Onyedika komt goed weg: "VAR moest ingrijpen"

836
Onyedika komt goed weg:

De clash tussen Antwerp FC en Club Brugge leverde geen zondagmiddag geen winnaar op, een behoorlijk gesloten match eindigde in een brilscore. Na het laatste fluitsignaal dreigde het wel even fout te lopen. Zo kwam het tot een flinke opstoot tussen de spelers van beide ploegen.


Ondanks het gebrek aan spektakel, lieten de supporters een hele wedstrijd van zich horen. Maar de thuisaanhang liet zich ook van zijn minst fraaie kant zien. Zo werd een spandoek opgehangen waarop 'Dood aan FCB' te lezen stond. Daarnaast werden de spelers regelmatig onder vuur genomen. Onder meer Noa Lang kreeg naar eigen zeggen enkele verwensingen naar zich toe geslingerd. En dat was blijkbaar ook het geval bij Raphael Onyedika.

Vlak na het laatste fluitsignaal verloor de Nigeriaanse middenvelder dan ook de controle. Zo legde hij ostentatief de vinger op de mond richting de Antwerpse sfeertribune. Daarnaast stak Onyedika zijn middelvinger op. Daarmee lag hij rechtstreeks aan de basis van de opstoot na match. De Brugse middenvelder was evenwel niet enige die zich zondigde aan dergelijk wangedrag. Zo doken inmiddels beelden op waarop te zien is hoe ook Ritchie De Laet zijn middelvinger opstak richting het bezoekersvak.

GEEN SANCTIE
Toch zullen beide spelers allicht geen sanctie moeten vrezen. De wedstrijdleiding besloot op dat moment immers om niet in te grijpen. "Zolang de scheidsrechter op het veld staat, kan er ook na het laatste fluitsignaal een sanctie worden uitgedeeld", stelt oud-scheidsrechter Tim Pots bij Het Laatste Nieuws over de fase met Onyedika. "Hier had de VAR moeten tussenkomen, de middenvinger van Onyedika was duidelijk te zien op televisie. Doordat dit niet is gebeurd, kan de speler ook niet meer geschorst worden. Dat geldt ook voor De Laet."

LEES OOK: Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Onyedika én De Laet moesten rood krijgen ...

Meest recent

Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

3
3
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

17
17
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

28
28
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

222
222
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

305
305
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

56
56
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

67
67
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

65
65
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

26
26
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

175
175
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

108
108
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

41
41
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

53
53
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

105
105
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

129
129
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

151
151
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

18
18
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

46
46
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

96
96
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

48
48
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

45
45
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

358
358
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

80
80
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

33
33

Meer sportnieuws