Sportieve baas Brest doet boekje open over Slimani-transfer

door
Sportieve baas Brest doet boekje open over Slimani-transfer

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk woelig einde van de winterse transferperiode achter de rug. Vooral in de zoektocht naar een nieuwe spits stapelden de teleurstellingen zich op, waardoor de Brusselaars uiteindelijk bij de 34-jarige Islam Slimani belandden. Bij Stade Brestois was men echter verrast door zijn vertrek.


Op basis van zijn cv lijkt Slimani geen slechte aanwinst. De Algerijn deed ervaring op in verschillende topcompetities, betwistte onder meer een WK en is topschutter aller tijden bij zijn nationale ploeg. Maar de spits is inmiddels al 34 jaar en al een tijdje op retour. Dit seizoen kon hij bijvoorbeeld maar één keertje scoren in 16 matchen in Brest. Desondanks had men zijn vroegtijdige vertrek niet verwacht bij de huidige nummer 15 uit de Ligue 1. "Het was totaal niet gepland", stelt sportief directeur Grégory Lorenzi bij L'Equipe.

Hier en daar werd gemeld dat Slimani zijn contract bij Brest liet ontbinden om de transfer rond te krijgen. Maar dat is volgens Lorenzi niet het geval. "Dinsdag werd ik rond 22u gebeld dat er een mogelijkheid was dat Slimani zou vertrekken. Ik sloot het niet uit, maar liet de speler beslissen. Toen zeiden ze me dat hij wou vertrekken. Een halfuur later arriveerde hij op mijn bureau en werden de documenten in orde gemaakt. Maar van een opzegging van zijn contract was nooit sprake."

VERWACHTINGEN NIET INGELOST
Slimani speelde uiteindelijk slechts een half seizoen voor Brestois. Maar hij slaagde er niet in om de verwachtingen waar te maken. "Gezien zijn ervaring hadden we veel meer verwacht van Islam. Maar dat is nooit echt het geval geweest. Misschien voldeed er ook één en ander niet aan zijn verwachtingen", besluit Lorenzi.

LEES OOK: 'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Slimani gaat het maken bij Anderlecht ...

Meest recent

Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

0
0
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

33
33
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

40
40
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

33
33
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

134
134
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

79
79
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

114
114
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

193
193
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

213
213
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

116
116
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

203
203
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

352
352
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

105
105
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

587
587
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

290
290
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

480
480
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

399
399
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

416
416
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

77
77
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

68
68
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

101
101
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

244
244
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

90
90
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

365
365

Meer sportnieuws