'Club moet doemscenario vrezen in stadionplannen'

door
'Club moet doemscenario vrezen in stadionplannen'

Club Brugge wil zijn ontwikkeling in de komende jaren blijven voortzetten, zowel op sportief als financieel vlak. Maar daarvoor is het noodzakelijk dat Blauw-Zwart verhuist naar een nieuw en modern stadion. Die plannen liggen al geruime tijd op tafel, desondanks geraken ze maar niet van de grond.


Al sinds 2006 werkt Club Brugge aan de bouw van een nieuw stadion, of toch tenminste aan de plannen voor de bouw van een nieuw stadion. Want door allerlei lokale protestacties geraken de nodige bouwvergunningen maar niet in orde. Hierdoor moest het roer al meermaals helemaal omgegooid worden. In 2020 leek dan weer een ideale piste gevonden. Zo wou Club een nieuw stadion bouwen op de huidige Olympia-site, vervolgens zou het huidige stadion afgebroken worden.

Maar ook tegen deze plannen werd met succes protest aangetekend. De Raad voor Vergunningsbetwistingen oordeelde namelijk dat het mobiliteits- en parkeerbeleid onvoldoende is uitgewerkt. In het plan wordt immers beroep gedaan op afstandsparkings, terwijl de parkeerplaatsen op eigen terrein voorzien moeten worden. Daarnaast zouden er ook twijfels heersen over bepaalde cijfers die gebruikt werden in het dossier.

VIJF MAANDEN TOT TWEE JAAR
Club zou het verdict nu kunnen betwisten bij het Hof van Cassatie, maar dat lijkt een weinig realistisch scenario. Volgens Het Laatste Nieuws is de kans het grootst dat Blauw-Zwart in samenspraak met de stad Brugge enkele aanpassingen doorvoert. In dat geval zou de zaak binnen een periode van vijf maanden geregeld kunnen worden. Maar dan kan er wel opnieuw bezwaar ingediend worden. En dan moet Club vrezen voor een absoluut doemscenario: zo zouden de plannen opnieuw liefst twee jaar vertraging kunnen oplopen.

LEES OOK: 'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

De stad Brugge biedt te weinig steun voor de plannen ...

Meest recent

Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Standard wil met Marc Wilmots & co de komende jaren weer aansluiting gaan vinden met de ...

15
15
Anderlecht hoopt: blijft De Cat hierdoor wél?

Bij RSC Anderlecht is Nathan De Cat samen met Thorgan Hazard veruit de beste speler van dit seizoen. ...

50
50
KRC Genk rekent 'zich rijk': Heymans als grote voorbeeld

KRC Genk is zeer goed begonnen aan de Europe Play-Offs. De Limburgers spelen zondag in eigen huis ...

25
25
'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

58
58
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

89
89
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

64
64
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

109
109
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

62
62
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

308
308
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

385
385
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

110
110
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

465
465
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

299
299
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

117
117
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

274
274
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

551
551
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

98
98
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

72
72
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

47
47
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

409
409
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

611
611
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

301
301
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

98
98
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

86
86
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

523
523

Meer sportnieuws