Riemer doet in twee aspecten stuk beter dan Mazzu

door
Riemer doet in twee aspecten stuk beter dan Mazzu

Felice Mazzu werd eind oktober ontslagen bij RSC Anderlecht. Robin Veldman en nadien Brian Riemer namen over. Ondertussen zijn we 10 competitiewedstrijden verder. Heeft de trainerswissel effect gehad?


Anderlecht pakte in de 10 competitiewedstrijden na Mazzu een 15 op 30. Dat is 50% van de punten. Onder Mazzu wisten de Brusselaars slechts 16 punten op 42 bij elkaar te sprokkelen, wat goed was voor 38% van de punten. Het is dus duidelijk dat er een verbetering merkbaar is. Als RSCA onder Mazzu die 50%, wat nog steeds onder de norm is bij Anderlecht, ook had gehaald zou het nu 36 punten gehad hebben. Dan stond het zevende en had het uitzicht op de top vier. Anderlecht zal nu nog zeer hard mogen knokken om in de top acht te geraken.

MEER PUNTEN

Riemer is de laatste zeven competitiewedstrijden coach van Anderlecht en haalde daarin 11 op 21. Dat is 52,38% van de punten. Paars-Wit zet dus stappen voorwaarts. We lazen de afgelopen dagen veel kritiek, vooral vanuit Waalse media, maar toch is er duidelijk progressie merkbaar. Anderlecht speelt uiteraard geen geweldig voetbal, maar met deze kern is aanvallend dominant voetbal toch wel een utopie. Bovendien heeft Riemer zelfs nog minder aanvallende opties na het vertrek van Julien Duranville, Fabio Silva en Sebastiano Esposito.

Anderlecht is niet zoals vorig seizoen een ploeg die een match kan domineren, daarvoor mist het op het middenveld en vooraan simpelweg kwaliteit. Riemer kiest daarom terecht voor een goede defensieve organisatie, al probeert RSCA meestal wel via combinatievoetbal de match naar zijn hand te zetten. Alleen tegen KVO en thuis tegen Union (toen het snel al met 10 spelers stond) koos het voor zeer direct voetbal. Het wordt interessant om te kijken hoe RSCA het de komende weken gaat aanpakken.

AANVALLEND

Sinds de komst van Riemer slikte Anderlecht in vier van de zeven matchen geen tegengoal. Paars-Wit incasseert gemiddeld 1 tegengoal per wedstrijd. Onder Mazzu was dat nog gemiddeld 1,36 tegendoelpunten per wedstrijd. Anderlecht wist onder Mazzu amper 2 keer de nul te houden, nadien was dat onder Veldman en Riemer met 5 keer in 10 wedstrijden al een stuk beter.

Aanvallend is er nog veel werk. Anderlecht scoort onder Riemer gemiddeld 1 keer per wedstrijd. Onder Mazzu was dat 1,43 per wedstrijd. Mogelijk kan Anders Dreyer dat gemiddelde de komende wedstrijden optrekken. De Deen was in drie matchen al goed voor een goal en assist en was tegen KV Oostende bij zowat elke gevaarlijke actie betrokken. Kan hij samen met Islam Slimani de komende weken voor meer goals zorgen?

CR

LEES OOK: ‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Hoe beoordeel jij het werk van Riemer momenteel?

Meest recent

'Verbazingwekkende miljoenentransfer voor Cercle'

Cercle Brugge flirtte vorig seizoen met degradatie, maar kon uiteindelijk in de barrages tegen Patro ...

1
1
'Nog geen zeven: Anderlecht bijt in het stof bij doelwit'

Bij Anderlecht staat de teller deze zomer al op zes aanwinsten en dat aantal zal ongetwijfeld nog ...

61
61
'Knaltransfer Lammens krijgt vorm: eerste club meldt zich'

Antwerp blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Tijdens de oefenstage in Oostenrijk mocht ...

65
65
‘Meijer laat Club Brugge spartelen: drama compleet’

Björn Meijer leek op weg naar Feyenoord, maar de transfer ging op het laatste moment alsnog ...

275
275
'Genk plakt waanzinnig prijskaartje op Tolu'

Bij KRC Genk beleven ze tot dusver een rustige transferzomer. Met Daan Heymans en Tobias Lawal ...

187
187
‘Jashari reageert na keiharde boodschap van Club’

De soap rond een mogelijke transfer van Ardon Jashari is de voorbije dagen helemaal ontploft. De ...

589
589
'Union in shock: kampioenenmaker maakt verrassende transfer'

Nadat het drie keer net misgegrepen had, wist Union zich afgelopen seizoen eindelijk tot ...

153
153
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

255
255
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

343
343
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

251
251
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

681
681
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

117
117
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

333
333
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

236
236
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1652
1652
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

180
180
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

224
224
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

342
342
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

355
355
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

491
491
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

642
642
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1155
1155
'Tottenham gaat volledig los: 134 miljoen op 24 uur tijd'

Ondanks een behoorlijk dramatisch seizoen in eigen land, mag Tottenham Hotspur in de komende ...

162
162
'Bliksemvertrek Simic krijgt vorm: eerste contacten gelegd'

RSC Anderlecht haalde al een zestal aanwinsten voor komend seizoen in huis en speurt naar nog meer ...

630
630
Transfergeweld CPL: deals bij Beerschot, Lommel, KVK én RWDM

Binnen een tweetal maken trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. De ploegen uit de Challenger ...

127
127

Meer sportnieuws