Gentse bom barst: Hein frontaal ten aanval tegen Louwagie

door
Gentse bom barst: Hein frontaal ten aanval tegen Louwagie

AA Gent speelde zondagavond zeker geen slechte wedstrijd tegen leider KRC Genk en verdiende in principe niet om te verliezen, maar ging finaal toch met 2-3 de boot in. Achteraf kon coach Hein Vanhaezebrouck zich niet meer inhouden. Zo trok hij frontaal ten aanval tegen het Gentse beleid.


Op zijn persbabbel na de match toonde de trainer zich in eerste instantie nog lovend voor de inzet en mentaliteit van zijn spelers, iets wat in het recente verleden vaak anders was. Vervolgens draaide de sfeer echter om toen de breedte en kwaliteit van de selectie ter sprake kwam. Zo blijkt Vanhaezebrouck duidelijk teleurgesteld over de voorbije mercato. Daarin kreeg de trainer niet alle aanwinsten die hij verlangde, maar vooral het plotse en laattijdige vertrek van jonkie Ibrahim Salah zat hem dwars.

Het contrast met Genk, dat zich in januari verder versterkte én kan putten uit een grote talentenpool, is dan ook groot. "De club heeft meer middelen. Ze hebben het de voorbije jaren veel beter aangepakt dan wij", werd Vanhaezebrouck geciteerd bij Sporza. "De jeugdopleiding staat daar als een huis, ook dat is een verschil met Racing Genk. Ik heb het zelf mogen meemaken: ieder jaar hebben ze jongens met kwaliteit, die ze ook bij Gent weghalen. Daar mag je als club fier op zijn."

AANVAL OP LOUWAGIE
Vervolgens werd de toon nog scherper. Zo hekelde hij ook het aankoop- en jeugdbeleid. "Wij zijn afhankelijk van makelaars om spelers te halen. We zeggen dan nog trots dat we iemand uit Haïti of Jordanië halen. Hoeveel jongens van onze opleiding zijn de voorbije jaren in de A-kern terechtgekomen? Je moet ze niet op één hand tellen, je hebt aan twee vingers genoeg", besloot Vanhaezebrouck. Met die laatste uitspraak viseerde hij manager Michel Louwagie te viseren. Die verklaarde vorige week namelijk nog fier dat heel wat jonge buitenlandse talenten komen proef draaien bij Jong Genk, waaronder specifiek een Haïtiaan en Jordaniër.

LEES OOK: Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Het bestuur van Gent heeft nood aan een nieuwe wind ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

34
34
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

85
85
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

227
227
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

66
66
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

222
222
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

220
220
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

199
199
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

204
204
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

41
41
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

72
72
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

177
177
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

137
137
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

47
47
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

113
113
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

174
174
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

123
123
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

177
177
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

235
235
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

241
241
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

782
782
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

183
183
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

99
99
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

150
150
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

63
63
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

370
370

Meer sportnieuws