Gentse bom barst: Hein frontaal ten aanval tegen Louwagie

1516
Gentse bom barst: Hein frontaal ten aanval tegen Louwagie

AA Gent speelde zondagavond zeker geen slechte wedstrijd tegen leider KRC Genk en verdiende in principe niet om te verliezen, maar ging finaal toch met 2-3 de boot in. Achteraf kon coach Hein Vanhaezebrouck zich niet meer inhouden. Zo trok hij frontaal ten aanval tegen het Gentse beleid.


Op zijn persbabbel na de match toonde de trainer zich in eerste instantie nog lovend voor de inzet en mentaliteit van zijn spelers, iets wat in het recente verleden vaak anders was. Vervolgens draaide de sfeer echter om toen de breedte en kwaliteit van de selectie ter sprake kwam. Zo blijkt Vanhaezebrouck duidelijk teleurgesteld over de voorbije mercato. Daarin kreeg de trainer niet alle aanwinsten die hij verlangde, maar vooral het plotse en laattijdige vertrek van jonkie Ibrahim Salah zat hem dwars.

Het contrast met Genk, dat zich in januari verder versterkte én kan putten uit een grote talentenpool, is dan ook groot. "De club heeft meer middelen. Ze hebben het de voorbije jaren veel beter aangepakt dan wij", werd Vanhaezebrouck geciteerd bij Sporza. "De jeugdopleiding staat daar als een huis, ook dat is een verschil met Racing Genk. Ik heb het zelf mogen meemaken: ieder jaar hebben ze jongens met kwaliteit, die ze ook bij Gent weghalen. Daar mag je als club fier op zijn."

AANVAL OP LOUWAGIE
Vervolgens werd de toon nog scherper. Zo hekelde hij ook het aankoop- en jeugdbeleid. "Wij zijn afhankelijk van makelaars om spelers te halen. We zeggen dan nog trots dat we iemand uit Haïti of Jordanië halen. Hoeveel jongens van onze opleiding zijn de voorbije jaren in de A-kern terechtgekomen? Je moet ze niet op één hand tellen, je hebt aan twee vingers genoeg", besloot Vanhaezebrouck. Met die laatste uitspraak viseerde hij manager Michel Louwagie te viseren. Die verklaarde vorige week namelijk nog fier dat heel wat jonge buitenlandse talenten komen proef draaien bij Jong Genk, waaronder specifiek een Haïtiaan en Jordaniër.

LEES OOK: Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

Het bestuur van Gent heeft nood aan een nieuwe wind ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

11
11
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

110
110
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

27
27
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

62
62
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

97
97
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

121
121
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

288
288
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

630
630
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

78
78
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

151
151
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

185
185
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

348
348
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

659
659
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

248
248
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

200
200
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

592
592
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws