Gentse bom barst: Hein frontaal ten aanval tegen Louwagie

door
Gentse bom barst: Hein frontaal ten aanval tegen Louwagie

AA Gent speelde zondagavond zeker geen slechte wedstrijd tegen leider KRC Genk en verdiende in principe niet om te verliezen, maar ging finaal toch met 2-3 de boot in. Achteraf kon coach Hein Vanhaezebrouck zich niet meer inhouden. Zo trok hij frontaal ten aanval tegen het Gentse beleid.


Op zijn persbabbel na de match toonde de trainer zich in eerste instantie nog lovend voor de inzet en mentaliteit van zijn spelers, iets wat in het recente verleden vaak anders was. Vervolgens draaide de sfeer echter om toen de breedte en kwaliteit van de selectie ter sprake kwam. Zo blijkt Vanhaezebrouck duidelijk teleurgesteld over de voorbije mercato. Daarin kreeg de trainer niet alle aanwinsten die hij verlangde, maar vooral het plotse en laattijdige vertrek van jonkie Ibrahim Salah zat hem dwars.

Het contrast met Genk, dat zich in januari verder versterkte én kan putten uit een grote talentenpool, is dan ook groot. "De club heeft meer middelen. Ze hebben het de voorbije jaren veel beter aangepakt dan wij", werd Vanhaezebrouck geciteerd bij Sporza. "De jeugdopleiding staat daar als een huis, ook dat is een verschil met Racing Genk. Ik heb het zelf mogen meemaken: ieder jaar hebben ze jongens met kwaliteit, die ze ook bij Gent weghalen. Daar mag je als club fier op zijn."

AANVAL OP LOUWAGIE
Vervolgens werd de toon nog scherper. Zo hekelde hij ook het aankoop- en jeugdbeleid. "Wij zijn afhankelijk van makelaars om spelers te halen. We zeggen dan nog trots dat we iemand uit Haïti of Jordanië halen. Hoeveel jongens van onze opleiding zijn de voorbije jaren in de A-kern terechtgekomen? Je moet ze niet op één hand tellen, je hebt aan twee vingers genoeg", besloot Vanhaezebrouck. Met die laatste uitspraak viseerde hij manager Michel Louwagie te viseren. Die verklaarde vorige week namelijk nog fier dat heel wat jonge buitenlandse talenten komen proef draaien bij Jong Genk, waaronder specifiek een Haïtiaan en Jordaniër.

LEES OOK: De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

Het bestuur van Gent heeft nood aan een nieuwe wind ...

Meest recent

Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

0
0
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

39
39
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

51
51
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

18
18
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

56
56
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

90
90
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

48
48
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

279
279
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

566
566
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

505
505
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

358
358
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

337
337
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

237
237
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

581
581
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

245
245
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

83
83
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

288
288
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

85
85
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

442
442
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

197
197
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

72
72
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

47
47
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

74
74
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

195
195
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

119
119

Meer sportnieuws