Fredberg duidelijk: "Nooit slechte gesprekken gehad met hem"

545 stemmen
Fredberg duidelijk:

Jesper Fredberg heeft een pittige vuurdoop als sportieve baas van RSC Anderlecht achter de rug. Eerst moest hij een nieuwe trainer aanstellen, vervolgens een woelige mercato tot een goed einde leiden en ondertussen ook ontevreden supporters gerust stellen. Maar er passeerden nog meer heikele dossiers op zijn bureau.


In eerste instantie werd Fredberg aangesteld om het uitvallen van CEO Peter Verbeke op te vangen. Die had in de maanden daarvoor quasi het volledige beleid op zich genomen en dat had onvermijdelijk een weerslag op zijn gezondheid. Zo viel Verbeke maandenlang uit met een virale infectie. De bedoeling was evenwel dat hij na zijn herstel weer in dienst zou treden. Maar na de knieval van Wouter Vandenhaute was de macht van Fredberg aanzienlijk vergroot en was de functie van Verbeke in principe overbodig geworden.

Uiteindelijk besloot de Deen dan ook om zijn voorganger simpelweg door te sturen. "Soms moet je beslissingen maken die hard lijken, maar het was nooit persoonlijk", reageert Fredberg nu bij Sporza. "Ik heb nooit slechte gesprekken gevoerd met Peter. Hij heeft hier geweldig werk geleverd. Alleen moet je soms beslissingen maken om van strategie te kunnen veranderen. Dit was in dat opzicht de juiste."

TOEKOMST KINDERMANS
Een ander heikel dossier is dat van Jean Kindermans. De iconische coördinator van de jeugdopleiding kreeg namelijk zijn opzeg. Fredberg zou met hem kunnen onderhandelen over een nieuw contract, maar het is voorlopig niet duidelijk of dat ook zijn bedoeling is. "Jean zit nog altijd aan het bureau naast mijn kantoor. Soms erf je dossiers waarbij er al zaken gebeurden voor je ergens aankomt. Ik heb al een goed gesprek gehad met Jean. Zo zullen er nog volgen waarin we naar de toekomst kijken. Maar op bepaalde vragen kan alleen Jean het beste antwoord geven", schuift de Deen de hete aardappel door naar Kindermans zelf.

LEES OOK: Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Anderlecht had Verbeke beter een andere functie gegeven ...

Meest recent

The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

2
2
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

4
4
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

63
63
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

57
57
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

43
43
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

41
41
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

56
56
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

443
443
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

497
497
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

120
120
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

351
351
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

170
170
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

269
269
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

212
212
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1138
1138
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

85
85
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

455
455
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

301
301
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

691
691
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

806
806
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

87
87
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

176
176
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

834
834
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

98
98
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

76
76

Meer sportnieuws