Alderweireld kookt: "Zij speelden met 12 tegen 11"

door
Alderweireld kookt:

Antwerp FC zal binnen een maandje vol aan de bak moeten indien het zich alsnog wil plaatsen voor de finale van de Croky Cup. In de heenmatch van de halve finales verloor de Great Old woensdagavond immers met 1-0 op het veld van Union SG. Achteraf was men in het Antwerpse kamp echter niet te spreken over de arbitrage.


Ondanks de uitgelaten sfeer in de tribunes, werd het allerminst een aantrekkelijke wedstrijd in het Dudenpark. Beide ploegen namen een erg afwachtende houding aan en grote kansen bleven lange tijd uit. Pas in de slotfase kon Bart Nieuwkoop toeslaan namens de thuisploeg met een fraaie kopbal na een assist van uitblinker Loïc Lapoussin. Dat bleek meteen de enige treffer van de match. De Great Old zal in eigen huis dus een achterstand moeten goed maken.

Aanvoerder Toby Alderweireld hoopt dan wel op een andere scheidsrechter. Zo toonde hij zich achteraf vlijmscherp voor het optreden van Jonathan Lardot. "Union is een sterke ploeg en ze speelden met 12 tegen 11", klonk het bij Sporza. "Ik vond de scheids niet op niveau." Het is nu voor de tweede keer dat we hier komen en even veel keer is de ref niet present, punt. Hij zag twee duidelijke obstructies niet en elke 50/50-bal floot hij in het voordeel van Union."

REVANCHE OP BOSUIL
Toch wil de Rode Duivel er niet te zwaar aan tillen. Op 2 maart kan Antwerp namelijk één en ander rechtzetten tijdens de terugmatch in een ongetwijfeld kolkende Bosuil. "Wij pakken dat mee, het publiek pakt dat mee en over een maand zetten we dat recht. Met onze thuisreputatie gaan we vol aan de bak. Ik leef op goeie hoop voor de terugmatch."

LEES OOK: Alderweireld is keihard voor oude club

🚀

Lardot is geen geschikte ref voor dit soort belangrijke wedstrijden ...

Meest recent

'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

9
9
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

30
30
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

23
23
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

279
279
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

89
89
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

175
175
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

35
35
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

52
52
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

314
314
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

79
79
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

332
332
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

223
223
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

206
206
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

259
259
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

77
77
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

527
527
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

745
745
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

226
226
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

269
269
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

327
327
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

545
545
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

719
719
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

409
409
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

418
418

Meer sportnieuws