Referee Department: "Anderlecht ontsnapt in Oostende"

door
Referee Department:

Anderlecht won zondag met 0-2 op bezoek bij KV Oostende. Pas in het absolute slot van de wedstrijd kon Anders Dreyer de buit volledig veiligstellen voor Paars-Wit. Al leek er toch een geurtje te hangen aan de Deen zijn eerste doelpunt in Brusselse loondienst.


Voorafgaand aan de goal leek die andere winteraanwinst Islam Slimani tenslotte duidelijk buitenspel te staan. Na enige aarzeling besloot de VAR uiteindelijk niet tussen te komen en keurde ref Wesli De Cremer de treffer dus gewoon goed. Een foute keuze, zo oordeelt het Referee Department in haar wekelijkse terugblik op de afgelopen speeldag. Daar klinkt het dat de goal van Dreyer wel degelijk moest worden afgekeurd.

"In de opbouw van een aanval staat Slimani nipt buitenspel ter hoogte van het strafschopgebied. De scheidsrechter en assistent laten verder spelen. Vervolgens raakt KV Oostende-speler Pierre Dwomoh de bal, die richting het midden van het terrein gaat. Daar kan Anderlecht de aanval verderzetten  met een doelpunt tot gevolg", opent het Referee Department haar vrij uitvoerige en technische uitleg over de bewuste fase.

ONTERECHT GOEDGEKEURD
"Het PRD verwacht dat de VAR de scheidsrechter informeert dat Slimani bij de eerste actie van de aanval in strafbaar buitenspelpositie stond omdat: KV Oostende geen "gecontroleerd balbezit" heeft, de speler van KV Oostende niet bewust de bal raakt of speelt, de bal richting middenlijn gaat na een deflectie van de speler van KV Oostende en het aanvallende team meteen balbezit kreeg en doorging met aanvallen. Daarom kan men niet spreken over het starten van een nieuwe aanval en moet het tweede doelpunt van Anderlecht wegens buitenspel worden afgekeurd."

LEES OOK: Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Akkoord met deze uitleg?

Meest recent

‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

64
64
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

39
39
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

42
42
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

64
64
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

82
82
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

88
88
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

67
67
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

214
214
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

339
339
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

146
146
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

187
187
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

246
246
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

441
441
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

269
269
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

87
87
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

786
786
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

232
232
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

265
265
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

237
237
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

108
108
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

70
70
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

567
567
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

257
257
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

105
105

Meer sportnieuws