Genk schrikt zich rot met toptransfer

door
Genk schrikt zich rot met toptransfer

De kop is eraf voor Tolu Arokodare. Eerste invalbeurt, eerste doelpoging en eerste doelpunt. De Nigeriaan raakte de bal niet helemaal goed en zuiver bij zijn doelpunt, maar hij kon er wel doelman Paul Nardi mee verschalken. Arokodare toonde zich meteen doeltreffend en efficiënt in de zone van de waarheid, terwijl hij daar in de Franse tweede klasse nog grote moeite mee had. Hij vertoonde oorspronkelijk redelijk wat gelijkenissen met zijn voorganger Paul Onuachu, weliswaar met uitzondering van zijn scorend en puur voetballend vermogen, maar Arokodare bewijst nu dat hij ook deze zaken onder de knie lijkt te hebben.


GEEN EXACTE KOPIE VAN ONUACHU

Tolu Arokodare was dit en vorig seizoen niet bepaald een toonbeeld van efficiëntie, doeltreffendheid en scorend vermogen bij Amiens SC. In anderhalf seizoen haalde de Nigeriaan 0,36 doelpunt per wedstrijd en zette hij amper 11% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Dat zijn verre van indrukwekkende cijfers voor een centrumspits, die bij Valmiera FC in de Letse competitie oorspronkelijk een echte goaltjesdief was 22 goals in 34 wedstrijden. Maar daarna bewees Arokodare noch bij FC Köln, noch bij Amiens SC dat hij een doeltreffende en efficiënte spits was.



In Frankrijk was hij vooral onhandig in de zone van de waarheid, waarin hij vaak de verkeerde keuzes maakte. In anderhalf seizoen bij Amiens waren Tolu Arokodare’s aanvallende parameters dan ook weinig indrukwekkend te noemen. Die staan in schril contrast met die van Paul Onuachu in drieënhalf seizoenen bij KRC Genk. De ex-Gouden Schoen scoorde aan de lopende band in Limburg met een waanzinnig gemiddelde maar liefst 0,81 doelpunt per wedstrijd. Onuachu was ook erg efficiënt in de zone van de waarheid met een efficiëntie voor doel van 25%. Straffe cijfers in drieënhalf seizoenen.

AROKODARE VERRAST ZELFS VRANCKEN

Ondanks zijn grote gestalte, hij meet 2 meter 01, positie als spits, balvastheid, behendigheid en atletisch vermogen, kon dus Tolu Arokodare op basis van zijn gebrekkig scorend vermogen bezwaarlijk een identieke vervanger genoemd worden van Paul Onuachu. Ook Wouter Vrancken vindt dat de stijl van Arokodare verschillend is met die van Paul Onuachu. “Hij is explosiever dan Paul, die meer ervaren was en dus nog meer killer. Maar hij is ook jonger en kan daarin groeien. Er zit rek op”, zei de coach bij Het Laatste Nieuws.



In zijn eerste speelminuten bij KRC Genk bewees Tolu Arokodare echter dat hij wel een bepaald killer instinct bezit. De nieuwe spits van de Limburgers scoorde zondagavond meteen al zijn eerste doelpunt in zijn eerste invalbeurt en daar had hij amper één kans voor nodig. Arokodare deed wat een echte spits moet doen: efficiënt afwerken en scoren. “Nochtans moet ik in alle eerlijkheid bekennen dat het niet één van mijn beste baltoetsen was. Ik raakte de bal niet lekker”, gaf de Nigeriaan prompt toe na de wedstrijd tegen AA Gent.

TOLU BEVESTIGT OOK ANDERE KWALITEITEN

Tolu Arokodare bewees dus meteen zijn doeltreffendheid bij KRC Genk en dat is dus een grote opsteker en opluchting voor de Limburgers omdat de Nigeriaan in de voorbije seizoenen niet erg efficiënt en doelgericht presteerde bij Amiens SC en FC Köln. Arokodare bevestigde in zijn 31 minuten durende invalbeurt wel al zijn andere kwaliteiten. Hij woog op de verdediging van AA Gent, hij was sterk in het duel, hij etaleerde zijn snelheid en athletisme. Arokodare profileerde zich als een goede targetman en was nuttig in het samenspel voor zijn ploeg.



Het speelt natuurlijk in zijn voordeel dat hij terechtkomt in een ploeg die goed draait. “Als nieuwe speler vind je dan makkelijker je draai”, stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws. Daarnaast is Tolu Arokodare erg leergierig want Wouter Vrancken verklaarde in Het Belang van Limburg dat de Nigeriaan beelden opvroeg van de training om sneller te leren welke speler hem hoe zal aanspelen. “Het is in mijn carrière nog maar de tweede keer dat ik zo iemand tegenkom. (grijnst) Die andere (Hugo Cuypers, red.) speelde vandaag bij de tegenpartij.”

(NOG NIET?) DE NIEUWE ONUACHU

Dimitri de Condé lijkt dus weeral een mooie transfer gerealiseerd te hebben met Tolu Arokodare, en hij kan de échte opvolger van Paul Onuachu worden als hij zijn doeltreffendheid op een hoog niveau kan blijven houden. Want dat is hét grote verschil tussen deze twee spitsen. KRC Genk volgde Arokodare al drie jaar, net zoals RSC Anderlecht trouwens, toen hij de grote sensatie was in de Letse competitie. Destijds was hij nog een ruw en onafgewerkt talent, maar in de laatste jaren ontwikkelde hij zich sterk bij FC Köln en Amiens SC - ondanks zijn magere aanvallende parameters zoals de efficiëntie voor doel en doelpuntenregelmaat. Arokodare is in Limburg alvast goed gestart om deze ‘euvels’ te verhelpen, waardoor hij op termijn misschien een quasi exacte kopie van Onuachu kan worden.

LEES OOK: Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Wordt Arokodare de nieuwe Onuachu?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: Maneblusser blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

4
4
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

37
37
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

41
41
'Garcia broedt op enorme JPL-verrassing in WK-selectie'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

31
31
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

38
38
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

228
228
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

88
88
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

276
276
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

282
282
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

155
155
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

248
248
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

69
69
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

51
51
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

81
81
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

763
763
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

149
149
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

442
442
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

306
306
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

104
104
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

158
158
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

259
259
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

130
130
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

603
603
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

239
239

Meer sportnieuws