Onyedika komt goed weg: "VAR moest ingrijpen"

door
Onyedika komt goed weg:

De clash tussen Antwerp FC en Club Brugge leverde geen zondagmiddag geen winnaar op, een behoorlijk gesloten match eindigde in een brilscore. Na het laatste fluitsignaal dreigde het wel even fout te lopen. Zo kwam het tot een flinke opstoot tussen de spelers van beide ploegen.


Ondanks het gebrek aan spektakel, lieten de supporters een hele wedstrijd van zich horen. Maar de thuisaanhang liet zich ook van zijn minst fraaie kant zien. Zo werd een spandoek opgehangen waarop 'Dood aan FCB' te lezen stond. Daarnaast werden de spelers regelmatig onder vuur genomen. Onder meer Noa Lang kreeg naar eigen zeggen enkele verwensingen naar zich toe geslingerd. En dat was blijkbaar ook het geval bij Raphael Onyedika.

Vlak na het laatste fluitsignaal verloor de Nigeriaanse middenvelder dan ook de controle. Zo legde hij ostentatief de vinger op de mond richting de Antwerpse sfeertribune. Daarnaast stak Onyedika zijn middelvinger op. Daarmee lag hij rechtstreeks aan de basis van de opstoot na match. De Brugse middenvelder was evenwel niet enige die zich zondigde aan dergelijk wangedrag. Zo doken inmiddels beelden op waarop te zien is hoe ook Ritchie De Laet zijn middelvinger opstak richting het bezoekersvak.

GEEN SANCTIE
Toch zullen beide spelers allicht geen sanctie moeten vrezen. De wedstrijdleiding besloot op dat moment immers om niet in te grijpen. "Zolang de scheidsrechter op het veld staat, kan er ook na het laatste fluitsignaal een sanctie worden uitgedeeld", stelt oud-scheidsrechter Tim Pots bij Het Laatste Nieuws over de fase met Onyedika. "Hier had de VAR moeten tussenkomen, de middenvinger van Onyedika was duidelijk te zien op televisie. Doordat dit niet is gebeurd, kan de speler ook niet meer geschorst worden. Dat geldt ook voor De Laet."

POLL: Onyedika én De Laet moesten rood krijgen ...

Meest recent

Club beëindigt Genkse titeldroom en blijft in spoor Union

KRC Genk zal dit seizoen zijn vijfde landstitel niet veroveren. De Limburgers zijn mathematisch ...

72
72
Antwerp kan Europa ruiken: "Of het nu ook binnen is?"

Antwerp heeft zondag een grote stap gezet richting het veilig stellen van de vijfde plaats. Het ...

29
29
Gooit Nainggolan bommetje over zijn toekomstplannen?

Lokeren-Temse zal volgend seizoen niet in de Jupiler Pro League spelen. Na een tumultueuze wedstrijd ...

57
57
Trossard helpt Arsenal aan knappe comeback tegen Liverpool

Arsenal kreeg deze week een immense klap met de uitschakeling door PSG in de halve finale van de ...

20
20
Club-fans viseren Genk-speler: "Hij is Burgess 2.0"

Club Brugge lijkt goed op weg om KRC Genk uit de titelstrijd te kegelen. Halfweg staat Blauw-Zwart ...

128
128
Ajax zit titel op spel na vernedering, afgang UEL-finalisten

In de Nederlandse Eredivisie stevent de titelstrijd op een razend spannende ontknoping af. Met nog ...

50
50
Gent-fans in opstand: vertrouwen in Milicevic opgezegd?

KAA Gent moet de kelk tot op de bodem ledigen in de Champions' Play-Offs. De Buffalo's begonnen ...

219
219
Barça kan cava koud zetten: Real onderuit in krankzinnige Clasico

FC Barcelona heeft het Spaanse kampioenschap binnen handbereik. In de titelclash tegen Real Madrid ...

138
138
Patro naar barrages: promotieduel ontaardt in knokpartij

Patro Eisden mag in de barrages tegen Cercle Brugge gaan strijden om promotie naar de Jupiler Pro ...

477
477
Club met grote verrassing in basiself, Genk zonder Karetsas

Door de zege van Union SG staat Club Brugge zondagavond onder zware druk. Het moet winnen op het ...

227
227
Antwerp doet gouden zaak: "Als je hem in de ploeg hebt ..."

Antwerp FC heeft zondagmiddag een gouden zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. De Great Old ging ...

158
158
Vrancken spreekt heldere transfertaal na behoud STVV

STVV wist zaterdag beslag te leggen op de eindzege in de Play-Downs en zal dus ook volgend seizoen ...

177
177
Noa Lang redt titelstrijd! PSV wint na spectaculaire comeback

De Nederlandse titelstrijd blijft erg spannend. PSV leek de rol nochtans te moeten lossen nadat het ...

104
104
'Transfersurprise Anderlecht: publiekslieveling naar uitgang'

RSC Anderlecht hoopt zijn laatste twee wedstrijden van het seizoen alsnog in schoonheid af te ...

491
491
Genk nadert eerste zomeraanwinst: "Wil de transfer graag maken"

Ook in de Jupiler Pro League zijn verschillende ploegen al bezig met het ontrollen van hun ...

299
299
Gent is afgang rijker: Chery houdt Antwerp op Europese koers

AA Gent blijft de blamages maar opstapelen in de Champions' Play-Offs. De Buffalo's verloren ...

184
184
Hayen schat titelkansen in: "Dan hebben we er alles aan gedaan"

Club Brugge verzekerde zich afgelopen weekend van de Beker van België, maar daarmee is de ...

314
314
Newcastle richting Champions League: fatale zeperd Chelsea

Newcastle United heeft zondag een grote stap richting de Champions League gezet. De Magpies wonnen ...

43
43
Burgess aan rood ontsnapt? Analisten vellen duidelijk oordeel

Union SG wist zaterdagavond wederom de maat te nemen van RSC Anderlecht. Gezien het matchverloop een ...

662
662
'Fink en Hayen hakken laatste knopen door voor clash'

Na de zege van Union SG op Anderlecht, kan Club Brugge KV zich zondagavond geen fouten permitteren ...

240
240

Meer sportnieuws