TU: 'Belgische transfer Trebel, Club haalt bekend gezicht terug'

1050
TU: 'Belgische transfer Trebel, Club haalt bekend gezicht terug'

De wintermercato is intussen in de meeste competities gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Adrien Trebel heeft geen toekomst meer bij RSC Anderlecht , dat liet CEO Sports Jesper Fredberg alvast weten. Maar gezien zijn transfervrije status en de connecties van zijn makelaar Mogi Bayat, moet hij in principe snel een nieuwe werkgever kunnen vinden. Volgens La Dernière Heure is AA Gent alvast een topkandidaat om Trebel in te lijven. De Buffalo’s werken elke mercato goed samen met Bayat en op het middenveld zullen daar wijzigingen plaatsvinden. Overigens lijkt Anderlecht ook afscheid te gaan nemen van Lior Refaelov, wiens contract eveneens afloopt.



Club Brugge probeerde in januari om Maxim De Cuyper vroegtijdig te laten terugkeren van zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo. Dat bevestigt het 22-jarige jeugdproduct zelf in een uitgebreid interview met Het Nieuwsblad. "Club Brugge wilde me graag terughalen, maar in overleg met alle partijen, hebben we beslist dat het beter is om nog een halfjaar in Westerlo te blijven", klinkt het. Na het seizoen keert de linksback sowieso terug, zo zal hij al zeker de voorbereiding in Brugge starten.



Zoals verwacht is Abdoul Fessal Tapsoba tijdelijk vertrokken bij Standard. De Burkinese spits maakt het seizoen op huurbasis af bij de Moldavische topclub Sheriff Tiraspol, die hij aanvankelijk nog wandelen gestuurd had. Bij gebrek aan andere opties gaat de 21-jarige nu toch op het voorstel in. Sheriff zou ook over een aankoopoptie beschikken.



Charleroi heeft nog een speler laten vertrekken. Ook Nauris Petkevicius zien we de komende maanden niet meer in actie op Mambourg. De 22-jarige Litouwer werd in de eerste helft van het seizoen al uitgeleend aan Beerschot, maar dat werd geen succes. De spits moet nu in zijn thuisland opnieuw vertrouwen gaan tanken, want hij wordt verhuurd aan Zalgiris Vilnius.

BUITENLAND
De kogel is helemaal door de kerk: Dante Vanzeir (24) is een speler van New York Red Bulls. De Amerikaanse club stelt de Belgische spits voor op de officiële clubkanalen. Het is niet duidelijk hoeveel geld er precies gemoeid is met de transfer, maar volgens Amerikaanse bronnen gaat het om ongeveer 5 miljoen euro. Daarmee schenkt Vanzeir zijn ex-club Union SG nog een mooi afscheidscadeau.



Dries Mertens speelt sinds deze zomer voor de Turkse grootmacht Galatasaray en doet het daar goed, maar de ervaren aanvaller is stilaan richting het einde van zijn carrière aan het gaan. Volgens vrouwlief Kat Kerkhofs is zijn afscheid als speler dan ook in zicht. "Volgend jaar in mei loopt z'n contract bij Galatasaray af. Hij wil er in schoonheid afsluiten. 't Is ook mooi geweest. In mei wordt hij 36, in voetbaltermen is dat zo goed als bejaard", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.



FC Barcelona zou in de komende mercato wel eens opnieuw de tering naar de nering moeten zetten en verschillende spelers van de hand moeten doen om de boekhouding in evenwicht te brengen. Ansu Fati zou wel eens een van die pionnen kunnen zijn. In de Premier League zou er met Manchester United alvast een sterk geïnteresseerde zijn om de dribbelaar over te nemen. Dat weet SPORT.

LEES OOK: Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Anderlecht kan Trebel beter behouden ...

Meest recent

Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

1
1
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

10
10
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

69
69
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

32
32
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

17
17
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

64
64
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

75
75
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

33
33
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

50
50
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

169
169
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

85
85
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

364
364
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

393
393
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

160
160
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

369
369
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

122
122
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

237
237
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

173
173
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

436
436
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

327
327
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

216
216
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

467
467
Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten een aantal aanwinsten zich nog doorzetten. Paars-Wit won vrijdag met 0-1 ...

593
593
Karel Geraerts weldra weer aan de slag?

Het is al een tijdje stil rondom Karel Geraerts. De Belgische trainer werd, ten onrechte, gelinkt ...

225
225
Degryse tipt Thorup: gloednieuwe aanvalslinie bij Genk?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

195
195

Meer sportnieuws