Riemer doet in twee aspecten stuk beter dan Mazzu

door
Riemer doet in twee aspecten stuk beter dan Mazzu

Felice Mazzu werd eind oktober ontslagen bij RSC Anderlecht. Robin Veldman en nadien Brian Riemer namen over. Ondertussen zijn we 10 competitiewedstrijden verder. Heeft de trainerswissel effect gehad?


Anderlecht pakte in de 10 competitiewedstrijden na Mazzu een 15 op 30. Dat is 50% van de punten. Onder Mazzu wisten de Brusselaars slechts 16 punten op 42 bij elkaar te sprokkelen, wat goed was voor 38% van de punten. Het is dus duidelijk dat er een verbetering merkbaar is. Als RSCA onder Mazzu die 50%, wat nog steeds onder de norm is bij Anderlecht, ook had gehaald zou het nu 36 punten gehad hebben. Dan stond het zevende en had het uitzicht op de top vier. Anderlecht zal nu nog zeer hard mogen knokken om in de top acht te geraken.

MEER PUNTEN

Riemer is de laatste zeven competitiewedstrijden coach van Anderlecht en haalde daarin 11 op 21. Dat is 52,38% van de punten. Paars-Wit zet dus stappen voorwaarts. We lazen de afgelopen dagen veel kritiek, vooral vanuit Waalse media, maar toch is er duidelijk progressie merkbaar. Anderlecht speelt uiteraard geen geweldig voetbal, maar met deze kern is aanvallend dominant voetbal toch wel een utopie. Bovendien heeft Riemer zelfs nog minder aanvallende opties na het vertrek van Julien Duranville, Fabio Silva en Sebastiano Esposito.

Anderlecht is niet zoals vorig seizoen een ploeg die een match kan domineren, daarvoor mist het op het middenveld en vooraan simpelweg kwaliteit. Riemer kiest daarom terecht voor een goede defensieve organisatie, al probeert RSCA meestal wel via combinatievoetbal de match naar zijn hand te zetten. Alleen tegen KVO en thuis tegen Union (toen het snel al met 10 spelers stond) koos het voor zeer direct voetbal. Het wordt interessant om te kijken hoe RSCA het de komende weken gaat aanpakken.

AANVALLEND

Sinds de komst van Riemer slikte Anderlecht in vier van de zeven matchen geen tegengoal. Paars-Wit incasseert gemiddeld 1 tegengoal per wedstrijd. Onder Mazzu was dat nog gemiddeld 1,36 tegendoelpunten per wedstrijd. Anderlecht wist onder Mazzu amper 2 keer de nul te houden, nadien was dat onder Veldman en Riemer met 5 keer in 10 wedstrijden al een stuk beter.

Aanvallend is er nog veel werk. Anderlecht scoort onder Riemer gemiddeld 1 keer per wedstrijd. Onder Mazzu was dat 1,43 per wedstrijd. Mogelijk kan Anders Dreyer dat gemiddelde de komende wedstrijden optrekken. De Deen was in drie matchen al goed voor een goal en assist en was tegen KV Oostende bij zowat elke gevaarlijke actie betrokken. Kan hij samen met Islam Slimani de komende weken voor meer goals zorgen?

CR

LEES OOK: Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Hoe beoordeel jij het werk van Riemer momenteel?

Meest recent

Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

0
0
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

39
39
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

37
37
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

112
112
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

233
233
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

41
41
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

180
180
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

69
69
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

79
79
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

973
973
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

277
277
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

320
320
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

138
138
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

113
113
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

465
465
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

152
152
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

197
197
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

565
565
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

36
36
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

62
62
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

253
253
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

199
199
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

102
102
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

215
215
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

444
444

Meer sportnieuws