Genk schrikt zich rot met toptransfer

1383
Genk schrikt zich rot met toptransfer

De kop is eraf voor Tolu Arokodare. Eerste invalbeurt, eerste doelpoging en eerste doelpunt. De Nigeriaan raakte de bal niet helemaal goed en zuiver bij zijn doelpunt, maar hij kon er wel doelman Paul Nardi mee verschalken. Arokodare toonde zich meteen doeltreffend en efficiënt in de zone van de waarheid, terwijl hij daar in de Franse tweede klasse nog grote moeite mee had. Hij vertoonde oorspronkelijk redelijk wat gelijkenissen met zijn voorganger Paul Onuachu, weliswaar met uitzondering van zijn scorend en puur voetballend vermogen, maar Arokodare bewijst nu dat hij ook deze zaken onder de knie lijkt te hebben.


GEEN EXACTE KOPIE VAN ONUACHU

Tolu Arokodare was dit en vorig seizoen niet bepaald een toonbeeld van efficiëntie, doeltreffendheid en scorend vermogen bij Amiens SC. In anderhalf seizoen haalde de Nigeriaan 0,36 doelpunt per wedstrijd en zette hij amper 11% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Dat zijn verre van indrukwekkende cijfers voor een centrumspits, die bij Valmiera FC in de Letse competitie oorspronkelijk een echte goaltjesdief was 22 goals in 34 wedstrijden. Maar daarna bewees Arokodare noch bij FC Köln, noch bij Amiens SC dat hij een doeltreffende en efficiënte spits was.



In Frankrijk was hij vooral onhandig in de zone van de waarheid, waarin hij vaak de verkeerde keuzes maakte. In anderhalf seizoen bij Amiens waren Tolu Arokodare’s aanvallende parameters dan ook weinig indrukwekkend te noemen. Die staan in schril contrast met die van Paul Onuachu in drieënhalf seizoenen bij KRC Genk. De ex-Gouden Schoen scoorde aan de lopende band in Limburg met een waanzinnig gemiddelde maar liefst 0,81 doelpunt per wedstrijd. Onuachu was ook erg efficiënt in de zone van de waarheid met een efficiëntie voor doel van 25%. Straffe cijfers in drieënhalf seizoenen.

AROKODARE VERRAST ZELFS VRANCKEN

Ondanks zijn grote gestalte, hij meet 2 meter 01, positie als spits, balvastheid, behendigheid en atletisch vermogen, kon dus Tolu Arokodare op basis van zijn gebrekkig scorend vermogen bezwaarlijk een identieke vervanger genoemd worden van Paul Onuachu. Ook Wouter Vrancken vindt dat de stijl van Arokodare verschillend is met die van Paul Onuachu. “Hij is explosiever dan Paul, die meer ervaren was en dus nog meer killer. Maar hij is ook jonger en kan daarin groeien. Er zit rek op”, zei de coach bij Het Laatste Nieuws.



In zijn eerste speelminuten bij KRC Genk bewees Tolu Arokodare echter dat hij wel een bepaald killer instinct bezit. De nieuwe spits van de Limburgers scoorde zondagavond meteen al zijn eerste doelpunt in zijn eerste invalbeurt en daar had hij amper één kans voor nodig. Arokodare deed wat een echte spits moet doen: efficiënt afwerken en scoren. “Nochtans moet ik in alle eerlijkheid bekennen dat het niet één van mijn beste baltoetsen was. Ik raakte de bal niet lekker”, gaf de Nigeriaan prompt toe na de wedstrijd tegen AA Gent.

TOLU BEVESTIGT OOK ANDERE KWALITEITEN

Tolu Arokodare bewees dus meteen zijn doeltreffendheid bij KRC Genk en dat is dus een grote opsteker en opluchting voor de Limburgers omdat de Nigeriaan in de voorbije seizoenen niet erg efficiënt en doelgericht presteerde bij Amiens SC en FC Köln. Arokodare bevestigde in zijn 31 minuten durende invalbeurt wel al zijn andere kwaliteiten. Hij woog op de verdediging van AA Gent, hij was sterk in het duel, hij etaleerde zijn snelheid en athletisme. Arokodare profileerde zich als een goede targetman en was nuttig in het samenspel voor zijn ploeg.



Het speelt natuurlijk in zijn voordeel dat hij terechtkomt in een ploeg die goed draait. “Als nieuwe speler vind je dan makkelijker je draai”, stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws. Daarnaast is Tolu Arokodare erg leergierig want Wouter Vrancken verklaarde in Het Belang van Limburg dat de Nigeriaan beelden opvroeg van de training om sneller te leren welke speler hem hoe zal aanspelen. “Het is in mijn carrière nog maar de tweede keer dat ik zo iemand tegenkom. (grijnst) Die andere (Hugo Cuypers, red.) speelde vandaag bij de tegenpartij.”

