Genk schrikt zich rot met toptransfer

1383 stemmen
Genk schrikt zich rot met toptransfer

De kop is eraf voor Tolu Arokodare. Eerste invalbeurt, eerste doelpoging en eerste doelpunt. De Nigeriaan raakte de bal niet helemaal goed en zuiver bij zijn doelpunt, maar hij kon er wel doelman Paul Nardi mee verschalken. Arokodare toonde zich meteen doeltreffend en efficiënt in de zone van de waarheid, terwijl hij daar in de Franse tweede klasse nog grote moeite mee had. Hij vertoonde oorspronkelijk redelijk wat gelijkenissen met zijn voorganger Paul Onuachu, weliswaar met uitzondering van zijn scorend en puur voetballend vermogen, maar Arokodare bewijst nu dat hij ook deze zaken onder de knie lijkt te hebben.


GEEN EXACTE KOPIE VAN ONUACHU

Tolu Arokodare was dit en vorig seizoen niet bepaald een toonbeeld van efficiëntie, doeltreffendheid en scorend vermogen bij Amiens SC. In anderhalf seizoen haalde de Nigeriaan 0,36 doelpunt per wedstrijd en zette hij amper 11% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Dat zijn verre van indrukwekkende cijfers voor een centrumspits, die bij Valmiera FC in de Letse competitie oorspronkelijk een echte goaltjesdief was 22 goals in 34 wedstrijden. Maar daarna bewees Arokodare noch bij FC Köln, noch bij Amiens SC dat hij een doeltreffende en efficiënte spits was.



In Frankrijk was hij vooral onhandig in de zone van de waarheid, waarin hij vaak de verkeerde keuzes maakte. In anderhalf seizoen bij Amiens waren Tolu Arokodare’s aanvallende parameters dan ook weinig indrukwekkend te noemen. Die staan in schril contrast met die van Paul Onuachu in drieënhalf seizoenen bij KRC Genk. De ex-Gouden Schoen scoorde aan de lopende band in Limburg met een waanzinnig gemiddelde maar liefst 0,81 doelpunt per wedstrijd. Onuachu was ook erg efficiënt in de zone van de waarheid met een efficiëntie voor doel van 25%. Straffe cijfers in drieënhalf seizoenen.

AROKODARE VERRAST ZELFS VRANCKEN

Ondanks zijn grote gestalte, hij meet 2 meter 01, positie als spits, balvastheid, behendigheid en atletisch vermogen, kon dus Tolu Arokodare op basis van zijn gebrekkig scorend vermogen bezwaarlijk een identieke vervanger genoemd worden van Paul Onuachu. Ook Wouter Vrancken vindt dat de stijl van Arokodare verschillend is met die van Paul Onuachu. “Hij is explosiever dan Paul, die meer ervaren was en dus nog meer killer. Maar hij is ook jonger en kan daarin groeien. Er zit rek op”, zei de coach bij Het Laatste Nieuws.



In zijn eerste speelminuten bij KRC Genk bewees Tolu Arokodare echter dat hij wel een bepaald killer instinct bezit. De nieuwe spits van de Limburgers scoorde zondagavond meteen al zijn eerste doelpunt in zijn eerste invalbeurt en daar had hij amper één kans voor nodig. Arokodare deed wat een echte spits moet doen: efficiënt afwerken en scoren. “Nochtans moet ik in alle eerlijkheid bekennen dat het niet één van mijn beste baltoetsen was. Ik raakte de bal niet lekker”, gaf de Nigeriaan prompt toe na de wedstrijd tegen AA Gent.

TOLU BEVESTIGT OOK ANDERE KWALITEITEN

Tolu Arokodare bewees dus meteen zijn doeltreffendheid bij KRC Genk en dat is dus een grote opsteker en opluchting voor de Limburgers omdat de Nigeriaan in de voorbije seizoenen niet erg efficiënt en doelgericht presteerde bij Amiens SC en FC Köln. Arokodare bevestigde in zijn 31 minuten durende invalbeurt wel al zijn andere kwaliteiten. Hij woog op de verdediging van AA Gent, hij was sterk in het duel, hij etaleerde zijn snelheid en athletisme. Arokodare profileerde zich als een goede targetman en was nuttig in het samenspel voor zijn ploeg.



Het speelt natuurlijk in zijn voordeel dat hij terechtkomt in een ploeg die goed draait. “Als nieuwe speler vind je dan makkelijker je draai”, stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws. Daarnaast is Tolu Arokodare erg leergierig want Wouter Vrancken verklaarde in Het Belang van Limburg dat de Nigeriaan beelden opvroeg van de training om sneller te leren welke speler hem hoe zal aanspelen. “Het is in mijn carrière nog maar de tweede keer dat ik zo iemand tegenkom. (grijnst) Die andere (Hugo Cuypers, red.) speelde vandaag bij de tegenpartij.”

(NOG NIET?) DE NIEUWE ONUACHU

Dimitri de Condé lijkt dus weeral een mooie transfer gerealiseerd te hebben met Tolu Arokodare, en hij kan de échte opvolger van Paul Onuachu worden als hij zijn doeltreffendheid op een hoog niveau kan blijven houden. Want dat is hét grote verschil tussen deze twee spitsen. KRC Genk volgde Arokodare al drie jaar, net zoals RSC Anderlecht trouwens, toen hij de grote sensatie was in de Letse competitie. Destijds was hij nog een ruw en onafgewerkt talent, maar in de laatste jaren ontwikkelde hij zich sterk bij FC Köln en Amiens SC - ondanks zijn magere aanvallende parameters zoals de efficiëntie voor doel en doelpuntenregelmaat. Arokodare is in Limburg alvast goed gestart om deze ‘euvels’ te verhelpen, waardoor hij op termijn misschien een quasi exacte kopie van Onuachu kan worden.

LEES OOK: Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Wordt Arokodare de nieuwe Onuachu?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

1
1
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

19
19
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

13
13
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

36
36
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

60
60
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

29
29
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

174
174
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

61
61
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

173
173
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

137
137
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

222
222
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

102
102
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

180
180
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

666
666
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

242
242
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1204
1204
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

228
228
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

86
86
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

231
231
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

360
360
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

338
338
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

93
93
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

74
74
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

95
95

Meer sportnieuws