Club Brugge krijgt nieuwe mokerslag in stadiondossier

door
Club Brugge krijgt nieuwe mokerslag in stadiondossier

Club Brugge wil maar wat graag snel in een nieuw stadion spelen, maar de bouw daarvan blijkt een niet aflatende lijdensweg. Al sinds 2006 probeert Blauw-Zwart het dossier van de grond te krijgen, maar telkens reed het zich vast in het drijfzand van de politiek en bureaucratie. De voorbije maanden leek het eindelijk op weg om een nieuwe tempel te bouwen op de site waar nu nog het Jan Breydelstadion staat, maar het slikt nu alweer een gigantische domper.


In oktober 2021 had Club groen licht gekregen van de Vlaamse regering om het plan op te starten met de toekenning van een omgevingsvergunning. Een aantal buurtbewoners waren het daar echter niet mee eens en brachten het dossier voor de Raad voor Vergunningsbetwisting. Die heeft donderdag beslist om de vergunning voor het stadion te vernietigen, melden verschillende media.

Het breekpunt voor de Raad zou de parkeersituatie geweest zijn, die volgens hen inging tegen een verordening van de stad Brugge. Die stelt dat parking op het eigen terrein georganiseerd moet worden, terwijl het dossier van Club vooral inzette op afstandsparkings. Door de beslissing gaat het plan van Club om nog dit jaar met de bouw te beginnen weer in rook op en moet het weer van voor af aan beginnen.

SLEUTELROL
Desondanks lijken alle betrokken partijen wel strijdvaardig te blijven. "We blijven vastberaden een oplossing uit te werken voor Club Brugge", reageert Vlaams minister van Omgeving Zuhal Demir bij Het Laatste Nieuws. "Aangezien een van de vernietigingsgronden van de Raad een strijdigheid is met een lokale verordening van het stadsbestuur van Brugge, zal ook de stad Brugge daarin volledig betrokken worden. Zij lijken op eerste zicht een doorslaggevende rol te hebben."

LEES OOK: Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

Zal er nog een oplossing komen voor het stadion van Club Brugge?

Meest recent

Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

22
22
'PSG nóg sterker: zomerse topaanwinst naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

24
24
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

47
47
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

117
117
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

39
39
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

137
137
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

73
73
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

190
190
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

57
57
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

38
38
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

170
170
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

64
64
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

57
57
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

144
144
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

165
165
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

51
51
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

320
320
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

229
229
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

313
313
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

151
151
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

77
77
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

299
299
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

178
178
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

162
162

Meer sportnieuws