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

14
14
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

14
14
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

45
45
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

104
104
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

32
32
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

114
114
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

283
283
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

198
198
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

496
496
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

125
125
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

106
106
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

103
103
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

379
379
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

677
677
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

95
95
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

270
270
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

437
437
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

300
300
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

169
169
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

353
353
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

408
408
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

182
182
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

491
491
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

114
114
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

375
375

Meer sportnieuws