Club Brugge krijgt nieuwe mokerslag in stadiondossier

door
Club Brugge krijgt nieuwe mokerslag in stadiondossier

Club Brugge wil maar wat graag snel in een nieuw stadion spelen, maar de bouw daarvan blijkt een niet aflatende lijdensweg. Al sinds 2006 probeert Blauw-Zwart het dossier van de grond te krijgen, maar telkens reed het zich vast in het drijfzand van de politiek en bureaucratie. De voorbije maanden leek het eindelijk op weg om een nieuwe tempel te bouwen op de site waar nu nog het Jan Breydelstadion staat, maar het slikt nu alweer een gigantische domper.


In oktober 2021 had Club groen licht gekregen van de Vlaamse regering om het plan op te starten met de toekenning van een omgevingsvergunning. Een aantal buurtbewoners waren het daar echter niet mee eens en brachten het dossier voor de Raad voor Vergunningsbetwisting. Die heeft donderdag beslist om de vergunning voor het stadion te vernietigen, melden verschillende media.

Het breekpunt voor de Raad zou de parkeersituatie geweest zijn, die volgens hen inging tegen een verordening van de stad Brugge. Die stelt dat parking op het eigen terrein georganiseerd moet worden, terwijl het dossier van Club vooral inzette op afstandsparkings. Door de beslissing gaat het plan van Club om nog dit jaar met de bouw te beginnen weer in rook op en moet het weer van voor af aan beginnen.

SLEUTELROL
Desondanks lijken alle betrokken partijen wel strijdvaardig te blijven. "We blijven vastberaden een oplossing uit te werken voor Club Brugge", reageert Vlaams minister van Omgeving Zuhal Demir bij Het Laatste Nieuws. "Aangezien een van de vernietigingsgronden van de Raad een strijdigheid is met een lokale verordening van het stadsbestuur van Brugge, zal ook de stad Brugge daarin volledig betrokken worden. Zij lijken op eerste zicht een doorslaggevende rol te hebben."

LEES OOK: Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Zal er nog een oplossing komen voor het stadion van Club Brugge?

Meest recent

'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

65
65
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

116
116
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

86
86
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

56
56
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

208
208
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

41
41
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

136
136
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

228
228
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

191
191
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

191
191
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

227
227
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

383
383
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

185
185
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

52
52
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

97
97
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

568
568
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

76
76
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

830
830
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

591
591
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

32
32
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

82
82
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

180
180
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

426
426
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

220
220

Meer sportnieuws