Leye ziet verrassende potentiële Gouden Schoen bij Union

door
Leye ziet verrassende potentiële Gouden Schoen bij Union

Zulte Waregem is er donderdagavond niet in geslaagd om een optie te nemen op de bekerfinale, want het ging in zijn heenmatch in de halve finale van de Croky Cup in eigen stadion met 1-2 onderuit tegen KV Mechelen. Veel tijd om daarover te treuren heeft Mbaye Leye echter niet, want zondag wacht zijn team alweer een belangrijke competitiewedstrijd.


De voorbije weken pakte Essevee al wat punten om dichter bij de veilige plaatsen te sluipen, maar zondag zal dat niet evident worden. Dan moeten ze immers op bezoek bij Union, dat aan een geweldige reeks bezig is. De Brusselaars hebben in eigen land al sinds 11 september geen wedstrijd meer verloren (toen 1-2 tegen Genk). Het resultaat daarvan is een knappe tweede plaats, terwijl ze ook dicht bij de bekerfinale staan en in de Europa League straks de achtste finale spelen.

Leye ziet dan ook een pak kwaliteit bij Union. " Lazare is een uniek wapen, hij forceert zoveel kaarten bij de tegenstander. Boniface-Nilsson is dan weer een magnifiek duo en dan heb je nog Vertessen die er bij kwam, terwijl ze met Lapoussin een potentiële Gouden Schoen in hun rangen hebben", steekt hij bij Het Nieuwsblad de loftrompet op. "Misschien speelt zijn levenswijze hem soms wat parten maar het is een echte artiest."

LAPOUSSIN
Vooral die laatste uitspraak is opvallend. Lapoussin is niet altijd titularis bij Union, waar hij op de linkerflank in balans ligt met Adingra. De 26-jarige liet dit seizoen in alle competities één goal en zeven assists optekenen in 32 wedstrijden. In december kwam hij nog in opspraak nadat hij geweigerd had een alcoholcontrole te ondergaan toen hij tegengehouden werd door de politie. Union strafte hem daarvoor door hem een wedstrijd aan de kant te laten.

LEES OOK: ‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

Zou Lapoussin een potentiële Gouden Schoen kunnen zijn?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

147
147
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

219
219
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

108
108
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

102
102
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

272
272
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

62
62
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

143
143
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

477
477
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

148
148
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

299
299
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

506
506
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

187
187
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

171
171
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

155
155
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

420
420
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

197
197
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

766
766
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

680
680
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

370
370
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

618
618
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

426
426
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

652
652

Meer sportnieuws