TU: 'Belgische transfer Trebel, Club haalt bekend gezicht terug'

1050 stemmen
TU: 'Belgische transfer Trebel, Club haalt bekend gezicht terug'

De wintermercato is intussen in de meeste competities gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Adrien Trebel heeft geen toekomst meer bij RSC Anderlecht , dat liet CEO Sports Jesper Fredberg alvast weten. Maar gezien zijn transfervrije status en de connecties van zijn makelaar Mogi Bayat, moet hij in principe snel een nieuwe werkgever kunnen vinden. Volgens La Dernière Heure is AA Gent alvast een topkandidaat om Trebel in te lijven. De Buffalo’s werken elke mercato goed samen met Bayat en op het middenveld zullen daar wijzigingen plaatsvinden. Overigens lijkt Anderlecht ook afscheid te gaan nemen van Lior Refaelov, wiens contract eveneens afloopt.



Club Brugge probeerde in januari om Maxim De Cuyper vroegtijdig te laten terugkeren van zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo. Dat bevestigt het 22-jarige jeugdproduct zelf in een uitgebreid interview met Het Nieuwsblad. "Club Brugge wilde me graag terughalen, maar in overleg met alle partijen, hebben we beslist dat het beter is om nog een halfjaar in Westerlo te blijven", klinkt het. Na het seizoen keert de linksback sowieso terug, zo zal hij al zeker de voorbereiding in Brugge starten.



Zoals verwacht is Abdoul Fessal Tapsoba tijdelijk vertrokken bij Standard. De Burkinese spits maakt het seizoen op huurbasis af bij de Moldavische topclub Sheriff Tiraspol, die hij aanvankelijk nog wandelen gestuurd had. Bij gebrek aan andere opties gaat de 21-jarige nu toch op het voorstel in. Sheriff zou ook over een aankoopoptie beschikken.



Charleroi heeft nog een speler laten vertrekken. Ook Nauris Petkevicius zien we de komende maanden niet meer in actie op Mambourg. De 22-jarige Litouwer werd in de eerste helft van het seizoen al uitgeleend aan Beerschot, maar dat werd geen succes. De spits moet nu in zijn thuisland opnieuw vertrouwen gaan tanken, want hij wordt verhuurd aan Zalgiris Vilnius.

BUITENLAND
De kogel is helemaal door de kerk: Dante Vanzeir (24) is een speler van New York Red Bulls. De Amerikaanse club stelt de Belgische spits voor op de officiële clubkanalen. Het is niet duidelijk hoeveel geld er precies gemoeid is met de transfer, maar volgens Amerikaanse bronnen gaat het om ongeveer 5 miljoen euro. Daarmee schenkt Vanzeir zijn ex-club Union SG nog een mooi afscheidscadeau.



Dries Mertens speelt sinds deze zomer voor de Turkse grootmacht Galatasaray en doet het daar goed, maar de ervaren aanvaller is stilaan richting het einde van zijn carrière aan het gaan. Volgens vrouwlief Kat Kerkhofs is zijn afscheid als speler dan ook in zicht. "Volgend jaar in mei loopt z'n contract bij Galatasaray af. Hij wil er in schoonheid afsluiten. 't Is ook mooi geweest. In mei wordt hij 36, in voetbaltermen is dat zo goed als bejaard", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.



FC Barcelona zou in de komende mercato wel eens opnieuw de tering naar de nering moeten zetten en verschillende spelers van de hand moeten doen om de boekhouding in evenwicht te brengen. Ansu Fati zou wel eens een van die pionnen kunnen zijn. In de Premier League zou er met Manchester United alvast een sterk geïnteresseerde zijn om de dribbelaar over te nemen. Dat weet SPORT.

LEES OOK: 'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Anderlecht kan Trebel beter behouden ...

Meest recent

‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

3
3
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

35
35
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

43
43
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

45
45
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

240
240
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

283
283
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

505
505
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

159
159
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

149
149
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

388
388
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

152
152
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

258
258
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

780
780
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

242
242
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

152
152
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

546
546
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

285
285
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

408
408
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

394
394
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

289
289
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

483
483
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

112
112
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

915
915
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

920
920
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

469
469

Meer sportnieuws