Leye ziet verrassende potentiële Gouden Schoen bij Union

door
Leye ziet verrassende potentiële Gouden Schoen bij Union

Zulte Waregem is er donderdagavond niet in geslaagd om een optie te nemen op de bekerfinale, want het ging in zijn heenmatch in de halve finale van de Croky Cup in eigen stadion met 1-2 onderuit tegen KV Mechelen. Veel tijd om daarover te treuren heeft Mbaye Leye echter niet, want zondag wacht zijn team alweer een belangrijke competitiewedstrijd.


De voorbije weken pakte Essevee al wat punten om dichter bij de veilige plaatsen te sluipen, maar zondag zal dat niet evident worden. Dan moeten ze immers op bezoek bij Union, dat aan een geweldige reeks bezig is. De Brusselaars hebben in eigen land al sinds 11 september geen wedstrijd meer verloren (toen 1-2 tegen Genk). Het resultaat daarvan is een knappe tweede plaats, terwijl ze ook dicht bij de bekerfinale staan en in de Europa League straks de achtste finale spelen.

Leye ziet dan ook een pak kwaliteit bij Union. " Lazare is een uniek wapen, hij forceert zoveel kaarten bij de tegenstander. Boniface-Nilsson is dan weer een magnifiek duo en dan heb je nog Vertessen die er bij kwam, terwijl ze met Lapoussin een potentiële Gouden Schoen in hun rangen hebben", steekt hij bij Het Nieuwsblad de loftrompet op. "Misschien speelt zijn levenswijze hem soms wat parten maar het is een echte artiest."

LAPOUSSIN
Vooral die laatste uitspraak is opvallend. Lapoussin is niet altijd titularis bij Union, waar hij op de linkerflank in balans ligt met Adingra. De 26-jarige liet dit seizoen in alle competities één goal en zeven assists optekenen in 32 wedstrijden. In december kwam hij nog in opspraak nadat hij geweigerd had een alcoholcontrole te ondergaan toen hij tegengehouden werd door de politie. Union strafte hem daarvoor door hem een wedstrijd aan de kant te laten.

LEES OOK: Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Zou Lapoussin een potentiële Gouden Schoen kunnen zijn?

Meest recent

'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

20
20
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

74
74
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

56
56
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

88
88
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

142
142
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

122
122
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

544
544
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

222
222
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

153
153
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

84
84
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

166
166
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

78
78
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

276
276
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

35
35
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

971
971
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

310
310
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

337
337
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

92
92
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

459
459
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

196
196
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

25
25
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

346
346
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

128
128
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

137
137
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

281
281

Meer sportnieuws