Sportieve baas Brest doet boekje open over Slimani-transfer

door
Sportieve baas Brest doet boekje open over Slimani-transfer

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk woelig einde van de winterse transferperiode achter de rug. Vooral in de zoektocht naar een nieuwe spits stapelden de teleurstellingen zich op, waardoor de Brusselaars uiteindelijk bij de 34-jarige Islam Slimani belandden. Bij Stade Brestois was men echter verrast door zijn vertrek.


Op basis van zijn cv lijkt Slimani geen slechte aanwinst. De Algerijn deed ervaring op in verschillende topcompetities, betwistte onder meer een WK en is topschutter aller tijden bij zijn nationale ploeg. Maar de spits is inmiddels al 34 jaar en al een tijdje op retour. Dit seizoen kon hij bijvoorbeeld maar één keertje scoren in 16 matchen in Brest. Desondanks had men zijn vroegtijdige vertrek niet verwacht bij de huidige nummer 15 uit de Ligue 1. "Het was totaal niet gepland", stelt sportief directeur Grégory Lorenzi bij L'Equipe.

Hier en daar werd gemeld dat Slimani zijn contract bij Brest liet ontbinden om de transfer rond te krijgen. Maar dat is volgens Lorenzi niet het geval. "Dinsdag werd ik rond 22u gebeld dat er een mogelijkheid was dat Slimani zou vertrekken. Ik sloot het niet uit, maar liet de speler beslissen. Toen zeiden ze me dat hij wou vertrekken. Een halfuur later arriveerde hij op mijn bureau en werden de documenten in orde gemaakt. Maar van een opzegging van zijn contract was nooit sprake."

VERWACHTINGEN NIET INGELOST
Slimani speelde uiteindelijk slechts een half seizoen voor Brestois. Maar hij slaagde er niet in om de verwachtingen waar te maken. "Gezien zijn ervaring hadden we veel meer verwacht van Islam. Maar dat is nooit echt het geval geweest. Misschien voldeed er ook één en ander niet aan zijn verwachtingen", besluit Lorenzi.

LEES OOK: 'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Slimani gaat het maken bij Anderlecht ...

Meest recent

Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

0
0
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

10
10
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

32
32
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

4
4
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

35
35
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

49
49
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

86
86
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

47
47
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

50
50
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

329
329
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

119
119
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

135
135
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

33
33
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

57
57
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

129
129
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

118
118
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

245
245
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

207
207
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

41
41
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

220
220
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

23
23
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

48
48
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

301
301
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

96
96
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

52
52

Meer sportnieuws