Genk schrikt zich rot met toptransfer

1383
Genk schrikt zich rot met toptransfer

De kop is eraf voor Tolu Arokodare. Eerste invalbeurt, eerste doelpoging en eerste doelpunt. De Nigeriaan raakte de bal niet helemaal goed en zuiver bij zijn doelpunt, maar hij kon er wel doelman Paul Nardi mee verschalken. Arokodare toonde zich meteen doeltreffend en efficiënt in de zone van de waarheid, terwijl hij daar in de Franse tweede klasse nog grote moeite mee had. Hij vertoonde oorspronkelijk redelijk wat gelijkenissen met zijn voorganger Paul Onuachu, weliswaar met uitzondering van zijn scorend en puur voetballend vermogen, maar Arokodare bewijst nu dat hij ook deze zaken onder de knie lijkt te hebben.


GEEN EXACTE KOPIE VAN ONUACHU

Tolu Arokodare was dit en vorig seizoen niet bepaald een toonbeeld van efficiëntie, doeltreffendheid en scorend vermogen bij Amiens SC. In anderhalf seizoen haalde de Nigeriaan 0,36 doelpunt per wedstrijd en zette hij amper 11% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Dat zijn verre van indrukwekkende cijfers voor een centrumspits, die bij Valmiera FC in de Letse competitie oorspronkelijk een echte goaltjesdief was 22 goals in 34 wedstrijden. Maar daarna bewees Arokodare noch bij FC Köln, noch bij Amiens SC dat hij een doeltreffende en efficiënte spits was.



In Frankrijk was hij vooral onhandig in de zone van de waarheid, waarin hij vaak de verkeerde keuzes maakte. In anderhalf seizoen bij Amiens waren Tolu Arokodare’s aanvallende parameters dan ook weinig indrukwekkend te noemen. Die staan in schril contrast met die van Paul Onuachu in drieënhalf seizoenen bij KRC Genk. De ex-Gouden Schoen scoorde aan de lopende band in Limburg met een waanzinnig gemiddelde maar liefst 0,81 doelpunt per wedstrijd. Onuachu was ook erg efficiënt in de zone van de waarheid met een efficiëntie voor doel van 25%. Straffe cijfers in drieënhalf seizoenen.

AROKODARE VERRAST ZELFS VRANCKEN

Ondanks zijn grote gestalte, hij meet 2 meter 01, positie als spits, balvastheid, behendigheid en atletisch vermogen, kon dus Tolu Arokodare op basis van zijn gebrekkig scorend vermogen bezwaarlijk een identieke vervanger genoemd worden van Paul Onuachu. Ook Wouter Vrancken vindt dat de stijl van Arokodare verschillend is met die van Paul Onuachu. “Hij is explosiever dan Paul, die meer ervaren was en dus nog meer killer. Maar hij is ook jonger en kan daarin groeien. Er zit rek op”, zei de coach bij Het Laatste Nieuws.



In zijn eerste speelminuten bij KRC Genk bewees Tolu Arokodare echter dat hij wel een bepaald killer instinct bezit. De nieuwe spits van de Limburgers scoorde zondagavond meteen al zijn eerste doelpunt in zijn eerste invalbeurt en daar had hij amper één kans voor nodig. Arokodare deed wat een echte spits moet doen: efficiënt afwerken en scoren. “Nochtans moet ik in alle eerlijkheid bekennen dat het niet één van mijn beste baltoetsen was. Ik raakte de bal niet lekker”, gaf de Nigeriaan prompt toe na de wedstrijd tegen AA Gent.

TOLU BEVESTIGT OOK ANDERE KWALITEITEN

Tolu Arokodare bewees dus meteen zijn doeltreffendheid bij KRC Genk en dat is dus een grote opsteker en opluchting voor de Limburgers omdat de Nigeriaan in de voorbije seizoenen niet erg efficiënt en doelgericht presteerde bij Amiens SC en FC Köln. Arokodare bevestigde in zijn 31 minuten durende invalbeurt wel al zijn andere kwaliteiten. Hij woog op de verdediging van AA Gent, hij was sterk in het duel, hij etaleerde zijn snelheid en athletisme. Arokodare profileerde zich als een goede targetman en was nuttig in het samenspel voor zijn ploeg.



