Fredberg duidelijk: "Nooit slechte gesprekken gehad met hem"

545 stemmen
Fredberg duidelijk:

Jesper Fredberg heeft een pittige vuurdoop als sportieve baas van RSC Anderlecht achter de rug. Eerst moest hij een nieuwe trainer aanstellen, vervolgens een woelige mercato tot een goed einde leiden en ondertussen ook ontevreden supporters gerust stellen. Maar er passeerden nog meer heikele dossiers op zijn bureau.


In eerste instantie werd Fredberg aangesteld om het uitvallen van CEO Peter Verbeke op te vangen. Die had in de maanden daarvoor quasi het volledige beleid op zich genomen en dat had onvermijdelijk een weerslag op zijn gezondheid. Zo viel Verbeke maandenlang uit met een virale infectie. De bedoeling was evenwel dat hij na zijn herstel weer in dienst zou treden. Maar na de knieval van Wouter Vandenhaute was de macht van Fredberg aanzienlijk vergroot en was de functie van Verbeke in principe overbodig geworden.

Uiteindelijk besloot de Deen dan ook om zijn voorganger simpelweg door te sturen. "Soms moet je beslissingen maken die hard lijken, maar het was nooit persoonlijk", reageert Fredberg nu bij Sporza. "Ik heb nooit slechte gesprekken gevoerd met Peter. Hij heeft hier geweldig werk geleverd. Alleen moet je soms beslissingen maken om van strategie te kunnen veranderen. Dit was in dat opzicht de juiste."

TOEKOMST KINDERMANS
Een ander heikel dossier is dat van Jean Kindermans. De iconische coördinator van de jeugdopleiding kreeg namelijk zijn opzeg. Fredberg zou met hem kunnen onderhandelen over een nieuw contract, maar het is voorlopig niet duidelijk of dat ook zijn bedoeling is. "Jean zit nog altijd aan het bureau naast mijn kantoor. Soms erf je dossiers waarbij er al zaken gebeurden voor je ergens aankomt. Ik heb al een goed gesprek gehad met Jean. Zo zullen er nog volgen waarin we naar de toekomst kijken. Maar op bepaalde vragen kan alleen Jean het beste antwoord geven", schuift de Deen de hete aardappel door naar Kindermans zelf.

LEES OOK: 'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Anderlecht had Verbeke beter een andere functie gegeven ...

Meest recent

'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

12
12
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

16
16
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

15
15
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

87
87
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

31
31
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

148
148
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

70
70
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

152
152
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

28
28
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

239
239
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

165
165
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

804
804
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1047
1047
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

361
361
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

181
181
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

259
259
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

200
200
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

158
158
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

89
89
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

184
184
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

107
107
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

43
43
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

76
76
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

121
121

Meer sportnieuws