'Frankrijk ziet na Lloris tweede sterkhouder afhaken'

door
'Frankrijk ziet na Lloris tweede sterkhouder afhaken'

Bij de Rode Duivels lijkt er de komende maanden aan een nieuw elftal gebouwd te zullen worden, maar ook bij een aantal andere landen zit er een wissel van de wacht aan te komen. Onder meer in Frankrijk zal het elftal wellicht een stevige facelift krijgen. Les Bleus grepen in Qatar maar net naast een tweede wereldtitel op rij en zien nu ook een aantal sterkhouders afhaken.


Begin januari kondigde doelman en aanvoerder Hugo Lloris al aan dat hij op 36-jarige leeftijd het voor bekeken houdt als international, waardoor bondscoach Didier Deschamps een nieuwe eerste doelman zal moeten vinden. Maar ook centraal achterin zal hij moeten puzzelen, want daar zal hij het moeten stellen zonder Raphaël Varane.

Le Parisien weet dat hij ook weldra zijn afscheid zal aankondigen. Varane is nog maar 29, maar zou het alsmaar lastiger hebben met de mentale en fysieke belasting van internationaal voetbal. Daarnaast zou hij ook meer tijd met zijn familie willen doorbrengen. Varane draait al zeer lang mee bij Les Bleus, voor wie hij in maart 2013 debuteerde. Sindsdien verzamelde hij 93 caps, waarin hij vijf keer scoorde. Op zijn palmares staan de wereldtitel in 2018 en de Nations League in 2021.

OPTIES GENOEG
In Qatar was Varane nog een sterkhouder in de defensie, maar in principe beschikt Deschamps wel over voldoende opties om hem te vervangen. Op het WK rekende hij ook nog Upamecano, Konaté, Disasi en Saliba in het hart van de defensie, terwijl ook spelers als Pavard, Kimpembe, Koundé, Badiashile en Lucas Hernandez op die positie uit de voeten kunnen.

LEES OOK: Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Kan Frankrijk zijn verlies opvangen?

Meest recent

DAZN-soap loopt spuigaten uit: worstcasescenario wenkt

De interlandbreak biedt niet alleen de clubs een adempauze, voor DAZN en de Pro League is het ...

59
59
'Renard in actie: Anderlecht zet zinnen op goudhaantje'

De interlandbreak betekent geen vakantie voor Olivier Renard, die vooraf ook al de topper tegen Club ...

86
86
'Spanning stijgt bij Club Brugge: leegloop in januari?'

Net zoals dat in de jaren voordien reeds het geval was deed Club Brugge afgelopen zomer weer gouden ...

154
154
Anderlecht verschaft woordje uitleg bij stadionplannen

Vlak voor de interlandbreak ging het dak eraf in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht eindelijk nog ...

264
264
'Doku versus Garcia: bondscoach in vieze papieren'

Na het teleurstellende 1-1 gelijkspel in Kazachstan gaan de alarmbellen af bij de Rode Duivels. ...

187
187
Tom Waes haalt vlammend uit richting BV-concurrenten

Een jaar geleden botste Tom Waes met zijn Porsche-oldtimer tegen een botsabsorbeerder aan de ...

55
55
Hein pakt één Duivel aan: "Zijn voetjes zijn het probleem"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond tegen Liechtenstein één en ander recht te zetten. ...

369
369
Alarm bij Duivels: Vandenbempt trekt drastische conclusie

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

175
175
'City doet mercato gloeien: nieuwe superster voor Pep'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

64
64
'Van hemel naar hel: enorme klap Vanaken bij Duivels'

De Rode Duivels maakten zaterdag allerminst een goede beurt op het veld van Kazachstan, toch waren ...

881
881
'Topcoach klopt op tafel: eerste wintervertrekker Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na de interland-break de goede lijn van tegen Club Brugge en KV Mechelen. ...

540
540
De Ketelaere geschokt: Garcia’s beslissing slaat in als bom

Rudi Garcia liet het na Kazachstan meteen voelen: dit was niet de avond van Charles De Ketelaere.CDK ...

630
630
'Arrogante' Theate krijgt volle laag: "Het is voetbal, hé vriend"

De zwakke prestatie van de Rode Duivels in Kazachstan zorgde logischerwijs voor heel wat kritiek. De ...

432
432
'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode al verschillende van hun internationals ...

344
344
Hommeles bij Duivels: pijnlijke details Garcia-situatie lekken uit

Behoudens een extreem uitzonderlijk scenario, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

372
372
'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

460
460
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

296
296
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

134
134
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

235
235
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

107
107
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

3130
3130
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

83
83
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

130
130
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

226
226
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

53
53

Meer sportnieuws