'Frankrijk ziet na Lloris tweede sterkhouder afhaken'

91 stemmen
'Frankrijk ziet na Lloris tweede sterkhouder afhaken'

Bij de Rode Duivels lijkt er de komende maanden aan een nieuw elftal gebouwd te zullen worden, maar ook bij een aantal andere landen zit er een wissel van de wacht aan te komen. Onder meer in Frankrijk zal het elftal wellicht een stevige facelift krijgen. Les Bleus grepen in Qatar maar net naast een tweede wereldtitel op rij en zien nu ook een aantal sterkhouders afhaken.


Begin januari kondigde doelman en aanvoerder Hugo Lloris al aan dat hij op 36-jarige leeftijd het voor bekeken houdt als international, waardoor bondscoach Didier Deschamps een nieuwe eerste doelman zal moeten vinden. Maar ook centraal achterin zal hij moeten puzzelen, want daar zal hij het moeten stellen zonder Raphaël Varane.

Le Parisien weet dat hij ook weldra zijn afscheid zal aankondigen. Varane is nog maar 29, maar zou het alsmaar lastiger hebben met de mentale en fysieke belasting van internationaal voetbal. Daarnaast zou hij ook meer tijd met zijn familie willen doorbrengen. Varane draait al zeer lang mee bij Les Bleus, voor wie hij in maart 2013 debuteerde. Sindsdien verzamelde hij 93 caps, waarin hij vijf keer scoorde. Op zijn palmares staan de wereldtitel in 2018 en de Nations League in 2021.

OPTIES GENOEG
In Qatar was Varane nog een sterkhouder in de defensie, maar in principe beschikt Deschamps wel over voldoende opties om hem te vervangen. Op het WK rekende hij ook nog Upamecano, Konaté, Disasi en Saliba in het hart van de defensie, terwijl ook spelers als Pavard, Kimpembe, Koundé, Badiashile en Lucas Hernandez op die positie uit de voeten kunnen.

LEES OOK: Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

Kan Frankrijk zijn verlies opvangen?

Meest recent

'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

52
52
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

103
103
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

284
284
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

143
143
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

88
88
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

21
21
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

102
102
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

77
77
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

466
466
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

61
61
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

210
210
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

219
219
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

98
98
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

159
159
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

209
209
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

28
28
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

298
298
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

123
123
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

224
224
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

138
138
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

285
285
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

40
40
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

173
173
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

125
125

Meer sportnieuws