Onyedika komt goed weg: "VAR moest ingrijpen"

836 stemmen
Onyedika komt goed weg:

De clash tussen Antwerp FC en Club Brugge leverde geen zondagmiddag geen winnaar op, een behoorlijk gesloten match eindigde in een brilscore. Na het laatste fluitsignaal dreigde het wel even fout te lopen. Zo kwam het tot een flinke opstoot tussen de spelers van beide ploegen.


Ondanks het gebrek aan spektakel, lieten de supporters een hele wedstrijd van zich horen. Maar de thuisaanhang liet zich ook van zijn minst fraaie kant zien. Zo werd een spandoek opgehangen waarop 'Dood aan FCB' te lezen stond. Daarnaast werden de spelers regelmatig onder vuur genomen. Onder meer Noa Lang kreeg naar eigen zeggen enkele verwensingen naar zich toe geslingerd. En dat was blijkbaar ook het geval bij Raphael Onyedika.

Vlak na het laatste fluitsignaal verloor de Nigeriaanse middenvelder dan ook de controle. Zo legde hij ostentatief de vinger op de mond richting de Antwerpse sfeertribune. Daarnaast stak Onyedika zijn middelvinger op. Daarmee lag hij rechtstreeks aan de basis van de opstoot na match. De Brugse middenvelder was evenwel niet enige die zich zondigde aan dergelijk wangedrag. Zo doken inmiddels beelden op waarop te zien is hoe ook Ritchie De Laet zijn middelvinger opstak richting het bezoekersvak.

GEEN SANCTIE
Toch zullen beide spelers allicht geen sanctie moeten vrezen. De wedstrijdleiding besloot op dat moment immers om niet in te grijpen. "Zolang de scheidsrechter op het veld staat, kan er ook na het laatste fluitsignaal een sanctie worden uitgedeeld", stelt oud-scheidsrechter Tim Pots bij Het Laatste Nieuws over de fase met Onyedika. "Hier had de VAR moeten tussenkomen, de middenvinger van Onyedika was duidelijk te zien op televisie. Doordat dit niet is gebeurd, kan de speler ook niet meer geschorst worden. Dat geldt ook voor De Laet."

LEES OOK: 'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Onyedika én De Laet moesten rood krijgen ...

Meest recent

Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

9
9
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

29
29
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

20
20
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

52
52
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

46
46
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

269
269
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

581
581
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

297
297
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

300
300
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

277
277
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

36
36
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

223
223
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

231
231
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

34
34
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

39
39
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

87
87
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

135
135
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

193
193
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

873
873
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

195
195
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

234
234
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

231
231
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

222
222
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

314
314

Meer sportnieuws