Riemer doet in twee aspecten stuk beter dan Mazzu

424 stemmen
Riemer doet in twee aspecten stuk beter dan Mazzu

Felice Mazzu werd eind oktober ontslagen bij RSC Anderlecht. Robin Veldman en nadien Brian Riemer namen over. Ondertussen zijn we 10 competitiewedstrijden verder. Heeft de trainerswissel effect gehad?


Anderlecht pakte in de 10 competitiewedstrijden na Mazzu een 15 op 30. Dat is 50% van de punten. Onder Mazzu wisten de Brusselaars slechts 16 punten op 42 bij elkaar te sprokkelen, wat goed was voor 38% van de punten. Het is dus duidelijk dat er een verbetering merkbaar is. Als RSCA onder Mazzu die 50%, wat nog steeds onder de norm is bij Anderlecht, ook had gehaald zou het nu 36 punten gehad hebben. Dan stond het zevende en had het uitzicht op de top vier. Anderlecht zal nu nog zeer hard mogen knokken om in de top acht te geraken.

MEER PUNTEN

Riemer is de laatste zeven competitiewedstrijden coach van Anderlecht en haalde daarin 11 op 21. Dat is 52,38% van de punten. Paars-Wit zet dus stappen voorwaarts. We lazen de afgelopen dagen veel kritiek, vooral vanuit Waalse media, maar toch is er duidelijk progressie merkbaar. Anderlecht speelt uiteraard geen geweldig voetbal, maar met deze kern is aanvallend dominant voetbal toch wel een utopie. Bovendien heeft Riemer zelfs nog minder aanvallende opties na het vertrek van Julien Duranville, Fabio Silva en Sebastiano Esposito.

Anderlecht is niet zoals vorig seizoen een ploeg die een match kan domineren, daarvoor mist het op het middenveld en vooraan simpelweg kwaliteit. Riemer kiest daarom terecht voor een goede defensieve organisatie, al probeert RSCA meestal wel via combinatievoetbal de match naar zijn hand te zetten. Alleen tegen KVO en thuis tegen Union (toen het snel al met 10 spelers stond) koos het voor zeer direct voetbal. Het wordt interessant om te kijken hoe RSCA het de komende weken gaat aanpakken.

AANVALLEND

Sinds de komst van Riemer slikte Anderlecht in vier van de zeven matchen geen tegengoal. Paars-Wit incasseert gemiddeld 1 tegengoal per wedstrijd. Onder Mazzu was dat nog gemiddeld 1,36 tegendoelpunten per wedstrijd. Anderlecht wist onder Mazzu amper 2 keer de nul te houden, nadien was dat onder Veldman en Riemer met 5 keer in 10 wedstrijden al een stuk beter.

Aanvallend is er nog veel werk. Anderlecht scoort onder Riemer gemiddeld 1 keer per wedstrijd. Onder Mazzu was dat 1,43 per wedstrijd. Mogelijk kan Anders Dreyer dat gemiddelde de komende wedstrijden optrekken. De Deen was in drie matchen al goed voor een goal en assist en was tegen KV Oostende bij zowat elke gevaarlijke actie betrokken. Kan hij samen met Islam Slimani de komende weken voor meer goals zorgen?

CR

LEES OOK: 'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

Hoe beoordeel jij het werk van Riemer momenteel?

Meest recent

Mist hij een WK-match of niet? Dit is het plan met Doku

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

12
12
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

28
28
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

38
38
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

67
67
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

233
233
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

123
123
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

109
109
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

71
71
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

137
137
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

222
222
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

48
48
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

206
206
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

444
444
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

1095
1095
Eén groot vraagteken blijft Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

48
48
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

167
167
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

249
249
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

152
152
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

124
124
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

350
350
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

624
624
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

207
207
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

793
793
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

912
912

Meer sportnieuws