Gentse bom barst: Hein frontaal ten aanval tegen Louwagie

1516 stemmen
Gentse bom barst: Hein frontaal ten aanval tegen Louwagie

AA Gent speelde zondagavond zeker geen slechte wedstrijd tegen leider KRC Genk en verdiende in principe niet om te verliezen, maar ging finaal toch met 2-3 de boot in. Achteraf kon coach Hein Vanhaezebrouck zich niet meer inhouden. Zo trok hij frontaal ten aanval tegen het Gentse beleid.


Op zijn persbabbel na de match toonde de trainer zich in eerste instantie nog lovend voor de inzet en mentaliteit van zijn spelers, iets wat in het recente verleden vaak anders was. Vervolgens draaide de sfeer echter om toen de breedte en kwaliteit van de selectie ter sprake kwam. Zo blijkt Vanhaezebrouck duidelijk teleurgesteld over de voorbije mercato. Daarin kreeg de trainer niet alle aanwinsten die hij verlangde, maar vooral het plotse en laattijdige vertrek van jonkie Ibrahim Salah zat hem dwars.

Het contrast met Genk, dat zich in januari verder versterkte én kan putten uit een grote talentenpool, is dan ook groot. "De club heeft meer middelen. Ze hebben het de voorbije jaren veel beter aangepakt dan wij", werd Vanhaezebrouck geciteerd bij Sporza. "De jeugdopleiding staat daar als een huis, ook dat is een verschil met Racing Genk. Ik heb het zelf mogen meemaken: ieder jaar hebben ze jongens met kwaliteit, die ze ook bij Gent weghalen. Daar mag je als club fier op zijn."

AANVAL OP LOUWAGIE
Vervolgens werd de toon nog scherper. Zo hekelde hij ook het aankoop- en jeugdbeleid. "Wij zijn afhankelijk van makelaars om spelers te halen. We zeggen dan nog trots dat we iemand uit Haïti of Jordanië halen. Hoeveel jongens van onze opleiding zijn de voorbije jaren in de A-kern terechtgekomen? Je moet ze niet op één hand tellen, je hebt aan twee vingers genoeg", besloot Vanhaezebrouck. Met die laatste uitspraak viseerde hij manager Michel Louwagie te viseren. Die verklaarde vorige week namelijk nog fier dat heel wat jonge buitenlandse talenten komen proef draaien bij Jong Genk, waaronder specifiek een Haïtiaan en Jordaniër.

LEES OOK: Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Het bestuur van Gent heeft nood aan een nieuwe wind ...

Meest recent

'Bruno baalt: De Cat stap dichter bij Anderlecht-exit'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

0
0
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

235
235
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

154
154
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

87
87
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

133
133
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

57
57
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

59
59
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

137
137
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

253
253
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

555
555
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

140
140
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

76
76
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

101
101
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

257
257
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

394
394
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

216
216
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

289
289
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

112
112
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

217
217
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

373
373
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

80
80
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

624
624
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

82
82
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

237
237
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

111
111

Meer sportnieuws