'Enorm Europees probleem dreigt voor Club Brugge'

door
'Enorm Europees probleem dreigt voor Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze sportief niet door de makkelijkste periode, maar Blauw-Zwart kan zich wel optrekken aan het feit dat ze zich straks opnieuw mogen tonen in de Champions League. Het kon zich dit seizoen voor de eerste keer ooit plaatsen voor de achtste finales en mag zich daarin de komende weken meten met Benfica. Het valt echter nog af te wachten hoe lang we nog Europees voetbal in Brugge zullen zien.


Club kreeg donderdag alweer bijzonder slecht nieuws in zijn stadiondossier, want de Raad voor Vergunningsbetwistingen vernietigde de vergunning om een nieuw stadion te bouwen naast het huidige stadion. Reden voor de drastische beslissing ligt in de parkeersituatie, want de oplossing van Club met afstandsparkings zou in strijd zijn met lokale regels.

Voorlopig blijft Club dus vastzitten in het aftandse Jan Breydelstadion en dat zou hen in de nabije toekomst al problemen kunnen opleveren. "De tijd begint nu echt te dringen, want het Jan Breydelstadion is op en zal binnen enkele jaren mogelijk ook Europees afgekeurd worden", voorspelt Franky Demon, de Brugse schepen van Ruimtelijke Ordening, immers in Het Laatste Nieuws.

GOEDE AFLOOP?
Het Brugse stadsbestuur hoopt ook dat er nog een oplossing gevonden zal worden. "Een nieuw stadion is dan ook noodzakelijk om de verdere groei van Club zowel op sportief als economisch vlak te garanderen", aldus Demon. "We lezen momenteel heel grondig het arrest en gaan met de betrokken partijen rond de tafel zitten om te bekijken wat we nu gaan doen. Maar het wordt na al die jaren steeds moeilijker om positief te blijven. Ik geloof in een goede afloop, want het is nodig om het Brugse voetbal in de toekomst verder op de kaart te zetten."


LEES OOK: Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Denk je dat het zover zal komen dat Jan Breydel afgekeurd zal worden?

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

32
32
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

21
21
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

86
86
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

45
45
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

36
36
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

146
146
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

181
181
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

41
41
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

111
111
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

379
379
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

93
93
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

75
75
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

711
711
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

200
200
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

191
191
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

185
185
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

188
188
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

456
456
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

56
56
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

168
168
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

31
31
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

263
263
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

408
408
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

180
180

Meer sportnieuws