Murillo spreekt Riemer helemaal tegen

door
Murillo spreekt Riemer helemaal tegen

RSC Anderlecht heeft de 4 op 6 tegen Seraing en Antwerp vrijdagavond kunnen bevestigen. Zo ging de recordkampioen met de volle buit aan de haal op het veld van KV Oostende. Maar ondanks de 0-2-overwinning verdiende deze wedstrijd zeker geen schoonheidsprijs voor de Brusselaars.


RSCA kwam in de Diaz Arena meermaals goed weg. Zo liet de thuisploeg verschillende kansen liggen, terwijl Bart Verbruggen zijn ploeg een aantal keer rechthield met enkele knappe reddingen. Daartegenover maakt Paars-Wit ook in balbezit niet de meest overtuigende indruk. Zo werd opvallend vaak de lange bal gehanteerd voor de ploeg van coach Brian Riemer. Volgens La Dernière Heure werden liefst 95 lange ballen gedropt door RSCA.

Maar achteraf onthulde de Deense trainer dat dit net een bewuste keuze was. "Tegen KV Oostende is het zelfmoord om veel korte passes te geven. Ze zetten hoog druk en geven weinig tijd en ruimte om op te bouwen en oplossingen te vinden. Maar we wisten ook dat er zo ruimte in de rug lag. Met Francis Amuzu hebben we een van de beste spelers om daarvan te profiteren", vertelde hij tegenover Sporza.

NIET DE BEDOELING
Die uitspraak werd evenwel tegengesproken door Michael Murillo. Volgens de rechtsback was het niet de bedoeling om zoveel lange ballen te spelen. "We speelden niet zoals we wilden", vertelde Murillo bij LDH. "We hebben nooit een oplossing gevonden. Het plan was niet om lange ballen te trappen op Amuzu. Maar soms vonden we geen oplossingen en dus hebben we geprobeerd om hem te bereiken om te profiteren van zijn snelheid."

LEES OOK: Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

Vindt u dat het spel van Anderlecht erop vooruit is gegaan onder Riemer?

Meest recent

"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

70
70
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

60
60
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

141
141
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

39
39
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

295
295
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

79
79
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

148
148
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

704
704
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

159
159
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

44
44
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

275
275
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

963
963
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

163
163
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

186
186
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

110
110
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

43
43
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

778
778
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

532
532
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

70
70
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

469
469
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

246
246
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

379
379
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

259
259
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

478
478
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

421
421

Meer sportnieuws