Het speelt natuurlijk in zijn voordeel dat hij terechtkomt in een ploeg die goed draait. “Als nieuwe speler vind je dan makkelijker je draai”, stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws. Daarnaast is Tolu Arokodare erg leergierig want Wouter Vrancken verklaarde in Het Belang van Limburg dat de Nigeriaan beelden opvroeg van de training om sneller te leren welke speler hem hoe zal aanspelen. “Het is in mijn carrière nog maar de tweede keer dat ik zo iemand tegenkom. (grijnst) Die andere (Hugo Cuypers, red.) speelde vandaag bij de tegenpartij.”

(NOG NIET?) DE NIEUWE ONUACHU

Dimitri de Condé lijkt dus weeral een mooie transfer gerealiseerd te hebben met Tolu Arokodare, en hij kan de échte opvolger van Paul Onuachu worden als hij zijn doeltreffendheid op een hoog niveau kan blijven houden. Want dat is hét grote verschil tussen deze twee spitsen. KRC Genk volgde Arokodare al drie jaar, net zoals RSC Anderlecht trouwens, toen hij de grote sensatie was in de Letse competitie. Destijds was hij nog een ruw en onafgewerkt talent, maar in de laatste jaren ontwikkelde hij zich sterk bij FC Köln en Amiens SC - ondanks zijn magere aanvallende parameters zoals de efficiëntie voor doel en doelpuntenregelmaat. Arokodare is in Limburg alvast goed gestart om deze ‘euvels’ te verhelpen, waardoor hij op termijn misschien een quasi exacte kopie van Onuachu kan worden.

LEES OOK: Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

Wordt Arokodare de nieuwe Onuachu?

Meest recent

Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

13
13
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

41
41
Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Anouar Ait El Hadj aasde de afgelopen transferpriode op een vertrek bij Union SG. Hij voelde zich ...

35
35
‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Ivan Leko heeft na de Europese opener meteen hard ingegrepen bij Club Brugge. Een speler die enkele ...

471
471
Bruno maakt ploeg bekend: één wissel bij Anderlecht

Om 20u45 staat de altijd beladen partij tussen KV Mechelen en RSC Anderlecht op het programma. Beide ...

74
74
Vanhoutte zorgt voor veel reacties met opvallend beeld

Charles Vanhoutte beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn carrière. De Belgische ...

33
33
STVV pakt uit met héél verrassend initiatief

STVV heeft zopas straf nieuws meegedeeld. De Kanaries pakken uit met een documentaire over het ...

24
24
Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

19
19
KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Komend weekend staan er heel wat interessante affiches op het programma, maar de voornaamste ...

124
124
Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

Antwerp begon voortvarend aan het seizoen, maar behalve het abrupte afscheid van Marc Overmars is ...

115
115
De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

231
231
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

301
301
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

474
474
'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Na een magere zeven op 15 staat de druk al op de ketel bij RSC Anderlecht, dat vrijdag op bezoek ...

470
470
Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

402
402
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

397
397
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

360
360
Vanderbiest krijgt onverwacht steun: “Spelers op matje"

Fred Vanderbiest ligt zwaar onder vuur na de desastreuze competitiestart van KV Mechelen. Malinwa ...

226
226
Brys-beul Samuel Eto’o in opspraak: “Geld in eigen zak”

Marc Brys heeft er bij Kameroen geen leuke periode opzitten. De Belgische oefenmeester werd lange ...

134
134
Bom ontploft bij Lukaku: T1 verdwijnt, Fener grijpt in

Fenerbahçe speelde in de Champions League 1-1 gelijk tegen AS Roma, maar na de wedstrijd liep ...

144
144
Beerschot in de problemen? Transfers nu al afgemaakt

De ambities van Beerschot zijn duidelijk. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk promoveren naar ...

210
210
KVM aangepakt: "Doe tenminste alsof het je kan schelen"

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de absolute revelaties in de Jupiler Pro ...

169
169
Crisis bij OHL: TD doet ontluisterend boekje open

Na vijf speeldagen zijn er twee clubs die nog steeds geen enkel punt gesprokkel hebben in de Jupiler ...

216
216
Tedesco overtuigde tweede Duivel: "Ik voelde vertrouwen"

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels wordt in ons land niet bepaald warm herinnerd, maar ...

35
35
'Eindelijk duidelijkheid in zaak rond verkoop Anderlecht'

Enkele jaren geleden barstte een enorm schandaal los in het Belgische voetbal, met eerst Operatie ...

360
360

Meer sportnieuws