'Club moet doemscenario vrezen in stadionplannen'

door
'Club moet doemscenario vrezen in stadionplannen'

Club Brugge wil zijn ontwikkeling in de komende jaren blijven voortzetten, zowel op sportief als financieel vlak. Maar daarvoor is het noodzakelijk dat Blauw-Zwart verhuist naar een nieuw en modern stadion. Die plannen liggen al geruime tijd op tafel, desondanks geraken ze maar niet van de grond.


Al sinds 2006 werkt Club Brugge aan de bouw van een nieuw stadion, of toch tenminste aan de plannen voor de bouw van een nieuw stadion. Want door allerlei lokale protestacties geraken de nodige bouwvergunningen maar niet in orde. Hierdoor moest het roer al meermaals helemaal omgegooid worden. In 2020 leek dan weer een ideale piste gevonden. Zo wou Club een nieuw stadion bouwen op de huidige Olympia-site, vervolgens zou het huidige stadion afgebroken worden.

Maar ook tegen deze plannen werd met succes protest aangetekend. De Raad voor Vergunningsbetwistingen oordeelde namelijk dat het mobiliteits- en parkeerbeleid onvoldoende is uitgewerkt. In het plan wordt immers beroep gedaan op afstandsparkings, terwijl de parkeerplaatsen op eigen terrein voorzien moeten worden. Daarnaast zouden er ook twijfels heersen over bepaalde cijfers die gebruikt werden in het dossier.

VIJF MAANDEN TOT TWEE JAAR
Club zou het verdict nu kunnen betwisten bij het Hof van Cassatie, maar dat lijkt een weinig realistisch scenario. Volgens Het Laatste Nieuws is de kans het grootst dat Blauw-Zwart in samenspraak met de stad Brugge enkele aanpassingen doorvoert. In dat geval zou de zaak binnen een periode van vijf maanden geregeld kunnen worden. Maar dan kan er wel opnieuw bezwaar ingediend worden. En dan moet Club vrezen voor een absoluut doemscenario: zo zouden de plannen opnieuw liefst twee jaar vertraging kunnen oplopen.

LEES OOK: Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De stad Brugge biedt te weinig steun voor de plannen ...

Meest recent

Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

6
6
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

14
14
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

148
148
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

17
17
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

179
179
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

134
134
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

210
210
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

144
144
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

192
192
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

742
742
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

144
144
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

656
656
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

440
440
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

454
454
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

246
246
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

320
320
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

652
652
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

732
732
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

548
548
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

279
279
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

556
556
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

541
541
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

459
459
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

563
563

Meer sportnieuws