Genk schrikt zich rot met toptransfer

1383
Genk schrikt zich rot met toptransfer

De kop is eraf voor Tolu Arokodare. Eerste invalbeurt, eerste doelpoging en eerste doelpunt. De Nigeriaan raakte de bal niet helemaal goed en zuiver bij zijn doelpunt, maar hij kon er wel doelman Paul Nardi mee verschalken. Arokodare toonde zich meteen doeltreffend en efficiënt in de zone van de waarheid, terwijl hij daar in de Franse tweede klasse nog grote moeite mee had. Hij vertoonde oorspronkelijk redelijk wat gelijkenissen met zijn voorganger Paul Onuachu, weliswaar met uitzondering van zijn scorend en puur voetballend vermogen, maar Arokodare bewijst nu dat hij ook deze zaken onder de knie lijkt te hebben.


GEEN EXACTE KOPIE VAN ONUACHU

Tolu Arokodare was dit en vorig seizoen niet bepaald een toonbeeld van efficiëntie, doeltreffendheid en scorend vermogen bij Amiens SC. In anderhalf seizoen haalde de Nigeriaan 0,36 doelpunt per wedstrijd en zette hij amper 11% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Dat zijn verre van indrukwekkende cijfers voor een centrumspits, die bij Valmiera FC in de Letse competitie oorspronkelijk een echte goaltjesdief was 22 goals in 34 wedstrijden. Maar daarna bewees Arokodare noch bij FC Köln, noch bij Amiens SC dat hij een doeltreffende en efficiënte spits was.



In Frankrijk was hij vooral onhandig in de zone van de waarheid, waarin hij vaak de verkeerde keuzes maakte. In anderhalf seizoen bij Amiens waren Tolu Arokodare’s aanvallende parameters dan ook weinig indrukwekkend te noemen. Die staan in schril contrast met die van Paul Onuachu in drieënhalf seizoenen bij KRC Genk. De ex-Gouden Schoen scoorde aan de lopende band in Limburg met een waanzinnig gemiddelde maar liefst 0,81 doelpunt per wedstrijd. Onuachu was ook erg efficiënt in de zone van de waarheid met een efficiëntie voor doel van 25%. Straffe cijfers in drieënhalf seizoenen.

AROKODARE VERRAST ZELFS VRANCKEN

Ondanks zijn grote gestalte, hij meet 2 meter 01, positie als spits, balvastheid, behendigheid en atletisch vermogen, kon dus Tolu Arokodare op basis van zijn gebrekkig scorend vermogen bezwaarlijk een identieke vervanger genoemd worden van Paul Onuachu. Ook Wouter Vrancken vindt dat de stijl van Arokodare verschillend is met die van Paul Onuachu. “Hij is explosiever dan Paul, die meer ervaren was en dus nog meer killer. Maar hij is ook jonger en kan daarin groeien. Er zit rek op”, zei de coach bij Het Laatste Nieuws.



In zijn eerste speelminuten bij KRC Genk bewees Tolu Arokodare echter dat hij wel een bepaald killer instinct bezit. De nieuwe spits van de Limburgers scoorde zondagavond meteen al zijn eerste doelpunt in zijn eerste invalbeurt en daar had hij amper één kans voor nodig. Arokodare deed wat een echte spits moet doen: efficiënt afwerken en scoren. “Nochtans moet ik in alle eerlijkheid bekennen dat het niet één van mijn beste baltoetsen was. Ik raakte de bal niet lekker”, gaf de Nigeriaan prompt toe na de wedstrijd tegen AA Gent.

TOLU BEVESTIGT OOK ANDERE KWALITEITEN

Tolu Arokodare bewees dus meteen zijn doeltreffendheid bij KRC Genk en dat is dus een grote opsteker en opluchting voor de Limburgers omdat de Nigeriaan in de voorbije seizoenen niet erg efficiënt en doelgericht presteerde bij Amiens SC en FC Köln. Arokodare bevestigde in zijn 31 minuten durende invalbeurt wel al zijn andere kwaliteiten. Hij woog op de verdediging van AA Gent, hij was sterk in het duel, hij etaleerde zijn snelheid en athletisme. Arokodare profileerde zich als een goede targetman en was nuttig in het samenspel voor zijn ploeg.



