Fredberg duidelijk: "Nooit slechte gesprekken gehad met hem"

door
Fredberg duidelijk:

Jesper Fredberg heeft een pittige vuurdoop als sportieve baas van RSC Anderlecht achter de rug. Eerst moest hij een nieuwe trainer aanstellen, vervolgens een woelige mercato tot een goed einde leiden en ondertussen ook ontevreden supporters gerust stellen. Maar er passeerden nog meer heikele dossiers op zijn bureau.


In eerste instantie werd Fredberg aangesteld om het uitvallen van CEO Peter Verbeke op te vangen. Die had in de maanden daarvoor quasi het volledige beleid op zich genomen en dat had onvermijdelijk een weerslag op zijn gezondheid. Zo viel Verbeke maandenlang uit met een virale infectie. De bedoeling was evenwel dat hij na zijn herstel weer in dienst zou treden. Maar na de knieval van Wouter Vandenhaute was de macht van Fredberg aanzienlijk vergroot en was de functie van Verbeke in principe overbodig geworden.

Uiteindelijk besloot de Deen dan ook om zijn voorganger simpelweg door te sturen. "Soms moet je beslissingen maken die hard lijken, maar het was nooit persoonlijk", reageert Fredberg nu bij Sporza. "Ik heb nooit slechte gesprekken gevoerd met Peter. Hij heeft hier geweldig werk geleverd. Alleen moet je soms beslissingen maken om van strategie te kunnen veranderen. Dit was in dat opzicht de juiste."

TOEKOMST KINDERMANS
Een ander heikel dossier is dat van Jean Kindermans. De iconische coördinator van de jeugdopleiding kreeg namelijk zijn opzeg. Fredberg zou met hem kunnen onderhandelen over een nieuw contract, maar het is voorlopig niet duidelijk of dat ook zijn bedoeling is. "Jean zit nog altijd aan het bureau naast mijn kantoor. Soms erf je dossiers waarbij er al zaken gebeurden voor je ergens aankomt. Ik heb al een goed gesprek gehad met Jean. Zo zullen er nog volgen waarin we naar de toekomst kijken. Maar op bepaalde vragen kan alleen Jean het beste antwoord geven", schuift de Deen de hete aardappel door naar Kindermans zelf.

LEES OOK: Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Anderlecht had Verbeke beter een andere functie gegeven ...

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

47
47
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

50
50
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

60
60
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

83
83
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

23
23
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

71
71
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

346
346
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

50
50
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

52
52
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

108
108
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

199
199
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

126
126
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

96
96
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

617
617
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

317
317
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

113
113
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

102
102
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

95
95
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

65
65
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

559
559

Meer sportnieuws