(NOG NIET?) DE NIEUWE ONUACHU

Dimitri de Condé lijkt dus weeral een mooie transfer gerealiseerd te hebben met Tolu Arokodare, en hij kan de échte opvolger van Paul Onuachu worden als hij zijn doeltreffendheid op een hoog niveau kan blijven houden. Want dat is hét grote verschil tussen deze twee spitsen. KRC Genk volgde Arokodare al drie jaar, net zoals RSC Anderlecht trouwens, toen hij de grote sensatie was in de Letse competitie. Destijds was hij nog een ruw en onafgewerkt talent, maar in de laatste jaren ontwikkelde hij zich sterk bij FC Köln en Amiens SC - ondanks zijn magere aanvallende parameters zoals de efficiëntie voor doel en doelpuntenregelmaat. Arokodare is in Limburg alvast goed gestart om deze ‘euvels’ te verhelpen, waardoor hij op termijn misschien een quasi exacte kopie van Onuachu kan worden.

LEES OOK: Scheidsrechters JPL én CPL bekendgemaakt

Wordt Arokodare de nieuwe Onuachu?

Meest recent

Scheidsrechters JPL én CPL bekendgemaakt

De eerste speeldag voor de Jupiler Pro League is achter de rug en de volgende klopt alweer op de ...

3
3
Pacho komt met emotionele onthulling over Antwerp-periode

Willian Pacho brak op het hoogste niveau door bij Royal Antwerp FC waarna hij een transfer naar ...

76
76
Turkse journalist gearresteerd na ‘misleidend transfergerucht’

Ophef in Turkije: een journalist is gearresteerd nadat die een gerucht de wereld instuurde. Jamal ...

24
24
STVV komt met update over vernieuwing stadion

Sint-Truiden VV speelt dit seizoen Europees voetbal na een topseizoen in de Jupiler Pro League. De ...

60
60
KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

234
234
‘Westerlo op een zucht van nieuwe toptransfer’

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato. De Kemphanen zoeken nog versterkingen en er is alvast ...

41
41
Club-target hakt knoop door: nieuw contract getekend

Club Brugge werd deze zomermercato met verschillende targets in verband gebracht. Peer Koopmeiners ...

98
98
Amazon-miljardair Jeff Bezos investeert in Liverpool

Jeff Bezos is één van de rijkste zakenmensen ter wereld en de Amerikaan komt nu ook ...

70
70
‘Hoop voor Anderlecht? Details Lukaku-transfer bekend’

Romelu Lukaku brak als 16-jarige door bij RSC Anderlecht en de aanvaller heeft er nooit een geheim ...

558
558
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil oude bekende, Club Brugge vreest’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

497
497
Trump springt in de bres voor Infantino: “Vreselijke vergissing”

Dat Donald Trump en Gianni Infantino goede vrienden zijn werd op het WK al duidelijk. Beide heren ...

115
115
Thibaut Courtois doet boekje open over José Mourinho

Thibaut Courtois is op de weg terug bij Real Madrid. De doelman viel geblesseerd uit op het WK, maar ...

114
114
Boeckx onthult: “Antwerp-held bij Anderlecht getipt”

Het seizoen is van start gegaan. RSC Anderlecht had het moeilijk tegen La Louviere en ook Royal ...

279
279
Standard focust op de jeugd en legt toptalent vast

Standard Luik kampte de afgelopen seizoenen met financiële problemen en de Rouches focussen ...

94
94
'Here we go: Romano lekt verrassende transfersom Lukaku'

Romelu Lukaku wil weg bij Napoli na een snertseizoen. De aanvaller wil ergens de aanvalsleider zijn ...

320
320
Fuseini praat voor het eerst na brutale overval

Het waren heftige beelden. Op klaarlichte dag werd Mohammed Fuseini op brutale wijze overvallen. De ...

35
35
'Diego Moreira overtuigd: transfer naar Bundesliga-top'

Voor Diego Moreira kan de zomer van 2026 wel eens een mijlpaal in zijn carrière worden. De ...

83
83
'Méérdere versterkingen RSCA, één naam weerklinkt steeds luider'

Ondanks een meer dan behoorlijke start van het seizoen, staat de selectie van RSC Anderlecht nog ...

648
648
'Transferbom Carlos Forbs: Club legt prijskaartje vast'

Club Brugge heeft deze zomer al verschillende sterkhouders te gelde gemaakt en wil een verdere ...

1862
1862
"Bullshit praten" - Noa Lang clasht met bekende analist

Nu zijn toekomst bij SSC Napoli onzeker oogt, wordt Noa Lang gelinkt aan verschillende ploegen. Ook ...

166
166
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

226
226
Union zwaar gehavend in Europa: "Zaken buiten onze controle"

Union SG staat dinsdagavond voor een cruciale afspraak. De vicekampioen werkt dan zijn terugmatch in ...

123
123
Nieuwe wending in rechten-soap: onderzoek naar Play Sports

Na meer dan een jaar van onderhandelingen, statements en zelfs juridische gevechten, is er eindelijk ...

752
752
'Anderlecht blijft gaan: kersvers transfertarget duikt op'

RSC Anderlecht kan tot dusver tevreden zijn over de start van het nieuwe seizoen. Zeker gezien de ...

863
863
Preud’homme zet Leko op zijn plaats met 30M-transferbom

Ivan Leko trok al vroeg aan de alarmbel over de kern van Club Brugge. Guilian Preud’homme ...

1054
1054

Meer sportnieuws