'Enorm Europees probleem dreigt voor Club Brugge'

door
'Enorm Europees probleem dreigt voor Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze sportief niet door de makkelijkste periode, maar Blauw-Zwart kan zich wel optrekken aan het feit dat ze zich straks opnieuw mogen tonen in de Champions League. Het kon zich dit seizoen voor de eerste keer ooit plaatsen voor de achtste finales en mag zich daarin de komende weken meten met Benfica. Het valt echter nog af te wachten hoe lang we nog Europees voetbal in Brugge zullen zien.


Club kreeg donderdag alweer bijzonder slecht nieuws in zijn stadiondossier, want de Raad voor Vergunningsbetwistingen vernietigde de vergunning om een nieuw stadion te bouwen naast het huidige stadion. Reden voor de drastische beslissing ligt in de parkeersituatie, want de oplossing van Club met afstandsparkings zou in strijd zijn met lokale regels.

Voorlopig blijft Club dus vastzitten in het aftandse Jan Breydelstadion en dat zou hen in de nabije toekomst al problemen kunnen opleveren. "De tijd begint nu echt te dringen, want het Jan Breydelstadion is op en zal binnen enkele jaren mogelijk ook Europees afgekeurd worden", voorspelt Franky Demon, de Brugse schepen van Ruimtelijke Ordening, immers in Het Laatste Nieuws.

GOEDE AFLOOP?
Het Brugse stadsbestuur hoopt ook dat er nog een oplossing gevonden zal worden. "Een nieuw stadion is dan ook noodzakelijk om de verdere groei van Club zowel op sportief als economisch vlak te garanderen", aldus Demon. "We lezen momenteel heel grondig het arrest en gaan met de betrokken partijen rond de tafel zitten om te bekijken wat we nu gaan doen. Maar het wordt na al die jaren steeds moeilijker om positief te blijven. Ik geloof in een goede afloop, want het is nodig om het Brugse voetbal in de toekomst verder op de kaart te zetten."


LEES OOK: Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Denk je dat het zover zal komen dat Jan Breydel afgekeurd zal worden?

Meest recent

Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

10
10
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

63
63
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

83
83
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

132
132
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

45
45
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

65
65
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

43
43
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

346
346
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

95
95
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

226
226
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

481
481
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

375
375
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

90
90
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

233
233
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

156
156
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

278
278
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

325
325
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

310
310
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

340
340
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

202
202
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

141
141
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

213
213
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

751
751
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

325
325
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

133
133

Meer sportnieuws