Sportieve baas Brest doet boekje open over Slimani-transfer

door
Sportieve baas Brest doet boekje open over Slimani-transfer

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk woelig einde van de winterse transferperiode achter de rug. Vooral in de zoektocht naar een nieuwe spits stapelden de teleurstellingen zich op, waardoor de Brusselaars uiteindelijk bij de 34-jarige Islam Slimani belandden. Bij Stade Brestois was men echter verrast door zijn vertrek.


Op basis van zijn cv lijkt Slimani geen slechte aanwinst. De Algerijn deed ervaring op in verschillende topcompetities, betwistte onder meer een WK en is topschutter aller tijden bij zijn nationale ploeg. Maar de spits is inmiddels al 34 jaar en al een tijdje op retour. Dit seizoen kon hij bijvoorbeeld maar één keertje scoren in 16 matchen in Brest. Desondanks had men zijn vroegtijdige vertrek niet verwacht bij de huidige nummer 15 uit de Ligue 1. "Het was totaal niet gepland", stelt sportief directeur Grégory Lorenzi bij L'Equipe.

Hier en daar werd gemeld dat Slimani zijn contract bij Brest liet ontbinden om de transfer rond te krijgen. Maar dat is volgens Lorenzi niet het geval. "Dinsdag werd ik rond 22u gebeld dat er een mogelijkheid was dat Slimani zou vertrekken. Ik sloot het niet uit, maar liet de speler beslissen. Toen zeiden ze me dat hij wou vertrekken. Een halfuur later arriveerde hij op mijn bureau en werden de documenten in orde gemaakt. Maar van een opzegging van zijn contract was nooit sprake."

VERWACHTINGEN NIET INGELOST
Slimani speelde uiteindelijk slechts een half seizoen voor Brestois. Maar hij slaagde er niet in om de verwachtingen waar te maken. "Gezien zijn ervaring hadden we veel meer verwacht van Islam. Maar dat is nooit echt het geval geweest. Misschien voldeed er ook één en ander niet aan zijn verwachtingen", besluit Lorenzi.

LEES OOK: 'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Slimani gaat het maken bij Anderlecht ...

Meest recent

'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

9
9
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

52
52
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

72
72
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

31
31
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

188
188
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

299
299
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

70
70
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

477
477
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

261
261
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

96
96
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

66
66
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

114
114
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

369
369
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

91
91
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

324
324
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

800
800
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

44
44
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

293
293
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

58
58
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

291
291
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

85
85
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

280
280
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

42
42
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

94
94
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

162
162

Meer sportnieuws