Het speelt natuurlijk in zijn voordeel dat hij terechtkomt in een ploeg die goed draait. “Als nieuwe speler vind je dan makkelijker je draai”, stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws. Daarnaast is Tolu Arokodare erg leergierig want Wouter Vrancken verklaarde in Het Belang van Limburg dat de Nigeriaan beelden opvroeg van de training om sneller te leren welke speler hem hoe zal aanspelen. “Het is in mijn carrière nog maar de tweede keer dat ik zo iemand tegenkom. (grijnst) Die andere (Hugo Cuypers, red.) speelde vandaag bij de tegenpartij.”

(NOG NIET?) DE NIEUWE ONUACHU

Dimitri de Condé lijkt dus weeral een mooie transfer gerealiseerd te hebben met Tolu Arokodare, en hij kan de échte opvolger van Paul Onuachu worden als hij zijn doeltreffendheid op een hoog niveau kan blijven houden. Want dat is hét grote verschil tussen deze twee spitsen. KRC Genk volgde Arokodare al drie jaar, net zoals RSC Anderlecht trouwens, toen hij de grote sensatie was in de Letse competitie. Destijds was hij nog een ruw en onafgewerkt talent, maar in de laatste jaren ontwikkelde hij zich sterk bij FC Köln en Amiens SC - ondanks zijn magere aanvallende parameters zoals de efficiëntie voor doel en doelpuntenregelmaat. Arokodare is in Limburg alvast goed gestart om deze ‘euvels’ te verhelpen, waardoor hij op termijn misschien een quasi exacte kopie van Onuachu kan worden.

LEES OOK: Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Wordt Arokodare de nieuwe Onuachu?

Meest recent

KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

3
3
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

20
20
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

150
150
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

95
95
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

17
17
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

66
66
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

184
184
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

30
30
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

190
190
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

85
85
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

314
314
Code oranje: Anderlecht wéét wat het moet doen

RSC Anderlecht verloor met 2-1 bij Beerschot en ligt uit de Beker van België. De eerste blamage ...

156
156
'La Liga davert: spetterende comeback Sergio Ramos'

Sergio Ramos is inmiddels alweer 40 jaar oud en zit ondertussen al maandenlang zonder club. Maar de ...

101
101
Alarm bij Anderlecht: Albert trekt vernietigende conclusie

Na een geslaagde zomer heerste heel wat positivisme rond het vernieuwde RSC Anderlecht. Enkele weken ...

312
312
De Mil loopt leeg na bekerfiasco: "Heb me aan hem geënerveerd"

AA Gent staat weer stevig met de voeten op de grond. De Buffalo's zagen hun ongeslagen status ...

235
235
Zelfs Courtois komt tussen: Güler zorgt voor 'schandaal' in zege Real

Real Madrid lijkt klaar voor een lastige week met duels tegen RB Leipzig en uiteraard FC Barcelona. ...

370
370
'Kopers loeren op Club Brugge: nieuwe eigenaar in aantocht'

Club Brugge won dinsdag met 3-4 bij Inter. Maar achter de schermen wacht een veel grotere wedstrijd. ...

587
587
Hosanna in Mechelen: sleutelmatch met rood omcirkeld

KV Mechelen heeft zich zondagmiddag geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. Malinwa werd ...

165
165
Anderlecht bestolen in beker? Vitor Bruno haalt stevig uit

RSC Anderlecht mag een derde bekerfinale op rij op zijn buik schrijven. De Brusselaars sneuvelden ...

1326
1326
'Tresoldi krijgt toptransfer: grootste kanshebber bekend'

In de Champions League krijgt Club Brugge deze week het bezoek van RC Lens. Voor Nicolo Tresoldi een ...

320
320
KRC Genk herboren: Thorup broedt op grote verrassing

Bij KRC Genk lijkt de trein stilaan weer vertrokken. Na de vlotte competitiezege tegen KV Kortrijk, ...

254
254
Penders krijgt kans: Martinez bevestigt afwezigheid

Mike Penders heeft zaterdagmiddag zijn debuut in de Premier League gemaakt. De Rode Duivel mocht bij ...

86
86
Bruno hint naar totale ommekeer: "Hij verdient meer kansen"

Bij Anderlecht zullen ze na de voorbije week met heel wat vraagtekens zitten. Ze blikken immers ...

255
255
Real stoomt na gelukkig VAR-moment naar vlotte zege

Real Madrid heeft zondag ervoor gezorgd dat het een week voor de Clasico de kloof met FC Barcelona ...

22
22
Lommel-coach haalt keihard uit naar spelers na blamage

Voor Lommel kwam er zondag alweer een einde aan het avontuur in de Croky Cup. De Limburgers kregen ...

40
40

Meer sportnieuws