TU: 'Belgische transfer Trebel, Club haalt bekend gezicht terug'

1050
TU: 'Belgische transfer Trebel, Club haalt bekend gezicht terug'

De wintermercato is intussen in de meeste competities gesloten, maar in sommige landen kunnen nog transfers gedaan worden. Bovendien lekken ook nog de nodige details uit over deals die in januari gesloten werden en beginnen heel wat clubs ook meteen met het voorbereiden van hun transferactiviteit voor de zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u het belangrijkste nieuws in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Adrien Trebel heeft geen toekomst meer bij RSC Anderlecht , dat liet CEO Sports Jesper Fredberg alvast weten. Maar gezien zijn transfervrije status en de connecties van zijn makelaar Mogi Bayat, moet hij in principe snel een nieuwe werkgever kunnen vinden. Volgens La Dernière Heure is AA Gent alvast een topkandidaat om Trebel in te lijven. De Buffalo’s werken elke mercato goed samen met Bayat en op het middenveld zullen daar wijzigingen plaatsvinden. Overigens lijkt Anderlecht ook afscheid te gaan nemen van Lior Refaelov, wiens contract eveneens afloopt.



Club Brugge probeerde in januari om Maxim De Cuyper vroegtijdig te laten terugkeren van zijn uitleenbeurt aan KVC Westerlo. Dat bevestigt het 22-jarige jeugdproduct zelf in een uitgebreid interview met Het Nieuwsblad. "Club Brugge wilde me graag terughalen, maar in overleg met alle partijen, hebben we beslist dat het beter is om nog een halfjaar in Westerlo te blijven", klinkt het. Na het seizoen keert de linksback sowieso terug, zo zal hij al zeker de voorbereiding in Brugge starten.



Zoals verwacht is Abdoul Fessal Tapsoba tijdelijk vertrokken bij Standard. De Burkinese spits maakt het seizoen op huurbasis af bij de Moldavische topclub Sheriff Tiraspol, die hij aanvankelijk nog wandelen gestuurd had. Bij gebrek aan andere opties gaat de 21-jarige nu toch op het voorstel in. Sheriff zou ook over een aankoopoptie beschikken.



Charleroi heeft nog een speler laten vertrekken. Ook Nauris Petkevicius zien we de komende maanden niet meer in actie op Mambourg. De 22-jarige Litouwer werd in de eerste helft van het seizoen al uitgeleend aan Beerschot, maar dat werd geen succes. De spits moet nu in zijn thuisland opnieuw vertrouwen gaan tanken, want hij wordt verhuurd aan Zalgiris Vilnius.

BUITENLAND
De kogel is helemaal door de kerk: Dante Vanzeir (24) is een speler van New York Red Bulls. De Amerikaanse club stelt de Belgische spits voor op de officiële clubkanalen. Het is niet duidelijk hoeveel geld er precies gemoeid is met de transfer, maar volgens Amerikaanse bronnen gaat het om ongeveer 5 miljoen euro. Daarmee schenkt Vanzeir zijn ex-club Union SG nog een mooi afscheidscadeau.



Dries Mertens speelt sinds deze zomer voor de Turkse grootmacht Galatasaray en doet het daar goed, maar de ervaren aanvaller is stilaan richting het einde van zijn carrière aan het gaan. Volgens vrouwlief Kat Kerkhofs is zijn afscheid als speler dan ook in zicht. "Volgend jaar in mei loopt z'n contract bij Galatasaray af. Hij wil er in schoonheid afsluiten. 't Is ook mooi geweest. In mei wordt hij 36, in voetbaltermen is dat zo goed als bejaard", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.



FC Barcelona zou in de komende mercato wel eens opnieuw de tering naar de nering moeten zetten en verschillende spelers van de hand moeten doen om de boekhouding in evenwicht te brengen. Ansu Fati zou wel eens een van die pionnen kunnen zijn. In de Premier League zou er met Manchester United alvast een sterk geïnteresseerde zijn om de dribbelaar over te nemen. Dat weet SPORT.

LEES OOK: Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Anderlecht kan Trebel beter behouden ...

Meest recent

Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

2
2
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

6
6
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

40
40
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

111
111
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

100
100
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

98
98
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

621
621
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

309
309
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

192
192
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

481
481
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

784
784
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

157
157
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

107
107
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

97
97
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

523
523
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

437
437
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

74
74
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

114
114
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

138
138
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

247
247
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

548
548
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

524
524
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

63
63
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

488
488
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

169
169

Meer sportnieuws