Onklopbaar Union laat mak Essevee verdwalen in Dudenpark

door
Onklopbaar Union laat mak Essevee verdwalen in Dudenpark

Na de zege van Racing Genk, heeft ook Union andermaal de zege gepakt. Het team van Karl Geraerts lijkt stilaan onklopbaar in een competitie waarin de Unionisten en de Limburgers op twee snelheden lijken te strijden met de concurrentie.


Union zag eerder vanavond competitieleider Racing Genk zegevieren bij AA Gent en wou zelf ook absoluut drie punten thuishouden tegen Zulte Waregem. Coach Geraerts moest het doen zonder de vertrekkende Dante Vanzeir (die afscheid nam). Essevee zat nog vol in de degradatiestrijd en wou net zoals in het Lotto Park graag stunten nabij het Dudenpark.

Dominant Union neemt andermaal straffe start

De traditieclub begon andermaal met veel grinta aan de partij en dat leverde nog maar eens een vroeg doelpunt op. Via Teuma kwam de bal bij nieuwkomer Vertessen, die legde piekfijn klaar voor Puertas en de Spanjaard zette zijn team al vroeg op rozen: 1-0. Essevee ontsnapte nadien een paar keer aan een dubbele opdoffer, onder meer een schot van de bedrijvige Boniface ging naast.

Zulte Waregem was offensief (nog steeds zonder Gano) onmachtig en speelde niets klaar in de eerste helft. Op slag van rust kreeg het team van Geraerts via Teuma nog eens een prima kans maar zijn schot werd knap gestopt door Bossut. Halfweg had Union een kleine voorsprong te pakken maar het controleerde de wedstrijd volledig.

Puertas zorgt voor de vroege voorsprong.

Mak Essevee geeft geslagen indruk

Ook na de pauze zagen we hetzelfde spelbeeld en opnieuw kregen we een vroeg doelpunt. Na tien minuten spelen leed Sissako dom balverlies, Vertessen pikte andermaal op, bediende Boniface en die zorgde voor de 2-0. Ook nadien was het voetbal van Essevee soms schrijnend te noemen, een werkloze Moris had zo goed als niet te doen.

Union prikte ook nadien wanneer het wou en zorgde op tien minuten van het einde ook nog voor de 3-0. Aan de tweede paal verlengde Nilsson, wederom hij, een bal met het hoofd in doel. Teuma zorgde in de slotminuten nog voor de kers op de taart door de 4-0 in doel te werken, zo werd het nog een heuse pandoering voor het team van Mbaye Leye. De thuisploeg boekt zo andermaal een (duidelijke) zege en lijkt stilaan onklopbaar in de Belgische competitie. Het nadert opnieuw tot op zeven punten van leider Racing Genk.

Scoreverloop:

1-0 (9') Puertas, 2-0 (55') Boniface, 3-0 (79') Nilsson, 4-0 (89') Teuma

POLL: Wie wordt er kampioen dit seizoen?

Meest recent

'Eerste grote Club-transfer: dossier in stroomversnelling'

Terwijl Club Brugge nog volop aan het strijden is om de titel, is de sportieve leiding ook al in de ...

23
23
'Grote kuis bij AA Gent: 13 (!) spelers richting exit'

Met een dramatische drie op 24 is AA Gent niet gewoon het kneusje van deze Champions' Play-Offs, met ...

112
112
'Gheysens schaakmat: verkoop Antwerp onvermijdelijk'

Antwerp heeft de afbraakwerken van Tribune 2 eindelijk aangevat. Het nieuwe exemplaar zal door de ...

168
168
'Renard voert forcing: Anderlecht hakt Hasi-knoop door'

Met nog twee matchen te gaan zit het seizoen er eigenlijk al op voor RSC Anderlecht, dat de blik dus ...

142
142
Crisis compleet bij Cercle Brugge: "Pak uw biezen!"

In een wanhoopspoging om de degradatie te ontlopen verbaasde Cercle Brugge zopas vriend en vijand ...

78
78
Club Brugge onderneemt actie na verbod fans in Anderlecht

Als burgemeester van Anderlecht bevestigde Fabrice Cumps maandag dat de fans van Club Brugge zondag ...

330
330
Genk valt in de prijzen: winnaar Ebbenhouten Schoen bekend

KRC Genk mag na afgelopen weekend definitief een kruis maken over de landstitel. Om die pijn wat te ...

62
62
'Totale exodus Anderlecht: (potentiële) vertrekkers bekend'

RSC Anderlecht staat voor een erg drukke transferzomer. De Brusselaars willen zich op verschillende ...

457
457
"Spijtige zaak" - Club benadeeld in volle titelstrijd?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. In een bepaald scenario zou Union SG ...

312
312
Cercle zorgt voor grote schok: duidelijkheid over De Wulf

Cercle Brugge zorgde maandagavond voor een grote verrassing. Zo maakte de Vereniging bekend dat ...

194
194
'Anderlecht lanceert transferoffensief: drie directe aanwinsten'

RSC Anderlecht heeft dit seizoen nog twee matchen op het programma, maar daarin staat nog weinig op ...

649
649
'Liverpool verwent Slot: eerste knalaanwinst onderweg'

Arne Slot leidde Liverpool FC in zijn eerste seizoen als hoofdtrainer meteen naar de Engelse titel. ...

58
58
Cercle dropt trainersbom: Storck per direct weggeplukt bij KVK

Twee dagen na het aflopen van de Play-Downs heeft een opmerkelijke trainerswissel plaatsgevonden bij ...

506
506
Nieuwe spelmaker jaagt Club Brugge op hol

Club Brugge is in de ban van de 18-jarige Zuid-Afrikaanse spelmaker Gabriel Amato. De jonge ...

292
292
Burgemeester verklaart verbod Club-fans: "Levens in gevaar"

De kogel is door de kerk: tenzij het protest bij de Raad van State nog iets oplevert is de achterban ...

240
240
KRC Genk slikt bittere pil: einde seizoen voor sterkhouder?

Na de nederlaag tegen Club Brugge is KRC Genk definitief uitgeteld in de titelrace. In de laatste ...

268
268
Anderlecht-Union: Lardot spreekt klare taal over VAR-klucht

Met de eindmeet in zicht wordt ook de arbitrage met argusogen gevolgd. In het wekelijkse Under ...

370
370
Blessuregolf teistert Club Brugge: Hayen houdt adem in

Union ligt op recordkoers, en dus moet Club Brugge zelf wellicht foutloos blijven wil het nog ...

689
689
'Baro velt verdict over ontslag Milicevic bij AA Gent'

Behoudens een mirakel dreigt AA Gent voor het eerst in 11 jaar tijd naast een Europees ticket te ...

754
754
Anderlecht hakt knoop door over verbanning Club-fans

Momenteel is de titelrace nog razend spannend, maar volgend weekend kan het plots afgelopen zijn. Om ...

733
733

Meer sportnieuws