Riemer doet in twee aspecten stuk beter dan Mazzu

door
Riemer doet in twee aspecten stuk beter dan Mazzu

Felice Mazzu werd eind oktober ontslagen bij RSC Anderlecht. Robin Veldman en nadien Brian Riemer namen over. Ondertussen zijn we 10 competitiewedstrijden verder. Heeft de trainerswissel effect gehad?


Anderlecht pakte in de 10 competitiewedstrijden na Mazzu een 15 op 30. Dat is 50% van de punten. Onder Mazzu wisten de Brusselaars slechts 16 punten op 42 bij elkaar te sprokkelen, wat goed was voor 38% van de punten. Het is dus duidelijk dat er een verbetering merkbaar is. Als RSCA onder Mazzu die 50%, wat nog steeds onder de norm is bij Anderlecht, ook had gehaald zou het nu 36 punten gehad hebben. Dan stond het zevende en had het uitzicht op de top vier. Anderlecht zal nu nog zeer hard mogen knokken om in de top acht te geraken.

MEER PUNTEN

Riemer is de laatste zeven competitiewedstrijden coach van Anderlecht en haalde daarin 11 op 21. Dat is 52,38% van de punten. Paars-Wit zet dus stappen voorwaarts. We lazen de afgelopen dagen veel kritiek, vooral vanuit Waalse media, maar toch is er duidelijk progressie merkbaar. Anderlecht speelt uiteraard geen geweldig voetbal, maar met deze kern is aanvallend dominant voetbal toch wel een utopie. Bovendien heeft Riemer zelfs nog minder aanvallende opties na het vertrek van Julien Duranville, Fabio Silva en Sebastiano Esposito.

Anderlecht is niet zoals vorig seizoen een ploeg die een match kan domineren, daarvoor mist het op het middenveld en vooraan simpelweg kwaliteit. Riemer kiest daarom terecht voor een goede defensieve organisatie, al probeert RSCA meestal wel via combinatievoetbal de match naar zijn hand te zetten. Alleen tegen KVO en thuis tegen Union (toen het snel al met 10 spelers stond) koos het voor zeer direct voetbal. Het wordt interessant om te kijken hoe RSCA het de komende weken gaat aanpakken.

AANVALLEND

Sinds de komst van Riemer slikte Anderlecht in vier van de zeven matchen geen tegengoal. Paars-Wit incasseert gemiddeld 1 tegengoal per wedstrijd. Onder Mazzu was dat nog gemiddeld 1,36 tegendoelpunten per wedstrijd. Anderlecht wist onder Mazzu amper 2 keer de nul te houden, nadien was dat onder Veldman en Riemer met 5 keer in 10 wedstrijden al een stuk beter.

Aanvallend is er nog veel werk. Anderlecht scoort onder Riemer gemiddeld 1 keer per wedstrijd. Onder Mazzu was dat 1,43 per wedstrijd. Mogelijk kan Anders Dreyer dat gemiddelde de komende wedstrijden optrekken. De Deen was in drie matchen al goed voor een goal en assist en was tegen KV Oostende bij zowat elke gevaarlijke actie betrokken. Kan hij samen met Islam Slimani de komende weken voor meer goals zorgen?

CR

LEES OOK: Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

Hoe beoordeel jij het werk van Riemer momenteel?

Meest recent

UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

7
7
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

45
45
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

126
126
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

74
74
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

139
139
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

334
334
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

38
38
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

374
374
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

227
227
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

66
66
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

75
75
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

172
172
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

162
162
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

121
121
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

482
482
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

36
36
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

193
193
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

330
330
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

35
35
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

56
56
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

311
311
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

328
328
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

164
164
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

284
284

Meer sportnieuws