Murillo spreekt Riemer helemaal tegen

door
Murillo spreekt Riemer helemaal tegen

RSC Anderlecht heeft de 4 op 6 tegen Seraing en Antwerp vrijdagavond kunnen bevestigen. Zo ging de recordkampioen met de volle buit aan de haal op het veld van KV Oostende. Maar ondanks de 0-2-overwinning verdiende deze wedstrijd zeker geen schoonheidsprijs voor de Brusselaars.


RSCA kwam in de Diaz Arena meermaals goed weg. Zo liet de thuisploeg verschillende kansen liggen, terwijl Bart Verbruggen zijn ploeg een aantal keer rechthield met enkele knappe reddingen. Daartegenover maakt Paars-Wit ook in balbezit niet de meest overtuigende indruk. Zo werd opvallend vaak de lange bal gehanteerd voor de ploeg van coach Brian Riemer. Volgens La Dernière Heure werden liefst 95 lange ballen gedropt door RSCA.

Maar achteraf onthulde de Deense trainer dat dit net een bewuste keuze was. "Tegen KV Oostende is het zelfmoord om veel korte passes te geven. Ze zetten hoog druk en geven weinig tijd en ruimte om op te bouwen en oplossingen te vinden. Maar we wisten ook dat er zo ruimte in de rug lag. Met Francis Amuzu hebben we een van de beste spelers om daarvan te profiteren", vertelde hij tegenover Sporza.

NIET DE BEDOELING
Die uitspraak werd evenwel tegengesproken door Michael Murillo. Volgens de rechtsback was het niet de bedoeling om zoveel lange ballen te spelen. "We speelden niet zoals we wilden", vertelde Murillo bij LDH. "We hebben nooit een oplossing gevonden. Het plan was niet om lange ballen te trappen op Amuzu. Maar soms vonden we geen oplossingen en dus hebben we geprobeerd om hem te bereiken om te profiteren van zijn snelheid."

LEES OOK: Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Vindt u dat het spel van Anderlecht erop vooruit is gegaan onder Riemer?

Meest recent

Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

2
2
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

10
10
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

153
153
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

38
38
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

60
60
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

190
190
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

184
184
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

321
321
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

140
140
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

38
38
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

137
137
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

182
182
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

42
42
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

138
138
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

239
239
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

225
225
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

194
194
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

45
45
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

286
286
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

351
351
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

53
53
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

194
194
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

213
213
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

339
339
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

392
392

Meer sportnieuws