TU: 'Belgische transfer Trebel, Club haalt bekend gezicht terug'

1050 stemmen
TU: 'Belgische transfer Trebel, Club haalt bekend gezicht terug'

De wintermercato is intussen in de meeste competities gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Adrien Trebel heeft geen toekomst meer bij RSC Anderlecht , dat liet CEO Sports Jesper Fredberg alvast weten. Maar gezien zijn transfervrije status en de connecties van zijn makelaar Mogi Bayat, moet hij in principe snel een nieuwe werkgever kunnen vinden. Volgens La Dernière Heure is AA Gent alvast een topkandidaat om Trebel in te lijven. De Buffalo’s werken elke mercato goed samen met Bayat en op het middenveld zullen daar wijzigingen plaatsvinden. Overigens lijkt Anderlecht ook afscheid te gaan nemen van Lior Refaelov, wiens contract eveneens afloopt.



Club Brugge probeerde in januari om Maxim De Cuyper vroegtijdig te laten terugkeren van zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo. Dat bevestigt het 22-jarige jeugdproduct zelf in een uitgebreid interview met Het Nieuwsblad. "Club Brugge wilde me graag terughalen, maar in overleg met alle partijen, hebben we beslist dat het beter is om nog een halfjaar in Westerlo te blijven", klinkt het. Na het seizoen keert de linksback sowieso terug, zo zal hij al zeker de voorbereiding in Brugge starten.



Zoals verwacht is Abdoul Fessal Tapsoba tijdelijk vertrokken bij Standard. De Burkinese spits maakt het seizoen op huurbasis af bij de Moldavische topclub Sheriff Tiraspol, die hij aanvankelijk nog wandelen gestuurd had. Bij gebrek aan andere opties gaat de 21-jarige nu toch op het voorstel in. Sheriff zou ook over een aankoopoptie beschikken.



Charleroi heeft nog een speler laten vertrekken. Ook Nauris Petkevicius zien we de komende maanden niet meer in actie op Mambourg. De 22-jarige Litouwer werd in de eerste helft van het seizoen al uitgeleend aan Beerschot, maar dat werd geen succes. De spits moet nu in zijn thuisland opnieuw vertrouwen gaan tanken, want hij wordt verhuurd aan Zalgiris Vilnius.

BUITENLAND
De kogel is helemaal door de kerk: Dante Vanzeir (24) is een speler van New York Red Bulls. De Amerikaanse club stelt de Belgische spits voor op de officiële clubkanalen. Het is niet duidelijk hoeveel geld er precies gemoeid is met de transfer, maar volgens Amerikaanse bronnen gaat het om ongeveer 5 miljoen euro. Daarmee schenkt Vanzeir zijn ex-club Union SG nog een mooi afscheidscadeau.



Dries Mertens speelt sinds deze zomer voor de Turkse grootmacht Galatasaray en doet het daar goed, maar de ervaren aanvaller is stilaan richting het einde van zijn carrière aan het gaan. Volgens vrouwlief Kat Kerkhofs is zijn afscheid als speler dan ook in zicht. "Volgend jaar in mei loopt z'n contract bij Galatasaray af. Hij wil er in schoonheid afsluiten. 't Is ook mooi geweest. In mei wordt hij 36, in voetbaltermen is dat zo goed als bejaard", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.



FC Barcelona zou in de komende mercato wel eens opnieuw de tering naar de nering moeten zetten en verschillende spelers van de hand moeten doen om de boekhouding in evenwicht te brengen. Ansu Fati zou wel eens een van die pionnen kunnen zijn. In de Premier League zou er met Manchester United alvast een sterk geïnteresseerde zijn om de dribbelaar over te nemen. Dat weet SPORT.

LEES OOK: Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

Anderlecht kan Trebel beter behouden ...

Meest recent

Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

61
61
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

3
3
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

45
45
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

41
41
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

37
37
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

201
201
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

269
269
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

345
345
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

43
43
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

67
67
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

100
100
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

85
85
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

348
348
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

256
256
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

61
61
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

477
477
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

212
212
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

563
563
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

71
71
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

128
128
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

57
57
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

439
439
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

748
748
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

608
608
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

180
180

Meer sportnieuws