'Club moet doemscenario vrezen in stadionplannen'

596 stemmen
'Club moet doemscenario vrezen in stadionplannen'

Club Brugge wil zijn ontwikkeling in de komende jaren blijven voortzetten, zowel op sportief als financieel vlak. Maar daarvoor is het noodzakelijk dat Blauw-Zwart verhuist naar een nieuw en modern stadion. Die plannen liggen al geruime tijd op tafel, desondanks geraken ze maar niet van de grond.


Al sinds 2006 werkt Club Brugge aan de bouw van een nieuw stadion, of toch tenminste aan de plannen voor de bouw van een nieuw stadion. Want door allerlei lokale protestacties geraken de nodige bouwvergunningen maar niet in orde. Hierdoor moest het roer al meermaals helemaal omgegooid worden. In 2020 leek dan weer een ideale piste gevonden. Zo wou Club een nieuw stadion bouwen op de huidige Olympia-site, vervolgens zou het huidige stadion afgebroken worden.

Maar ook tegen deze plannen werd met succes protest aangetekend. De Raad voor Vergunningsbetwistingen oordeelde namelijk dat het mobiliteits- en parkeerbeleid onvoldoende is uitgewerkt. In het plan wordt immers beroep gedaan op afstandsparkings, terwijl de parkeerplaatsen op eigen terrein voorzien moeten worden. Daarnaast zouden er ook twijfels heersen over bepaalde cijfers die gebruikt werden in het dossier.

VIJF MAANDEN TOT TWEE JAAR
Club zou het verdict nu kunnen betwisten bij het Hof van Cassatie, maar dat lijkt een weinig realistisch scenario. Volgens Het Laatste Nieuws is de kans het grootst dat Blauw-Zwart in samenspraak met de stad Brugge enkele aanpassingen doorvoert. In dat geval zou de zaak binnen een periode van vijf maanden geregeld kunnen worden. Maar dan kan er wel opnieuw bezwaar ingediend worden. En dan moet Club vrezen voor een absoluut doemscenario: zo zouden de plannen opnieuw liefst twee jaar vertraging kunnen oplopen.

LEES OOK: Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

De stad Brugge biedt te weinig steun voor de plannen ...

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

20
20
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

310
310
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

404
404
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

89
89
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

193
193
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

348
348
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

191
191
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

349
349
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

134
134
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

71
71
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

471
471
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

266
266
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1433
1433
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

73
73
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

123
123
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

57
57
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

479
479
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

424
424
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

326
326
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

368
368
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

66
66
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

253
253
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

120
120
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

525
525
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

176
176

Meer sportnieuws