Leye ziet verrassende potentiële Gouden Schoen bij Union

stemmen
Leye ziet verrassende potentiële Gouden Schoen bij Union

Zulte Waregem is er donderdagavond niet in geslaagd om een optie te nemen op de bekerfinale, want het ging in zijn heenmatch in de halve finale van de Croky Cup in eigen stadion met 1-2 onderuit tegen KV Mechelen. Veel tijd om daarover te treuren heeft Mbaye Leye echter niet, want zondag wacht zijn team alweer een belangrijke competitiewedstrijd.


De voorbije weken pakte Essevee al wat punten om dichter bij de veilige plaatsen te sluipen, maar zondag zal dat niet evident worden. Dan moeten ze immers op bezoek bij Union, dat aan een geweldige reeks bezig is. De Brusselaars hebben in eigen land al sinds 11 september geen wedstrijd meer verloren (toen 1-2 tegen Genk). Het resultaat daarvan is een knappe tweede plaats, terwijl ze ook dicht bij de bekerfinale staan en in de Europa League straks de achtste finale spelen.

Leye ziet dan ook een pak kwaliteit bij Union. " Lazare is een uniek wapen, hij forceert zoveel kaarten bij de tegenstander. Boniface-Nilsson is dan weer een magnifiek duo en dan heb je nog Vertessen die er bij kwam, terwijl ze met Lapoussin een potentiële Gouden Schoen in hun rangen hebben", steekt hij bij Het Nieuwsblad de loftrompet op. "Misschien speelt zijn levenswijze hem soms wat parten maar het is een echte artiest."

LAPOUSSIN
Vooral die laatste uitspraak is opvallend. Lapoussin is niet altijd titularis bij Union, waar hij op de linkerflank in balans ligt met Adingra. De 26-jarige liet dit seizoen in alle competities één goal en zeven assists optekenen in 32 wedstrijden. In december kwam hij nog in opspraak nadat hij geweigerd had een alcoholcontrole te ondergaan toen hij tegengehouden werd door de politie. Union strafte hem daarvoor door hem een wedstrijd aan de kant te laten.

LEES OOK: Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

Zou Lapoussin een potentiële Gouden Schoen kunnen zijn?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

94
94
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

121
121
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

496
496
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

129
129
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

387
387
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

38
38
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

448
448
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

243
243
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

235
235
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

132
132
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1243
1243
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

105
105
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

319
319
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

196
196
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

248
248
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

198
198
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

508
508
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

905
905
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

708
708
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

275
275
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

152
152
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws